Archiwum czerwiec 2016


cze 30 2016 Ceny małych i dużych mieszkań deweloperskich...
Komentarze: 0

 Od czego zależy cena metra kwadratowego nowego mieszkania? O ile w danej inwestycji mogą różnić się stawki w zależności od powierzchni lokalu? Jak wycenione są mieszkania kompaktowe o metrażu trzydziestu kilku metrów w porównaniu z lokalami wielkości ponad 55 mkw.? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

W naszych inwestycjach każde z mieszkań wyceniane jest indywidualnie w oparciu o jego atrakcyjność, metraż, piętro, na którym się znajduje, czy wystawę okienną. Z reguły, im mniejsze mieszkanie, tym droższe w cenie za metr kwadratowy. W zależności od inwestycji różnica może wynieść od 300 do 800 zł/mkw. Duże znaczenie ma układ. Lokal 35-metrowy może być tzw. średnią, czyli dużą jedynką lub małą, pożądaną na rynku dwójką. Podobnie mieszkanie 55-metrowe może mieć wydzielone dwa lub trzy pokoje.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Stawka za metr kwadratowy maleje zazwyczaj wraz ze wzrostem powierzchni mieszkania. Stanowi to niewątpliwą korzyść dla klienta, który z racji większego metrażu poniesie wyższe koszty eksploatacyjne niż posiadacz kawalerki. W inwestycjach realizowanych przez Polnord w zależności od lokalizacji metr kwadratowy mieszkania jednopokojowego kosztuje  średnio 3‑4 proc. więcej niż w mieszkaniu trzypokojowym. Przykładowo w osiedlu Ku Słońcu w Szczecinie ceny kawalerek zaczynają się od 5100 zł za mkw., podczas gdy komfortowe trzypokojowe mieszkanie można nabyć w cenie od 4875 zł za mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.

Na cenę mieszkania w danej inwestycji wpływa nie tylko metraż, ale również rozkład lokalu, piętro na którym się znajduje, a także widok z okna, czy nasłonecznienie mieszkania. Lokale położone na ostatnich piętrach najczęściej są najdroższe, ponieważ to zwykle bardziej reprezentacyjne mieszkania o unikatowym rozkładzie i widoku, często również o największym metrażu. Nie zawsze więc  stosowana jest zasada  im mniejsze mieszkanie, tym wyższa cena za mkw. Przykładowo jednopokojowe mieszkanie w warszawskiej inwestycji Zielona Dolina II można nabyć w cenie od  137 tys. zł, dwupokojowe od 194 tys. zł, natomiast ceny trzypokojowych mieszkań w tej inwestycji zaczynają się od 284 tys. zł. 

Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej w Mennica Polska S.A. 

Mieszkania o powierzchni ok. 35 mkw. i 55 mkw. zaliczamy do tej samej grupy -  tzw. liderów rynku – o ile oferują odpowiednie funkcje dwu i trzypokojowego lokalu. Cena mkw. mieszkania jest uzależniona od bardzo wielu czynników determinujących jego atrakcyjność. W warszawskim projekcie Mennica Residence jest ich ponad dwadzieścia, a wśród nich między innymi: położenie lokalu na piętrze, strona świata, widok z okna, funkcja, przynależny balkon lub taras, wysokość pomieszczeń, czy klimatyzacja w standardzie. Wielkość mieszkania jest tylko  jednym z czynników wpływających na cenę, dopiero suma wszystkich czynników determinuje ostateczny koszt mkw., który dla większości mieszkań w Mennica Residence waha się między 12 tys. zł a 16 tys. zł/mkw.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon

Metraż ma wpływ na cenę, ale nie jest to regułą. Na przykład w warszawskiej Aura Park Wilanów można kupić małe mieszkanie w cenie 6800 zł/mkw., a duże za 7870 zł/mkw. Koszt uzależniamy od jakości. Wyżej wyceniamy mieszkania: dwustronne z widokiem z obu stron na zieleń, z ekspozycją od strony południowo-zachodniej, oferujące lepsze nasłonecznienie oraz z dużym i samodzielnym balkonem. Okresowo zdarzają się też promocje na dany typ mieszkań. Latem w Aura Park Wilanów mamy przecenę małych mieszkań z ogródkami. Z kolei w Aura Sky, gdzie zabudowa jest zróżnicowana i jednym z elementów inwestycji jest 25-pietrowa wieża, na cenę ma wpływ  widok z okna. Powyżej 11 piętra widać już piękną panoramę Warszawy, a z lokali usytuowanych na ostatnich piętrach widok jest naprawdę niezwykły, szczególnie że są w nich duże okna i przeszklone loggie. W naszej inwestycji na Białołęce wszystkie mieszkania, zarówno duże, jak małe są w tej samej cenie - 5600 zł/mkw. Jeżeli jednak porównujemy podobne jakościowo mieszkania, różniące się jedynie metrażem, cena może być różna o kilkaset złotych za mkw.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Wielkość mieszkania nie jest głównym wyznacznikiem ceny lokali sprzedawanych przez Archicom. Najważniejszą zmienną, która powoduje różnice cen mieszkań jest lokalizacja inwestycji oraz standard osiedla. W ramach jednej inwestycji ceny mogą być zróżnicowane ze względu na umiejscowienie mieszkania na osiedlu i w samym budynku. Tutaj dodatkowymi walorami mogą być przestronne ogródki na parterze, tarasy  lub widoki z okien.

