Archiwum 17 maja 2019


maj 17 2019 Fadesa Polnord Polska (FPP) rozpoczęła...
Komentarze: 0

Ruszyła budowa i sprzedaż mieszkań w Innova Concept, kolejnym projekcie grupy FPP realizowanym we wrocławskich Krzykach

Innova Concept to czwarta inwestycja, której budowę FPP rozpoczęła w rejonie ulicy Nyskiej i Pięknej we Wrocławiu. Po realizacji Osiedla Innova, Osiedla Moderno i Apartamentów Innova, deweloper znany z prestiżowych inwestycji prowadzonych na wrocławskim i warszawskim rynku, zainicjował budowę kolejnego projektu we Wrocławiu.  

W inwestycji Innova Concept do sprzedaży trafiło 144 komfortowych apartamentów o zróżnicowanych rozkładach i metrażach, od 30 mkw. do 105 mkw. Na parterze wybudowane zostaną również 4 lokale usługowe. Ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od 7797 zł/mkw. do 9197 zł/mkw. brutto. Roboty budowlane związane z realizacją projektu rozpoczęły się w marcu br. Termin przekazania kluczy do apartamentów wyznaczony został na marzec 2021 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Haras Budownictwo.

Wysokiej klasy, sześciopiętrowy budynek z fasadą utrzymaną w ciepłej kolorystyce zaprojektowany został w nowoczesnym stylu. Klasyczny i elegancki charakter nadaje mu wykorzystanie szklanych, metalowych i drewnianych elementów wykończenia. Wszystkie apartamenty w Innova Concept zaprojektowane zostały ze szczególną dbałością o funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Cechą, która je wyróżnia są wysokie, panoramiczne okna oraz duże tarasy, które pozwalają na aranżację wygodnych miejsc do wypoczynku.

O jakości inwestycji decyduje, nie tylko jej świetna lokalizacja, ale także zastosowanie innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, funkcjonalne rozplanowanie i staranne wykończenie części wspólnych w budynku oraz bezpośredni dostęp do terenów zielonych.

Projekt architektoniczny budynku opracowany został przez pracownię Dorożyńscy Pracownia Architektury – DPA Iwona Dorożyńska. W obrębie inwestycji, na terenie wewnętrznego patio przewidziano plac przeznaczony do odpoczynku i zabawy dla dzieci. Od strony południowej plac rekreacyjny będzie graniczył bezpośrednio z terenem publicznej szkoły podstawowej, a od zachodniej i wschodniej będą go okalały skrzydła budynku.

Na parterze i w garażu podziemnym na poziomie -1 znajdą się komórki lokatorskie. W hali garażowej, poza miejscami postojowymi dla samochodów, zaplanowane zostały również stanowiska dla jednośladów i stojaki na rowery. Parking dla samochodów przewidziany został również na zewnątrz budynku.  

Innova Concept położona jest tuż obok zrealizowanych wcześniej przez FPP zespołów mieszkaniowych: Osiedla Innova, Osiedla Moderno oraz Apartamentów Innova. Inwestycja jest świetnie skomunikowana ze ścisłym centrum Wrocławia. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a wrocławski Dworzec Główny PKP oddalony jest o 2 km od osiedla.

Poza zaletami związanymi z komunikacją, położenie Innovy Concept zapewnia także atrakcyjne rozwiązania infrastrukturalne. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się szkoła podstawowa i dwa przedszkola. Niedaleko jest też  do Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. W bliskim otoczeniu inwestycji zlokalizowane są sklepy, galerie handlowe oraz liczne placówki usługowe. W dzielnicy znajduje się również wiele miejskich terenów parkowych i rekreacyjnych.   

Inwestycja Innova Concept finansowana jest przez Getin Noble Bank SA.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie   www.innovaconcept.pl

o FPP

FADESA POLNORD POLSKA Sp. z o.o. (FPP) została utworzona w 2005 roku, a jej akcjonariuszami są: hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% akcji) i polska spółka POLNORD S.A. (49% akcji). Siedziba spółki FPP znajduje się w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 94). Od początku działalności FPP sprzedała i przekazała do użytku ponad 3 tysiące mieszkań.

FPP jest obecna we Wrocławiu od 2007 roku. Budowa pierwszej wrocławskiej inwestycji, Osiedla Innova, rozpoczęła się w 2010 roku. Na dzień 31 grudnia 2018 roku spółka sprzedała we Wrocławiu 1221 mieszkań i oddała do użytku 1043. Innova Concept jest piątą inwestycją grupy FPP i czwartą realizowaną we Wrocławiu. Wykonawcą osiedla jest spółka celowa FPP Osiedle Moderno Sp. z o.o.,  należąca w 100% do grupy FPP.

dompress : :
maj 17 2019 Jakie rozwiązania ekologiczne znajdziemy...
Komentarze: 0

Czy deweloperzy wprowadzają ekologiczne rozwiązania w realizowanych inwestycjach? Jakie? W których osiedlach? Czy w segmencie mieszkaniowym planowana jest realizacja budynków z zielonymi certyfikatami? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Rozwiązania ekologiczne, w tym budynki z certyfikatami, na przykład BREEAM dopiero wchodzą na nasz rynek i dotyczą zwykle inwestycji realizowanych w podwyższonym standardzie, w których mieszkania oferowane są w wyższej cenie. W naszych projektach duży nacisk kładziemy na wysokiej jakości okna, co dotyczy zarówno samego produktu, jak i montażu.  Przy tym należy zaznaczyć, że okna są jednym z kluczowych elementów, który ma wpływ na zużycie energii cieplnej, podobnie jak właściwe ocieplenie budynku.

