Najnowsze wpisy, strona 100


gru 10 2013 W Warszawie ceny idą w górę
Komentarze: 0

Po raz pierwszy od dwóch lat, między lipcem a wrześniem bieżącego roku wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań kupowanych we wszystkich dużych miastach w kraju. Jak informuje w swoim raporcie Związek Banków Polskich, wyjątkiem był Wrocław, w którym odnotowany został minimalny spadek cen nabywanych w tym czasie lokali na rynku pierwotnym i wtórnym. Na największym w kraju, warszawskim rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale br. kupujący płacili za metr średnio 7249 zł, wykładając za lokal przeciętnie ponad 403 tys. zł.

Analitycy zastanawiają się, czy tendencja wzrostowa cen mieszkań okaże się trwała. Zwracają uwagę, że przyczyną zwyżki stawek transakcyjnych może być też zmiana struktury kupowanych mieszkań. Chętniej wybierane są teraz większe i droższe lokale niż w rok temu, kiedy działał jeszcze program dopłat do kredytów.  

Także firma Emmerson odnotowała wzrost średnich stawek na warszawskim rynku deweloperskim. Jej analitycy podają, że w trzecim kwartale bieżącego roku ceny ofertowe na stołecznym rynku pierwotnym wzrosły w porównaniu z cenami z roku ubiegłego.   

Według danych portalu Dompress.pl, metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie wystawiony jest dziś do sprzedaży średnio za niespełna 7,1 tys. zł. Nie mniej w stolicy można znaleźć też oferty w cenie nawet poniżej 5,5 tys. zł, nie tylko na dalekiej Białołęce, czy Wesołej. W prawdzie w takiej kwocie dostępne są zazwyczaj lokale o większym metrażu,  ale jeszcze nie tak dawno o takich stawkach w Warszawie nie można było nawet marzyć. Dodatkowo deweloperzy oferują dziś różne promocje pozacenowe.   

- Wychodząc naprzeciw zmianom na rynku na osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach proponujemy lokale wykończone w cenie mieszkań deweloperskich. Inwestycja jest już ukończona więc klienci mogą od razu wprowadzić się do zakupionych lokali. Do końca roku mają jeszcze okazję zaciągnąć kredyt w wysokości 100 proc. wartości mieszkania razem z wykończeniem - zwraca uwagę Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.     

W ostatnich miesiącach sprzedaż na rynku nowych mieszkań znacznie się poprawiła. Do zakupu zachęcają atrakcyjne ceny nieruchomości i najtańsze od lat kredyty hipoteczne. Do tego struktura nowo budowanych mieszkań jest lepiej dostosowana do obecnego zapotrzebowania klientów.  Powstaje dużo mniejszych mieszkań kompaktowych, na które może sobie pozwolić więcej osób.    

Niebawem przekonamy się, czy trend wzrostowy cen okaże się trwały. Na utrzymanie tendencji wzrostowej może mieć wpływ program przygotowywany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który będzie skupował od deweloperów mieszkania na wynajem. Wiele osób czeka również na nowy program dopłat Mieszkanie dla Młodych, który zacznie obowiązywać z początkiem nowego roku i także powinien przyczynić się do wzrostu sprzedaży mieszkań.   

Według raportu AMRON, trzecim kwartale tego roku w porównaniu do kwartału poprzedniego średnie stawki transakcyjne w największych miastach Polski wzrosły od 65 do 95 zł za metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę skalę całego roku przeciętne stawki transakcyjne wzrosły tylko w trzech miastach, w Białymstoku, Poznaniu i Gdańsku. Czy kolejne porównania cen rok do roku pokażą wzrost w całym kraju, okaże się po podsumowaniu 2013 roku. 

dompress : :
gru 04 2013 W Katowicach kupujących nie brakuje
Komentarze: 3

Choć w porównaniu z innymi aglomeracjami, liczba inwestycji w Katowicach jest dość skromna, powstaje w nich najwięcej mieszkań w województwie śląskim.
Katowickie mieszkania są najdroższe w regionie, ale w zestawieniu z cenami obowiązującymi w pozostałych dużych miastach w Polsce, stawki są wyraźnie niższe. Zgodnie z danymi portalu Dompress.pl , na katowickim rynku deweloperskim trzeba zapłacić ok. 4 800 zł za metr, a nowe mieszkanie kosztuje przeciętnie ok. 296 tys. zł.

Połowa nowych mieszkań oferowana jest w inwestycjach, które są jeszcze w trakcie budowy, a połowa w gotowych osiedlach. Na tle województwa Katowice są zdecydowanie najaktywniejszym rynkiem inwestycyjnym. W całym śląskim w budowie znajduje się tylko co czwarta inwestycja, w której sprzedawane są mieszkania.    

Większość dostępnych w sprzedaży katowickich mieszkań dostępnych w sprzedaży w Katowicach ma powierzchnię od 40 do 60 mkw. Są do kupienia średnio za ok. 240 tys. zł, podaje Dompress.pl. W ofercie jak wszędzie przeważają mieszkania dwupokojowe, jednak jak się okazuje w Katowicach jest też nie małe zapotrzebowanie na większe lokale.    

Jak mówi portalowi Ewelina Juroszek- dyrektor ds. sprzedaży w spółce Atal, po uruchomieniu sprzedaży inwestycji Atal Francuska Park w pierwszej kolejności nabywców znalazły największe mieszkania z tarasami o powierzchni powyżej 100 mkw. - Popularne są także dwu i trzypokojowe lokale od 40 do 60 mkw. z balkonami i loggiami oraz większe 80 metrowe z czterema pokojami - zauważa Ewelina Juroszek.      

Dyrektor spółki Atal przyznaje, że ostateczna cena oferowanych lokali ustalana  jest w efekcie indywidualnych negocjacji, podczas których brane są pod uwagę rodzaj mieszkania, forma płatności oraz kwestie związane z wykończeniem. - W ramach inwestycji Atal Francuska Park kupujący mogą skorzystać z kompleksowego programu wykończenia wnętrz „Atal Design”, który oferujemy w atrakcyjnych cenach. Nabywcy lokali parterowych otrzymują gratis rolety zewnętrzne - zapewnia Ewelina Juroszek.  

Zainteresowanie zakupem mieszkań w Katowicach jest spore. - Mimo wczesnego etapu realizacji projektu przy ulicy Francuskiej, sfinalizowanych zostało wiele transakcji zakupu. Duży ruch w biurze sprzedaży i rezerwacje kolejnych lokali pokazują niesłabnący popyt na katowickim rynku mieszkaniowym. Tylko w tej chwili mamy aż 15 aktywnych rezerwacji - mówi portalowi Dompress.pl Ewelina Juroszek.

Katowice są też w dobrej sytuacji jeśli chodzi o możliwość zakupu mieszkań w programie Mieszkanie dla Młodych. Limit cenowy przewidziany w MdM został dostosowany do cen rynkowych (4695 zł/mkw.). Osoby, które od nowego roku będą chciały skorzystać z dopłat do kredytów bez trudu znają w Katowicach mieszkanie kwalifikujące się do programu. Choć oferta deweloperska w mieście nie jest zbyt duża, MdM obejmie znaczną jej część.   

Podobnie jest w całym województwie śląskim. Różnica między średnią stawką ofertową na rynku pierwotnym, a limitem w programie dopłat także nie jest znacząca. Z danych portalu Dompress.pl wynika, że nowe mieszkania w województwie śląskim wystawione są średnio za 4 440 zł/mkw. Tymczasem limit przyjęty w MdM to 4 284 zł/mkw.

Autor: Dompress.pl

 

dompress : :
lis 28 2013 Telefon multimedialny HUAWEI MC850/MC851
Komentarze: 0

Najnowsze, multimedialne rozwiązanie HUAWEI-MC850/MC851 pełni funkcję wideotelefonu,  cyfrowej ramki fotograficznej, odtwarzacza multimedialnego i telefonu osobistego.7–calowy ekran, kamera, słuchawka i głośnik telefonu zapewniają jego wygodną obsługę. Wideotelefon jest już dostępny na naszym rynku w dystrybucji firmy KONTEL, przedstawiciela HUAWEI w Polsce.


Nowoczesny, elegancki MC850/MC851 oferuje łatwy w użyciu interfejs użytkownika oraz wiele przydatnych funkcji. Czytelne ikony umożliwiają łatwy dostęp do każdej z oferowanych usług. Po jednym kliknięciu można sprawdzić np.: prognozę pogody, wiadomości, przepisy albo obejrzeć najnowszy film. Wysokiej rozdzielczości ekran telefonu gwarantuje, że oglądane zdjęcia są najlepszej jakości.


Producent zaproponował wideotelefon w dwóch wersjach, ze słuchawką bezprzewodową w HUAWEI MC850 oraz słuchawką przewodową w HUAWEI MC851. Praktyczna książka telefoniczna (do 2000 kontaktów) umożliwia szybkie nawiązywanie połączeń.


Nowe rozwiązanie multimedialne HUAWEI oferuje funkcjonalność tradycyjnego telefonu, niezwykle wygodnego w obsłudze poprzez dotykowy ekran i wirtualną klawiaturę.


Nawet jeśli część pakietów danych zostanie utracona podczas transmisji, dzięki wydajnemu algorytmowi QoS urządzenie dostosuje się do parametrów łącza i zapewni najlepszą możliwą jakość przekazu w danym momencie.


Dostęp do konfiguracji wideotelefonu i ustawień systemowych jest chroniony hasłem administratora. Dzięki temu połączenie jest całkowicie bezpieczne. Aktualizacje oprogramowania HUAWEI MC850/MC851 zapewnia bezpłatny, automatyczny system.

Cechy HUAWEI MC850/MC851
•    7 - calowy kolorowy LCD TFT z panelem dotykowym
•    Ekran o proporcjach 16:9
•    Rozdzielczość 800x480
•    24 – bitowa głębia kolorów
•    Zmiana wyglądu pulpitu (tło, skróty, widety)
•    Wygaszacz ekranu
•    Funkcja cyfrowej ramki fotograficznej
•    Wbudowana przeglądarka internetowa
•    Zarządzanie i uruchamianie widżetów
•    Wirtualna klawiatura i rysik
•    Język: polski, angielski, chiński
Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

 

dompress : :
lis 27 2013 Czy kupimy jeszcze z rabatem?
Komentarze: 0

Wydaje się, że w mieszkaniówce kryzys już minął. Ceny mieszkań zaczynają wzrastać. Biura sprzedaży deweloperów wypełnione są klientami, którzy chcą kupić taniej i zdążyć zaciągnąć kredyt przed wprowadzeniem nowych przepisów. Jakie mieszkania są najczęściej wybierane? Czy można jeszcze liczyć na rabat?    

- Generalnie najbardziej pożądane przez klientów są gotowe lokale z tzw. segmentu popularnego. Wiąże się to z tym, że kupujący mają możliwość zobaczenia mieszkania i ponoszą niższe koszty obsługi kredytu hipotecznego - mówi serwisowi nieruchomości Dompress.pl - Tomasz Kaleta, dyrektor ds. sprzedaży w LC Corp.

Tomasz Kaleta przyznaje, że z uwagi na ograniczoną w ostatnich miesiącach podaż, okres sprzedaży mieszkań systematycznie się kurczy. Zauważa, że obecnie sprzedaje się więcej mieszkań niż jest wprowadzanych do sprzedaży. - W początkowym okresie budowy sprzedają się przede wszystkim małe mieszkania, które często kupowane są w celach inwestycyjnych. Takich transakcji w ostatnich miesiącach jest coraz więcej. To efekt niskich stóp procentowych oraz niskich cen mieszkań, przez co taka a nie inna lokata kapitału staje się bardzo korzystna - zwraca uwagę dyrektor LC Corp.   

Wyjaśnia, że w miarę postępu prac budowlanych pojawiają się chętni na większe lokale. Jednak największym zainteresowaniem w całym cyklu sprzedaży, cieszą się mieszkania z segmentu popularnego o najlepszej relacji liczby pomieszczeń do powierzchni. W tym segmencie rynku najważniejsza dla klientów, obok lokalizacji, jest cena całkowita za mieszkanie, która z kolei jest wypadkową powierzchni i ceny za mkw. 

Jak zaznacza Tomasz Kaleta, na największe rabaty można liczyć przy zakupie apartamentu, dużo niższe są one w tzw. segmencie popularnym. Wysokość upustów zależy od kilku czynników, w szczególności segmentu rynku, układu mieszkania i jego atrakcyjności, zaawansowania prac budowlanych, harmonogramu wpłat, oraz tego czy klient wraz z mieszkaniem kupuje miejsce postojowe lub komórkę lokatorską.

Przyznaje, że  w ostatnim kwartale wzrosła średnia cena mieszkań, również LC Corp podwyższyło ceny mieszkań dla niektórych z projektów. - Jeśli upusty są już przyznawane to dla małych mieszkań mają one charakter raczej symboliczny. O większych rabatach można myśleć przy mieszkaniach większych lub problematycznych (bez balkonu, z wystawką na północ, z dużą powierzchnią komunikacji) - zaznacza.    

Tomasz Kaleta  prognozuje wzrost cen mieszkań w kolejnych miesiącach, zwłaszcza dla nowo wprowadzanych projektów, które przygotowywane w okresie „kryzysu” lepiej dopasowane są do potrzeb rynku.

Piotr Kijanka - dyrektor ds. sprzedaży Wawel Service potwierdza, że deweloperom łatwiej jest sprzedać tańsze projekty. - Sprzedaż lokalu wartego ponad pół miliona złotych trwa zwykle dłużej niż lokalu wystawionego za 230 tys. zł. Są też takie mieszkania, których sprzedaż trwa nawet kilka lat - mówi serwisowi Dompress.pl.  

Zauważa, że na to, jak szybko sprzeda się mieszkanie składa się kilka czynników, ale w pierwszej kolejności kupców znajdują lokale o mniejszym metrażu i cenie, a w ostatniej mieszkania duże i drogie. - Według naszych wewnętrznych analiz przeciętna poszukiwana powierzchnia jest zbliżona do 50 m kw., a jedynie kilka procent kupujących szuka dużo większych lokali - podkreśla Piotr Kijanka.

 

Zwraca uwagę, że jeśli chodzi o metraż, wciąż najbardziej popularne są mieszkania dwupokojowe, o powierzchni 40 - 60 metrów kwadratowych. Takie lokale, ze względu na przeważający w Polsce model rodziny 2+1 lub 2+2 oraz zdolność kredytową nabywców, wydają się najbardziej rozsądnym wyborem. Przyznaje, że niezmiennie największą popularnością cieszą się mieszkania w lokalizacjach poza ścisłym centrum miasta, ale dobrze z nim skomunikowane, z rozbudowaną infrastrukturą.

Piotr Kijanka zaznacza, że w ofercie Wawel Service jest szeroki wybór mieszkań kompaktowych. W krakowskich inwestycjach spółki przy ul. Klonowica, Wężyka 10 i Wielickiej 44 oraz energooszczędnej inwestycji Borkowska (budynku B1 i B2) blisko 80 proc.  oferty stanowią lokale tego typu. Poszukujący w Krakowie mieszkań o większych metrażach i lokali dwupoziomowych znajdą je z kolei w projektach Wawel Service przy ul. Mochnackiego i Apartamenty Sowiniec na Woli Justowskiej.

Co tydzień do puli „Oferty Tygodnia” trafia kilka nowych ofert, które deweloper wystawia promocyjnej cenie. Obecnie kupując mieszkanie w inwestycjach Wężyka 10 i Borkowska (B1 i B2)  klienci Wawel Service mogą liczyć na komórkę lokatorską gratis.

Tomasz Panabażys, prezes zarządu firmy Dolcan informuje, że klienci poszukują głównie mieszkań w przedziale cenowym między 300 a 350 tys. zł. - Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe lub trzypokojowe do 55 mkw. Najszybciej sprzedają się mieszkania na piętrach, koniecznie z balkonem lub tarasem. Czas, w jakim lokale trafiają do właścicieli zależy od stopnia zaawansowania inwestycji. W wypadku mieszkań gotowych nie jest to czas dłuższy niż 2 miesiące - szacuje prezes spółki Dolcan.

- Z naszej oferty bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się mniejsze mieszkania we flagowej obecnie inwestycji Ogrody Ochota przy Al. Krakowskiej, a także nieco większe mieszkania objęte specjalnymi promocjami związanymi z dniami otwartymi czy targami - przyznaje Tomasz Panabażys. Dodaje, że klienci cenią sobie inwestycję za doskonałą lokalizację, ciekawe układy mieszkań, a także ogrody zimowe z widokiem na miasto.

Twierdzi, że obecnie najdłużej sprzedają się lokale z segmentu, który można określić jako średnia wyższa półka, oraz mieszkania o dużych metrażach. - W związku z kryzysem, którego reperkusje są wciąż odczuwalne, klienci bardzo ostrożnie wydają każdą złotówkę i niechętnie decydują się na większe metraże. Chociaż ten trend zaczyna się powoli odwracać, nabywcy zaczynają poszukiwać też nieco większych mieszkań, to jednak te o największej powierzchni zwykle najdłużej czekają na nabywców - przyznaje prezes spółki Dolcan. 

Tomasz Panabażys zauważa, że polityka dotycząca negocjowania cen u każdego z deweloperów jest inna. - Jednak upusty zwykle zależą od metrażu danego mieszkania, jego układu, a także od specyfiki konkretnej inwestycji, głównie od jej położenia. Najczęściej w wypadku mieszkań najbardziej popularnych w danym czasie na rynku nabywcy mogą liczyć na mniejsze upusty. Tak jest obecnie w wypadku niewielkich mieszkań dwupokojowych - mówi serwisowi Dompress.pl.

- My z naszej strony stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta. Staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom, oferując także  promocje pozacenowe – wykończenie pod klucz, bony na materiały wykończeniowe, czy kuchnię w cenie. Również klienci kupujący mieszkania pakietowo mogą liczyć na wyższe rabaty - zaznacza.

dompress : :
lis 26 2013 Cardo BK-1
Komentarze: 0

BK-1® - pierwszy na świecie interkom dla rowerzystów  renomowanej firmy Cardo System, wybrany  został do komunikacji przez najlepszych kolarzy podczas wyścigu Race Across America 2013. Wkrótce dostępnybędzie także na naszym rynku, w dystrybucji firmy KONTEL, która jest importerem i dystrybutorem marki Cardo Systems w Polsce.  

Jeżdżąc samotnie, czy w grupie, w górach lub na drogach, rowerzyści są w niekorzystnej sytuacji jeśli chodzi o komunikację. Aby porozmawiać z innymi rowerzystami muszą podnosić głos, odwracać głowę, a nawet zatrzymać się. Jeśli chcą odebrać telefon lub posłuchać muzyki w jakości stereo, muszą narażać się na niebezpieczeństwo oraz brak wygody.

Nowy interkom Cardo otwiera nowe możliwości komunikacji przed rowerzystami. Mogą oni korzystać z zestawu do bezprzewodowego łączenia się z telefonem komórkowym posiadającym Bluetooth®, nawigacją GPS i odtwarzaczem MP3 (przez A2DP lub kabel). Mogą wykonywać, odbierać lub odrzucać połączenia z telefonów mobilnych za pomocą komend głosowych bez odrywania rąk od kierownicy.

Dzięki BK-1, pięciu rowerzystów może prowadzić pełną dwustronną komunikację jeden na jeden przez interkom na odległość do 500 metrów. Dodatkowo trzech rowerzystów może rozmawiać przez interkom w trybie konferencyjnym na tej samej odległość.  Szczególnie ważne jest to dla rodziców którzy chcą pozostać w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi przez cały czas. Interkom aktywuje się łatwo głosem zapewniając krystalicznie czysty dźwięk dzięki wysokiej klasy głośnikom, które nie dotykają uszu, oraz elastycznemu mikrofonowi z funkcją redukcji szumu.

Posiadacze Cardo BK-1 mogą aktualizować oprogramowanie słuchawki na komputerze (PC/Mac) wykorzystując unikalną platformę Cardo Community®.

Dzięki swojej eleganckiej, lekkiej (waga poniżej 50g) budowie BK-1 pasuje praktycznie do każdego kasku rowerowego. Unikalna konstrukcja, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo użytkowania została doceniona i BK-1otrzymało prestiżową nagrodę „red-dot” Design Award 2013.  Zestaw jest w pełni wodoodporny i pyłoszczelny (IP67), co sprawia, że nadaje się do użytku w każdych warunkach

- Cardo BK-1 otwiera nowy świat możliwości komunikacji i rozrywki dla rowerzystów”-  mówi Abraham Glezerman, CEO w Cardo Systems. - Odkąd Cardo Systems stworzyło pionierskie systemy komunikacyjne do kasków motocyklowych i na skutery śnieżne, rowerzyści mogą korzystać z tego wyjątkowego rozwiązania i używać Cardo BK-1 wiedząc, że jego technologia i konstrukcja zostały sprawdzone w najtrudniejszych warunkach.

Czołowi  kolarze tegorocznego Race Across America, najtrudniejszego wyścigu kolarskiego na świecie wybrali Cardo BK-1 jako osobisty zestaw do komunikacji. Christoph Strasser, który wygrał Race Across America 2013 i ustanowił nowy rekord świata przejeżdżając Amerykę w mniej niż 8 dni prowadził stałą komunikację przez BK-1 ze swoim teamem na odcinku całej trasy.

Więcej na www.kontel.pl

dompress : :