Agnieszka Pyzel, reprezentująca BBI Development S.A.

Różnica w cenie w przypadku mieszkań o powierzchni 35 mkw. i ponad 55 mkw. może wynieść +/- 500 zł/mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Przeważnie w każdej inwestycji cena metra kwadratowego różni się w zależności od metrażu mieszkań.  W przypadku mieszkań realizowanych w ramach inwestycji Na Sokratesa w warszawskiej dzielnicy Bielany, cena metra kwadratowego mniejszych mieszkań jest wyższa o około 5 - 10 procent w porównaniu z ceną lokali o większych metrażach. Konkretna różnica zależy od samych mieszkań, ich rozkładów, piętra, stron świata, itp.     

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service

Różnice w cenach za metr kwadratowy powierzchni wynikają nie tylko z metrażu,  ale i z funkcjonalności rozkładu, czy położenia danego mieszkania np. względem kierunków świata. W naszych inwestycjach mniejsze mieszkania są rzeczywiście droższe od dużych średnio o ok. 10 proc. i to właśnie one są często najbardziej poszukiwane przez nabywców.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży w Lokum Deweloper

Cena metra kwadratowego nie zawsze uzależniona jest od powierzchni mieszkania. Istotnymi aspektami, które wpływają na wycenę nieruchomości jest kondygnacja, na której znajduje się mieszkanie, wielkość balkonu, czy ergonomia przestrzeni. Koszt nieruchomości uzależniony jest także od usytuowania mieszkania względem stron świata. Na ceny ma wpływ także jakość i standard wykonania oraz zagospodarowanie części wspólnych. We wrocławskich osiedlach Lokum di Trevi, lokum Victoria  i Lokum da Vinci znajdują się bezpieczne place zabaw, fontanny oraz bogato urządzona zieleń.

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

Najmniejsze mieszkania w inwestycjach mają cenę jednostkową wyższą od dużych lokali o ok. 5 proc., co spowodowane jest wyższymi kosztami ich produkcji. Na jednostkę powierzchni przypada więcej ścian, instalacji i powierzchni wspólnej.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Analizując ceny metra kwadratowego poszczególnych mieszkań w inwestycji warto pamiętać, że wielkość lokalu jest tylko jednym z czynników wpływających na tę wartość. Bardzo duże znaczenie ma położenie mieszkania w budynku, w tym takie zmienne jak widok, hałas, czy piętro, na którym znajduje się lokal.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

W naszych inwestycjach każde mieszkanie wyceniane jest indywidualnie. Metraż to tylko jedna z cech lokalu. Oprócz niej niezwykle istotne jest piętro, kierunek świata, czy układ. Zdarza się, że większe mieszkanie, posiadające wiele atutów oferowane jest w podobnej cenie jak mniejsze.  

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates

Z zasady, im większe mieszkanie, tym średnia cena za metr kwadratowy jest niższa. W mieszkaniach o powierzchni ok. 35 mkw. w porównaniu z lokalami o metrażu ponad 55 m kw., cena jednego metra kwadratowego przeważnie jest wyższa o 200-400 zł. Na przykład w osiedlu Apartamenty Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu mamy 33 metrowe studio z wydzielonym aneksem sypialnianym na piątym piętrze w cenie 9800 zł/mkw., a 57 metrowe mieszkanie trzypokojowe położone na tej samej kondygnacji kosztuje 9600 zł/mkw.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Mimo utrzymującego się na wysokim poziomie zainteresowania zakupem mniejszych lokali, wśród naszych klientów zaobserwowaliśmy również, iż coraz większą popularnością cieszą się mieszkania trzypokojowe, których metraże rozpoczynają się od ok. 55 m kw. Prócz większych możliwości aranżacyjnych i oferowanej przestrzeni ich atutem jest niewątpliwie również cena za mkw., która niejednokrotnie jest mniejsza nawet o kilka procent w stosunku do lokali jedno i dwupokojowych. W naszych inwestycjach nie ma jednak odgórnie ustalonych różnic procentowych w cenie lokalu w zależności od jego powierzchni. Każde mieszkanie traktujemy indywidualnie i ostateczną cenę ustalamy w drodze negocjacji z klientem. 

Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu w RED Real Estate Development

O cenie za metr kwadratowy decyduje kilka czynników. Jednym z nich jest powierzchnia nieruchomości. Z reguły większe mieszkania są tańsze za metr. Różnice jednak są nieznaczne, wynoszą kilka procent. Na przykład w poznańskim Red Parku, gdzie proponujemy klientom zamieszkanie w 13-piętrowym budynku, cena jest uzależniona od piętra, ponieważ z najwyższych kondygnacji rozciąga się piękna panorama miasta. Podobnie jest w osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova, gdzie na niższych piętrach znajdują się soft lofty, a na najwyższym poziomie apartamenty. Tutaj na cenę wpływają również przestronne tarasy, które przynależą do lokali. W ekologicznym osiedlu Alpha Park w Warszawie cena mieszkania zależy od metrażu, ale również układu mieszkania, czy ukierunkowania okien.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

W naszych inwestycjach metr kwadratowy w mieszkaniach o powierzchni ok. 35 mkw. jest wyżej wyceniony niż w lokalach o metrażu powyżej 55 mkw. o ok. 2,6 proc.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Mniejsze mieszkania oferowane w naszych inwestycjach są zwykle droższe od tych większych. Nie są to jednak znaczące różnice w cenach, ale tylko delikatnie zauważalne. Przykładowo mieszkanie o powierzchni 33 mkw. w projekcie zlokalizowanym na warszawskiej Woli kosztuje 7200 zł/mkw., a lokal wielkości ponad 55 mkw. można kupić w cenie 6950 zł/mkw.

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN S.A.

Każde mieszkanie w naszych projektach jest indywidualnie wyceniane. Nie ma stałej różnicy w cenie mieszkań małych i większych. Faktem jest jednak to, że mniejsze mieszkania mają często wyższą cenę za metr kwadratowy.

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

 

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
cze 29 2016 Grupa Satoria w biurowcu Plac Unii
Komentarze: 0

 Grupa Kapitałowa Satoria, prowadząca działalność na rynku hotelarsko-konferencyjnym i biurowym, na nową siedzibę wybrała warszawski Plac Unii  

W budynku B kompleksu Plac Unii Grupa wynajęła powierzchnię 800 m kw. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków najmu reprezentowali ją eksperci firmy doradczej Walter Herz, której Satoria powierzyła także komercjalizację swoich projektów biurowych zlokalizowanych na warszawskiej Woli.

Do nowych biur w Placu Unii Grupa Satoria wprowadzi się w lipcu. - O decyzji dotyczącej podpisania umowy przesądziła jakość oferowanej powierzchni oraz dogodne usytuowanie obiektu, umożliwiające sprawny dojazd do wszystkich części miasta, także lotniska i głównych dworców różnymi środkami komunikacji. Lokalizacja zyskała przewagę także ze względu na bezpośrednie połączenie biurowca z centrum handlowym Plac Unii, które zapewnia szeroką ofertę handlową, usługową i gastronomiczną na miejscu - informował Mateusz Strzelecki, Senior Associatew Walter Herz.

Satoria, której głównym obszarem działalności jest świadczenie usług hotelarsko-konferencyjnych, wynajem powierzchni biurowej oraz zarządzanie własnymi obiektami hotelowymi pod markami Best Western, START hotel, RT Hotels w Warszawie i Krakowie, jak również centrami konferencyjnymi w Warszawie i nad Zalewem Zegrzyńskim oraz warszawskimi budynkami biurowymi, planuje konsolidację wszystkich jednostek administrujących podmioty w jednej lokalizacji.  

- Poszukując nowej siedziby koncentrowaliśmy się na nowoczesnych obiektach biurowych, dysponujących powierzchnią o interesującym nas standardzie, usytuowaną na jednym piętrze. Poza jakością biur i centralną lokalizacją, umożliwiającą szeroki dostęp do komunikacji oraz optymalnymi warunkami najmu, istotne znaczenie miały także wyjątkowe udogodnienia oferowane przez Plac Unii - poinformował Przemysław Jankowski, kierownik biura obsługi nieruchomości w Satoria Group S.A.  

Anna Duchnowska, Director of Asset Management w firmie Invesco Real Estate (IRE), która jest właścicielem Placu Unii przyznała, że podpisanie umowy z Satoria Group, renomowanym graczem na rynku hotelarsko-konferencyjnym jest najlepszym potwierdzeniem atrakcyjności budynku. - W Placu Unii stawiamy na najwyższą jakość powierzchni biurowej oraz efektywne i profesjonalne zarządzanie, które współtworzą komfortowe środowisko pracy. Cieszymy się, że docenili to profesjonaliści z tak wymagającej branży - komentuje Anna Duchnowska.

 

Autor: Walter Herz

dompress : :
cze 24 2016 Bestsellery mieszkaniowe
Komentarze: 0

Jakie mieszkania znikają najszybciej z oferty deweloperów? Jaki metraż wybierany jest najchętniej? Do jakiej ceny najczęściej kupowane są mieszkania w poszczególnych lokalizacjach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

 

LC Corp działa na pięciu lokalnych rynkach w Polsce, gdzie nabywcami mieszkań są zarówno osoby poszukujące nieruchomości dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, jak również dla celów inwestycyjnych. W zależności od miasta, lokalizacji i grupy docelowej wybierają mieszkania w różnych cenach. Gdyby jednak dane mocno uśrednić, cena mieszkań, na które najchętniej decydują się klienci wahałaby się między 250 tys. zł, a 300 tys. zł.

