Archiwum wrzesień 2020


wrz 30 2020 Czy firmy BPO/SSC przeniosą biznes do Polski...
Komentarze: 0

Regionalne ośrodki miejskie w naszym kraju powracają na ścieżkę wzrostu. Świadczą o tym dane dotyczące rozwoju biznesu odnotowane w pierwszej połowie br., a inwestycje sektora BPO/SSC mogą poważnie podbić ich pozycję   

Po silnych zawirowaniach sytuacja w biznesie stabilizuje się. Jak oblicza firma STR, dwie trzecie Europy powróciło już do biur. We Francji w biurach pracuje regularnie ponad 80 proc. osób, a w Niemczech, Włoszech i Hiszpani ponad 70 proc. W Polsce odsetek ten pozostaje wciąż na niskim poziomie. Z analiz Walter Herz wynika, że podobnie jak w Wielkiej Brytanii, w której procedowany jest właśnie zakaz pracy w biurach współdzielonych, w naszym kraju tylko jedna trzecia pracowników powróciła do pracy w biurze.  

Polskie firmy funkcjonują przeważnie, jak przed COVID-em, a niektóre nawet wykluczają pracę zdalną. Część firm korzystających z biur wprowadziło tryb hybrydowy, który łączy home office z pracą w biurze, w którym naprzemiennie pracuje połowa zespołu. Całkowicie różne stanowisko w sprawie powrotu do biur przyjęły międzynarodowe korporacje, które wprowadziły całkowity home office i nie planują w najbliższym czasie zmian. Na stałą pracę z domu zdecydowały się m.in. firmy amerykańskie prowadzące działalność w Polsce, odpowiadające za znaczną część zatrudnienia, co znacząco wpływa na statystyki.     

Sektor usług dla biznesu utrzymał ciągłość w Polsce  

Home office dominuje w branży IT oraz szeroko rozumianym marketingu, reklamie i komunikacji, w których praca zdalna rozpowszechniona była już przed wirusem. Do działania w warunkach kryzysowych błyskawicznie przestawiły się również firmy z sektora usług dla biznesu, które dzięki międzynarodowemu umocowaniu i wykorzystaniu rozwiązań wdrażanych na innych rynkach z dnia na dzień przeszły w tryb zdalny, zachowując ciągłość pracy.   

Sektor BPO/SSC świetnie radzi sobie w pandemii. Co więcej, może w znacznym stopniu przyczynić się do ponownego ożywienia naszej gospodarki i powrotu na ścieżkę wzrostu. Zdaniem przedstawicieli ABSL, Polska ma szansę na przejęcie części procesów realizowanych w innych krajach, dzięki rozbudowanemu zapleczu i sieci centrów prowadzących zaawansowane projekty, nie tylko w Warszawie, ale również w wielu ośrodkach regionalnych.   

Wszystko przemawia za tym, że nowoczesne usługi dla biznesu, w których zatrudnionych jest już u nas ponad 340 tys. osób będą notowały dalszy wzrost. Przyjęty w obecnych warunkach kierunek działań przewiduje, nie tylko skracanie i przenoszenie łańcuchów dostaw na terytorium Unii Europejskiej, ale także lokowane w jej obrębie usług wsparcia dla biznesu i procesów wspierających produkcję. Sektor BPO/SSC, druga pod względem ilości zatrudnienia gałąź polskiej gospodarki, na pandemii może więc paradoksalnie zyskać. Praca zdalna wymaga bowiem odpowiednich warunków lokalowych oraz dostępu do infrastruktury technologicznej, stabilnego łącza internetowego i mobilnego sprzętu z czym Indie, będące światową mekką outsourcingu, nie radzą sobie w czasie lockdown-u. Stąd, bezprecedensowy w swojej obecnej skali home office może zmienić światowy układ sił, jeśli chodzi o te dziedzinę biznesu.  

Tym bardziej, że Microsoft i Google zamierzają niebawem zrewolucjonizować nasz rynek cyfryzacji, inwestując w Polsce wiele miliardów złotych. Amerykański gigant w ramach partnerskiej współpracy z Operatorem Chmury Krajowej zainwestuje w rozwój chmury obliczeniowej i cyfryzację polskiego biznesu. Google planuje natomiast stworzyć w naszym kraju najnowocześniejsze centrum danych.

Firmy BPO/SSC będą migrować do stabilnych lokalizacji

Globalne firmy outsourcingowe prawdopodobnie będą poszukiwać teraz bezpieczniejszych i bardziej stabilnych lokalizacji, a polskie miasta regionalne mają dużą szansę trafić na krótką listę lokalizacji alternatywnych. Podobnie było już z resztą po kryzysie finansowym w 2008 roku, po którym w Polsce pojawiło się wiele nowych projektów BSS i dwukrotnie wzrosło zatrudnienie. Ponadto, dziś dysponujemy znacznie bardziej rozbudowanym zapleczem, doświadczeniem, a nasz kraj cieszy się lepszą renomą niż kilkanaście lat temu. 

Kluczowe znaczenie dla inwestorów będą miały natomiast przepisy dotyczące dostosowania prawa pracy do nowej rzeczywistości i te związane z możliwością zatrudniania obcokrajowców. W tym zakresie podjęte zostały już działania, a sektor nowoczesnych usług biznesowych będzie współpracował z rządem nad przepisami wspierającymi inwestorów. Współpraca z ABSL pomóc ma w oszacowaniu potrzeb inwestorów i określeniu czynników, które będą sprzyjały dalszemu rozwojowi inwestycji tworzących nowe miejsca pracy w Polsce. 

