Najnowsze wpisy, strona 167


maj 20 2016 Jak ustawa gruntowa wpłynie na rynek mieszkaniowy...
Komentarze: 0

 Czy nowe przepisy związane z gospodarowaniem gruntami będą miały znaczący wpływ na rynek deweloperski? Czy ograniczenia, jakie niesie wprowadzona właśnie ustawa spowodują podwyżkę cen mieszkań? Portal nieruchomości Dompress.pl prezentuje sondę przeprowadzoną wśród firm deweloperskich.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Ograniczenia związane z obrotem gruntami rolnymi na pewno niekorzystnie wpłyną na rynek nieruchomości, utrudniając nie tylko realizację nowych inwestycji, ale również stanowiąc podstawę do wzrostu cen mieszkań. Wpływają na to dwa czynniki. Ilość gruntów rolnych, których w największych miasta jest około 30-50 proc. oraz brak miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, którymi nie jest objęte około 75 proc. powierzchni Polski. Sytuacja wcale nie wygląda lepiej w największych aglomeracjach, gdzie powstaje najwięcej nowych inwestycji. W Warszawie niespełna 37 proc. terenu ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w Krakowie 48 proc., a we Wrocławiu 56,7 proc. Co gorsze, brak planu nie dotyczy gruntów na obrzeżach miast, ale parceli zlokalizowanych w centrum. To sprawia, że działki z planem zagospodarowania stają się „dobrem luksusowym”,  a więc naturalnie ich cena wzrośnie. Będzie to miało swoje przełożenie na finalną cenę mieszkań.

W tym roku wzrost cen nie powinien jeszcze być widoczny. W ostatnich miesiącach firmy deweloperskie były aktywne nie tylko w zakresie uruchamiania sprzedaży nowych projektów, ale również uzupełniania swoich banków ziemi. Największe spółki posiadają zapasy na realizację kilku tysięcy mieszkań. Przy utrzymującym się popycie nie wystarczy to jednak na długo.

Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord S.A.

Ograniczenie podaży jest zawsze czynnikiem, który potencjalnie może wpłynąć na wzrost cen. W tym przypadku sytuacja może przełożyć się na mieszkania, których cena zależna jest od wielu czynników, w tym m.in. od ceny zakupu gruntu pod inwestycję. Na pełną ocenę wpływu nowych regulacji na ceny gruntów trzeba będzie jeszcze poczekać. Kolejne miesiące pokażą, czego należy się spodziewać. Nie oczekuję jednak gwałtownych wahań cen. Będziemy oczywiście przygotowani na każdy z możliwych scenariuszy. Co jednak istotne, jako posiadacz największego wśród deweloperów banku ziemi, Polnord nie ma obecnie potrzeby uzupełniania landbanku poprzez zakup nieruchomości.

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

Zmiana ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w praktyce wstrzymuje obrót gruntami nieposiadającymi miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, a to oznacza zablokowanie dla inwestycji około połowy gruntów dotychczas zabudowywanych. Jeśli ustawa szybko nie zostanie znowelizowana, np. poprzez wyłączenie z jej działania terenów miast, już w przyszłym roku może to znacząco odbić się na ofercie nowych mieszkań. W najbliższych miesiącach nie odczujemy jeszcze jej skutków, gdyż firmy mają pewne zapasy gruntów, a w ich ofercie są inwestycje już rozpoczęte.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Wprowadzenie zmian w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego ogranicza możliwości zakupu terenów inwestycyjnych przez firmy deweloperskie. W największych polskich aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, czy Poznań, w których inwestują deweloperzy większość gruntów nie jest objęta miejscowymi planami, a duża cześć z tych terenów widnieje w ewidencji jako grunty rolne. Dodatkowo utrudnienia związane z przekształceniem działek z pewnością spowodują wzrost cen atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych położonych na obszarach objętych planami. W dłuższym okresie czasu może zmniejszyć się podaż gruntów, które gwarantowały sprawne wprowadzenie ofert inwestycji mieszkaniowych na rynek. Może to skutkować wzrostem cen mieszkań, ale nie należy się spodziewać większych zmian w tym roku, gdyż duże spółki deweloperskie mają zgromadzone „banki ziemi”, które gwarantują realizację inwestycji mieszkaniowych co najmniej przez 2 - 3 lata.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Ze względu na projekt deweloperzy nie będą mogli kupić w celach inwestycyjnych gruntów rolnych, które nie zostały objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Ceny mieszkań mogą wzrosnąć jedynie w tych inwestycjach, które będą powstawać na ziemi, którą deweloperzy postanowią przekształcić w grunt budowlany, ze względu na duże koszty takiego procesu. J.W. Construction realizuje inwestycje na gruntach objętych planami zagospodarowania przestrzennego, dlatego nowelizacja ustawy o ziemi rolnej dla nas i naszych klientów nie będzie miała większego znaczenia, a także nie powinna wpłynąć  na ceny mieszkań.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Wprowadzenie nowych zasad związanych z gospodarowaniem ziemią może negatywnie wpłynąć na nowe inwestycje budowlane w całym kraju. Zmniejszy się dostępność nowych gruntów, a ceny działek inwestycyjnych, które nie podlegają ustawie będą droższe w zakupie. Konsekwencją takiej sytuacji może być wzrost cen mieszkań w niektórych lokalizacjach.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service