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.

 

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się lokale o powierzchni od 20 do 50 mkw. Lokale kompaktowe oferujemy we wszystkich naszych inwestycjach. W inwestycji Zielona Dolina II można nabyć jednopokojowe mieszkanie w cenie od 137 tys. zł. Jesteśmy również w trakcie realizacji bardzo kameralnego osiedla Willa One, zlokalizowanego na warszawskim Tarchominie, w którym proponujemy 21 mieszkań o powierzchni nie przekraczającej 53 mkw. Na zakup mieszkania klienci najczęściej przeznaczają kwotę 300 tys. zł.

 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

 

Staramy się by nasza oferta była jak najlepiej dostosowana do potrzeb klientów oraz odpowiadała ich możliwościom finansowym, co odzwierciedla stałe zainteresowanie mieszkaniami Polnord w różnych lokalizacjach na terenie kraju. Największą popularnością cieszą się nadal mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni około 50-60 mkw. i to one najszybciej znajdują nabywców. Nie brakuje też chętnych na kawalerki, w tym wśród inwestorów, którzy interesują się szczególnie takimi lokalizacjami, jak 2 Potoki w Gdańsku, czy Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon

 

W każdym, naszym projekcie jest inny „bestseller”. Z oferty Aura Park Wilanów najszybciej zniknęły penthousy, potem mieszkania czteropokojowe, a teraz najszybciej sprzedają się trzypokojowe, których zostało jeszcze tylko kilka. To lokale dwustronne, ok. 70 mkw. z których większość ma 2 balkony. Bezpośrednio przylegają do nich komórki lokatorskie, wystarczy więc wyburzyć ścianę i salon powiększa się o 8 mkw.

W drugiej, naszej warszawskiej inwestycji Aura Garden Białołęka najszybciej sprzedały się małe mieszkania. Dużym powodzeniem cieszą się też lokale z ogródkami (do 223 mkw.). Z kolei w Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów zostały już ostatnie mieszkania, które najlepiej sprawdzają się jako inwestycja. To mieszkania z dwoma odrębnymi pokojami, o pow. 40 mkw. i widokiem na rzekę. W warszawskim projekcie Aura Sky Gocław klienci najchętniej wybierają dwupokojowe lokale na najwyższych piętrach (od 11 do 24 piętra) i mieszkania położone od strony wewnętrznego ogrodu. Szybko sprzedają się również lokale położone w najniższej, 5-kondygnacyjnej części Aura Sky, usytuowanej równolegle do ul. Ostrobramskiej w Warszawie.

 

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

 

Jeśli chodzi o wybór mieszkań przez klientów nie ma jednej reguły. Mamy bardzo zróżnicowaną ofertę skierowaną zarówno do osób poszukujących swojego pierwszego mieszkania, często niewielkiego w większej odległości od centrum, jak również mieszkania z segmentu premium i apartamenty, poszukiwane przez osoby zmieniające mieszkanie na większe lub lepiej zlokalizowane.

 

Agnieszka Pyzel, reprezentująca BBI Development S.A.

 

Z naszych obserwacji wynika, że najszybciej sprzedają się mieszkania o mniejszej powierzchni, w granicach 30-50 mkw. Kwota, jaką są skłonni wydać nabywcy na ich zakup zależy od lokalizacji inwestycji.  

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

 

W inwestycji Na Sokratesa, którą realizujemy na warszawskich Bielanach, klienci najczęściej poszukują mieszkań w przedziale cenowym 300 - 350 tys. zł. Z kolei w oddanym do użytkowania osiedlu Krasińskiego 58 na Żoliborzu, przedział jest wyższy i wynosi 400 - 450 tys. zł. W naszej najnowszej ofercie, w inwestycji Monte Verdi, którą prowadzimy w dzielnicy Włochy, klienci najczęściej poszukują mieszkań w kwocie pomiędzy 250 tys. zł,  a 300 tys. zł. Naturalne we wszystkich projektach najszybciej sprzedają mieszkania jedno i dwupokojowe lokale o najmniejszych metrażach ze względu na to, że ich cena całkowita jest niższa w porównaniu z innymi ofertami. 

 

Grzegorz Marchel, dyrektor ds. marketingu w Lokum Deweloper S.A. 

 

Osoby zainteresowane zakupem mieszkań w naszych osiedlach nie poszukują najtańszych rozwiązań, ponieważ doceniają podwyższony standard wykonania, przemyślane zagospodarowanie części wspólnych oraz doskonałą lokalizację w centrum. Te wartości przemawiają do osób, które wybierają lokale w naszych inwestycjach. Ze względu na to, że jesteśmy generalnym wykonawcą naszych projektów, jesteśmy w stanie zaoferować we Wrocławiu wysokiej jakości mieszkania trzypokojowe w kwocie ok. 6000 zł/mkw.

