Najnowsze wpisy, strona 207


mar 13 2015

Jakie osiedla szykują deweloperzy


Komentarze: 0

Na rynku nowych mieszkań dużo się w ostatnim czasie sprzedaje i buduje. Niektóre firmy planują rozpoczęcie w tym roku imponującej ilości inwestycji. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zebrali informacje, jakie mieszkaniaprzygotowują w swoich nowych projektach wiodące w branży firmy.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Rok 2015 będzie dla nas szczególnie pracowity. Przygotowujemy uruchomienie sprzedaży 15 projektów mieszkaniowych.  Łącznie nasza oferta wzbogaci się o około 2.000 lokali, co jest liczbą rekordową w branży deweloperskiej. Nowe inwestycje rozpoczniemy w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, czy Gdańsk. Będą to projekty skierowanie zarówno do odbiorców poszukujących mieszkań w segmencie popularnym, jak również do klientów inwestycyjnych, chcących kupić mieszkania w centrum, pod wynajem.

Pierwszymi inwestycjami, jakie zostaną uruchomione będą kolejne etapy już realizowanych osiedli. Następnie rozpocznie się budowa dwóch nowych osiedli w Warszawie oraz dużego projektu w centrum Krakowa przy ul. Wrocławskiej. Pozostałe inwestycje zaplanowaliśmy na drugą połowę roku. Ceny w zależności od lokalizacji wahać się będą od 3.800 do 8.100 zł/m kw.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

W tym roku zamierzamy uruchomić 18 nowych projektów, w tym nowe etapy już istniejących inwestycji. Powstanie w nich łącznie 2.500 mieszkań w standardzie popularnym. Ceny mieszkań w przeważającej liczbie będą mieścić się w limitach programu Mieszkanie dla młodych. W planowanych inwestycjach najwięcej będzie lokali dwupokojowych o metrażu od 35 do 50 m kw. i trzypokojowych od 50 do 75 m kw.  

Klienci poszukujący mieszkań w wyjątkowych projektach, za które są gotowi zapłacić nieco wyższą cenę ze względu na dobrą lokalizację i jakość, także znajdą duży wybór lokali w naszej ofercie. Przykładem może być tu drugi etap inwestycji Brama Sopocka, który planujemy uruchomić w tym roku. Są w nim dostępne apartamenty trzy i czteropokojowe o metrażu od 68 do 89 m kw.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Podobnie, jak dotąd planujemy konsekwentnie uzupełniać naszą ofertę o kolejne inwestycje, które będą skierowane do różnych grup odbiorców. W tym momencie mogę poinformować o planowanym rozpoczęciu inwestycji przy ulicy Pereca w ścisłym centrum Warszawy. Chcemy w niej zaoferować szeroką gamę 1 i 2 pokojowych, kompaktowych mieszkań. Kolejną inwestycją Matexi będzie osiedle Apartamenty Marymont, utrzymane w klimacie żoliborskich willi miejskich. Prawdopodobnie w tym roku uruchomimy również sprzedaż kolejnego etapu projektu Kolska od Nowa, który realizujemy niedaleko CH Arkadia i DM Klif w Warszawie.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan

W tym roku planujemy rozpoczęcie budowy kolejnych etapów osiedli, które obecnie prowadzimy. Znajdzie się wśród nich II i III etap inwestycji Kamyk Zielony, IV faza osiedla Rudy Rydz, III etap Ogrodów Ochota oraz IV i V etap projektu Konik Polny. Zamierzamy również wprowadzić do oferty dwa zupełnie nowe projekty - Osiedle Moderna w Warszawie i Osiedle Champion w podwarszawskich Ząbkach.

W pierwszym półroczu planujemy zakończyć prace budowlane w realizowanych etapach osiedli Pasikonik, Rudy Rydz Las oraz Osiedla Jordanowskiego w Częstochowie. Nieco później zostaną oddane kolejne budynki w inwestycji Konik Polny. Do końca roku skończymy także budować Miasteczko Rubikon w warszawskich Włochach, w którym oferujemy miniapartamenty. Ceny mieszkań w naszych inwestycjach kształtują się w przedziale od 3.900 zł do 7.800 zł za m kw.  