Dalsza ekspansja w regionach

- Firmy z sektora usług dla biznesu perspektywę rozwoju w naszym kraju wiążą przede wszystkim z tańszymi od Warszawy, regionalnymi ośrodkami biznesowymi. Głównie Krakowem, który jest polską stolicą outsourcingu, Wrocławiem, gdzie króluje IT, ale także z takimi aglomeracjami jak Katowice czy Łódź. Nieprzerwany rozwój branży w regionach potwierdzają dane rynkowe. W pierwszej połowie br. firmy z sektora BPO/SSC, który jest głównym odbiorcą biur w regionach, mimo kryzysu zdrowotnego wynajęły poza Warszawą prawie 140 tys. mkw. powierzchni, z czego niemal połowę w Krakowie - informuje Mateusz Strzelecki, Partner / Head of Regional Markets w Walter Herz. - Stolica Małopolski wyraźnie umacnia pozycję regionalnego lidera. Wskazuje na to także wzrost podaży. W pierwszym półroczu br. w ośrodkach regionalnych do użytku oddane zostało kilkanaście budynków z około 180 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego najwięcej przypada także na Kraków – podaje.

O kondycji regionów najlepiej świadczy historycznie najwyższy popyt na biura odnotowany w pierwszej połowie br. Jak oblicza Walter Herz, za ponad połowę wolumenu najmu wygenerowanego w tym czasie poza Warszawą odpowiadają firmy z branży IT. We Wrocławiu dzięki dużej absorbcji, która była wyższa w pierwszym półroczu br. niż średnia z czterech poprzednich kwartałów, spadł nawet poziom pustostanów biurowych. A do firm IT trafiło w tym okresie ponad 80 proc. zakontraktowanej powierzchni. Pierwsze sześć miesięcy tego roku szczególnie udane były też dla Łodzi, w której wynajęte zostało ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Lokalne wsparcie biznesu

Inwestorzy stawiają na regiony, bo oferują niższe koszty prowadzenia biznesu niż Warszawa, dysponując jednocześnie świetnie wykwalifikowaną kadrą, nowoczesnym zapleczem biurowym i bardzo dobrą infrastrukturą umożliwiającą atrakcyjną jakość życia. Do tego inwestujące w miastach regionalnych firmy mogą liczyć na wsparcie lokalnych władz, które dostosowują swoje strategie działania do obecnych warunków.   

- Pandemia zmieniła porządek gospodarczy na świecie, narzędzia z jakich korzystaliśmy przy okazji pozyskiwania inwestorów w dużej mierze przestały istnieć – nie są organizowane targi, konferencje czy misje gospodarcze. Dlatego nasza strategia w krótkiej perspektywie ewoluowała w kierunku punktowych działań promocyjno-informacyjnych odpowiadających aktualnym szansom. Stąd niedawne kampanie cyfrowe: pozycjonowane na białoruski sektor IT oraz – wcześniej – adresujące zjawisko powrotu przemysłu z Azji – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi. - Jaki jest pomysł na Łódź w kontekście BSS w dłuższej perspektywie? Kluczowe dla mnie w tym zakresie będą łódzkie uczelnie i odważne korzystanie z formatu PPP jako narzędzia do poprawy jakości życia w mieście na różnych polach. Te trzy litery powinny być symbolem nowego otwarcia gospodarczego dla Łodzi – dodaje Adam Pustelnik. 

Więcej projektów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu niż przed rokiem prowadzi również Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Część z ponad 40 realizowanych przedsięwzięć, które mogą przynieść nawet ponad 7 tys. nowych etatów, agencja planuje zakończyć do końca 2020 roku. Szacuje też, że mimo pandemii ten rok może być nawet lepszy dla sektora BPO/SSC niż ubiegły.  

Ponadto, przedstawiciele PAIH zwracają uwagę na jakość utworzonych już w tym roku miejsc pracy. W pierwszym półroczu minionego roku w nowych projektach stworzonych zostało 400 miejsc pracy wysokiej jakości, natomiast aż 536 z tegorocznych etatów powstało w centrach badawczo-rozwojowych. W ośrodkach uruchomionych m.in. przez amerykańskiego dostawcę software'u Hyland, niemiecką firmę informatyczną GFT i Alcon, szwajcarskiego potentata rynku soczewek kontaktowych.   

 

o Walter Herz

Walter Herz jest wiodącym na rynku, polskim podmiotem prowadzącym działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych na terenie kraju. Od 8 lat firma świadczy kompleksowe i strategiczne usługi doradcze w całej Polsce. Eksperci Walter Herz doradzają inwestorom, właścicielom nieruchomości i najemcom. Firma zapewnia pełną obsługę, zarówno firmom z sektora prywatnego, jak i publicznego. Doradcy Walter Herz wspierają klientów w poszukiwaniu i wynajmie powierzchni biurowych oraz świadczą usługi doradcze przy realizacji projektów inwestycyjnych w sektorze komercyjnym i hotelowym. 

Firma ma siedzibę w Warszawie oraz odziały regionalne w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Łodzi. Walter Herz jest twórcą Akademii Najemcy, pierwszego w Polsce projektu, który wspiera i edukuje najemców powierzchni komercyjnych z całej Polski. Prowadzi szkolenia stacjonarne w największych miastach w kraju. W trosce o najwyższy poziom etyczny świadczonych usług wprowadziła Kodeks Dobrych Praktyk.  

 

wrz 29 2020 Jaki metraż mają największe mieszkania...
Komentarze: 0

W których osiedlach je znajdziemy? Jakie mają ogródki i tarasy? Ile kosztują? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl  

 

Paweł Ruszczak, p.o. prezesa Develii

W większości naszych projektów dostępne są duże mieszkania, co wynika z chęci zaproponowania klientom jak najszerszej oferty. Siłą rzeczy, więcej dużych mieszkań znajduje się w projektach dedykowanych docelowym mieszkańcom, jak na przykład Między Parkami we Wrocławiu, a mniej w projektach, gdzie nabywcami są głównie klienci inwestycyjni, jak Bastion Wałowa w Gdańsku. W zależności od inwestycji, największe mieszkania w naszej ofercie mają powierzchnie do 120 mkw. Często przynależy do nich duży ogródek lub taras. Dobrym przykładem są wcześniej wspomniane już projekty - osiedle Między Parkami we Wrocławiu i Ceglana Park w Katowicach, gdzie dostępne są duże mieszkania o powierzchni 110-120 mkw. z 40-50 metrowym tarasem w cenie od 830-850 tys. zł. 