Dużym zainteresowaniem naszych klientów cieszą się nieruchomości z możliwością funkcjonalnej zmiany układu z dwóch pokoi z osobną kuchnią na trzy pokoje z aneksem kuchennym na powierzchni niespełna 50 mkw. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet przy skromniejszych możliwościach budżetowych, nabywcy mogą cieszyć się doskonale zaaranżowaną przestrzenią.

 

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

We wszystkich inwestycjach największą popularnością wśród klientów cieszą się mieszkania o najmniejszym metrażu, jedno i dwupokojowe. Takie lokale sprzedają sie najszybciej w naszych osiedlach.

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

 

W inwestycji, którą prowadzimy na warszawskim Bemowie, przy ulicy Szeligowskiej największym zainteresowaniem klientów cieszą się mieszkania o metrażu 55 mkw. w cenie do 370 tys. zł. W osiedlu Central Park Ursynów najbardziej popularne wśród nabywców są mieszkania trzypokojowe o powierzchni 68 mkw. w cenie 470 tys. zł. Na Białołęce w projekcie przy ulicy Krzyżówki najbardziej poszukiwane są mieszkania 46 metrowe, w cenie 300 tys. zł.

 

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

 

W naszej ofercie stawiamy przede wszystkim na mieszkania z segmentu średniego o podwyższonym standardzie. Doskonałym przykładem jest tu nasza, warszawska inwestycja Kolska od nowa:) W tym segmencie klienci najczęściej poszukują mieszkań w przedziale cenowym od 450 tys. zł do 500 tys. zł. Są jednak też tacy nabywcy, którzy gotowi są wydać znacznie ponad 700 tys. zł. W segmencie  mieszkań popularnych, w warszawskim projekcie Księżycowa 60 zapytania dotyczą najczęściej lokali w cenie pomiędzy 300 tys. zł, a 350 tys. zł.  

 

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service

 

Staramy się, aby wszystkie nasze inwestycje były konkurencyjne na rynku, nie tylko pod względem jakości, ale także ceny. Najszybciej z naszej oferty znikają zazwyczaj kompaktowe mieszkania, czyli jedno, dwu i trzy pokojowe lokale o małych metrażach. Właśnie w takie lokale obfitują nasze projekty. Na bazie wieloletnich obserwacji preferencji zakupowych klientów dostosowaliśmy ofertę do oczekiwań nabywców na tyle, że zazwyczaj w gotowych osiedlach dysponujemy bardzo niewielką liczbą mieszkań. Większość oferty znajduje nabywców na wczesnym etapie sprzedaży w poszczególnych osiedlach.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

 

Z naszej oferty najszybciej znikają mieszkania o małej powierzchni 30-40 mkw., a także większe lokale które chcakteryzują się najlepszymi układami funkcjonalnymi.

 

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

 

Największe zainteresowanie klientów budzą najtańsze mieszkania w inwestycji zlokalizowanej w okolicy ulicy Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. Ceny lokali w tym projekcie zaczynają się od 6400 zł/mkw. Równie dużym zainteresowaniem, szczególnie ze względu na cenę, cieszą się mieszkania w warszawskim osiedlu Viva Garden 3, w którym ceny kształtują się od 5490 zł/mkw. W naszym, nowym Osiedlu Verba na warszawskiej Pradze oferujemy mieszkania w cenie od 5990 zł/mkw.  

 

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

 

Specyfika poszczególnych projektów mieszkaniowych oraz złożoność sposobów finansowania zakupu lokalu, uniemożliwia precyzyjne określenie kwoty, przy której kończą się możliwości nabywcze większości klientów. W naszych warszawskich inwestycjach Stacja Kazimierz i Miasto Wola średnia cena nabywanych mieszkań oscyluje wokół 350 - 400 tys. zł w przypadku lokali dwu i trzypokojowych, które są najchętniej wybierane przez klientów.

 

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates

 

W drugim etapie żoliborskiego osiedla Apartamenty Krasińskiego, zaprojektowanego z myślą o młodych parach i rodzinach z dziećmi, największym zainteresowaniem klientów cieszą się mieszkania dwupokojowe o powierzchni do ok. 45 mkw. i trzypokojowe do ok. 60 mkw. Ceny dwójek w naszej wiodącej, warszawskiej inwestycji, usytuowanej jest blisko centrum miasta, kształtują się średnio w granicach 380 tys. zł, a trójek do 550 tys. zł.