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol

W drugiej połowie roku wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap osiedla Central Park Ursynów w Warszawie, w którym zaoferujemy pełny asortyment mieszkań od kawalerek do lokali 4 pokojowych. Najwięcej będzie mieszkań 2 pokojowych o metrażu do 45 m kw., które wciąż cieszą się największym zainteresowaniem nabywców.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl

Naszą kolejną inwestycję o nazwie Idea zapowiedzieliśmy już podczas ostatnich targów mieszkaniowych w Gdańsku.  Osiedle powstanie na pograniczu Oliwy i Przymorza, pomiędzy  ulicami Beniowskiego i Droszyńskiego, na terenie po Międzynarodowych Targach Gdańskich. Poza dobrą lokalizacją i rozwiniętą infrastrukturą, projekt wyróżniać będzie atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej. W jej tworzenie włączą się uznani artyści. Pragnęliśmy stworzyć tętniącą życiem, inspirującą przestrzeń, w której chce się być, nie ma miejsca na nudę, która wyzwalać będzie w ludziach to co najlepsze.

W najbliższym czasie powstaną trzy pierwsze budynki, w których znajdą się mieszkania o powierzchni od 40 do 100 m kw. W pierwszym budynku, który będzie miał wiele przeszkleń, balustrady, loggie, zaoferujemy przede wszystkim mieszkania 2 i 3 pokojowe. Elewację ze starannie zaprojektowanymi detalami z cegły, ozdobią grafiki przedstawiające prace malarskie naszego partnera artystycznego. Planujemy wprowadzenie w Idei inteligentnego systemu sterowania urządzeniami  i instalacjami w mieszkaniu, który będzie dostępny dla klientów w standardzie.

Jeszcze w tym roku w Pruszczu Gdańskim rozpoczniemy również budowę  inwestycji Brama Żuław oraz nowego projektu usytuowanego w Gdyni na pograniczu dwóch dzielnic: Karwin i Dąbrowy.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

W tym roku kluczowymi projektami będą kolejne etapy naszej sztandarowej inwestycji Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Budowa trzeciego etapu, rozpocznie się w połowie roku. Wiosną rozpoczniemy także budowę drugiego etapu osiedla Zielona Dolina w warszawskiej Białołęce, w którym powstanie ponad 300 lokali. Zaoferujemy mieszkania od funkcjonalnie zaprojektowanych kawalerek o powierzchni od 25 m kw. do apartamentów o powierzchni blisko 130 m kw. We wszystkich inwestycjach zapewniamy wysoki standard budynków oraz wykończenia. Mieszkania będą dostępne w cenie od 4.900 zł/ m kw. Na osiedlu Zielona Dolina oferujemy obecnie wybrane lokale w promocyjnej cenie 4.324 zł/m kw., a w Bliskiej Woli wybrane mieszkania z 5 % rabatem.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Dysponujemy obecnie bankiem ziemi, pozwalającym na wybudowanie mieszkań o powierzchni blisko 120.000 m kw. W 2015 roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży co najmniej pięć nowych inwestycji, z których cztery zlokalizowane będą w Krakowie, a jedna w Warszawie.

Już w kwietniu br. w Krakowie rusza budowa kompleksu mieszkaniowego Zawiła na Klinach. W inwestycji znajdą się 84 mieszkania o powierzchni od 34 do 78 m kw. w cenie od 5.000 zł/ m kw. Przewidziany jest tu garaż podziemny i lokale handlowo- usługowe na parterze w budynku. 

W tym roku mamy w planach również rozpoczęcie budowy inwestycji wielorodzinnej w pobliżu hali widowiskowo – sportowej Tauron Arena Kraków. Budynki wielorodzinne powstaną także w Białym Prądniku oraz Nowej Hucie, w której mieszkania będą dostępne w programie MdM.  Więcej informacji na temat tych projektów podamy na przełomie kwietnia i maja.

Ponadto, w tym roku chcemy ruszyć w Warszawie z budową kameralnej inwestycji przy ul. Owsianej 9 na Pradze Południe. Na parterze inwestycji znajdzie się część usługowa, na pierwszym piętrze - biurowa, a na wyższych kondygnacjach będą mieszkania. Dojazd do centrum miasta nie zajmie stąd więcej niż 20 minut. W pobliżu znajduje się Park Skaryszewski, Park OWS Waszyngtona, Park Obwodu Praga Armii Krajowej i Soho Factory.  

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Na rok 2015 zaplanowaliśmy uruchomienie dwóch mieszkaniowych projektów inwestycyjnych w Warszawie. Będą to osiedla na Żoliborzu oraz na Woli. Pierwsze z nich to drugi etap inwestycji Apartamenty przy Krasińskiego, której pierwsza faza została zakończona w 2013 roku. Na położonym obok gruncie przy ul. Przasnyskiej,  powstanie jeszcze jeden budynek z 124 mieszkaniami.

Realizacja drugiego projektu, zlokalizowanego na działce przy ul. Nakielskiej, będzie przebiegać dwufazowo. Docelowo powstanie w nim 251 lokali. Obie działki są położenie blisko centrum, a jednocześnie znajdują się w zielonej, spokojnej okolicy. W przypadku obu inwestycji w tym roku mamy nadzieję uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć sprzedaż mieszkań.  

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest

Rozpoczęliśmy niedawno realizację inwestycji na Pradze Północ przy ulicy Siedleckiej. Sąsiedztwo stacji drugiej linii metra, jak również możliwość zakupu mieszkań w programie MdM oraz nowoczesny design tego projektu sprawiają, że inwestycja cieszy się zainteresowaniem klientów.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :
mar 11 2015

Wyższy standard osiedla w bonusie


Komentarze: 0

Deweloperzy przyciągają klientów standardem osiedli    

Od jesieni minionego roku oferta deweloperów sukcesywnie się zmniejsza. Zimą niewiele inwestycji wchodzi na rynek, a zainteresowanie zakupem mieszkań nie słabnie. Choć mieszkania wyprzedają się oferta nie zmaleje, bo deweloperzy przygotowują wciąż nowe projekty. I nie jest ich mało. W 2014 roku, według danych GUS, liczba wydanych pozwoleń na budowę mieszkań była większa o prawie 40 proc. niż rok wcześniej.   

Firmy deweloperskie rozwijają swoją działalność. Konkurencja na rynku rośnie. Deweloperzy muszą więc wyróżnić swoje osiedla, żeby były atrakcyjniejsze od innych. Szczególnie w Warszawie, gdzie na klientów czeka najwięcej nowych mieszkań w kraju. Jak podaje portal dompress.pl, w aglomeracji warszawskiej deweloperzy inicjują w sezonie nawet ponad 20 nowych inwestycji w miesiącu.   

Przyrost oferty równoważy nadzwyczaj dobra sprzedaż mieszkań, dlatego ceny się nie zmieniają. Jeśli stawka ofertowa jest podobna, w tej samej lokalizacji nabywcy wybiorą jednak mieszkania w inwestycji, która zapewni im wyższy standard zamieszkania. Firmy budujące mieszkania rywalizują więc jakością. Deweloperzy  walczą o klienta standardem budynków, aranżacją osiedla, czy dobrze pomyślanym rozkładem mieszkań.   

Wyższy standard w niższej cenie

Wojciech Stisz z Barc Warszawa SA. zwraca uwagę, że klienci doceniają również atrakcyjne sąsiedztwo inwestycji. - Chodzi o tereny rekreacyjne znajdujące się w pobliżu osiedla. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi. Osiedle Tarasy Dionizosa, które budujemy przy ulicy Winorośli w warszawskiej Białołęce wybiera wiele rodzin, ponieważ znajduje się 400 metrów od lasu. Dla klientów liczy się też zagospodarowanie terenu wokół budynków i aranżacja części wspólnych oraz oczywiście standard samych mieszkań. Mamy plac zabaw, okazałe lobby na parterze w budynkach, a mieszkania oddajemy w podwyższonym standardzie, wyposażone w wysokiej klasy drzwi i okna, choć cena 5.500 zł/m kw. wskazywałaby raczej na standard podstawowy - informuje Wojciech Stisz.   

W ocenie Wojciecha Stisza, dla rodzin z dziećmi poszukujących mieszkania niezwykle istotna jest też możliwość otrzymania dopłat w programie Mieszkanie dla młodych. - Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem, tym bardziej, że po jego nowelizacji rodziny z dziećmi będą mogły dostać dopłatę nawet w wysokości 30 proc. - zwraca uwagę Wojciech Stisz. - Większość klientów kupujących mieszkania w Tarasach Dionizosa, korzysta z dofinansowania rządowego do kredytu. Wszystkie lokale, które oferujemy w tym osiedlu kwalifikują się do MdM - podkreśla Wojciech Stisz.      

Liczą się dopłaty

W Warszawie limit cenowy w programie Mieszkanie dla młodych wzrósł w zeszłym roku dwukrotnie. O ile na początku 2014 roku tylko kilkanaście procent mieszkań z oferty deweloperów można było kupić, korzystając z państwowego wsparcia to pod koniec roku co czwarte mieszkanie budowane w  aglomeracji warszawskiej kwalifikowało się do programu.   

Według danych Narodowego Banku Polskiego, pod koniec 2014 roku nowe mieszkania w Warszawie były kupowane średnio po 7 315 zł za metr. Przeciętna cena ofertowa według danych firmy Emmerson jest zaś znacznie wyższa - wynosi 8.000 zł/m kw.   

Najszybciej rozbudowują się trzy warszawskie dzielnice. Największa ilość osiedli powstaje na Woli, w Białołęce i Mokotowie. Poza tym, sporo buduje się również w Wilanowie, na Bielanach i Pradze Południe. W nowych inwestycjach projektowane są głównie niewielkie metrażowo mieszkania. Przeważają w nich lokale o powierzchni do 50 m kw., wśród których są też mieszkania trzypokojowe. Na zakup tańszego mieszkania może pozwolić sobie więcej osób. W ten sposób firmy poszerzają grono swoich klientów. Gotowych mieszkań w Warszawie jest najmniejszy odsetek w kraju, co wyraźnie świadczy o dużym popycie na rynku.  

20 proc. więcej sprzedanych mieszkań

Nie narzekają też firmy budujące w innych miastach. Mieszkania świetnie sprzedają się w całym kraju. W 2014 roku na sześciu największych rynkach deweloperzy wprowadzili do sprzedaży 47 tys. nowych mieszkań, a sprzedali ponad 43 tys. lokali, podaje Reas . W porównaniu z 2013 rokiem wynik sprzedaży jest lepszy o jedną piątą.   

Na tak dobry rezultat wpływ miał niski poziom stóp procentowych, a tym samym tanie kredyty oraz program dopłat, który jest coraz bardziej atrakcyjny dla nabywców. Poza tym, spadające oprocentowanie lokat bankowych spowodowało przypływ kapitału inwestorów, lokujących pieniądze na rynku mieszkaniowym.   

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :
mar 02 2015

Lofty - przestrzeń niekonwencjonalna


Komentarze: 0

Paryscy artyści w obiektach przemysłowych urządzali pracownie, nowojorczycy mieszkania, a w Warszawie w industrialnych budynkach historycznych powstają nowoczesne biura

 

Lofty są modne przede wszystkim dzięki Francuzom i Amerykanom. Na początku XX w. paryscy artyści zaczęli adaptować budynki magazynowe i fabryczne na pracownie. Zachęcał do tego nowy wymiar aranżacyjny pomieszczeń, otwarta przestrzeń, imponująca wysokość wnętrz i ogromne okna, dzięki którym lofty były świetnie nasłonecznione.      