Nowe zasady związane z gospodarowaniem ziemią będą niosły za sobą odczuwalne dla całego rynku zmiany. Ograniczenie dostępu do gruntów oraz utrudnianie przekwalifikowania ich przeznaczenia odbije się na rynku mieszkaniowym, a przede wszystkim na potencjalnych nabywcach. Przede wszystkim znacząco zwiększą się ceny mieszkań. Blokowanie pozyskiwania nowych terenów, nieobjętych planem zagospodarowania przestrzennego, czyli gruntów tańszych sprawi, że cena ziemi dopuszczonej do obrotu wzrośnie, a co za tym idzie deweloperzy, aby utrzymać się na rynku będą musieli podnieść ceny mieszkań w swoich projektach.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

Zmiany w obrocie gruntami z pewnością wpłyną na obrót ziemią, jednak ich sutki będą odczuwalne dopiero w pewnej perspektywie. W tej chwili deweloperzy mają duże zasoby gruntów przeznaczonych pod budowę i z uwagi na długość procesu inwestycyjnego z pewnością w tym roku zmiany nie będą widoczne.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Grupa Waryński realizuje  inwestycje w centrum Warszawy, gdzie ryzyka związane ze zmianami w gospodarowaniu ziemią rolną są minimalne. Konsekwencji zmian prawnych mogą spodziewać się inwestorzy realizujący projekty na przedmieściach,  dotychczas korzystający z możliwości przekształcenia gruntów rolnych w budowlane. Niemniej jednak, deweloperzy zainteresowani peryferyjnymi lokalizacjami dysponują już potężnymi bankami ziemi, a znając plany zmian, na pewno zdążyli uregulować sytuację prawną posiadanych gruntów. Istnieje ryzyko, że w związku z ograniczeniem dostępności gruntów wrośnie cena tych, które znajdują się obecnie w obrocie. Należy zwrócić uwagę, że cena gruntu, związana z jego lokalizacją, jest faktycznie jedną z głównych pozycji w wycenie mieszkań, ale nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na ostateczną decyzję klienta o zakupie. Równie ważna jest jakość wykonania i zaufanie do dewelopera. W pierwszych miesiącach 2016 roku ceny mieszkań w naszych projektach nie uległy zmianom i przewidujemy, że w kolejnych miesiącach sytuacja również będzie pod tym względem stabilna. Stale monitorujemy bieżącą sytuację. W przypadku każdej zmiany potrzeba czasu, aby ocenić, w jaki sposób odbierze ją rynek. Nie przewidujemy jednak, aby modyfikacje dot. zasad związanych  z gospodarowaniem ziemią, znacząco wpłynęły na zmianę poziomu stawek w naszych inwestycjach.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

Istotne pozostaje pytanie, czym jest nieruchomość rolna w świetle ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (UKUR). Czy samo uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy wystarczy, aby uznać, że nie mamy do czynienia z nieruchomością rolną? Poszukując racjonalnej wykładni wydaje się, że dopiero zmiana przeznaczenia gruntu i wyłączenie z produkcji rolnej oraz zmiana w ewidencji gruntów i budynków na nieruchomość o przeznaczeniu nierolnym pozwala mieć nadzieje, że nie będziemy już mieli do czynienia z nieruchomościami rolnymi. Wydaje się, że istotne będzie również dokonywanie podziału działek na mniejsze niż 3000 mkw. przed ich nabyciem. W przeciwnym razie, transakcja może być obciążona ryzkiem uznania za nieważną, gdyby ktoś wykazał, że mieliśmy jednak do czynienia z nieruchomością, która mogła być wykorzystywana na cele rolne. Trudno dzisiaj jeszcze ocenić, jaki wpływ na ceny mieszkań będzie miało zastosowanie powyższych procedur.

Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development

Wbrew pozorom grunty rolne stanowią znaczną część obszarów wielu miast,  głównie na obrzeżach. Inwestor, który rozwija tam swoją działalność spotka się z większymi utrudnieniami. Będzie musiał przejść dodatkowe procedury, wydłuży się czas przygotowania inwestycji, a w ostateczności zwiększy się jej cena.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

Na razie nie odczuwamy żadnych zmian i ograniczeń, jeśli chodzi o dostęp  do gruntów. Rynek nieruchomości  kolejny rok działa na ustabilizowanym poziomie.

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

dompress : :
maj 12 2016 Ile kosztuje nowa kawalerka
Komentarze: 0

 W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania jednopokojowe? W jakich cenach je kupimy? Portal nieruchomości Dompress.pl sprawdził dostępność takich lokali w nowych osiedlach. 

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

W każdym z naszych projektów można znaleźć mieszkania jednopokojowe. Powierzchnia tego typu lokali zaczyna się od 25 mkw. Oferujemy także kompaktowe mieszkania dwupokojowe liczące 34 mkw. Ich udział w strukturze inwestycji zależy od lokalizacji. W projektach znajdujących się w centrum miast zdecydowanie przeważają małe mieszkania, szczególnie poszukiwane przez klientów zainteresowanych zakupem inwestycyjnym. Na obrzeżach miast, gdzie nabywcy zaspokajają własne potrzeby mieszkaniowe udział tzw. kawalerek jest marginalny.  Ceny są uzależnione od lokalizacji inwestycji, piętra, na którym znajduje się mieszkanie, a także jego układu. W nasze ofercie ceny takich lokali zaczynają się od 5 tys. zł/mkw.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Jednopokojowe mieszkania mamy w ofercie we wrocławskiej inwestycji Siena (Śródmieście). Kawalerki o metrażu do 34 mkw. cieszą się popularnością wśród klientów kupujących nieruchomości w celach inwestycyjnych. Cena za metr kwadratowy w przypadku mieszkań jednopokojowych to ok. 6400 zł.  

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

Dostosowując się do potrzeb naszych klientów w każdej inwestycji przygotowujemy ofertę ustawnych, kompaktowych mieszkań jednopokojowych. Kawalerki cieszą się powodzeniem wśród osób młodych, a także inwestorów, którzy kupują mieszkanie z myślą o wynajmie i często decydują się też na wykończenie pod klucz. Obecnie mieszkania jednopokojowe oferujemy w Warszawie (osiedle Brzozowy Zakątek), podwarszawskich Ząbkach (Neptun II), Łodzi (City Park), Szczecinie (Ku Słońcu) oraz Olsztynie (Tęczowy Las). Przykładowo kawalerkę o powierzchni 30 mkw. z balkonem w urokliwym olsztyńskim Tęczowym Lesie można nabyć w cenie od 4570 zł za mkw. Osiedle sąsiaduje z jeziorem Bartąg. Mieszkańcy mają jednocześnie dostęp do rozległych terenów rekreacyjnych i lokalnej infrastruktury, a dojazd do centrum Olsztyna zajmuje tylko chwilę.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W zasadzie we wszystkich warszawskich inwestycjach mamy w ofercie kawalerki. Jedynym wyjątkiem jest projekt Apartamenty Marymont, gdzie najmniejsze zaprojektowane mieszkania to lokale dwupokojowe. Jeśli chodzi o aktualną ofertę mieszkań jednopokojowych to warto zwrócić uwagę na szeroką gamę takich lokali w inwestycji Kolska od Nowa. Oferujemy tam kawalerki w zróżnicowanych metrażach od 33 do 43 mkw. Są to, zarówno lokale z wydzielona kuchnią, jak również z aneksem kuchennym.

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates

W ofercie drugiego etapu inwestycji Apartamenty Krasińskiego, zlokalizowanej w zacisznym zakątku zielonego warszawskiego Żoliborza, u zbiegu ulic Krasińskiego i Przasnyskiej posiadamy kilka mieszkań jednopokojowych o powierzchni od 33 mkw. Mieszkania wyróżniają się dużymi przeszkleniami, a ich układ funkcjonalny daje możliwość zaaranżowania przestrzeni z wydzielonym aneksem sypialnianym. Ich ceny zaczynają się od 310 tys. zł.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

W każdej inwestycji projekt przewiduje mieszkania jednopokojowe. Największym zainteresowaniem cieszą się najmniejsze mieszkania, o powierzchni do 30 mkw. Przy minimalnie większym metrażu 32-34 mkw. klienci oczekują już mieszkań dwupokojowych.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

Mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 27 mkw. do 32 mkw. posiadamy obecnie w kilku warszawskich inwestycjach, m.in. w projekcie przy ulicy Szklanych Domów (w rejonie ulicy Szaserów), przy ulicy Kałuszyńskiej na Kamionku oraz w inwestycji Garibaldiego przy Rondzie Wiatraczna. Tego typu mieszkania są dostępne w cenie 7800 zł/mkw. i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Aktualnie oferujemy mieszkania jednopokojowe na warszawskich Bielanach w inwestycji Na Sokratesa. Metraże tego typu lokali zaczynają się od ponad 29 mkw. Najtańsze kawalerki można kupić w cenie od ponad 215 tys. zł brutto. Z kolei w naszym, najnowszym projekcie, inwestycji Monte Verdi zlokalizowanej w warszawskiej dzielnicy Włochy najmniejsze mieszkania jednopokojowe mają powierzchnię niespełna 30 mkw., a ich ceny zaczynają się od ponad 212 zł brutto. 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Największą popularnością wśród klientów cieszą się mieszkania kompaktowe, dlatego stanową nawet do 70 proc. lokali w realizowanych przez nas inwestycjach. Jednopokojowe mieszkania można kupić w takich inwestycjach, jak Zielona Dolina II i III,  Willa ONE  i Bliska Wola w Warszawie, a także Nowe Tysiąclecie w Katowicach, Bernadowo Park w Gdyni i Centrum III w Łodzi. Kawalerkę o powierzchni 21 mkw. można nabyć w cenie od 160 tys. zł.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

W tej chwili nie dysponujemy już mieszkaniami jednopokojowymi w żadnej z prowadzonych inwestycji. Tego typu lokale cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zawsze sprzedają się jako pierwsze. Kawalerki kupowane są przede wszystkim przez ludzi młodych i rentierów. Ceny 30-metrowych mieszkań jednopokojowych w Krakowie zaczynają się od 150 tys. zł.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Mieszkania jednopokojowe o metrażu 28 mkw. i 29 mkw. w cenie 6500 zł/mkw. kupić można w naszej, nowej inwestycji Osiedle Bravo zlokalizowanej na warszawskiej Woli. Są to lokale zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. Inwestycja mieści się przy ul. Jana Kazimierza 51, posiada podziemny parking, a także komórki lokatorskie przypisane do prawie każdego mieszkania. Klienci, którzy chcieliby odebrać klucze jeszcze w tym roku mogą wybrać jedno z mieszkań jednopokojowych, które oferujemy w kameralnym osiedlu Viva Garden 2 przy ulicy Białołęckiej na warszawskiej Białołęce. W tej inwestycji oferujemy kawalerki o powierzchni 32 mkw. w cenie 5650zł/mkw.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development

 Jednopokojowe mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, dlatego oferujemy je we wszystkich naszych inwestycjach. Ceny kawalerek na ekologicznym osiedlu Alpha Park zaczynają się od 220 tys. zł (metraże od 33 mkw.). W Poznaniu proponujemy kawalerki w wysokiej jakości 13-piętrowym wieżowcu. Ich ceny zaczynają się od 223,8 tys. zł, a metraże od 35 mkw. Z kolei we Wrocławiu oferujemy soft lofty i penthouse’y, które powstaną w sąsiedztwie loftów w zrewitalizowanej XIX wiecznej fabryce papieru. Mieszkania o powierzchni od 28 mkw. można kupić w cenie od 293 tys. zł.

Piotr Soja, reprezentujący firmę Galinvest

W każdej z naszych, krakowskich inwestycji zaprojektowane zostały mieszkania jednopokojowe o metrażu od 25 mkw. do ok. 31 mkw. W Osiedlu Riverside i Polonijna takie lokale już się sprzedały. Kawalerki oferujemy obecnie jedynie w inwestycji Zielony Most, zlokalizowanej w popularnej dzielnicy Krowodrza. Ich cena nie przekracza 200 tys. zł. 

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN S.A.

Jednopokojowe mieszkania dostępne są w drugim etapie inwestycji Apartamenty Wielicka w Krakowie. Kawalerki o metrażach od 27 mkw. do ponad 33 mkw. można kupić w cenach od 6000 zł/mkw. do 6900 zł/mkw.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

Mieszkania jednopokojowe stanowią 25 proc. oferty mieszkaniowej w każdej z naszych inwestycji, które prowadzimy w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Ich metraż zaczyna się do 29 mkw. W zależności od inwestycji ceny wahają się od 140 tys. zł (5400 zł/mkw.) do 222 tys. zł (7200 zł/mkw.).  

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
maj 09 2016 Gdzie powstaną nowe osiedla
Komentarze: 0

Jakie inwestycje mieszkaniowe przygotowują deweloperzy? Jaka oferta się w nich znajdzie? W jakiej cenie będą mieszkania? Sondę prezentuje portal nieruchomości Dompress.pl.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

 

W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży rekordową liczbę około 2500 mieszkań w czterech miastach w Polsce. Do oferty trafią dwa nowe projekty we Wrocławiu - Osiedle Tęczowa oraz Sołtysowicka, a także szósty etap Osiedla Graniczna. W Krakowie rozpoczniemy realizację drugiego etapu Osiedla Centralna Park i piątego etapu Osiedla Grzegórzecka 77. W Warszawie obecną ofertę uzupełnią trzy etapy Osiedla na Woli i Mała Praga. Ceny za metr kwadratowy są zróżnicowane i kształtują się w zależności od miasta, lokalizacji i specyfiki inwestycji.

 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

 

Zgodnie ze strategią, przedstawioną w marcu br. przez zarząd, przygotowujemy do wprowadzenia kolejne projekty deweloperskie. Do końca bieżącego roku planujemy rozpocząć 15 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu o łącznej powierzchni blisko 85 tys. mkw. PUM. W tej puli znajdą się trzy zupełnie nowe projekty. W pierwszej kolejności ruszy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach pod Gdańskiem. Z planowanych pięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 12,5 tys. mkw. PUM w pierwszej fazie do sprzedaży trafią dwa. Oferta obejmie 291 mieszkań 1-4 pokojowych o powierzchniach 29-76 mkw. z balkonami lub ogródkami na parterze.

W Gdańsku powstanie również pierwszy etap inwestycji przy ul. Flisykowskiego z 128 lokalami oraz inwestycja przy ul. Rakoczego, gdzie docelowo znajdą się 382 mieszkania. W Warszawie klientów ucieszy z pewnością start kolejnych etapów Stacji Kazimierz na Woli oraz Brzozowego Zakątka w Wilanowie.

 

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom

 

W pierwszym kwartale tego roku w nowych inwestycjach we Wrocławiu wprowadziliśmy do sprzedaży 340 mieszkań, zwiększając ofertę do ponad 1.100 lokali we wszystkich segmentach rynkowych.  Oferta zawiera szeroką gamę mieszkań, od lokali objętych programem MdM w nowym osiedlu społecznym Księżno, poprzez mieszkania w kolejnym etapie projektu Olimpia Port, po unikalne apartamenty o metrażu ponad 150 mkw. w nadodrzańskim budynku River Point. We wszystkich naszych inwestycjach, ulokowanych blisko terenów zielonych, klienci mają dostęp do szerokiego zakresu infrastruktury, takiej jak kluby fitness, kluby mieszkańca, place zabaw, czy tereny rekreacyjne. W drugim kwartale br. planujemy wprowadzić do oferty kilkaset kolejnych mieszkań.

 

Marcin Liberski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

 

W 2016 roku zakup gruntów pod nowe osiedla jest dla spółki jednym z priorytetów. Docelowo zamierzamy rozszerzyć ofertę do 300-400 mieszkań. Poszukujemy gruntów w Warszawie po obu stronach Wisły z łatwym dojazdem do centrum miasta, których status prawny umożliwia szybkie wprowadzenie nowej oferty na rynek. Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę 251 mieszkań na działce przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli.

 

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

 

Planujemy rozpocząć dwie kolejne inwestycje na warszawskim Grochowie. Będą to kameralne budynki wielorodzinne, nawiązujące swym charakterem do poprzednich realizacji.  Zaprojektowane mieszkania charakteryzować się będą zróżnicowanym metrażem (27 - 70 mkw.) i funkcjonalnym układem pomieszczeń. Ceny będziemy utrzymywać na stałym poziomie - ok. 7200 zł/mkw., co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji.

Najbliższe lata przyniosą znaczną modernizację dzielnicy za sprawą przyjętego w 2015 roku Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy na lata 2016-2022. Praga Południe jest jednym z priorytetowych obszarów unowocześnienia obszarów miasta. Program zakłada ogromne dofinansowanie oraz podjęcie działań zmierzających do przeobrażenia tej części miasta. To niewątpliwie zachęca do zamieszkania w tym rejonie Warszawy, jak i inwestorów do działania na tym obszarze.

 

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

 

W tej chwili przygotowujemy do wprowadzenia na rynek kolejny, trzeci już etap inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku. Trwają także prace nad  dwoma inwestycjami, które zamierzamy realizować w Warszawie, o których poinformujemy w późniejszym terminie.

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

 

W ubiegłym roku zakupiliśmy grunty inwestycyjne pod nowe projekty mieszkaniowe na terenie Warszawy za ponad 55 mln złotych. Ich przygotowanie i wprowadzenie do sprzedaży zajmie jeszcze kilkanaście miesięcy. W marcu br. rozpoczęliśmy budowę osiedla Monte Verdi w warszawskiej dzielnicy Włochy. W ofercie dostępne są mieszkania o powierzchni od 29 mkw. do 82 mkw. W inwestycji przewidzianych zostało 61 mieszkań i 12 lokali handlowo-usługowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 6353 zł/mkw., można je nabyć w ramach programu MdM.

W ofercie mamy aktualnie także mieszkania na Żoliborzu w inwestycji Krasińskiego 58, w cenach od 7307 zł/mkw. oraz mieszkania na warszawskich Bielanach w dwuetapowym projekcie Na Sokratesa, gdzie ceny zaczynają się od 6899 zł/mkw.

 

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

 

Jednym z naszych najnowszych projektów, który wszedł do sprzedaży jest inwestycja Tomcia Palucha, zlokalizowana w warszawskim Ursusie. Zamknięte osiedle z monitoringiem usytuowane jest w cichej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie projektu znajduje się dużo terenów zielonych oraz obiekty rekreacyjno-sportowe. Na terenie osiedla powstanie nowoczesny plac zabaw. Ceny mieszkań w projekcie Tomcia Palucha będą utrzymane na konkurencyjnym poziomie. Rynek warszawski należy do najdroższych w Polsce, jednak dzięki realizacji zrównoważonej polityki kosztowej, udało nam się zaoferować nabywcom naprawdę atrakcyjne warunki zakupu.

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

 

Aktualnie realizujemy inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Katowicach, Gdyni i Łodzi a także domy jednorodzinne, kwalifikujące się do programu MdM w podwarszawskich Kaputach. Na bazie posiadanego banku ziemi spółka planuje uruchomić inwestycje, których zaoferuje ok. 3800 mieszkań i ok. 92,6 tys. mkw. powierzchni aparthotelowo-komercyjnej. W kwietniu  wprowadziliśmy do sprzedaży 236 mieszkań w ramach drugiego etapu inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, gdzie mieszkanie można nabyć od 5500 zł za mkw. W drugim kwartale br. w naszej ofercie znajdą się takie inwestycje jak Apartamenty Jerozolimskie Invest, Osiedle Lewandów oraz  kolejne etapy Bliskiej Woli i Zielonej Doliny w Warszawie.

 

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

 

Najnowszym projektem, który właśnie trafił do naszej oferty sprzedażowej są Apartamenty Marymont. W fazie przygotowania do wprowadzenia na rynek znajdują się kolejne dwie warszawskie inwestycje - Człuchowska Bemowo oraz nowy budynek przy ulicy Żeromskiego na Bielanach. Równolegle planujemy także wprowadzenie do sprzedaży następny etap osiedla Kolska od Nowa, cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

 

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development

 

W drugim kwartale 2016 roku rozpoczniemy budowę kolejnego etapu Nowej Papierni - Ultra Nova we Wrocławiu. To będzie nasza największa inwestycja, w której w sumie powstanie 156 soft loftów i penthouse'ów. Ceny soft loftów z wykończeniem zaczynają się od 7100 zł/mkw. W Warszawie przygotowujemy się do realizacji kolejnego etapu osiedla Alpha Park, w którym powstanie 87 mieszkań. Ich ceny kształtują się od 6500 zł/mkw., a w opcji z wykończeniem od 6790 zł/mkw.

 

Piotr Soja, reprezentujący firmę Galinvest

 

Najnowsza inwestycja, jaką mamy w przygotowaniu to krakowski projekt, w którym powstanie ok. 50 mieszkań. Projekt usytuowany jest niedaleko naszej inwestycji przy Polonijnej, w rejonie niższej zabudowy w bardzo spokojnej okolicy. Lokalizacja, w której  zaoferujemy w bardzo atrakcyjnej cenie mieszkania z widokami na tereny zielone, zapewnia jednocześnie bardzo dobre skomunikowanie z centrum.   

 

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom

 

Nasza najnowsza inwestycja to Osiedle Bravo zlokalizowane przy ulicy Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. W tym projekcie oferujemy 167 mieszkań z balkonami lub ogródkami, komórki lokatorskie na piętrach i w garażu, podziemny parking i lokale usługowe na parterze. W pobliżu osiedla znajdują się 4 linie tramwajowe oraz 9 autobusowych, a dojazd do centrum zajmuje 10-15 minut. Budowa osiedla rozpocznie się w drugim kwartale br., a jej zakończenie zaplanowane zostało na drugi kwartał 2018 roku. Ceny mieszkań w Osiedlu Bravo zaczynają się od 6399zł/mkw.

 

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN

 

Niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania w drugim etapie krakowskiej inwestycji Apartamenty Wielicka. Projekt obejmuje realizację 121 lokali o metrażach od 27 do 58 mkw. Oferta zawiera propozycje dla osób chcących skorzystać z dopłat w programie MdM. Mieszkania można nabyć w cenie od ponad 5200 zł/mkw.

 

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

 

Wśród przygotowywanych inwestycji znajduje się budowa wieży D w ramach osiedla Cztery Wieże w Katowicach, w którym oferujemy mieszkania w MdM w cenie od 3999 zł/mkw. Planujemy również realizację drugiego etapu katowickiego Osiedla Karoliny, w którym docelowo znajdzie się pięć budynków.

W Krakowie mamy w przygotowaniu kolejny etap osiedla przy ulicy Banacha, w którym można kupić mieszkania w cenie od 4700 zł/mkw., w tym także lokale obejęte programem dopłat. Niedawno rozpoczęliśmy też budowę projektów przy ulicy Mogilskiej i Konopnickiej, w których ceny kształtują się odpowiednio od 5800 zł/mkw. i od 5500 zł/mkw. W Krakowie przygotowujemy również inwestycję przy ulicy Zapolskiej, w której powstanie ok. 350 mieszkań o powierzchni od 26 do 90 mkw.

 

 

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

 

Więcej informacji info@dompress.nieruchomosci.pl

kwi 26 2016 Czy cena mieszkania rośnie wraz z piętrem...
Komentarze: 0

Jak wyceniane są nowe mieszkania? W jakim stopniu usytuowanie lokalu w budynku wpływa na jego cenę? Czy regułą jest, że im wyżej tym drożej? Sondę prezentuje portal nieruchomości Dompress.pl.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Każde mieszkanie w naszych projektach wyceniane jest indywidualnie. Pod uwagę brane są takie parametry jak: powierzchnia, układ, piętro, lokalizacja w budynku (mieszkania narożne lub wewnętrzne), wystawa okienna (okna wychodzące na południe, północ, itd.) i dodatkowo liczba podobnych lokali w ofercie.

Z reguły najdroższe są mieszkania małe z wystawą południową, na wyższych kondygnacjach, a najtańsze są duże lokale położone na niższych piętrach. Różnica w cenie za metr kwadratowy mieszkania w ramach jednej inwestycji może wynosić nawet 2000 zł.

Tak przygotowany cennik, pomimo jego złożoności, sprawia że mamy równe tempo sprzedaży, a klient zdecydowany na daną inwestycję, może znaleźć lokal odpowiadający jego możliwościom finansowym.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Z reguły ceny mieszkań w zależności od kondygnacji nieco się różnią, a cena rośnie wraz z kolejnymi piętrami. Wzrost stawek to indywidualna kwestia danej inwestycji, ale stawka wraz z piętrem rośnie średnio o 100 zł/mkw. Wyjątek stanowią mieszkania znajdujące się na parterze, jeżeli mają przynależny ogródek lub wielkopowierzchniowy taras. Różnica w cenie między mieszkaniem z ogródkiem, a mieszkaniem z balkonem na wyższym piętrze wynosi średnio od stu do kilkuset złotych na metr kwadratowy. Rozbieżności w cenie nie są duże, dlatego podczas sprzedaży mieszkań decyduje najczęściej zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom

Mieszkania w naszych inwestycjach wycenione są w zależności od stopnia ich nasłonecznienia, usytuowania względem kierunków świata, a tażke od tego, na którym piętrze się znajdują. Im wyższe piętro, a co za tym idzie lepszy widok i większe nasłonecznienie, tym wyższa cena za metr.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom

Dzięki własnej pracowni architektonicznej mieszkania w ofercie Archicom  cechują się wysoką funkcjonalnością i jakością, a ich cena uzależniona jest od wielu czynników. Do najważniejszych należą lokalizacja i standard wykonania. W niektórych inwestycjach mieszkania na najwyższych piętrach mają bardzo atrakcyjny widok i cena takich lokali jest wyższa. Przykładem może być nasza wrocławska inwestycja River Point, w której z okien apartamentów ulokowanych na najwyższych piętrach roztacza się widok na panoramę Starego Miasta i Odry. Z kolei w innych inwestycjach, jak w przypadku Spirali Czasu w Nowych Żernikach do mieszkań na parterach przynależą przestronne ogródki, stąd ich ceny są często wyższe niż lokali znajdujących się na wyższych kondygnacjach.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Na wycenę mieszkań w poszczególnych projektach wpływają różne czynniki. Piętro, na którym usytuowane jest mieszkanie ma w tym przypadku znaczenie. Zasadą jest, że im wyżej, tym drożej. Różnica w cenie pomiędzy poszczególnymi piętrami może się wahać od 50 zł do 200 zł za metr kwadratowy lokalu. Poza tym, o wycenie mieszkań decyduje także układ funkcjonalny, położenie względem stron świata, widok z okna, itp.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

Cena mieszkań uzależniona jest m.in. od takich czynników jak: powierzchnia, rozkład, czy usytuowanie na piętrze. Lokale położone na wyższych kondygnacjach najczęściej są najdroższe, bowiem znajdują się na nich bardziej reprezentacyjne mieszkania o większej powierzchni, oferujące kilkudziesięciometrowe tarasy.  W osiedlu Bliska Wola  nadal dostępne są mieszkania o powierzchni sięgającej nawet ponad 111 mkw. położone na najwyższych kondygnacjach, w których zaprojektowane zostały drewniane okna i eleganckie balkony oraz widne, przestronne tarasy. W tej samej inwestycji cena jednopokojowych mieszkań z wykończeniem i wyposażeniem, bez względu na kondygnację, wynosi 239 tys. zł. 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

Usytuowanie mieszkań na poszczególnych piętrach nie ma decydującego wpływu na ich wycenę. Na cenę za metr kwadratowy składa się wiele czynników, w tym lokalizacja osiedla, powierzchnia zarówno samego mieszkania, jak i przynależnego do lokalu tarasu lub ogródka,czy  standard wykończenia. W przypadku kilkupiętrowych budynków w kameralnych osiedlach różnice w cenie analogicznych mieszkań na kolejnych kondygnacjach nie są znaczące.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

W naszych inwestycjach różnicujemy ceny mieszkań w zależności od ich atrakcyjności. Przeważnie mieszkania zlokalizowane wyżej cieszą się większym zainteresowaniem, ale dodatkowym atutem lokali może być też taras, ogródek, czy układ funkcjonalny.   

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates

Z zasady, im wyżej położone jest mieszkanie, tym wyższa jest jego cena. Przeważnie z każdą kolejną kondygnacją cena wzrasta o ok. 2 proc. Z naszych doświadczeń wynika, że największym zainteresowaniem klientów cieszą się mieszkania położone na wyższych piętrach głównie ze względu na doświetlenie. W 2. etapie żoliborskiego osiedla Apartamenty Krasińskiego ceny mieszkań na parterze zaczynają się od  8000 zł za mkw., a ogródki o powierzchni 30-120 m kw. oferowane są bez dodatkowych opłat. Na najwyższym, piątym piętrze ceny zaczynają się od 9170 za mkw.

Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development

W poznańskim osiedlu Red Park w 13-piętrowym budynku oferujemy mieszkania z widokiem na panoramę miasta. Ceny lokali wzrastają o około 100 zł/mkw. co dwa-trzy piętra. We Wrocławiu w Nowej Papierni Ultra Nova ceny różnią się, ponieważ na niższych piętrach znajdują się soft lofty, a na najwyższym poziomie droższe, industrialne penthouse’y. W warszawskim Alpha Parku ceny mieszkań w zależności od piętra nieznacznie się zmieniają, ale nie jest to regułą, ponieważ w przypadku części mieszkań położenie lokalu nie wpływa na cenę.

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN

Każde mieszkanie wyceniamy indywidualnie. Na cenę składa się wiele czynników, takich jak: usytuowanie lokalu w budynku, widok, piętro, metraż, rozkład. Najczęściej mieszkania położone na wyższych piętrach są droższe, ale nie jest to zasadą, różnice w cenie są niewielkie.

Piotr Soja, reprezentujący firmę Galinvest

Kwestia wyceny mieszkań jest bardzo indywidualna i mocno zależna od charakteru konkretnej inwestycji. Mamy w ofercie projekty, w których lokale usytuowane na parterze są najtańsze, ale także i takie, w których wycenione są wyżej ze względu na ich atrakcyjność. Generalnie jednak stawki za metr kwadratowy rosną z kolejnymi piętrami. Są jednak wyjatki. Na przykład w krakowskiej inwestycji Zielony Most najwyżej wycenione zostały mieszkania na pierwszym piętrze, a w Osiedlu Riverside mieszkania na parterze są droższe niż lokale na wyższych piętrach z uwagi na ich szczególne walory. 

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

Ceny mieszkań w naszych inwestycjach różnią się w zależności od piętra, na którym się znajdują.  Im wyżej są usytuowane, tym są droższe. Wraz z piętrem stawki wzrastają średnio o 150 zł za metr kwadratowy.

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
kwi 20 2016 Wciąż kupisz mieszkanie w MdM
Komentarze: 0

 Jak deweloperzy radzą sobie ze sprzedażą mieszkań w programie MdM po wyczerpaniu środków na dopłaty z tegorocznej puli? Czy zauważalny jest spadek zainteresowania mieszkaniami objętymi programem? Jakie mechanizmy wsparcia sprzedaży wprowadzają firmy, by umożliwić klientom skorzystanie z rządowego dofinansowania? Portal nieruchomości Dompress.plprezentuje wyniki przeprowadzonej sondy.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Udział oferty spełniającej wymagania programu MdM w największych miastach Polski wynosi około 15-20 proc. Większość z tych mieszkań powstaje w inwestycjach, których termin zakończenia zaplanowany jest na przyszły lub 2018 rok, gdzie wykorzystanie środków jest znikome. Wyczerpanie środków z MdM na ten roku w żaden sposób nie przełożyło się na spadek zainteresowania naszą ofertą. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz odwrotnie. Po pierwszym roku funkcjonowania programu, kiedy wykorzystano zaledwie 1/3 środków na dopłaty, klienci zauważyli, że nie można zwlekać z decyzją o zakupie mieszkania.

Z naszego punktu widzenia ważniejsza od programu MdM jest ogólnie przyjęta dobra kondycja polskiej gospodarki, wysoki wskaźnik dostępności cen mieszkań (obrazujący relację średniej raty kredytu do zarobków) oraz niskie stopy procentowe.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

Nadal obserwujemy duże zainteresowanie mieszkaniami spełniającymi kryterium cenowe MdM. Nie wszyscy nabywcy korzystają z programu, a ceny takich mieszkań także bez rządowej dopłaty są bardzo atrakcyjne. Wielu klientów interesuje się zakupem lokali z terminem odbioru w 2017 i 2018 roku, a tym przypadku środki w MdM są nadal dostępne.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom

W pierwszym kwartale br. sprzedaliśmy o 44 proc. mieszkań więcej niż w tym samym okresie w 2015 roku. Klienci mogą wybrać mieszkania z dopłatą rządową w naszych czterech inwestycjach: Na Ustroniu, Słoneczne Stabłowice, Cztery Pory Roku, Księżno. Tylko część oferty związana jest z programem MdM. Proponujemy lokale budowane także w innych segmentach, co powoduje, że sprzedaż mieszkań w naszych projektach nie jest uzależniona od programu dopłat.    

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Zakończenie przyjmowania wniosków o dopłaty w MdM na ten rok nie jest to dla nas znaczącą zmianą. W ofercie mamy aktualnie tylko jedną inwestycję z mieszkaniami w segmencie popularnym. W warszawskim projekcie Księżycowa 60 mieszkania sprzedają się bardzo dobrze, natomiast te objęte dopłatami w przytłaczającej większości znalazły swoich nabywców przed wyczerpaniem się puli środków na ten rok.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

Ideą przewodnią polityki sprzedażowej spółki jest oferowanie klientom nieruchomości w konkurencyjnej cenie, na bieżąco dopasowywanej do potrzeb nabywców oraz aktualnej sytuacji na rynku. Mieszkania spełniające kryteria określone w programie MdM mamy w sprzedaży m.in. w inwestycji Zielona Dolina i Willa One w Warszawie oraz Nowe Tysiąclecie w Katowicach. Pomimo zakończenia przyjmowania wniosków o kredyt w ramach MdM z tegorocznej puli, klienci nadal mają szansę skorzystać z rządowych dopłat ze środków przewidzianych na przyszły rok. Założenia programu umożliwiają realizację dopłat na końcu finansowania transakcji, a więc w chwili oddania budynku do użytkowania. W związku z tym można składać wnioski o dopłaty z budżetu przewidziane na 2017 rok. Osoby planujące zakup mieszkania w MdM powinny jednak wziąć pod uwagę, że pieniędzy na dopłaty ubywa i złożyć wniosek o dofinansowanie w przyszłym roku jak najszybciej.  

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Z roku na rok zainteresowanie dopłatami jest coraz większe. Program Mieszkanie dla młodych jest atrakcyjny nie tylko z punktu widzenia klientów, ale także deweloperów, którzy dzięki niemu zyskują nowych klientów. Mimo szybkiego wyczerpania puli dopłat na ten rok, można składać wnioski o przyznanie dofinansowania ze środków na lata 2017 i 2018. To daje przewagę rynkowi pierwotnemu. W przeciwieństwie do deweloperów, osoby sprzedające używane mieszkania nie decydują się oczekiwanie na pieniądze ze sprzedaży do przyszłego roku. Ponadto stworzyliśmy rozbudowany system wspierający sprzedaż. Nasi doradcy udzielają m.in. kompleksowych informacji na temat możliwości skorzystania z programu dopłat oraz z zakresu finansowania zakupu nieruchomości.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Wyczerpanie środków na dopłaty spowodowało raczej trudności w realizacji transakcji niż spadek zainteresowania zakupem mieszkań. Nie zauważamy sygnałów wskazujących na to, żeby w tym względzie miało się coś zmienić. Owszem, dostosowujemy nasze systemy płatności do zaistniałej sytuacji i będziemy musieli wykazywać się elastycznością, dokąd program będzie kontynuowany.   

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Home Invest

Nie zauważamy problemu z powodu wyczerpania się tegorocznej puli dopłat dla osób ubiegających się o kredyt w ramach programu MdM. Aktualnie jedyną naszą inwestycją, w której można kupić mieszkanie z dopłatą jest projekt Monte Verdi zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Włochy. Klienci nabywający mieszkania w tej lokalizacji będą mogli skorzystać z dopłat z przyszłorocznej puli, ponieważ termin zakończenia budowy został przewidziany na drugi kwartał 2017 roku. 

Piotr Soja z firmy Galinvest

Wyczerpanie się tegorocznej puli środków w programie MdM  nie ma w naszym przypadku decydującego znaczenia. Mamy w ofercie mieszkania w programie dopłat, ale rządowe dofinansowanie nie jest główną przyczyną ich zakupu. Klienci wybierają mieszkania w naszych inwestycjach głównie ze względu na atrakcyjną cenę w porównaniu z jakością lokali, dzięki czemu większość oferty objętej MdM-em nabywana jest bez udziału programu. Ponadto standardowo oferujemy nabywcom możliwość skorzystania z harmonogramu wpłat w systemie 10/90, który także dostosowujemy do indywidualnych potrzeb kupujących.    

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

W związku z tym,  że budowa naszych inwestycji zakończy się w 2017 roku, nie odczuwamy skutków wyczerpania się puli dopłat na ten rok.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development

Zakończenie przyjmowania wniosków o kredyt MdM z tegorocznej puli dopłat nie wpłynęło na zainteresowanie naszymi mieszkaniami. Nasze inwestycje dowodzą, że cena jest ważna, ale musi być uzasadniona. Klienci są gotowi zapłacić więcej, jeśli otrzymują oryginalne, najwyższej jakości rozwiązania. Dodatkowo oferujemy wygodny i bezpieczny system płatności 10/90. Na etapie budowy kupujący wpłacają tylko 10 proc. wartości mieszkania, a 90 proc. kwoty dopłacają, kiedy inwestycja jest gotowa.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Zakończenie MdM na rok 2016 spowodowało jeszcze większe zainteresowanie programem na rok 2017. Nasze projekty są tak przygotowane, aby każdy klient znalazł odpowiednie mieszkanie dla siebie, w zależności od swoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN

Mimo wyczerpania się dopłat w MdM na 2016 rok zainteresowanie zakupem mieszkań nadal jest duże, nie odnotowaliśmy większej różnicy. Podchodzimy bardzo elastycznie do potrzeb klientów, umożliwiając kupującym realizację dopłat w styczniu 2017 roku. Do tego czasu klient dopnie kwestie kredytowe, odbierze klucze do mieszkania i formalnie stanie się jego właścicielem. Osoby, które wybierają u nas mieszkania nie muszą więc takiej decyzji odkładać.

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki    

dompress : :