 

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

 

W inwestycjach położonych w pobliżu centrum klienci najchętniej poszukują mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 40 mkw. w cenie do 250 tys. zł. Wynika to z faktu, iż znaczną część nabywców w tak zlokalizowanych inwestycjach stanowią inwestorzy, którzy poszukują niewielkich mieszkań pod wynajem w dobrze skomunikowanych miejscach. Taką sytuację mamy w Krakowie w inwestycjach Konopnicka City Park i Mogilska Apartamenty oraz inwestycji 4 Wieże w Katowicach. W tych projektach kawalerki i małe mieszkania dwupokojowe od razu znalazły chętnych, a klienci niejednokrotnie kupowali po kilka lokali. W naszych inwestycjach: Skarbowców II we Wrocławiu, Banacha w Krakowie i w Osiedlu Karoliny w Katowicach, które usytuowane są w pewnej odległości od centrum, w spokojnych, zielonych rejonach miasta klienci poszukują mieszkań dwu i trzypokojowych o powierzchni od 45 do 80 mkw. W momencie zakończenia budowy wszystkie mieszkania w naszych inwestycjach przeważnie są już sprzedane.

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

 

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
cze 20 2016 Kopernika 21 oddany do użytku
Komentarze: 0

 Firma doradcza Walter Herz, odpowiedzialna za komercjalizację warszawskiego biurowca KOPERNIKA 21 poinformowała, że do budynku wprowadzili się pierwsi najemcy  

 

W ekskluzywnym, butikowym biurowcu o powierzchni 670 mkw., który stanął przy ulicy Kopernika w Warszawie większość powierzchni została już wynajęta. Reprezentacyjny obiekt uzupełnia pierzeję pomiędzy ulicą Ordynacką i Kopernika, przywracając tym samym przedwojenny ład architektoniczny kolejnemu miejscu w obrębie Traktu Królewskiego w rejonie Nowego Światu. Nowy adres na mapie biurowej Warszawy przyciąga najemców. 

Budynek został ukończony w lutym br., a obecnie przy Kopernika 21 dostępne są już tylko biura o metrażu 50 mkw. usytuowane na czwartym i piątym piętrze w budynku. Nie została podpisana jeszcze także umowa na powierzchnię 240 mkw., która znajduje się na parterze i przeznaczona jest na działalność handlowo-usługową. Jak deklarują jednak doradcy Walter Herz, w tej sprawie prowadzone są negocjacje z właścicielami prestiżowej restauracji, które są już na zaawansowanym poziomie. Do grona najemców dołączy także niebawem prawdopodobnie jedna z renomowanych kancelarii prawnych, z którą również kontynuowane są rozmowy.  

Wśród firm, które wprowadziły się już do biurowca znajduje się między innymi klinika GabClinic i działająca w obszarze IT firma Vowos. Przedstawiciele Walter Herz przyznają, że poza świetnym standardem biur, firmy poszukujące powierzchni w centrum Warszawy przekonuje przede wszystkim lokalizacja obiektu, usytuowanego w sąsiedztwie stacji metra Nowy Świat. - W budynku oferowane są biura w bardzo dobrym standardzie wykończenia, które są gotowe by od razu podjąć w nich pracę. Powierzchnia jest doskonale doświetlona, dzięki przestronnym oknom, które wpisują się w szklaną elewację biurowca - zaznacza Mateusz Dembski z Walter Herz. 

KOPERNIKA 21, projektu architektów z pracowni Grupa 5 Architekci, wyróżnia efektowna, półkolista bryła. Budynek ukształtowany został w podziale na szerszy dwukondygnacyjny cokół, na którym ustawiona została czteropiętrowa wieża z lekko wycofaną, ostatnią kondygnacją. Szklanej elewacji budynku smaku dodają elementy wykonane z jasnego piaskowca oraz granitu o zróżnicowanej fakturze kamienia i granitowej barwie. Wzdłuż południowej ściany budynku od strony Ordynackiej został zaaranżowany podcień, akcentujący wejście do części usługowej. Wejście do holu głównego części biurowej usytuowane zostało od strony zachodniej. Układ budynku zapewnia niezależne przejście do wszystkich biur z holu windowego na każdej z kondygnacji. Inwestorem projektu jest spółka Kopernika 21 Sp. z o.o.

 

Autor: Walter Herz

 

 

dompress : :
cze 15 2016 Luksusowe lokum od dewelopera
Komentarze: 0

W których inwestycjach deweloperskich znajdziemy penthouse’y, mieszkania dwupoziomowe, komfortowe apartamenty z rozległymi ogrodami lub tarasami i pięknym widokiem? Jakie udogodnienia oferują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

 

W segmencie, w jakim działa LC Corp największe mieszkania mają powierzchnię od 80 do 100 mkw. Niemal w każdym z naszych projektów można znaleźć takie lokale, do których często przynależy rozległy taras lub ogródek. Z uwagi na fakt, że cena takich mieszkań jest wyższa, a główny cel nabywców to zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, szczególną uwagę przykładamy do tego, aby były to lokale o najlepszej ekspozycji, z atrakcyjnym widokiem i układem pomieszczeń.

 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży Polnord S.A.