Zbigniew Juroszek, prezes Atal

We wrocławskiej ofercie mamy w sprzedaży mieszkania o dużych metrażach w inwestycji Atal  Nowe Miasto Różanka. Największy lokal o powierzchni 112 mkw. z tarasem liczącym ponad 49 mkw. kosztuje 1 148 425 zł. We Wrocławiu w projekcie Nowe Miasto Jagodno największe lokale mają metraż ponad 100 mkw. z tarasami o łącznej powierzchni 23 mkw. można je kupić w cenie 663 990 zł. W osiedlu Atal City Square mieszkania wielkości 131 mkw. z balkonami o łącznej powierzchni przeszło 18 mkw. oferujemy w cenie 1 189 580 zł.

W Warszawie największe dostępne mieszkanie ma wielkość 130 mkw. z balkonem liczącym 26 mkw. jest w cenie ponad 1 050 000 zł. Największy lokal, jaki mamy w sprzedaży w Trójmieście to liczące 100 mkw. mieszkanie z dwoma balkonami o powierzchni blisko 13 mkw. w inwestycji Atal Bosmańska w cenie 6 700 zł/mkw.

W katowickiej inwestycji Sokolska 30 Towers w sprzedaży mamy apartament na przedostatnim piętrze o powierzchni 124 mkw. w cenie 9 000 zł/mkw. Największe dostępne mieszkanie w Poznaniu znaleźć można w ofercie inwestycji Apartamenty Dmowskiego. Ma blisko 100 mkw. i przynależy do niego taras o powierzchni 75 mkw. Lokal oferowany jest w kwocie 757 458 zł.

W Łodzi jest to lokal w drugim etapie osiedla Nowe Miasto Polesie o powierzchni ponad 105 mkw. wraz z liczącym 33 mkw. tarasem, który jest do nabycia w cenie 5700 zł/mkw. W Krakowie to mieszkanie w projekcie Atal Residence Zabłocie III o metrażu 113 mkw. i balkonach liczących łącznie 10 mkw. do kupienia w cenie 10 500 zł/mkw. 

Obserwujemy tendencję wzrostu popytu na największe mieszkania i apartamenty. Z oferty szybko znikają szczególnie te lokale, do których przynależą przestronne tarasy.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

W prestiżowej inwestycji osiedle Nowe Tysiąclecie w Katowicach, której budowa zakończy się w październiku tego roku, największy lokal usytuowany jest na 11 kondygnacji w budynku. Oferuje piękny widok na panoramę miasta. Mieszkanie o powierzchni przeszło 137 mkw. z prawie stumetrowym tarasem można nabyć w cenie 1 120 193 zł.

Największy dostępny apartament w inwestycji Hanza Tower w centrum Szczecina znajduje się na przedostatnim 25. piętrze w budynku i ma powierzchnię ponad 221 mkw. Rozpościera się z niego panoramiczny, spektakularny widok na zachodnią, północą i wschodnią stronę miasta. Cena apartamentu to 15 950 zł za mkw., co daje łączną sumę 3 525 747 zł. Na ostatnim, 27. piętrze wieżowca znajduje się taras widokowy. Zakończenie budowy tego obiektu zaplanowane jest na koniec grudnia br.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.

Największe apartamenty oferujemy na warszawskim Wilanowie. W sprzedaży mamy tam mieszkania o powierzchni 127 mkw. z dużymi tarasami o metrażu 46 mkw. W pełnym pakiecie, z garażami i komórką lokatorską są do kupienia w cenie około 2 mln zł.

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

W inwestycji Wileńska Express na warszawskiej Pradze mamy w ofercie apartament premium o powierzchni 170 mkw. z tarasem i balkonem. W osiedlu Villa de Charme na Bemowie można kupić domy z podziemnymi garażami i ogródkami o metrażu 162 mkw. z ogrodem. w inwestycji Grochowska 230 na Pradze mamy natomiast kilkupokojowy apartament o wielkości 116 mkw. z tarasem.

W projekcie Centreville położonym na wrocławskim Nadodrzu do kupienia jest luksusowy apartament dwupoziomowy o wielkości 140 mkw. z trzema tarasami, wychodzącymi na różne strony świata, w tym jednym zielonym. W Poznaniu w projekcie Soleil de Malta położonym tuż przy kultowej, poznańskiej Malcie oferujemy z kolei lokal o powierzchni 128 mkw. z ogrodem.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

W Apartamentach Przy Arsenale w Śródmieściu Warszawy największy apartament, który mamy w sprzedaży ma 103 mkw. i dwa tarasy o łącznej powierzchni 60 mkw. W inwestycji Moja Północna na warszawskim Tarchominie największy dostępny lokal ma metraż 71 mkw.  i balkon o powierzchni blisko 8 mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest 

Prowadzimy aktualnie sprzedaż mieszkań w sześciu inwestycjach na terenie Warszawy. W każdej z nich do kupienia są jeszcze większe mieszkania z dużymi balkonami lub tarasami, albo ogródkami przy lokalach usytuowanych na parterze budynków. Przykładowo, w gotowej inwestycji Apartamenty Okopowa 59A na Woli największe apartamenty mają powierzchnię 110 mkw. i 113 mkw. Ich ceny zaczynają się od 12 210 zł/mkw. Z kolei na Targówku ostatnie duże mieszkanie o powierzchni ponad 99 mkw. można kupić w kwocie 905 tys. zł.

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

 

Największe mieszkania, jakie mamy w ofercie są do nabycia w inwestycji Na Bielany w Warszawie. W tym projekcie w sprzedaży jest np. lokal o powierzchni ponad 98 mkw. z dwoma tarasami o metrażu przeszło 27 mkw. i 11 mkw.

 

Emil Basta z biura sprzedaży dewelopera WPBM Mój Dom S.A.

W WPBM Mój Dom S.A. mamy otwartą politykę cenową. Ceny wszystkich mieszkań są widoczne na naszej stronie internetowej. Nasze, największe mieszkania klienci znajdą w Bulwarze Drobnera. Wyjątkowej, kameralnej inwestycji z widokiem na Ostrów Tumski, Uniwersytet i Wyspę Słodową. Znajdują się tu apartamenty o powierzchni od 135 mkw. do 306 mkw., nawet 7-pokojowe. Przynależą do nich rozległe balkony i tarasy, największe o metrażu 60 mkw. Ponad 90-metrowe, wolne mieszkania mamy również w inwestycjach Pixel House i Osiedle nad Odrą. Mieszkania posiadają zarówno taras, jak i balkon. W Rezydencji Staromiejskiej położonej na Starym Mieście jest także dostępne jedno mieszkanie o powierzchni 93 metrów ze spektakularnym, 140-metrowym tarasem okalającym praktycznie cały lokal.

Agata Zambrzycka, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Aria Development

Największe lokale o powierzchni około 102 mkw. pozostały jedynie w Osiedlu Łomianki. Są to dwupoziomowe mieszkania z antresolami i tarasami, których ceny wahają się od 499 tys. zł do 543 tys. zł. To przytulne i ekologiczne osiedle zlokalizowane 4 km do stacji metra Młociny, w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego, z rozwiązaniami ARIA Eco Smart, inteligentnymi systemami sterowania instalacjami oraz zieloną energią z paneli fotowoltaicznych. Tak w skrócie można scharakteryzować Osiedle Łomianki. W Nowym Osiedlu Natura II w Wieliszewie największe mieszkania będą miały powierzchnię 76 mkw.

Karolina Guzik, manager ds. sprzedaży w spółce mieszkaniowej Skanska

Mieszkanie z największym metrażem w naszej ofercie znajduje się w osiedlu Jaśminowy Mokotów i mierzy 140 mkw. Jaśminowy Mokotów to osiedle zaprojektowane z myślą o rozwiązaniach ponadczasowych, w bliskim kontakcie z przyrodą, gdzie architektura i zieleń w naturalny sposób się uzupełniają. Dzięki temu powstała bezpieczna i przyjazna przestrzeń do życia. Z uwagi na niezwykle funkcjonalny rozkład mieszkania i spokojny charakter osiedla jest to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. W ofercie mamy również mieszkania z własnym ogródkiem.

Osoby poszukujące mieszkania z dużym metrażem znajdą je również na warszawskich osiedlach Holm House (133 mkw.) oraz Mickiewicza (116 mkw.). Oba mieszkania usytuowane są na najwyższych piętrach budynków, a elementem dopełniającym przestronne, słoneczne przestrzenie są duże tarasy, które mogą posłużyć lokatorom za prywatny ogródek w mieście. Ceny mieszkań ustalane są indywidualnie w zależności od wybranego osiedla oraz dobierane do aktualnych czynników rynkowych.

Sebastian Barandziak, Prezes Zarządu Dekpol Deweloper

Duże mieszkania liczące powyżej 100 mkw. oferujemy w dwóch gdańskich osiedlach - Pastelowe i Foresta. Wszystkie lokale mają ogródek, balkon lub taras. W osiedlu Pastelowe, zlokalizowanym w gdańskich Łostowicach przy ulicy Pastelowej, mieszkania tej wielkości dostępne są w kwocie około 530 tys. zł. Z kolei czteropokojowe lokum w osiedlu Foresta, zlokalizowane w Gdańsku przy ulicy Myśliwskiej w dzielnicy Piecki-Migowo, nazywanej też Moreną, mamy w sprzedaży w cenie od 980,5 tys. zł brutto.

 

Autor: dompress.pl

wrz 21 2020 Jakie inwestycje mieszkaniowe wejdą na rynek...
Komentarze: 0
Jakie nowe projekty planują wprowadzić deweloperzy? Jakie mieszkania trafią do oferty? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

Paweł Ruszczak, p.o. prezesa Develii

W tym roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży nowe etapy realizowanych już inwestycji w Gdańsku, a także kolejne etapy osiedli w Krakowie. Nowy projekt, w nowej lokalizacji planujemy również w Warszawie.

W Gdańsku klienci będą mieli do wyboru mieszkania w dwóch inwestycjach, których metraż waha się od 30 mkw. do 109 mkw. W Krakowie natomiast w trzech osiedlach dostępne będą lokale o powierzchni od 30 mkw. do 90 mkw.  

Zbigniew Juroszek, prezes Atal

Zgodnie z przyjętym na ten rok planem realizujemy i jednocześnie rozpoczynamy przedsięwzięcia inwestycyjne we wszystkich siedmiu aglomeracjach, w których prowadzimy działalność. Co istotne, są to zróżnicowane inwestycje, pozwalające nam dotrzeć z ofertą do różnych grup odbiorców, zarówno osób poszukujących inwestycji premium, jak i projektów z segmentu popularnego.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Intensywnie pracujemy nad przygotowaniem nowych inwestycji w Warszawie i w Pruszkowie, a także Gdańsku, Szczecinie, Łodzi i Chorzowie. Będziemy również kontynuować rozbudowę Villi Campina, luksusowego podmiejskiego osiedla w Ożarowie Mazowieckim, gdzie nieprzerwanie trwa budowa piętrowych domów szeregowych o metrażu 108 mkw. z garażem. Powstają one na działkach o powierzchni od 340 mkw. do 530 mkw. w sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.

Wszystkie inwestycje realizujemy zgodnie z harmonogramem, nie zmieniamy terminów żadnych działań. Nasze mieszkania są dostosowane do potrzeb rynku i oczekiwań klientów. Oferta obejmuje jednopokojowe mieszkania o powierzchni od około 30 mkw. lub nawet mniejszej oraz o metrażu około 40 mkw., a także dwupokojowe i trzypokojowe lokale o powierzchni od 50 mkw. do 70 mkw., jak również większe mieszkania cztero i pięciopokojowe.

