Archiwum maj 2014


maj 27 2014 Czy kupimy dom w MdM od dewelopera
Komentarze: 0

Aż 99 procent kredytów z rządową subwencją w programie Mieszkanie dla Młodych udzielanych jest na zakup mieszkań. Na domy w pierwszym kwartale tego roku zaciągnięto tylko 1 procent takich zobowiązań. Głównym tego powodem jest limit powierzchni domu (100 mkw. i 110 mkw. dla rodzin z trójką dzieci), jaki został narzucony przez ustawodawcę.

Z analizy przeprowadzonej przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że deweloperzy w swojej ofercie mają niewiele domów kwalifikujących się do dopłat. Sprawdziliśmy, czy planują takie projekty.

Inpro oferuje domy w dwóch inwestycjach: Golf Park pod Gdynią i Wróbla Staw w Gdańsku. Jednak, jak powiedział portalowi Rafał Zdebski - dyrektor handlowy Inpro, oferty w tych projektach nie obejmuje rządowy program dopłat, ponieważ nie spełniają jego kryteriów.   

Oferowane przez firmę Atal domy w osiedlu Ville Murano pod Wrocławiem również nie kwalifikują się do dopłat. Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży w Atal, przyznaje że w ramach MdM można kupić w tej chwili tylko mieszkania w łódzkiej inwestycji firmy - Nowe Polesie.   

Echo Investment sprzedaje domy szeregowe w poznańskiej inwestycji Małe Naramowice. Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment wyjaśnia jednak, że ich powierzchnia (od 132,80 do 141,40 mkw.) jest zbyt duża, żeby można było na ich zakup zaciągnąć kredyt z dopłatą.  

Dolcan oferuje domy w kilku warszawskich inwestycjach, ale nie ma wśród nich takich, które nie przekraczałyby maksymalnego metrażu, jaki przewiduje program dopłat. Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży spółki tłumaczy, że firma nie planuje w najbliższym czasie budowy takich projektów. Uzasadnia, że aktualnie Dolcan koncentruje się na inwestycjach w tradycyjne mieszkania oraz osiedla mieszkań bezczynszowych, które łączą zalety mieszkań i domów.

Domy w MdM dostępne będą wkrótce w ramach projektów, które w Lublinie i w Rzeszowie przygotowuje Vikana. Na ten moment takie nieruchomości zostały już sprzedane ponieważ,  jak przyznaje Sylwia Szymańska - dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Vikana, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Po dopłatę do kredytu można sięgnąć, wybierając jeden z domów, które Wawel Service buduje w Michałowicach i Niepołomicach pod Krakowem, gdzie ceny zaczynają się od ok. 399 tys. zł. Piotr Kijanka, dyrektor sprzedaży w Wawel Service deklaruje, że oferowane przez firmę domy kwalifikują się zarówno do programu MdM, jak i spełniają wymogi energooszczędne pozwalające jednocześnie na uzyskanie dopłaty w ramach programu NFOŚiGW w wysokości 30 i 50 tysięcy złotych.  

Robyg w ofercie kwalifikującej się do dopłat ma obecnie wyłącznie mieszkania. Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki zapewnia jednak, że oferty w ramach programu MdM są dostępne niemal w każdej inwestycji firmy Robyg.

Ronson Development również proponuje wyłącznie mieszkania objęte programem dopłat. Na wybrane lokale w inwestycjach Młody Grunwald II i Chilli City III w Poznaniu, a także niektóre mieszkania we wprowadzonym niedawno do oferty projekcie Panoramika II w Szczecinie można zaciągnąć preferencyjny kredyt. Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development poinformował portal Dompress.pl, że w Młodym Grunwaldzie II jedna trzecia ze 132 mieszkań spełnia kryteria programu, a w projekcie Chilli City III większość z 29 lokali kwalifikuje się do MdM.  

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl również przyznaje, że obecnie w ofercie firmy nie ma domów, które kwalifikowałyby się do dopłat.  W programie Mieszkanie dla Młodych deweloper oferuje mieszkania w kilku swoich inwestycjach w Gdańsku, Gdyni oraz w Pruszczu Gdańskim.

Domów jednorodzinnych nie buduje również Activ Investment. Firma nie planuje tego typu projektów. W sprzedaży ma natomiast mieszkania, wśród których znajdują się lokale spełniające programowe kryteria.

Kilka mieszkań w MdM można znaleźć w stołecznej ofercie Grupy Inwest. Urszula Hofman z działu sprzedaży Grupy Inwest uzasadnia niewielki procent takich mieszkań w katalogu firmy zbyt niskim limitem ceny (6.126 zł/mkw.) przewidzianym w MdM, jak na warszawskie realia.  

LC Corp nie ma w sprzedaży domów, ale mieszkania z dopłatą nie są rzadkością w ofercie firmy. W 12 realizowanych inwestycjach mieszkaniowych w całej Polsce deweloper ma ponad 400 mieszkań spełniających kryteria programu Mieszkanie dla Młodych. Można je znaleźć m.in. w projektach: Osiedle Graniczna, Potokowa, Stabłowicka 77 we Wrocławiu, Osiedle Słoneczne Miasteczko w Krakowie, czy Osiedle Powstańców 33 w podwarszawskich Ząbkach. Mirosław Kujawski - wiceprezes LC Corp informuje, że firma planuje uruchomienie kolejnych projektów, w których zaoferuje mieszkania objęte programem. Zaznacza, że w obecnej ofercie mieszkań w MdM znajdują się nie tylko duże, ale również mniejsze mieszkania.  

Atlas Estates, zgodnie ze swoją polityką inwestycyjną, oferuje mieszkania w osiedlach o ponadprzeciętnym standardzie, blisko centrum miasta. Takie podejście wymusza stawki za mkw. lokalu przekraczające limity wyznaczone dla programu Mieszkanie dla Młodych. 

Yareal Polska także specjalizuje się w realizacji kameralnych inwestycji mieszkaniowych i apartamentów. Wysokie standard projektów i ekskluzywna lokalizacja inwestycji, która gwarantuje nową jakość życia codziennego, sprawiają że oferta mieszkaniowa firmy skierowana jest do innej grupy klientów niż program Mieszkanie dla Młodych.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :
maj 26 2014 Huawei TE60 Profesjonalne wideokonferencje...
Komentarze: 0

Firma KONTEL, dystrybutor systemów wideokonferencyjnych oraz rozwiązań Unified Communications i Contact Center HUAWEI w Polsce, wprowadza do sprzedaży Huawei TE60 - najbardziej zaawansowany terminal wideokonferencyjny tej marki.   

Najnowsze rozwiązanie Huawei przeznaczone jest do organizowania wideokonferencji
w dużych salach. Terminal Huawei TE60 może być stosowany zarówno w przedsiębiorstwach, MSP, jak i instytucjach publicznych posiadających struktury wielooddziałowe.  

Wysokiej klasy terminal wyposażony jest w wiele interfejsów audio i wideo. Huawei TE60 umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości 1080p60 i dźwięku AAC-LD, co gwarantuje najwyższą jakość przekazu. Zapewnia łączność Wi-Fi i pozwala na bezprzewodowe udostępnianie prezentacji w jakości Full HD uczestnikom wideokonferencji. Nowe rozwiązanie Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której (w trybie Continuous Presence) obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo jednym strumieniem równocześnie.   

Do wideokonferencji można się dołączyć za pomocą komend głosowych, które Huawei TE60 rozpoznaje w wielu językach. W ten sam sposób można także zainicjować połączenie. Podczas spotkania, uczestnicy wideokonferencji mogą przesyłać prezentacje w jakości Full HD z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Osoby biorące udział
w konferencji same wybierają prezentację, którą chcą oglądać w danym momencie, niezależnie od pozostałych uczestników spotkania. System umożliwia dostarczanie treści multimedialnych w czasie rzeczywistym bez zakłóceń. Pliki udostępniane są przez sieć IP lub dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi.

Huawei TE60 sprawia, że uczestnicy wideokonferencji mają poczucie przebywania w jednym pomieszczeniu. Dzięki podwojeniu liczby klatek na sekundę i zastosowaniu przez producenta inteligentnej funkcji rozpoznawania twarzy została uzyskana znakomita płynność przekazywanego obrazu.