 

W każdej inwestycji realizowanej przez Polnord lokale na parterze posiadają własne ogródki. To rozwiązanie, które bardzo cenią sobie przede wszystkim rodziny z dziećmi, które mogą dzięki temu odpoczywać na powietrzu w domowym zaciszu pod okiem rodziców. W naszej ofercie znajdują się również apartamenty z antresolą, dostępne w projekcie Brama Sopocka. Inwestycja zlokalizowana jest w prestiżowej willowej okolicy Gdyni. W jej bezpośrednim sąsiedztwie rozciąga się rozległa, granicząca z lasem dolina. Malowniczym widokiem może pochwalić się także m.in. osiedle Tęczowy Las w Olsztynie, w którym można nabyć słoneczne mieszkanie z widokiem na sąsiadujące jezioro Bartąg i Kartasiówkę. Natomiast mieszkańcy ostatnich kondygnacji dwunastopiętrowego budynku w osiedlu City Park mogą z okien podziwiać panoramę Łodzi.

 

Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej w Mennica Polska S.A. 

 

Obecnie realizujemy pierwszy etap kompleksu Mennica Residence u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej w Warszawie, w którym powstaje sześć mieszkań typu penthouse. Mieszczą się na dwóch najwyższych piętrach, mają 3 metry wysokości, klimatyzację w standardzie, taras, werandę, ogród zimowy oraz taras na dachu. Dwa z apartamentów są dwupoziomowe, część dzienna, czyli salon z jadalnią i kuchnią oraz taras z ogrodem zimowym znajduje się w nich na górnym poziomie, a część nocna zlokalizowana na niższym poziomie i stanowi strefę niezależną. Największy apartament ma powierzchnię 230 mkw., ale istnieje również możliwość dowolnego łączenia mieszkań, co pozwala spełnić oczekiwania nabywców związane z posiadaniem penthouse’u o powierzchni 300 mkw., 400 mkw., a nawet 500 mkw.

 

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service

 

Mieszkania dwupoziomowe, penthaousy lub lokale z przestronnymi tarasami, czy ogrodem są coraz bardziej poszukiwane przez klientów nie tylko w prestiżowych inwestycjach, ale także tych ze średniej półki cenowej. W związku z rosnącym zainteresowaniem takimi lokalami, w każdej z naszych inwestycji są dostępne mieszkania spełniające oczekiwania bardziej wymagających nabywców. Są one wyraźnie droższe od innych lokali w projektach, jednak często znajdują właścicieli jako pierwsze. Dwupoziomowe mieszkania z ogrodami są jeszcze dostępne w naszej inwestycji Apartamenty Sowiniec. W projekcie Piasta Park mieszkania znajdujące się na najwyższych piętetrach oferują absolutnie wyjątkowe widoki, roztaczające się z okien,  które można znaleźć także w innej, naszej krakowskiej inwestycji - Lema.

 

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

 

W klasie premium Marvipol oferuje dwupoziomowe  mieszkania w luksusowym osiedlu budynków czterolokalowych Hill Park na warszawskich Bielanach. Każde mieszkanie ma duży ogród lub zielony taras. Osiedle leży pomiędzy lasami Bieleńskim i Młocińskim.

 

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

 

W inwestycji Apartamenty TRIO oferujemy 150 metrowe apartamenty położone na 16 i 17 piętrze w budynku. Nasz najbardziej prestiżowy projekt usytuowany jest w samym sercu Warszawy przy ulicy Stawki. Z obu apartamentów rozpościera się panoramiczny widok na Wisłę i stołeczną Starówkę. W standardzie oferujemy panoramiczne okna i klimatyzację. W naszej inwestycji znajdującej się na warszawskim Mokotowie mamy w ofercie 100 i 140 metrowe 4 i 5 pokojowe przestronne apartamenty oraz 179 metrowy, dwupoziomowy apartament z 60 metrowym ogrodem, trzema łazienkami i osobnym wejściem z dziedzińca.

 

Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest

 

W inwestycji przy ulicy Garibaldiego 5 przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie mamy w ofercie kilka dwupoziomowych mieszkań o dużym metrażu od 80 mkw. do 140 mkw. w cenach od 5900 zł/mkw. Lokale cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców ze względu na swój nietypowy rozkład, oferujący szerokie możliwości aranżacyjne. Mieszkania dwupoziomowe pozwalają bowiem na zorganizowanie przestrzeni w niecodzienny, atrakcyjny sposób, a kluczowym elementem są w nich schody prowadzące na antresole.  

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

 

Aktualnie nie posiadamy w ofercie tego typu mieszkań, ale jesteśmy w trakcie poszukiwania nowych gruntów pod kolejne inwestycje, w których rozważamy takie rozwiązania.   

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

 

W ofercie warszawskiego osiedla Bliska Wola dostępne są mieszkania o powierzchni sięgającej nawet ponad 111 mkw., położone na najwyższych kondygnacjach w budynkach, w których zaprojektowano drewniane okna i eleganckie balkony oraz widne, przestronne tarasy. Ponadto ekskluzywne apartamenty możemy zaproponować w inwestycji Wola Invest przy ulicy Kasprzaka oraz Jerozolimskie Invest przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, które zostaną objęte serwisem 5-gwiazdkowego hotelu. Apartamenty o wysokości ponad 2,90 m oraz powierzchni od 21 do 65 mkw. są dostępne w cenie od 7000. zł netto za mkw.