 

Pod koniec lat 50. XX wieku Amerykanie zaczęli zasiedlać obiekty fabryczne. Pociągała ich do tego, tak ogromna przestrzeń pomieszczeń, jak i brak czynszu. Nowojorskie lofty, które podobnie jak we Francji, wybierali różnego rodzaju artyści i ludzie wolnych zawodów, były tanim i oryginalnym pomysłem na mieszkanie. Kiedy nabrały na popularności, zaczęły przyciągać zamożniejszych ludzi. Architekci, prawnicy, czy maklerzy urządzali je już w znacznie wyższym standardzie. W końcu zaczęły kojarzyć się nie tylko z awangardą, ale także z luksusem. A ich zwolennikom z dzielnicy SoHo, zabudowanej pofabrycznymi obiektami o ciężkiej konstrukcji, udało się zrobić jedno z najbardziej interesujących i najdroższych miejsc do zamieszkania na świecie.  

 

W Warszawie i w ogóle w całej  Polsce, autentycznych loftów jest jak na lekarstwo. Są pojedyncze projekty, ale w żadnym mieście nie znajdziemy obszarów podobnych do dzielnicy nowojorskiej, czy londyńskiej. W Warszawie tradycyjne lofty oferowane są jedynie w historycznym budynku Mennicy Państwowej na terenie Praskiego Centrum Koneser. Prawdziwie loftowy projekt znajdziemy w Żyrardowie, położonym 50 km od Warszawą. W pofabrycznych pomieszczeniach Żyrardowskiej Fabryki Lnu, która działała od 1833 roku, już kilka lat temu powstały industrialne lofty mieszkaniowe.  

 

W samej Warszawie budynki dawnych fabryk, jeśli są rewitalizowane, pełnią funkcję ekskluzywnych biurowców. Typowym przykładem takiej inwestycji jest położony w sercu miasta kompleks biurowy Dzielna 60. Podwalinami pięciu budynków biurowych, które wchodzą w jego skład, są zabudowania fabryki tabacznej Noblesse, a następnie Polskiego Monopolu Tytoniowego od 1924 roku. Później działała na tym terenie fabryka POLFER.

 

Zmodernizowane i rozbudowane budynki, położone na warszawskim Muranowie, pomiędzy ulicami Dzielną i Pawią, efektownie łączą elementy nowoczesne i epokowe. Szklane tafle elewacji, panoramiczna winda, czy szklane balustrady zespolone zostały z historyczną tkanką ceglanych murów. Jak zauważa Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development, biurowce przy Dzielnej 60 swoją formą i stylistyką wyraźnie przypominają o fabrycznej przeszłości budynków, szczególnie że wewnątrz zachowanych zostało wiele elementów konstrukcyjnych.   

 

Odnowiona Dzielna 60 oferuje nowoczesne biura loftowe o niespotykanym na rynku warszawskim potencjale aranżacyjnym. Wysokość pomieszczeń sięga 4,60 metra, a we wnętrzach biurowców odrestaurowane zostały oryginalne belki, stalowe słupy i podciągi, fragmenty ceglanych murów, czy ażurowe konstrukcje metalowe w formie antresoli. - Powierzchnia loftowa jest szczególnie atrakcyjna dla firm, ceniących przestrzeń, komfort i oryginalne rozwiązania. Mamy biura o metrażu od 60 do 700 m kw., które możemy zaoferować w formie open space, z podziałem na pomieszczenia, lub mieszanej - zaznacza Jacek Ochnik.   

 

To nie jedyny tego typu obiekt w Warszawie. W kompleksie Copernicus Square na Powiślu w budynkach XX-wiecznej Elektrowni Warszawskiej również dostępna będzie nowoczesna powierzchnia biurowa. W ramach projektu powstaną także mieszkania i ogólnodostępne place miejskie. Zgodnie z założeniem, zachowane zostaną dawne elementy konstrukcyjne elektrowni.

 

Drugie życie zyska również wolska fabryka Norblina. Projekt przewiduje zachowanie industrialnego charakteru dziesięciu historycznych budynków. W miejscu, gdzie niegdyś produkowano warszawskie platery, poza biurowcami, powstanie również przestrzeń handlowa, usługowa i kulturalna. Biura zajmować będą 40 tys. m kw. z łącznej powierzchni 64 tys. m kw. dostępnej w inwestycji. Będzie brukowana uliczka ze sklepami, kawiarniami i restauracjami, biobazar oraz Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

dompress : :
lut 27 2015

Coraz mniej domów i segmentów w ofercie...


Komentarze: 0

 Deweloperzy budują głównie mieszkania, domy to tylko kilka procent ich oferty. Nowe projekty, w których sprzedają domy i segmenty firmy deweloperskie wprowadzają teraz na rynek niezwykle rzadko. Skupiają się na wyprzedaży ofert w oddanych do użytkowania inwestycjach.  

Najwięcej segmentów deweloperskich jest do kupienia w Warszawie. W aglomeracji warszawskiej wystawione są na sprzedaż cztery z dziesięciu domów znajdujących się w ofercie deweloperów w największych miastach w Polsce, wynika z danych redNet Property Group. Oferta ciągle maleje, bo więcej budynków jest kupowanych, niż wprowadzanych do sprzedaży.

Najwięcej segmentów na obrzeżach miast

Deweloperzy oferują w większości domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej na działkach, których powierzchnia nie przekracza zazwyczaj 300 - 400 m kw. Metraż budowanych segmentów zmniejsza się. Jak podaje redNet Property Group, w Warszawie wynosi obecnie średnio 170 m kw., a w innych miastach ok. 150 m kw. Powierzchnia oferowanych domów kurczy się, bo podobnie jak w przypadku mieszkań, firmy starają się dostosowywać ceny do możliwości zakupowych klientów.     

W Warszawie, podobnie jak w innych aglomeracjach, deweloperzy budują najwięcej na obrzeżach miasta. Najtańsze nowo wybudowane segmenty znajdziemy w stołecznych dzielnicach prawobrzeżnych, w Wawrze, Białołęce, Wesołej. Według danych portalu nieruchomości Dompress.pl za segment znajdujący się w obrębie aglomeracji warszawskiej musimy zapłacić średnio 900 tys. zł, ale wiele wycenionych jest powyżej 1 mln zł.

Segmenty tańsze nawet o jedną czwartą

Jeśli chodzi o ceny, trudno jest mówić o tendencji spadkowej, bo stawki od wielu lat znajdują się w dołku. Deweloperzy, którzy wyprzedają gotowe budynki już wcześniej obniżyli ich ceny. I nierzadko są to spore obniżki. W wyniku sukcesywnej redukcji ceny, nowoczesny segment w Osiedlu Przytulnym przy ulicy Kadetów w Warszawie można na przykład kupić o 25 % taniej. Barc Warszawa SA. ma w sprzedaży ostatni dom o powierzchni 196 m kw. w cenie 784 tys. zł.         

Deweloperzy mają wiele ofert  w inwestycjach znajdujących się pod Warszawą, w Józefosławiu, Piasecznie, czy Markach. Tam ceny są niższe. Najwięcej za nowy segment musimy wydać, wybierając inwestycje położone w warszawskim Wilanowie i na Mokotowie. W takich dzielnicach jak Śródmieście, Żoliborz, czy Ochota deweloperzy nie budują domów w ogóle. Chętnym do zamieszkania w tym rejonie miasta pozostaje tylko rynek wtórny. Tanio jednak nie jest, w centralnych obszarach Warszawy za dom wolnostojący, bo takie są tam przede wszystkim oferowane, trzeba zapłacić kilka milionów złotych.

Deweloperzy sprzedają głównie małe segmenty

Firmy deweloperskie nie stawiają raczej domów wolnostojących. Budują je na własne potrzeby zwykle inwestorzy indywidualni. To oni z resztą najbardziej przyczyniają się do rozwoju rynku mieszkaniowego. Budują więcej jednostek mieszkaniowych niż deweloperzy.    

Analitycy są zdania, że największego wzrostu liczby domów w ofercie deweloperów można się spodziewać w aglomeracji warszawskiej, wrocławskiej i trójmiejskiej. W Trójmieście ofert jest dużo, ale na nabywców oczekują domy głównie na obrzeżach. W takich miejscowościach jak: Rumia, Reda, Pruszcz Gdański, Banino, czy Osowa. Najtańsze segmenty można kupić od 300 tys. zł. W Krakowie ceny domów są niewiele niższe niż w Warszawie, oscylują w granicach 800 tys. – 1 mln zł.  W Łodzi nowe domy wycenione są od ok. 400 tys. zł.