TE60 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Urządzenie obsługuje dźwięk AAC-LD
z automatycznym kasowaniem echa (AEC) i redukcją szumów otoczenia (ANS).

Podczas pierwszego uruchomienia urządzenia włącza się kreator instalacji, który ułatwia konfigurację terminala. Nowoczesne menu 3D jest proste w obsłudze. Podstawowe informacje o pracy TE60 i trwających połączeniach wyświetlane są
na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika poprzez jeden wspólny kabel VGA jest możliwe nawet wtedy, gdy TE60 jest wyłączony.

Najnowszy wideoterminal Huawei zapewnia bezpieczeństwo transmisji. Wykorzystywana przez producenta technologia SEC (Super Error Concealment) gwarantuje wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga 20 %. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości innych urządzeń i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami
i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane
z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

Firma KONTEL, dystrybutor rozwiązań wideokonferencyjnych Huawei z serii TE na naszym rynku, oferuje możliwość przetestowania sprzętu. Zapewnia szkolenia, prezentacje u klienta, opiekę posprzedażową i gwarancyjną oraz wsparcie przy tworzeniu projektów. 

Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

dompress : :
maj 22 2014 Dzień otwarty w Tarasach Dionizosa
Komentarze: 0

Gotowe mieszkania w MdM będzie można kupić w specjalnej cenie 5780 zł//mkw.    

W sobotę 24. maja firma Barc Warszawa SA. zaprasza na Dzień otwarty do swojej utytułowanej inwestycji  Tarasy Dionizosa znajdującej się na warszawskiej Białołęce. Warto odwiedzić w tym dniu inwestycję i skorzystać z niecodziennej okazji, zakupu mieszkania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

- W dniach od 24 do 30 maja wszystkie lokale, które mamy w sprzedaży na osiedlu Tarasy Dionizosa będą dostępne w preferencyjnej cenie - 5780 zł/mkw. Wyjątek stanowi tylko kilka mieszkań z bardzo dużymi balkonami/tarasami. Szeroką ofertę lokali znajdą u nas przede wszystkim osoby chcące skorzystać z dopłat do kredytów. Należy zaznaczyć, że możemy zaproponować najbardziej poszukiwane na rynku, mieszkania oddane do użytkowania i mamy jeszcze dostępne lokale o pow. od 34 mkw. - podkreśla Wojciech Stisz z Barc Warszawa SA.    

Osoby zainteresowane zakupem mieszkań na osiedlu będą miały okazję obejrzeć lokale w gotowym budynku, który został zrealizowany w pierwszym etapie budowy projektu. W biurze handlowym przy ul. Modlińskiej 309 będzie można zapoznać się również z ofertą mieszkań, które powstaną w kolejnej fazie inwestycji.  

Osiedle Tarasy Dionizosa nie jest budowane, jak większość na stołecznej Białołęce, w standardzie podstawowym. Pod względem jakości wykonania i aranżacji części wspólnych dorównuje najlepszym warszawskim inwestycjom. Projekt został nagrodzony godłem Inwestycji Roku 2013 w konkursie Muratora Expo ze względu na standard, jaki oferuje.

W pierwszym gotowym budynku przy ul. Winorośli 12 znajduje się m.in. reprezentacyjny hol z lustrami i strefą wypoczynkową, zostały w nim zainstalowane wysokiej klasy windy hiszpańskiego producenta, a w garażu podziemnym położona jest luksusowa posadzka epoksydowa.  W mieszkaniach w standardzie montowane są duże okna sięgające od sufitu do podłogi typu Portfenetr, wysokiej jakości dźwiękoszczelne, antywłamaniowe drzwi klasy 4C renomowanej firmy, a wszystkie ściany wykonywane z materiałów o wysokich właściwościach akustycznych.

Osiedle przyciąga oko swoją lekką, elegancką architekturą. Powstaje w zielonej części stołecznej Białołęki zw. Winnicą, przy ul. Dionizosa i Winorośli. Kompleks docelowo składał się będzie z 4 budynków. Bezpośrednie sąsiedztwo lasów dębowych, znajdujących się w odległości zaledwie 150 metrów od inwestycji oraz Wydmy Nowodworskiej sprawia, że jego przestrzeń jest bezpośrednio "podłączona do natury".  Każdy z budynków będzie miał też wewnętrzne patio z miejscem do wypoczynku i zabaw dla dzieci.

Jednocześnie inwestycja położona jest w dogodnym komunikacyjnie miejscu, 300 metrów od ulicy Modlińskiej, co zapewnia mieszkańcom sprawny dojazd do centrum Warszawy. W ukończonym budynku dostępne są jeszcze mieszkania 1-4 pokojowe o powierzchni 34 -71 mkw. z balkonami i tarasami o metrażu do 14 mkw. (dopłata za taras, balkon w cenie) lub ogródkami do 19 mkw. Można je kupić również w opcji z wykończeniem pod klucz.

Odwiedzający inwestycję podczas Dnia otwartego będą mieli możliwość skorzystać z usług w zakresie profesjonalnego doradztwa finansowego. Doradca, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje, sprawdzi zdolność kredytową, zaproponuje najlepsze rozwiązania i pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku. 

Barc Warszawa SA. serdecznie zaprasza do swojego Biura Handlowego przy Modlińskiej 309  (jadąc od centrum należy zawrócić na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i ul. Prząśniczek - przed Fortem Piontek) w dniu 24. maja w godz. 10.00 – 16.00

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :
maj 19 2014 Huawei TE50 Profesjonalny terminal wideokonferencyjny...
Komentarze: 0

Nowy terminal wideokonferencyjny Huawei TE50 dostarcza obraz w rozdzielczości 1080p60, który w połączeniu z dźwiękiem AAC-LD zapewnia najwyższą jakość wideokonferencji. Dzięki łączności WiFi i bezprzewodowemu udostępnianiu prezentacji uczestnikom konferencji jest bardzo praktyczny
w użyciu. Wideoterminal Huawei TE50 umożliwia wybieranie głosowe i przesyłanie prezentacji w jakości Full HD. Dzięki firmie KONTEL, przedstawicielowi Huawei w Polsce, najnowsze rozwiązanie wideokonferencyjne tej marki jest już dostępne
na naszym rynku.   

Urządzenie idealnie sprawdza się w średnich i dużych salach konferencyjnych. Huawei TE50 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Zastosowanie funkcji rozpoznawania twarzy
i podwojenia liczby klatek na sekundę poprawia płynność obrazu.  

Nowe rozwiązanie wideokonferencyjne TE50 zaproponowane przez Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo, w trybie Continuous Presence, równocześnie jednym strumieniem.

Dzięki terminalowi Huawei TE50 prezentacje w jakości Full HD można przesyłać
z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Uczestnicy wideokonferencji
w danej lokalizacji mogą wybrać i prezentację, którą chcą akurat oglądać, niezależnie od pozostałych lokalizacji. Dane z komputera udostępniane są dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi albo przez sieć IP.

Huawei TE50 obsługuje dźwięk AAC-LD z automatycznym kasowaniem echa (AEC)
i redukcją szumów otoczenia (ANS). Terminal wideokonferencyjny rozpoznaje komendy głosowe w wielu językach - za ich pomocą można np. inicjować połączenia czy dołączyć
do konferencji.

Automatyczna konfiguracja terminala jest możliwa przy użyciu dysku USB. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika jest możliwe nawet wtedy, kiedy TE50 jest wyłączony - poprzez jeden wspólny kabel VGA.

Huawei TE50 oferuje proste w obsłudze menu 3D. Podczas pierwszego uruchomienia automatycznie włącza się kreator instalacji, który jest bardzo pomocny w jego konfiguracji. Podstawowe informacje o wideoterminalu i trwających połączeniach wyświetlane są
na wbudowanym wyświetlaczu LCD.

Wykorzystywana przez Huawei TE50 technologia SEC (Super Error Concealment) zapewnia wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga jednej piątej. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości urządzenia
i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami
i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane
z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

 

Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net