W ostatnich miesiącach wprowadziliśmy do sprzedaży kolejny etap osiedla Mój Ursus w Warszawie. Planujemy także wprowadzić na rynek nowe etapy inwestycji Modern City zlokalizowanej przy ulicy Szeligowskiej na warszawskim Bemowie i nową inwestycję przy ulicy Marynin na pograniczu Bemowa i Woli. Do oferty wejdą również mieszkania w osiedlu Praga Nova położonym przy ulicy Żupniczej na warszawskiej Pradze oraz w kolejnych etapach inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Posag 7 Panien w Ursusie.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem niepewności klientów co do sytuacji ekonomicznej, co wpływa również w znaczący sposób na podejmowanie decyzji zakupowych, podtrzymujemy decyzję o wstrzymaniu realizacji dwóch kolejnych etapów inwestycji.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest 

We wrześniu tego roku planujemy rozpoczęcie budowy dwóch nowych inwestycji na terenie Warszawy. Będą to Apartamenty Przy Agorze 6 na Bielanach oraz drugi etap inwestycji Warszawski Świt zlokalizowanej na pograniczu Pragi Północ i Targówka. Obie inwestycje są już w sprzedaży. W ofercie znajdują się jeszcze mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe o powierzchni od 35 mkw. do 127 mkw.  

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

W tym roku planujemy rozpocząć budowę dwóch kolejnych  inwestycji w Warszawie i jednej w Krakowie.

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

W tym roku wprowadziliśmy do sprzedaży ponad 450 mieszkań w trzech inwestycjach: Osiedle Lumea w Warszawie, Essentiel Talarowa w Warszawie oraz Perspective - Wille Miejskie we Wrocławiu.

W ofercie Osiedla Lumea znajduje się szeroki wybór mieszkań o metrażach od 37 mkw. do 109 mkw. Szczególnie atrakcyjne są przestronne, czteropokojowe mieszkania dla rodzin. Inwestycja Essentiel Talarowa to dwa trzypiętrowe budynki, w których znajdują się funkcjonalne mieszkania jednopokojowe, kompaktowe lokale dwupokojowe i trzypokojowe oraz czteropokojowe mieszkania dla rodzin o powierzchni od 26 mkw. do 100 mkw.

Z kolei Perspective to kameralne budynki w stylu willi miejskich, w których zaprojektowaliśmy mieszkania od 28 mkw. do 85 mkw. Oferta obejmuje, zarówno funkcjonalne mieszkania typu studio, przestronne mieszkania dwu i trzypokojowe, jak i komfortowe lokale czteropokojowe.

Agata Zambrzycka, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Aria Development

Przygotowujemy kilka projektów i przymierzamy się do nowej inwestycji w Rembertowie. W najbliższych tygodniach, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, rozpoczynamy sprzedaż i budowę Nowego Osiedla Natura II w Wieliszewie. W pierwszym etapie do sprzedaży trafi 70 mieszkań. W ramach trzyetapowej, przepełnionej zielenią inwestycji powstanie sześć czterokondygnacyjnych budynków z windami i podziemnymi garażami. Finalnie w ofercie znajdzie się 230 mieszkań o metrażu od 29 mkw. do 76 mkw. Nowe Osiedle Natura II to miejsce dla osób lubiących spokój, bliskość przyrody oraz funkcjonalne i ekologiczne rozwiązania. Lokale usytuowane na parterze będą miały przynależne ogródki, a pozostałe balkony. W inwestycji zaprojektowane zostało przedszkole i lokale usługowe. Części wspólne osiedla zasili zielona energia z paneli fotowoltaicznych, a wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w systemy inteligentnego domu Aria Eco Smart.

Centralnym punktem osiedla będzie naturalny plac zabaw, który wraz z licznymi terenami zielonymi stworzy ekosystem sprzyjający spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstaje w Wieliszewie, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego, kilkanaście kilometrów od Warszawy. Sprawną komunikację zapewnia kolejka SKM, którą do stacji Dworzec Gdański można dojechać w ciągu około 30 min.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Na bieżąco poszerzamy ofertę mieszkaniową. Nasze dwie najnowsze inwestycje Lazur Park i Villa Neptun powstają na zdobywającej coraz większą popularność Wyspie Sobieszewskiej, która jest jednym z ciekawszych regionów Trójmiasta. W projekcie Lazur Park znajdzie się 36 mieszkań o powierzchni od 27 mkw. do 58 mkw. Z kolei w Villi Neptun mamy w ofercie 40 apartamentów pod wynajem o powierzchni od 28 mkw. do 58 mkw. Obie inwestycje, poza kameralną zabudową i lokalizacją łączy nowoczesna architektura, w której przeważają duże przeszklenia, a każdy z lokali ma zapewnioną dodatkową przestrzeń w postaci ogródka lub balkonu. Termin oddania do użytku obu inwestycji planowany jest na drugą połowę 2021 roku.

Ceny mieszkań w Lazur Park wynoszą od 317 tys. zł do 536 tys. zł brutto. Ze względu na mieszkaniowy charakter inwestycji zastosowany jest 8 proc. VAT. W inwestycji Villa Neptun ceny apartamentów pod wynajem kształtują się w przedziale od 387,5 tys. zł do 686,5 tys. zł brutto. W tej inwestycji lokale objęte są 23 proc. stawką VAT. Poza projektami na Wyspie Sobieszewskiej, planujemy w tym roku rozpocząć sprzedaż w inwestycji Osiedle Kociewskie, która będzie realizowana w rejonie Tczewa, w miejscowości Rokitki, a także w projekcie Neo Jasień zlokalizowanym w gdańskim Jasieniu.   

Emil Basta z biura sprzedaży dewelopera WPBM Mój Dom S.A.

Nie planujemy w tym roku wprowadzać do sprzedaży nowych projektów. Niedawno oddaliśmy do użytkowania inwestycję Osiedle nad Odrą przy ulicy Rychtalskiej we Wrocławiu i do końca roku oddamy ostatni, czwarty etap osiedla Pixel House zlokalizowanego przy ulicy Legnickiej. Na początku 2021 roku gotowa będzie też inwestycja Nova Stoczniova we wrocławskim Zakrzowie.

DOMPRESS
wrz 16 2020 Czy COVID-19 ma wpływ na projektowanie mieszkań...
Komentarze: 0

Czy deweloperzy modyfikują projekty nowych inwestycji? W jaki sposób? Czy zmienia się aranżacja  przestrzeni wspólnych w osiedlach albo rozplanowanie i metraż mieszkań? Jakie są dziś preferencje kupujących, jeśli chodzi o lokalizację? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl   

 

Paweł Ruszczak, p.o. prezesa Develii

Klienci zawsze cenili sobie mieszkania o funkcjonalnym układzie z dużym balkonem lub tarasem, czy ogródkiem. Przygotowując inwestycje, dużo uwagi poświęcamy fazie projektowania, której celem jest wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań. Dążymy do tego, aby mieszkania, które oferujemy miały możliwie najlepszy układ funkcjonalno-przestrzenny, dający duże możliwości aranżacyjne. W nowej rzeczywistości, kiedy praca z domu stała się powszechna jest to szczególnie ważne. Wiele osób ma teraz potrzebę, by przekształcić pokój dzienny, który dotychczas był przede wszystkim miejscem odpoczynku, w wygodne miejsce pracy. Projektujemy mieszkania w ten sposób, aby były maksymalnie doświetlone, a zdecydowana większość lokali posiadała duży balkon lub taras. Ponadto, staramy się zapewnić mieszkańcom atrakcyjny obszar rekreacyjny wokół osiedla. Przykładem jest kolejny etap inwestycji Ceglana Park w Katowicach, wprowadzony do przedsprzedaży w lipcu br., gdzie połowę terenu stanowi zieleń i strefy rekreacji.

Zbigniew Juroszek, prezes Atal 

Nadal trudno przewidzieć wszystkie możliwe skutki oddziaływania pandemii na rynek nieruchomości. Uważamy jednak, że w długiej perspektywie nie powinna mieć znaczącego wpływu. Do tej pory nie zaobserwowaliśmy istotnych zmian w preferencjach zakupowych Polaków, które mogłyby świadczyć o oddziaływaniu pandemii. Sytuacja związana z koronawirusem prawdopodobnie nie będzie czynnikiem, który miałby znacząco wpływać na projektowanie mieszkań i osiedli. Nie powinna mieć też kluczowego znaczenia w kwestii zmian dotychczasowych standardów przestrzeni wspólnych.  

Bieżąca sytuacja nie zmieniła także naszej polityki zakupu ziemi pod inwestycje. Nie mamy z góry założonego planu odnośnie zakupu gruntów, jesteśmy w tym względzie elastyczni. Stale poszukujemy atrakcyjnych działek pod nowe inwestycje i gdy tylko pojawia się dobra propozycja zakupu szybko ją finalizujemy. Posiadamy obszerny bank ziemi. W 2017 roku przeznaczyliśmy na ten cel przeszło 230 mln zł, w 2018 roku niespełna 200 mln zł, a w minionym roku blisko 90 mln zł. To zabezpiecza naszą działalność na kilka lat.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Chcemy, by mieszkańcy dobrze się czuli w naszych inwestycjach. Dlatego powstają takie osiedla, jak Bliska Wola w Warszawie, z bogatą infrastrukturą usługową i częścią rekreacyjną. Do dyspozycji mieszkańców są place zabaw dla dzieci, ścieżki rowerowe, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, badmintona i tenisa stołowego, jest także park fontann.

Pod wpływem pandemii wybory klientów nieco się zmieniają. Potrzebują dodatkowej przestrzeni do pracy zdalnej, preferują mieszkania z balkonem, czy ogródkiem, bo zależy im na większym kontakcie z przyrodą. Mieszkania w naszych inwestycjach mają zróżnicowane metraże, a pomieszczenia są zaprojektowane tak, by mogły pełnić dowolne funkcje i, w zależności od potrzeb klienta, służyć jako gabinet, pokój do pracy zdalnej, do nauki dla dzieci lub jako pokój gościnny.

Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe do mieszkań przylegają ogródki, tarasy lub przestronne balkony, aby można było ustawić na nich meble grodowe. Na przykład w 27. piętrowym wieżowcu Hanza Tower w Szczecinie, tarasy w apartamentach mają metraż nawet 70 mkw. Duże balkony, o powierzchni 14 mkw., będą miały też mieszkania w pruszkowskiej inwestycji Stacja Centrum. Przestronne balkony, loggie i tarasy są również na najwyższych piętrach 27. piętrowego wieżowca Bliska Wola Tower, co jest niespotykanym rozwiązaniem w tak wysokich obiektach. Balkony w tej inwestycji mają powierzchnię nawet do 24 mkw., loggie do 14 mkw., a tarasy od 21 mkw. do 60 mkw.

Lokale z dużymi balkonami i tarasami są także w Osiedlu Tysiąclecie w Katowicach. Mamy też w ofercie piętrowe domy szeregowe o pow. 108 mkw. na działkach o powierzchni od 340 mkw. do 530 mkw. w luksusowym podmiejskim osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim w sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej. W dobie COVID-19 cieszą się one zdecydowanie większym powodzeniem niż wcześniej.

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

Przygotowując projekty zawsze staramy się wyjść naprzeciw potrzebom klientów. Projektowanie wysokiej jakości części wspólnych i aranżacja przestrzeni zielonych oraz komfortowych terenów rekreacyjnych była zawsze jednym z naszych priorytetów. Uważamy, że mieszkania po prostu powinny pozwalać na wygodne, przyjazne życie i to podejście w obecnej sytuacji docenili klienci, którzy już wcześniej kupili budowane przez nas mieszkania. W naszej, najnowszej inwestycji - Na Bielany! również zadbaliśmy o tego typu rozwiązania. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w duże tarasy, ogródki lub loggie. Jednocześnie wielką zaletą osiedla będzie przestrzenny park, który pozwala na bezpieczne spacery i wypoczynek dla wszystkich mieszkańców.

Emil Basta z biura sprzedaży dewelopera WPBM Mój Dom S.A.

Wbrew pozorom COVID-19 nie zmienił preferencji nabywców, a co za tym idzie sposobu, w jaki projektujemy nowe inwestycje. Potwierdzają to najnowsze analizy, wskazujące że we Wrocławiu coraz częściej poszukiwane mieszkania o mniejszym metrażu, najczęściej 30-39 mkw. i nie zmieniło się to w wyniku pandemii. Na pewno coraz większą popularnością cieszą się mieszkania z dodatkową przestrzenią w postaci np. przydomowego ogródka, ale trend ten obserwowaliśmy już wcześniej.

W związku ze zwiększonym udziałem pracy zdalnej widzimy jednak inną prawidłowość, większe zainteresowanie mieszkaniami poza ścisłym centrum, na przykład w naszym kameralnym osiedlem na Zakrzowie Nova Stoczniova. Osoby, które nie wróciły do biur zaczęły traktować lokalizację mniej priorytetowo i chętniej wybierają spokojniejsze i bardziej zielone dzielnice, w których mieszkania są tańsze.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Nie wprowadzamy znaczących zmian w naszych projektach w związku z COVID-19, zauważyliśmy jednak istotne zmiany w oczekiwaniach klientów. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskała większa powierzchnia mieszkania, w którym mieściłby się dodatkowy pokój do pracy. Większym zainteresowaniem cieszą się również mieszkania z ogródkami czy dużymi tarasami. To niewątpliwy skutek izolacji społecznej, do której byliśmy zmuszeni na początku pandemii, co do powrotu której nikt nie ma obecnie pewności. 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest 

Zauważamy, że klienci coraz większą uwagę zwracają na powierzchnię przynależną do mieszkań, czyli wielkość balkonu lub tarasu, a także ogródków usytuowanych na parterze. Dlatego staramy się, by przy nowych inwestycjach tego typu powierzchnie były w miarę możliwości jak największe. Dodatkowo obserwujemy zapotrzebowanie klientów na aranżację większej ilości pomieszczeń bez znaczącego zwiększania metraży samych mieszkań. Biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią, przydatny jest dodatkowy pokój do pracy zdalnej lub nauki online dla dziecka.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.

Realizujemy swoją strategię bez zmian. Wszystkie budowy idą zgodnie z harmonogramami, inwestujemy w nowe projekty i szukamy kolejnych gruntów w każdym z miast, w których działamy – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Zawsze projektowaliśmy duże przestrzenie zewnętrze, tj. balkony, loggie, tarasy i ogródki. Obecnie klienci częściej niż zwykle zwracają na to uwagę. Podobnie jest z przestrzeniami na osiedlu i częściami wspólnymi, jak patio, place zabaw, mała architektura. W naszych osiedlach są to duże i atrakcyjne przestrzenie.

Na każdym osiedlu zapewniamy balkon we wszystkich mieszkaniach, a na parterze ogródki o metrażu od 20 mkw. do 60 mkw. Zapewniamy też mieszkańcom innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań.

Wszystkie osiedla mają doskonale zaprojektowaną zieleń niską i wysoką, aby redukować wpływ promieniowania słonecznego, przegrzewania otoczenia i retencjonowanie wody poprzez system korzeniowy oraz liście, czyli powierzchnię biologicznie czynną. Ponadto pnącza na ścianach zewnętrznych to dodatkowa produkcja tlenu oraz pochłanianie CO2, a także obniżenie temperatury zewnętrznej na elewacji. Dachy budynków w technologii stropodachu odwróconego z powierzchnią żwirową pozwalają na retencjonowanie wody oraz zmniejszenie przegrzewania. A dzięki oświetleniu LED w częściach wspólnych budynków zmniejsza się zużycie energii elektrycznej.

W naszych osiedlach dostępna jest m.in. pełna instalacja światłowodowa, panele fotowoltaiczne, klimatyzacja, elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne oraz system monitoringu. Wykorzystanie naturalnych zasobów, np. światła słonecznego pozwala obniżyć czynsz i dbać o środowisko. Wszystkie nasze osiedla posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku. Wszystkie mieszkania w standardzie wyposażone są zaś w nowoczesną technologię Smart House firmy Keemple, za co klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat.

Wojciech Chotkowski, prezes zarządu Aria Development

Bacznie obserwujemy trendy panujące na rynku i badamy potrzeby klientów. Mieszkanie z ogródkiem czy większym tarasem w zielonej lokalizacji na obrzeżach miasta, tak w naszej opinii koronawirus zmienił preferencje Polaków. Izolacja i zamknięcie w domach sprawiły, że przekonaliśmy się, jak ważna jest dla nas przestrzeń i przebywanie w otoczeniu zieleni. I właśnie w taki sposób zaprojektowaliśmy nasze obecne inwestycje – Nowe Osiedle Natura II w Wieliszewie w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i Osiedle Łomianki w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Na nowym Osiedlu Natura II planujemy realizację dużego placu zabaw z naturalnym i ekologicznym wyposażeniem, który wraz z licznymi terenami zielonymi stworzy ekosystem, sprzyjający spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nadal istnieje duże zapotrzebowanie na mniejsze mieszkania w związku z tym, że banki zaostrzyły politykę kredytową i nie każdy klient może sobie pozwolić na lokal o większym metrażu.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Z uwagi na COVID-19 klienci zwracają jeszcze większą uwagę na układ funkcjonalny mieszkania. Powinien uwzględniać możliwość realizacji dodatkowych pomieszczeń, jak gabinet czy oferować większą przestrzeń w salonie dziennym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterze. Staramy się zatem, aby ogrody w mieszkaniach na parterze były jak największe. W ramach naszej oferty lokale z ogródkami, balkonami lub tarasami proponujemy we wszystkich inwestycjach, tj. w Osiedlu Pastelowe, Zielone, Foresta, Młoda Morena Park II, Nowe Rokitki, Sol Marina, Villa Neptun i Lazur Park. Tarasy mają z reguły metraż od 15 mkw. do 30 mkw., natomiast powierzchnia ogrodów mieści się w przedziale 15 mkw. do 100 mkw.

Izabela Kucharska, manager ds. rozwoju produktu w spółce mieszkaniowej Skanska

Czas pandemii udowodnił, jak wiele naszych, nowatorskich rozwiązań doskonale sprawdza się również pod kątem bezpieczeństwa. Jedną ze stosowanych przez nas praktyk projektowania przestrzeni jest wyraźne wyznaczenie strefy publicznej osiedla, gdzie może przebywać każdy, strefy półpublicznej, dostępnej dla mieszkańców oraz strefy prywatnej. Dzięki temu ograniczony jest przypadkowy kontakt z większą liczbą osób spoza osiedla, a mieszkańcy czują się bezpieczniej. Staramy się również, aby balkony na naszych osiedlach były pojedyncze, bez konieczności współdzielenia z sąsiadem. To minimalizuje ryzyko bliskiego kontaktu, ale również zapewnia dodatkową prywatność lokatorom.

W ramach obszarów wspólnych stawiamy na przestrzenie większe niż standardowe, dzięki czemu sąsiedzi, mijając się w korytarzach czy innych pomieszczeniach, mogą z łatwością unikać bliskiego kontaktu.

Kolejnymi atrybutami architektury naszych mieszkań są ponadstandardowe, duże okna, tarasy czy balkony w częściach dziennych i rozdzielenie mieszkań na strefy: rodziców, dzienne i strefy dla dzieci. Tak zaprojektowane mieszkanie daje poczucie większej prywatności i ma pozytywny wpływ na relację domowników, którzy podczas pandemii spędzali wspólnie w domu dużo więcej czasu niż dotychczas.

Mieszkańcy naszych osiedli mieli okazję przekonać się również, jak ważny jest swobodny dostęp do natury i obcowanie z nią na co dzień. Doskonałym przykładem jest Osiedle Mickiewicza, gdzie widok zza okien urozmaica mieszkańcom piękny starodrzew. Bliskość natury w miejscu zamieszkania bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i samopoczucie mieszkańców.

 

 

Autor: Dompress.pl

wrz 14 2020 EQ2 na półmetku budowy
Komentarze: 0
W budynku biurowym EQ2, realizowanym przez Grupę Waryński w Warszawie u zbiegu ulicy Wschowskiej z Ordona, rozpoczęły się już prace związane z wykończeniem wnętrz części wspólnych. Ku końcowi zmierza również montaż szklanej elewacji.

Budowa inwestycji idzie zgodnie z przyjętym harmonogramem. Generalny wykonawca zakończył już roboty konstrukcyjne i żelbetowe, a także prace związane z pokryciem dachu budynku. W biurowcu instalowana jest teraz infrastruktura sanitarna i elektryczna. Szybko posuwa się montaż szklano-aluminiowej fasady EQ2 – zaawansowanie sięga 70 proc. Niedawno rozpoczęto również prace związane z wykończeniem wnętrz obiektu.  

- Wchodzimy właśnie w drugą połowę budowy naszego nowego projektu biurowego. Kolejne etapy prac budowlanych zamykane są w planowanych terminach. Wkrótce zakończy się montaż fasady biurowca. Mam nadzieję, że równie sprawnie przeprowadzona zostanie faza związana z wykończeniem budynku i w myśl założeń, w pierwszych miesiącach przyszłego roku do EQzaczną wprowadzać się pierwsi najemcy – mówi Bogdan Borkowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.   

Ośmiokondygnacyjny, kameralny biurowiec EQ2  powstaje w sąsiedztwie biurowca EQlibrium, przekazanego  najemcom w 2017 roku. Architekci z pracowni OPEN Architekci zaprojektowali budynek w taki sposób, aby stanowił domknięcie pierzei ulicy Juliana Konstantego Ordona, która po rozbudowie okolicznej infrastruktury stać się ma jedną z głównych osi komunikacyjnych Odolan. Inwestycja usytuowana jest w pobliżu alei Jerozolimskich, alei Prymasa Tysiąclecia, ulicy Kasprzaka, a także niedaleko warszawskiego Dworca Zachodniego, który po przebudowie będzie jednym z największych węzłów komunikacyjnych w aglomeracji warszawskiej.  

Prestiżowy biurowiec z dwupoziomowym parkingiem podziemnym oferuje ponad 4 300 mkw. powierzchni użytkowej klasy A. - Na każdej z kondygnacji EQ2 znajduje się około 370 mkw. powierzchni biurowej do zaaranżowania według indywidualnych wymagań najemców. Na parterze dostępna jest także przestrzeń o charakterze usługowo-handlowym o metrażu 186 mkw. z dużymi przeszklonymi witrynami z ekspozycją na ulicę Ordona. Wejście na powierzchnię zlokalizowano, podobnie jak wejście główne do EQ2 i wjazd do garażu, od strony ulicy Wschowskiej – informuje Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner/CEO w firmie Walter Herz, która jest wiodącym  agentem komercjalizacji inwestycji.

Ekskluzywny charakter projektu Grupy Waryński podkreśli obszerny, zielony taras, który usytuowany będzie na dachu budynku. W bezpośrednim otoczeniu EQ2 od strony ulicy Ordona zaprojektowano również strefę z zielenią odpowiednio dobraną pod kątem uli miejskich. Ule zagoszczą na ukwieconej części zielonego tarasu. Dodatkowo relaksowi sprzyjać będą okoliczne, atrakcyjne tereny rekreacyjne.

W zieleni zatopione zostanie nie tylko otoczenie budynku, ale i wnętrza biurowca. Deweloper realizuje bowiem swoje projekty w myśl koncepcji zrównoważonego rozwoju. Dba zarówno o bezpieczeństwo, jak i samopoczucie osób pracujących w budynku. W sąsiedztwie biurowca znajdziemy liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, a także siłownię i klub fitness Zdrofit. Barw otoczeniu nada także kamienica usytuowana tuż obok EQ2, która już niedługo stanie się zewnętrzną galerią sztuki. Dodatkowym atutem biurowca jest również zastosowanie w budynku ekologicznych rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska, co zostanie potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. 

Waryński S.A.