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :
lut 26 2015

Fadesa Polnord Polska rozpoczyna nową inwestycję...


Komentarze: 0

Hiszpańsko-polska firma Fadesa Polnord Polska, która od dekady z sukcesem realizuje projekty mieszkaniowe we Wrocławiu i w Warszawie, poinformowała o rozpoczęciu prac budowlanych przy nowej inwestycji - Apartamenty Innova. Inwestycja usytuowana jest u zbiegu ulic Pięknej i Jesionowej we wrocławskich Krzykach.

Projekt Apartamentów Innova, na podstawie uzgodnień z inwestorem - FPP, przygotowała autorska pracownia architektury - APA Hubka. Studio opracowało również koncepcję Osiedla Innova, które było wielokrotnie nagradzane za aranżację.  

- O unikalności projektu Apartamenty Innova świadczy przede wszystkim jego  lokalizacja, zastosowanie nowatorskich i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych oraz rozkłady mieszkań. Pracując nad koncepcją osiedla skupiliśmy się na starannym rozplanowaniu przestrzeni wspólnych, by stworzyć przyszłym mieszkańcom najbardziej dogodne warunki do życia. Podobnie, jak wszystkie nasze projekty, osiedle zapewnia bezpośredni dostęp do obszarów rekreacyjnych. Funkcjonalne rozkłady mieszkań zapewnią wygodę poprzez aranżację wnętrza na strefę dzienną i nocną. Duże okna to z kolei atut, który pozwoli cieszyć się widokiem z wyższych pięter - przyznaje Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Fadesa Polnord Polska.

Budowa Apartamentów Innova ruszyła pod koniec listopada 2014 roku. Generalnym wykonawcą jest przedsiębiorstwo budowlane Maxbud ABJ Sp. z o.o. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na I Q 2017 roku.

W dwóch pierwszych budynkach o zróżnicowanej wysokości powstanie 206 mieszkań o powierzchni od 43 do 72 m kw. W budynku 6.5  mieszkania rozmieszczone będą na 6 piętrach, a w budynku 6.4 panoramę miasta będzie można podziwiać z 17. piętra. Wszystkie lokale oferują panoramiczne okna, zapewniające dobre nasłonecznienie i ponadstandardową wysokość pomieszczeń. Przestrzeń pomiędzy budynkami zostanie zagospodarowana zielenią z miejscami przeznaczonymi do rekreacji mieszkańców i osób korzystających z usług, znajdujących się na terenie osiedla. Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w planowane jest na marzec 2015 roku. 

Osiedle Apartamenty Innova wpisuje się w spójną koncepcję zabudowy terenu w obrębie ulic: Jesionowej, Pięknej i Nyskiej, administracyjnie należącego do dzielnicy Krzyki, ale kojarzonego przez wrocławian ze Śródmieściem. Na tym obszarze FPP od 2010 roku realizuje z sukcesem dwie inne inwestycje mieszkaniowe: Osiedle Moderno (158 mieszkań), którego budowa ma potrwać do III Q 2015 roku oraz Osiedle Innova (531 mieszkań), które w całości zostało już zakończone. Nowy kompleks ma stanowić kontynuację i rozbudowę tych projektów.

Jedną z najważniejszych zalet tej lokalizacji jest niewielka odległość od centrum miasta - zaledwie 7 minut drogi. Wrocławski Rynek znajduje się tylko 4 km dalej. Osiedle jest położone 2 km od Dworca Głównego PKP i Dworca centralnego PKS. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszczą się szkoła podstawowa i przedszkole oraz niedawno wybudowane centrum handlowe Arkady Wrocławskie

Rozwinięta infrastruktura miejska i społeczna, jaką zapewnia najbliższa okolica, umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do licznych placówek handlowo-usługowych, zdrowotnych, oświatowych i sportowych. Pieszo można pokonać dystans dzielący Apartamenty Innova od miejskich terenów rekreacyjnych i parkowych - Parku Wł. Andersa, Parku Skowroniego, czy Wrocławskiego Parku Wodnego.  

dompress : :