 

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

 

Widzimy spore zainteresowanie penthouse’ami. Takie mieszkania doskonale się sprzedają, oczywiście w inwestycjach z segmentu premium. Przewidzieliśmy je w naszym projekcie Apartamenty Marymont w Warszawie. Trend związany z zainteresowaniem większymi mieszkaniami jest też bardzo silny w dobrze przygotowanych inwestycjach ze średniej półki cenowej, co obserwujemy na przykładzie naszej inwestycji Kolska od Nowa. Oba osiedla wyróżniają się pod względem dopracowania projektu i przestrzeni zielonych. Na Marymoncie budynki osadzone są wśród pieczołowicie zaprojektowanych parkowych alejek obsadzonych zielenią. Natomiast jeśli chodzi o ilość przestrzeni niewiele inwestycji w Warszawie może dorównać inwestycji Kolska od Nowa, która szczyci się półhektarowym, prywatnym parkiem na terenie osiedla, będącym największym na terenie szeroko pojętego Śródmieścia.

 

Marcin Liberski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

 

Mieszkania, które cechuje wyjątkowo wysoki komfort posiadamy obecnie w trzech warszawskich inwestycjach. W żoliborskim projekcie Apartamenty Krasińskiego II przy ulicy Przasnyskiejdostępne jest mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 65 mkw. z tarasem wielkości 80 mkw., którego niewątpliwym atutem są duże przeszklenia oraz podwyższone stropy, zapewniające więcej światła w pomieszczeniach i widok na panoramę miasta. W inwestycji ConceptHouse Mokotów mamy w ofercie gotowe mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni 158 mkw. z 25 metrowym tarasem. W osiedlu Capital Art Apartments przy ulicy Giełdowej pozostało ostatnie mieszkanie o powierzchni 116 mkw. z ponad 28 metrowym tarasem. Wszystkie lokale mają preinstalację systemu klimatyzacji.  

 

Ewa Skibińska, marketing manager w RED Real Estate Development

 

Mieszkania z dużymi zielonymi tarasy są dostępne w każdej z naszych inwestycji, Alpha Park w Warszawie, Red Park w Poznaniu i wrocławskiej Nowej Papierni. Klienci cenią takie rozwiązanie, bo taras to idealne miejsce do wypoczynku. Jest ono szczególnie istotne w przypadku inwestycji położonych w centrum miasta, jak np. Nowa Papiernia.

W nowym etapie tego projektu - Ultra Nova - dostępne będą industrialne penthouse’y usytuowane na dwóch ostatnich piętrach inwestycji, z okien których rozciągać będzie się malowniczy widok na Wrocław.

 

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

 

W każdej z naszych inwestycji posiadamy mieszkania z ogródkami o powierzchni do 120 mkw. usytuowane na parterze. Osiedle, które najszybciej będzie gotowe znajduje się przy ulicy Przaśnej wWarszawie. Można w nim znaleźć kilka mieszkań ze słonecznymi, dużymi ogródkami w cenie od 5695 zł/mkw. Na osiedlu Viva Garden 2, usytuowanym przy ulicy Białołeckiej, które będzie ukończone pod koniec tego roku również dostępne są mieszkania z ogródkami w cenie od 5390 zł/mkw.

 

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

 

W obu realizowanych przez nas projektach mieszkaniowych - Stacji Kazimierz i Mieście Wola w Warszawie nie zapomnieliśmy o najbardziej wymagających klientach. Z myślą o tej grupie nabywców przygotowaliśmy przestronne apartamenty o powierzchni przekraczającej nawet 100 mkw., które usytuowane są najczęściej na najwyższych kondygnacjach w budynkach. Szerokie możliwości aranżacyjne, najwyższa jakość wykończenia oraz dostęp do funkcjonalnych tarasów to tylko niektóre z ich atutów. Osiedla oferują liczne udogodnienia w częściach wspólnych obiektów, wśród których znajduje się całodobowa recepcja, monitoring oraz tereny rekreacyjne wokół budynków.

 

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

 

W tej chwili nie oferujemy penthous`ów, mieszkań dwupoziomowych, czy lokali z ogrodami. Piękne widoki zapewniają natomiast mieszkania usytuowane w wysokich budynkach w inwestycji Cztery Wieże w Katowicach. Rozpościera się z nich widok na Park Śląski lub na  zielone Załęże z urokliwym stawem Maroko.

W Krakowie niezwykle atrakcyjny widok na Wawel, Klasztor na Skałce, zakole Wisły, stare Podgórze, przepływającą bezpośrednio obok rzeczkę Wilgę oraz Park Antoniego Matecznego będzie miała duża część mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park.

Mieszkania z dużymi tarasami oferujemy zarówno w katowickich Czterech Wieżach, jak i na przykład w projekcie przy ulicy Banacha w Krakowie. 

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :