Najnowsze wpisy, strona 143


gru 12 2016 Co zachęca firmy do zmiany biura
Komentarze: 0

 Jakie zachęty stosują deweloperzy by przyciągnąć najemców powierzchni biurowych? Które z bonusów są najbardziej atrakcyjne dla firm poszukujących biur? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.  

 

Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

Atrakcyjność powierzchni wybieranej na siedzibę firmy to kwestia przede wszystkim typu najemcy i jego indywidualnych potrzeb. W zależności od wielkości firmy i branży, jaką reprezentuje, istotne będą inne parametry oferty. Dla jednych firm priorytetem będą np. wakacje czynszowe w pierwszych miesiącach użytkowania powierzchni. Z kolei dla dynamicznie rozwijających się podmiotów ważniejsze będzie elastyczne podejście do ewentualnego zwiększenia powierzchni w przypadku ekspansji firmy.

Nadrzędną kwestią, która ma największy wpływ na decyzje firm odnośnie wyboru siedziby są jednak podstawowe cechy budynku – jego jakość, usługi dodatkowe, jakie zapewnia i przede wszystkim lokalizacja. Coraz większego znaczenia nabiera także samo otoczenie budynków. Ghelamco jest pionierem w kreowaniu atrakcyjnych przestrzeni publicznych. Stworzony przez nas plac Europejski przyczynił się do sukcesu Warsaw Spire. Dziś mamy satysfakcję, że również nasza konkurencja zaczyna myśleć w podobny sposób.

Jacek Wachowicz, dyrektor ds. sprzedaży i najmu w GTC

W sytuacji bardzo dużej konkurencji na rynku biurowym wszelkie standardowe zachęty, takie jak okresy zwolnień z czynszu, nakłady inwestycyjne itd., jak i innowacyjne zachęty typu pokrycie kosztów przeprowadzki, zakup wyposażenia biura są wręcz niezbędnym elementem każdej oferty. Niestety sprowadza się to często do tego, że decyzja o wyborze biura dokonywana jest przez pryzmat arkusza kalkulacyjnego. Jakość, rozwiązania techniczne schodzą na drugi plan. Koszty, koszty, koszty każdy deweloper musi je ciąć, aby móc dać atrakcyjną ofertę. Skutkiem ubocznym są niestety coraz częściej powstające budynki o bardzo wątpliwej jakości i architekturze, w tym także w samych centrach miast.

Małgorzata Danek, członek zarządu LC Corp

Z naszych obserwacji i doświadczenia możemy wyciągnąć wnioski, że dla klientów obok dobrej oferty finansowej liczy się efektywność powierzchni, czyli to ile stanowisk pracy zmieści się na danej powierzchni. Od pewnego czasu zauważamy również, że klienci oczekują biur idealnie dopasowanych do potrzeb. Dlatego staramy się zapewnić naszym najemcom biura ‘szyte na miarę’, które są wyjątkowe i przyjazne w codziennym użytkowaniu, a zrazem ergonomiczne i efektywne. Dwa ostatnie aspekty mają szczególny wpływ na koszty najmu biura.

Dodatkowo klienci przywiązują większą niż jeszcze kilka lat temu wagę do tego, jakie udogodnienia znajdują się w budynku. Staramy się zawsze, żeby w naszych budynkach była dostępna: restauracja lub kantyna, kawiarnia, kiosk, pralnia, mały sklep spożywczy, klub fitness, czy przychodnia medyczna. Możliwość skorzystania z wymienionych usług przez pracowników powoduje dużą oszczędność czasu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pracodawcy muszą coraz częściej mocno konkurować o pracownika, a siedziba w wygodnym, estetycznym i funkcjonalnym budynku może pomóc w decyzji o podjęciu pracy w danej firmie.

Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Wysoka aktywność deweloperów oraz utrzymująca się presja zniżkowa na czynsze bazowe i efektywne, sprawiają że właściciele budynków oferują najemcom atrakcyjne pakiety zachęt. Najczęściej stosowane systemy zachęt dla najemców, również w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., to przede wszystkim okresowe zwolnienia z czynszów oraz partycypacja w kosztach aranżacji powierzchni.

Dodatkową zaletą w przypadku nieruchomości należących do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. jest również atrakcyjna lokalizacja, zapewniająca dogodną komunikację. Nowe inwestycje Grupy Kapitałowej PHN przygotowywane są zgodnie ze standardami budownictwa ekologicznego, energooszczędnego i pasywnego, w tym takimi, które zaczną obowiązywać dopiero w przyszłości. Ponadto budynki są projektowane i budowane zgodnie z kryteriami zrównoważonego rozwoju (sustainability) wg norm: BREEAM na poziomie Excellent oraz LEED na poziomie Gold.   

Bardzo istotnym czynnikiem jest również indywidualne podejście do klientów i jakość zarządzania. Najemcom zależy na kompleksowości i ekskluzywności, dlatego rosnącą popularnością cieszą się kompleksy biurowe położone w otoczeniu wspierającym biznes (prestiżowa przestrzeń handlowa, hotelowa i rozrywkowa). Możemy tu wymienić kluczowe nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN: kompleks biurowy Alchemia II w Gdańsku - najlepszy biurowiec 2015 roku w konkursie Eurobuild Awards z elegancką i ponadczasową architekturą, innowacyjnymi rozwiązaniami i certyfikacją w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych budynków LEED na poziomie Platinum, biurowiec Andersia Business Centre w Poznaniu - budynek o nowoczesnej technologii, odpowiadający najwyższym technicznym normom w zakresie budownictwa biurowego oraz kompleks Domaniewska Office Hub położony na warszawskim Mokotowie, wyróżniony certyfikatem BREEM na poziomie Excellent oraz tytułem Budowy Roku 2015 w XXVI edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Tomasz Tondera, Senior Partner Griffin Real Estate

Nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie analizując jego potrzeby i każda oferta odpowiada w możliwie najwyższym stopniu na potrzeby najemcy. Niezależnie od konstrukcji oferty niezmiernie ważne są parametry budynku: jego lokalizacja, dostępne technologie, różne dodatkowe udogodnienia, które można w takim obiekcie zaoferować naszym najemcom, a oni swoim pracownikom. Powierzchnia biurowa to dziś przede wszystkim przestrzeń, która ma inspirować i wyzwalać kreatywność, zachęcać do wymiany myśli i poglądów. To również sposób na dookreślenie identyfikacji firmy, podkreślenie jej unikalności, a czasem zdobycie przewagi na bardzo dziś konkurencyjnym rynku pracy. Dlatego jedni preferują materiały wykończeniowe z najwyższej półki, a inni dostępność usług pozwalających na aktywne spędzenie czasu.

Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków Skanska Property Poland

Dzisiaj biuro jest realną częścią oferty rekrutacyjnej i czynnikiem wpływającym na zmniejszenie rotacji kadr. Potwierdzaliśmy to naszymi badaniami - 8 na 10 kandydatów chce zobaczyć miejsce pracy przed podpisaniem umowy, co w dobie zaostrzającej się rywalizacji o talenty ma duże znaczenie. Nasi najemcy wiedzą więc, że wybierając nasze biuro mogą liczyć na szereg działań i udogodnień skoncentrowanych właśnie na ich najcenniejszym zasobie czyli pracownikach i to jest nasz klucz do sukcesu. Wiele potrzeb inwestorów jest zbieżne z potrzebami tzw. Millenialsów. Dla nich miejsce pracy musi być wyposażone w gadżety i aplikacje, które będą atrakcyjne dla specjalistów, zwłaszcza takich branż jak IT. W Skanska pracujemy nad wdrożeniem systemów, które za pomocą Bluetooth mogą przesyłać do aplikacji na smartfonach informacje np. na temat zastosowanych w budynku ekologicznych rozwiązań i wyświetlać wskazówki, jak odpowiednio z nich korzystać. W taką aplikację wyposażyliśmy m.in. budynek Corso Court w Pradze. Za jej pośrednictwem można zamówić nie tylko miejsce parkingowe, ale też np. lunch z dostawą bezpośrednio do biura, czy umówić się na turniej tenisa stołowego z kolegami z pracy. Aplikacja informuje też o usługach znajdujących się w budynku i okolicach. Opracowujemy też usługę opartą o concierge. Dzięki niej pracownicy będą mogli sprawnie załatwiać drobne prywatne sprawy, takie jak odbiór prania czy biletów na koncert w godzinach pracy. W budynku Atrium 2 w Warszawie oferujemy też dwa elektryczne BMWi3, z których wszyscy użytkownicy budynku mogą korzystać, rezerwując je za pomocą prostej aplikacji.

Dla najemców liczy się też sprawne poprowadzenie ich przez proces zmiany siedziby. W Skanska proponujemy naszym partnerom skorzystanie z pomocy tzw. RACa – koordynatora, który wspiera najemcę od pierwszego kontaktu z nami, pomagając wybrać budynek, odpowiednio dostosować powierzchnię, zgromadzić niezbędną dokumentację, a nawet przeprowadzić się. Opieramy się na unikatowym modelu bardzo bliskiej, partnerskiej współpracy, pomocy w trudnym zarządzeniu zmianą – i to jest to, co nasi najemcy mocno doceniają. Już po przeprowadzce mogą liczyć na gościnne powitanie z naszej strony. Pomagamy zainstalować się w nowym miejscu, przygotowujemy też pakiety powitalne dla pracowników. Wskazujemy, jakie udogodnienia znajdują się w budynku i okolicy, żeby ludzie mogli zamówić bez przeszkód lunch z dostawą do biura lub wiedzieli, jakie drobne sprawy prywatne mogą załatwić w pobliżu. Jesteśmy z naszymi najemcami również po ich zadomowieniu się w nowym miejscu. Dla przykładu, w Silesia Business Park w Katowicach organizujemy cykliczne warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania, z blogerami kulinarnymi oraz live cooking, a w Poznańskim Maratonie opowiadaliśmy o gimnastyce biurowej i dietetyce w szeroko pojętym kontekście wellbeing.

Osobną kwestią jest niezwykle istotne, odpowiedzialne społecznie podejście Skanska do budowania. Wyszliśmy ostatnio z niezwykle ważną dla nas biznesową deklaracją, że będziemy budować budynki biurowe już tylko w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi, ludzi starszych i obcokrajowców. Wierzymy, że świadomi najemcy będą chcieli, by absolutnie wszyscy ich obecni i potencjalni pracownicy mogli w pełni korzystać z oferty naszych budynków.

Alexander Jurkowitsch, członek zarządu Warimpex

Obecnie Warimpex jest w trakcie komercjalizacji biurowca Ogrodowa Office w ścisłym centrum Łodzi, na przeciwko Pałacu Poznańskiego i hotelu andel’s. Oprócz komfortowej dla najemców lokalizacji oraz wysokiego stanu technicznego budynku, staramy się przyciągnąć potencjalnych najemców licznymi zachętami. Wśród nich można wymienić tzw. wakacje czynszowe, czyli zwolnienie z części czynszu przez pewien czas. Okres zwolnienia uzależniony jest ściśle od  planowanej powierzchni najmu i czasu trwania umowy. W biurowcu Ogrodowa Office dopuszczamy również budżet na aranżację powierzchni ponad standard deweloperski zgodnie z oczekiwaniami klientów. Dodatkową zachętą jest możliwość wstępnej rezerwacji powierzchni w obiekcie – na przykład w przypadku planowanej w przyszłości ekspansji, najemca może zarezerwować na pewien okres dodatkową powierzchnię lub ma prawo pierwszeństwa do przejęcia powierzchni, jeśli jakaś firma opuści budynek. Kolejnym naszym bonusem dla najemców poszczególnych pięter jest dostęp do wewnętrznych balkonów i zielonych tarasów na ostatnich kondygnacjach, z których rozpościera się widok na sąsiadujący park i panoramę miasta. Istotnym atutem jest także duża powierzchnia użytkowa poszczególnych pięter, osiągająca nawet 4700 m kw., a na parterze biurowca przewidziane jest wewnętrzny pasaż będący łącznikiem komunikacyjnym, w obrębie którego znajdzie się wiele lokali handlowo-usługowych takich jak restauracje, kawiarnie, czy małe sklepy.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Rynek biurowy w Polsce, a zwłaszcza ten warszawski, cechuje duża konkurencyjność. Obecnie, aby przyciągnąć najemcę, nie wystarczy już wyłącznie wysokiej jakości budynek w dogodnej lokalizacji. Niezbędne jest również proponowanie różnorodnych zachęt, które wyróżnią inwestora i jego ofertę na rynku. W naszych działaniach związanych z komercjalizacją biurowca EQlibrium kierujemy się jedną, nadrzędną zasadą – chcemy poznać jak najbardziej szczegółowe potrzeby klienta. Wychodzenie im naprzeciw przejawia się na kilka sposobów – począwszy od elastycznego podejścia do kwestii aranżacji nowych przestrzeni, aż po dodatkowy budżet na prace wykończeniowe wykraczające ponad oferowany standard budynku. Elementem, którym staramy się zachęcić potencjalnych najemców, są także tzw. wakacje czynszowe, efektywnie obniżające łączne koszty. Dynamiczne postępy w komercjalizacji naszego biurowca na warszawskiej Woli pokazują, że przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia działań spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku, a co najważniejsze przynosi spodziewane rezultaty.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Nabywcy i najemcy powierzchni komercyjnych budowanych przez Archicom mogą zawsze liczyć na atrakcyjne ceny czynszów i dogodną lokalizację. Oferujemy również jedne z najniższych opłat eksploatacyjnych we Wrocławiu. Jako deweloper z własnym studiem projektowym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych najemców proponując dopasowanie przestrzeni do ich potrzeb. Fit out niezmiennie jest bardzo ważny dla najemców, dlatego w naszych działaniach przewidujemy na ten cel dodatkowy budżet. Dzięki indywidualnemu podejściu przeważnie zawieramy długoletnie umowy najmu, które dodatkowo premiujemy np. zwolnieniami z czynszu w pierwszych miesiącach działalności. Elastycznie podchodzimy również do zwiększania lub zmniejszania najmowanej powierzchni w zależności od aktualnych potrzeb naszych klientów. Widzimy, że ta strategia sprawdza się, a najemcy chętnie kontynuują z nami współpracę. Duzi gracze decydują się również na współpracę typu „build-to-suit”, czyli realizację powierzchni biurowej na zamówienie. Podejmowaliśmy się takich realizacji np. przy Zachodnim Centrum Biznesu West House.

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl

 

Więcej informacji: info@dompress.nieruchomosci.pl

 

 

 


 

dompress : :
gru 09 2016 Warszawskie biura nie czekają na najemców...
Komentarze: 0

 Warszawski rynek biurowy notuje świetne wyniki już od kilku lat, ale ten rok ma szansę zapisać się jako najlepszy okres w rozwoju tego sektora w mieście. Ponadprzeciętna aktywność inwestorów przyniosła w pierwszych trzech kwartałach br. rekordową ilość, niemal 380 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej w kilkunastu projektach. Do najczęściej wymienianych, ukończonych w ostatnim czasie obiektów należą dwie wieże biurowe - Warsaw Spire i Q22, które są jednymi z najwyższych budynków w Warszawie oraz budynki biurowe Hali Koszyki. Specjaliści Walter Herz szacują, że 2016 rok powinien zamknąć się wynikiem 450 tys. mkw. nowej podaży w sektorze biurowym.  

W trzecim kwartale tego roku oddana została do użytku tylko jedna inwestycja - West Station I firmy HB Reavis, ale dzięki niej zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie przekroczyły poziom 5 mln mkw. Jak obliczają eksperci Walter Herz, w  mieście jest obecnie w budowie prawie 700 tys. mkw. biur. Doradcy przyznają, że deweloperzy budują dużo, ale nie ryzykują. Duże projekty prowadzą etapami, a zaawansowane prace budowlane w inwestycjach rozpoczynają dopiero po podpisaniu strategicznych umów przednajmu.

 

Popyt przewyższa podaż

Nie mniej popyt na warszawskie biura jest tak duży, że pomimo wysokiej nowej podaży, współczynnik powierzchni niewynajętej nie tylko nie rośnie, ale nawet nieznacznie spadł w trzecim kwartale br. Od początku tego roku do końca września wynajęte zostało w Warszawie o 150 tys. mkw. powierzchni biurowej więcej niż inwestorzy oddali do użytku. Jeśli podobny popyt na biura będzie się utrzymywał, jest szansa na przekroczenie w tym roku średniego wolumen najmu z ostatnich lat, który według analiz Walter Herz wynosi ponad 600 tys. mkw. powierzchni.

W ostatnich miesiącach największym powodzeniem cieszyły się biura zlokalizowane w centrum miasta. Tym bardziej, że ostatnio obniżyły się czynsze bazowe za najlepsze powierzchnie w Warszawie. Ich ceny kształtują się obecnie w przedziale 21-23 euro/mkw./m-c.   

Sytuacja na warszawskim rynku sprzyja przeprowadzkom. W warunkach silnej konkurencji, właściciele budynków oferują coraz bogatsze pakiety zachęt dla najemców, co w dużym stopniu wpływa na obniżenie stawek efektywnych. - Parki biurowe na obrzeżach Warszawy konkurują z biurowcami na Służewcu, a te z kolei walczą o najemców z nowymi biurowcami, które powstają w centrum i na Woli. To dobry czas na renegocjacje warunków obowiązujących umów lub decyzje o relokacji - zaznaczają doradcy Walter Herz. Przyznają, że wiele firm poszukuje teraz powierzchni w dobrej relacji jakości do ceny. Według danych firmy, jedną trzecią wolumenu najmu obejmują przedłużenia kontraktów.

 

Dobry czas na zmianę biura

 

- Najemcy mogą sporo zaoszczędzić, jeśli proces negocjacji przeprowadzany jest umiejętnie. Mogą uzyskać nie tylko oszczędności wynikające z lepszych warunków najmu, ale także budżet na urządzenie biura w atrakcyjniejszym budynku z większymi wygodami – przekonują fachowcy. 

 

Analitycy Walter Herz zwracają uwagę, że Warszawa przyciąga także wielu nowych inwestorów, którzy dotąd nie interesowali się polskim rynkiem. Dzieje się tak dzięki dobrym wynikom gospodarczym notowanym przez Polskę oraz coraz większej dostępności wysokiej klasy powierzchni biurowej, jak również ze względu na ogromny potencjał ludzki, który międzynarodowe firmy dostrzegają w naszym kraju. Zauważają, że w ostatnim czasie kilka globalnych marek zdecydowało się otworzyć biura, albo poszerzyć swoją działalność w Warszawie. Według zestawień Walter Herz, największą ilość powierzchni biurowej w Warszawie wynajmują firmy z sektora nowych technologii, telekomunikacyjne, firmy doradcze i związane z mediami.   

Z zapowiedzi inwestorów wynika, że w 2017 roku w Warszawie przybędzie prawie 350 tys. mkw. nowych biur, to połowa powierzchni, która obecnie jest w budowie. Do największych inwestycji w trakcie realizacji należą m.in. Sienna Towers, Business Garden III-VII, Mennica Legacy Tower, Spark, czy West Station II. Część kilkunastoletnich budynków biurowych jest też modernizowana, albo wzbogacana o reprezentacyjną przestrzeń w częściach wspólnych.

 

Autor: Walter Herz

gru 01 2016 Własny kawałek nieba na Żoliborzu z rabatem...
Komentarze: 0

Bezpośrednie sąsiedztwo lasu, ponad 140 metrowe tarasy na dachu i pocztówkowy widok na centrum Warszawy to niektóre zalety penthousów w Madison Apartments. W jesiennej ofercie można je nabyć w okazyjnej cenie. 

 

Ostatnie, gotowe penthousy, które otwierają się na przyległy las i zapewniają niesamowity widok na panoramę Warszawy deweloper Apricot objął właśnie specjalną, jesienną promocją. Apartamenty o powierzchni od 70 mkw. do 140 mkw. w ekskluzywnej inwestycji Madison Apartments na bliskim Żoliborzu dostępne są w cenie niższej o 700 zł za mkw.

Ten prestiżowy adres definiuje pojęcie luksusu i zapewnia standard odzwierciedlający sukces i aspiracje mieszkańców. Penthousy usytuowane na najwyższych piętrach oferują niezwykłe widoki oraz udogodnienia, które kreują styl życia. Należą do nich m.in. imponujące zielone tarasy na dachu o powierzchni sięgającej do 143 mkw., jak również narożne przeszklenia mieszkań, dochodzące do 6 metrów wysokości, co zdecydowanie wyróżnia je na rynku mieszkaniowym.   

Indywidualny charakter nadają apartamentom modernistyczne bryły budynków, eleganckie i ponadczasowe w swojej formie. Minimalistyczny design wyraża także ich kontrastowa kolorystyka, którą przełamują panele w kolorze jasnego drewna. Fasady budynków wykonane zostały z naturalnego piaskowca, czarnych paneli elewacyjnych i metalu. Architektura stanowi tym projekcie niezwykle ciekawy kadr urbanistyczny.

Apartamenty z antresolami posiadają przeszklenia do pełnej wysokości, zaś tarasy i balkony pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości widokowych.Reprezentacyjne części wspólne w budynkach zaaranżowane zostały w najwyższym standardzie i z dbałością o każdy detal. Połączenie światowych trendów w projektowaniu ze spektakularnymi widokami tworzą w Apartmentach Madison niezwykłą życiową przestrzeń.

Na szczególną uwagę zasługują funkcjonalne rozkłady pomieszczeń, strefowane na część dzienną i nocną, wyjątkowo widoczne w apartamentach dwupoziomowych. Najmłodszych mieszkańców ucieszy plac zabaw oraz wewnętrzny bogato wyposażony Kids Club. Bezpieczeństwo na terenie obiektu gwarantuje system monitoringu, całodobowa ochrona i kontrola dostępu.

Niewielka odległość od głównych arterii miasta zapewnia mieszkańcom Madison Apartments ciszę i wytchnienie, a jednocześnie daje bezpośredni dostęp do infrastruktury miejskiej. W kilka minut można dojechać stąd do Centrum Handlowego Arkadia i Domu Mody Klif.

Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się oferta w pierwszym etapie inwestycji stało się motywacją do rozpoczęcia budowy drugiego etapu projektu, którego zakończenie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Powodzenie Madison Apartments wynika także w faktu, że inwestowanie w nieruchomość z segmentu premium cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Lukratywny zysk z wynajmu w Warszawie jest wyższy niż w innych stolicach europejskich. Stopa zwrotu z inwestycji plasuje się na poziomie 8 proc. w skali roku.   

dompress : :
lis 30 2016 W którym osiedlu kupisz mieszkanie w MdM
Komentarze: 0

 W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania w programie MdM? Czy można zarezerwować lokal kwalifikujący się do rządowej dopłaty z puli środków przeznaczonych na następne lata? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Mieszkania w MdM dostępne są w projektach Słoneczne Miasteczko i Centralna Park w Krakowie, Maestro i Graniczna we Wrocławiu, Świętokrzyska Park w Gdańsku, Powstańców 33 w Ząbkach oraz Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie. Jako że większość z wymienionych inwestycji zostanie zrealizowana pod koniec przyszłego roku lub w roku 2018, klienci nie mają problemu ze złożeniem wniosku o dopłatę z programu MdM. Wnioski dotyczą bowiem wypłaty z budżetu przewidzianego na 2018 rok, a ten póki co jest wykorzystany w niewielkim stopniu.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Obecnie w pięciu naszych inwestycjach klienci mogą nabyć mieszkania z dofinansowaniem w programie Mieszkanie dla młodych. To Osiedle Vivaldiego w Gdańsku, Nowa Toskania we Wrocławiu, katowicka inwestycja Murapol Bażantów, a także Nowe Winogrady w Poznaniu i Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. Wśród planowanych projektów są także takie, w których klienci będą mogli skorzystać z tego programu.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Mieszkania objęte programem MdM można znaleźć w naszych inwestycjach 2 Potoki i Chabrowe Wzgórze w Gdańsku, w Szczecinie w osiedlu Tęczowy Las oraz w osiedlu Neptun w Ząbkach. Zainteresowanie lokalami z dopłatą jest bardzo duże. We wszystkich tych projektach cały czas prowadzimy sprzedaż na podstawie umów rezerwacyjnych.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

W ofercie mamy obecnie ponad 500 mieszkań objętych programem MdM . To bardzo atrakcyjne lokale, dlatego część z nich jest sprzedawana poza programem, za gotówkę lub tradycyjny kredyt. Mieszkania kwalifikujące się do dopłat są dostępne w naszych wrocławskich osiedlach: Cztery Pory Roku, Księżno, Młodnik, Na Ustroniu i Słoneczne Stabłowice. Jesteśmy świadomi ograniczeń występujących w programie, dlatego osobom zainteresowanym preferencyjnymi kredytami oferujemy takie dopasowanie harmonogramu płatności za mieszkanie, dzięki któremu będą mogły skorzystać ze środków przeznaczonych na MdM w kolejnych latach.

Krzysztof Foder, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Bouygues Immobilier Polska

W naszej ofercie znajduje się obecnie jedna inwestycja, w ramach której klienci mogą nabyć mieszkania w ramach programu MdM. Projekt La Melodie zlokalizowany jest na warszawskim Targówku nieopodal budowanej stacji metra. Spośród 130 sprzedanych lokali 50 proc. zostało sprzedanych w MdM.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

Mieszkania spełniające kryteria cenowe programu MdM oferujemy w gdańskim osiedlu Wolne Miasto.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

W inwestycji przy ulicy Szklanych Domów na warszawskim Grochowie oraz w Aninie przy IX Poprzecznej oferujemy mieszkania, przy zakupie których można skorzystać z dopłat ze środków przeznaczonych na 2018 rok, ponieważ ich ukończenie planujemy pod koniec 2017 roku. Kilka tygodni oczekiwania nie stanowi dla nas problemu, a pozwala to nabywcom spokojnie załatwić formalności związane z uzyskaniem dofinansowania.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Wybrane mieszkania w kameralnej inwestycji Monte Verdi w Warszawie można nabyć z dopłatą w programie MdM. Osiedle realizowane jest przy ulicy Popularnej, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Włochy.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. 

Tworzymy naszą ofertę w taki sposób, aby klienci mieli możliwość skorzystania z zakupu mieszkania w programie MdM. Mieszkania kwalifikujące się do dopłaty możemy zaproponować w warszawskich osiedlach Zielona Dolina i Villa One, podwarszawskiej Villi Campina, a także w katowickim projekcie Nowe Tysiąclecie.  

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 

Preferencyjny kredyt mieszkaniowy, czyli dopłaty MdM można uzyskać kupując mieszkanie w inwestycjach Bemowo Residence, Riviera Park oraz Central Park Ursynów i Lake Park Apartments w Warszawie. 

Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu Red Real Estate Development

Choć budżet programu Mieszkania dla młodych na 2016 roku został wyczerpany, od stycznia mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z środków na 2017 rok. Warunek jest jeden, lokal musi zostać wówczas wydany właścicielowi. Dlatego już teraz klienci chętnie kupują gotowe mieszkania, spełniające programowe wymagania w osiedlu Red Park. W warszawskim osiedlu Alpha Park proponujemy mieszkania z dofinansowaniem opartym o budżet przeznaczony na 2018 rok.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk

Mieszkania w warszawskiej inwestycji Aura Sky kwalifikują się do programu MdM na rok 2018 i z tej puli korzystają nasi klienci. Podobnie jest w przypadku naszego drugiego projektu w Warszawie Aura Garden.

Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer

Nie mamy w sprzedaży mieszkań, które kwalifikują się do programu Mieszkanie dla młodych.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

We wszystkich naszych inwestycjach możemy zaproponować mieszkania, przy zakupie których można skorzystać z dopłat w programie MdM. Prowadzimy rezerwacje na mieszkania objęte programem.

Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska

Posiadamy mieszkania kwalifikujące się do programu MdM w inwestycji Skylife na warszawskiej Woli. W ofercie są zarówno kawalerki, jak i mieszkania 3 pokojowe. Rezerwujemy lokale osobom planującym skorzystać z dopłat.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment

Mieszkania objęte programem MdM mamy w osiedlu Banacha II w Krakowie i w inwestycji Karoliny w Katowicach.

 

Opracowanie:

Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl

dompress : :
lis 29 2016 Elegancja w wydaniu Ochnik Development
Komentarze: 0

 Warszawskie inwestycje mieszkaniowe Ochnik Development doceniają zwolennicy klasycznej stylistyki i ekskluzywnego wykończenia    

Segment deweloperski to dla Grupy Ochnik, której częścią jest m.in. dobrze znana w Polsce marka odzieżowa, to obecnie jeden z obszarów, który szczególnie planuje rozwijać. Po sukcesie loftowego projektu biurowego, opartego na rewitalizacji historycznych zabudowań fabrycznych, teraz firma rozpoczęła na warszawskim Muranowie budowę dwóch, komplementarnych inwestycji mieszkaniowych - Dzielna 64 i Studio Centrum.

Wspólną cechą projektów tego dewelopera jest subtelna elegancja i dbałość o jakość detali wykończenia. - Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów z różnych segmentów, a także wizję tworzenia nowoczesnych i funkcjonalnych budynków, wpisujących się w strukturę architektoniczną otoczenia. Chcielibyśmy, żeby wszystkie nasze inwestycje kojarzyły się z klasyczną elegancją i wysokiej klasy wykończeniem. Nie uznajemy półśrodków, wybieramy najlepsze materiały i stosujemy ponadczasowe, trwałe rozwiązania. Z jakości chcemy uczynić nasz znak firmowy. Zainteresowanie, jakim cieszą się nasze projekty potwierdza, że wyznaczyliśmy dobre priorytety - przyznaje Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development.

Prostota i elegancja

Transparentne tafle szklane, bezspojeniowo montowane spieki kwarcowe, stal nierdzewna, naturalny kamień i drewno okienne meranti to niektóre materiały wykończeniowe, wykorzystywane przy budowie inwestycji Ochnik Development.     

Budynek przy Dzielnej 64 w Warszawie, w którym znajdą się 152 mieszkania w podwyższonym standardzie, wyposażony zostanie w reprezentacyjne wejście główne i efektownie zaaranżowany hol z recepcją, z którego można będzie wyjść na zielone, wewnętrzne patio. Całość tworzyć będzie ciekawą i wyrazistą kompozycję przestrzenną, do aranżacji której wykorzystane zostaną m.in. wykonana na specjalne zamówienie rzeźba i obraz, komfortowe kanapy, duże kryształowe lustra i zielona, żywa ściana.

Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że podstawowym założeniem przy realizacji projektu jest stworzenie przyjaznego miejsca, w którym mieszkańcy będą czuli się dobrze. Pociągającego harmonią i płynnością kształtów, urządzonego ze smakiem i wyczuciem, bez nadmiernej dekoracji, którego klasyczna forma będzie zawsze aktualna.   

Iluminowane tarasy i ściany z żywą zielenią

Budynek będzie zintegrowany ze śródmiejską architekturą Muranowa. Zaprojektowana z umiarem w doborze środków estetycznych, prosta, geometryczna elewacja wykończona zostanie subtelnymi płytami ze spieków kwarcowych bez spojeń i dzięki użyciu tego szlachetnego materiału zyska klasyczny szlif. Bryła budynku będzie miała trójdzielną strukturę z dziesięciopiętrową dominantą w narożniku ulicy Dzielnej. Strukturę architektoniczną obiektu ożywi zieleń, którą obsadzone zostaną górne tarasy nad szóstą i siódmą kondygnacją oraz nocna iluminacja.

Projekt, opracowany przez architektów z pracowni MKC,zakłada wyraźny podział budynku na funkcję mieszkalną i usługową dostępną na parterze. Apartamenty na ostatniej kondygnacji będą miały 3 metry wysokości i instalacje przygotowane do podłączenia klimatyzacji. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się zaś wygodna hala garażowa.

Na terenie inwestycji zainstalowane zostaną stojaki na rowery, które znajdą się na zewnątrz i w garażu podziemnym, w którym będzie również samoobsługowa stacja rowerowa i haki na rowery w części miejsc parkingowych.

Recepcje i pralnie

Układ konstrukcyjny ścian nośnych Dzielnej 64 pozwala niemal na dowolne łączenie lokali. Podobne możliwości stwarza realizowana przez Ochnik Development po sąsiedzku inwestycja Studio Centrum.Oferta w tym projekcie skierowana jest do inwestorów, a szczególnie do osób prowadzących działalność gospodarczą z uwagi na korzyści podatkowe, wynikające np. z kwalifikacji kosztów poniesionych przy wykończeniu lokalu.

W sześciopiętrowym budynku z garażem podziemnym, który powstaje przy Pawiej 51, znajdzie się 85 micro-apartamentów o średniej powierzchni 25 mkw. Budynek wykonany zostanie z najwyższej jakości materiałów i wyposażony w lobby z recepcją oraz ogólnodostępną pralnię dla mieszkańców, a także udogodnienia dla rowerzystów.

W tej inwestycji, tak jak w budynku przy Dzielnej, dobre doświetlenie mieszkań zapewnią panoramiczne okna do samej podłogi z drewna meranti, a odgłosy na korytarzu wygłuszy wykładzina dywanowa z piankowym podkładem o podwyższonej odporności na zabrudzenia. W częściach wspólnych zainstalowane zostanie oświetlenie ledowe, pozwalające obniżyć zużycie energii. A nowoczesny system monitoringu oraz kontroli dostępu zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo. W obu inwestycjach będzie można skorzystać z możliwości zakupu wykończenia mieszkania pod klucz w wybranej opcji.   

Autor: Ochnik Development

dompress : :