Kolejnym, ważnym czynnikiem w przypadku mieszkań jest wentylacja.  Odchodzimy od stosowania wentylacji grawitacyjnej, która jest mało skuteczna, zastępując ją mechaniczną, z nawiewnikami ciśnieniowymi.  Zapewniona przez taki system wymiana powietrza bardziej odpowiada rzeczywistym potrzebom wietrzenia wnętrz i ogranicza straty ciepła.  

W przypadku części wspólnych staramy się stosować oświetlenie LED, co również pozwala ograniczyć zużycie energii.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 

Popieramy zielone budownictwo. Jako pierwszy deweloper w Polsce zaprojektowaliśmy energooszczędne mieszkania, które spełniają wymogi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w krakowskich projektach Borkowska B1 i B2, Halszki 28 A i Wężyka 10. Inwestycje są wolne od alergenów, mają doskonały mikroklimat dzięki rekuperacji, tj. wentylacji mechanicznej z odzyskiem energii. Są również przyjazne  dla środowiska, ponieważ emitują mniej CO2 do atmosfery. Takie rozwiązania podnoszą ponadto wartość budynków i mieszkań.

Stworzyliśmy także energooszczędne osiedle domów jednorodzinnych w Michałowicach, w którym zastosowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne. Każdy z domów na indywidualne zamówienie  kupującego mógł zostać wyposażony m.in. w kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, czy gruntowe wymienniki ciepła.

Obecnie wraz z Zakładem Architektury Elementarnej Politechniki Krakowskiej zorganizowaliśmy konkurs architektoniczny EFEMERYDA_2019, w którym udział wzięli studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu na zagospodarowanie przestrzeni wspólnej okolicy inwestycji Piasta Park. Kolejnym krokiem jest realizacja nowoczesnego, ekologicznego projektu, który jest przenośny i zmienia swój kształt w zależności od pory roku. Chcemy stworzyć dla mieszkańców naszych osiedli specjalną strefę wspólną, której zastosowane zostaną takie rozwiązania jak filtry antysmogowe, antysmogowa roślinność, energooszczędność, a także będzie utrzymywana stała temperatura i wilgotność.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Ekologiczną metodę zastosowaliśmy w jednym z osiedli w Gdyni, gdzie zostały zamontowane kolektory słoneczne, które w Polsce bardziej popularne są pod nazwą solary. System odzysku deszczówki, która służy do podlewania zieleni, funkcjonuje w inwestycji Bliska Wola, warszawskim osiedlu, które zamieszkiwać będzie czternastotysięczna społeczność. Mamy także na swoim koncie certyfikowane domy energooszczędne. Staramy się wprowadzać ekologiczne rozwiązania, ale część z nich znacznie podnosi koszty budowy, a klienci nie zawsze je odpowiednio doceniają. Obecnie pracujemy nad nową technologią budowy domów, która niewątpliwie spełni nie tylko wymagania ekologiczne, ale także ekonomiczne.

Łukasz Śledź, kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Allcon Osiedla

Jeśli chodzi o rozwiązania ekologiczne, należy zacząć od tego, że wykonawcą wszystkich, naszych projektów jest spółka Allcon Budownictwo, która posiada certyfikat ISO 14001 wydany w 2003 roku, który wciąż stanowi wyzwanie w zakresie takiego prowadzenia budów, aby ich negatywne oddziaływanie na środowisko było jak najmniejsze.

Przyjmowane przez nas rozwiązania  materiałowe dobierane są w taki sposób, aby były nieuciążliwe dla przyszłych mieszkańców i bezpieczne dla otocznia. Wszystkie stosowane materiały mają odpowiednie atesty higieniczne i dopuszczenia.  

W projektowanych obecnie inwestycjach planujemy wprowadzenie nowych rozwiązań, które zmniejszają negatywny wpływ budynków na środowisko i będą przyjazne dla ludzi. Są to rekuperatory ciepła na wentylacji, wysoko wydajne grzejniki, najwyższej jakości stolarka okienna oraz zaawansowane materiały izolacyjne. Ponadto, zagospodarowanie wód opadowych na terenie inwestycji z wykorzystaniem aranżacji zieleni. Należy też wspomnieć o rozwiązaniach dla rowerzystów i planowanych stanowiskach do ładowania samochodów elektrycznych. 

Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development

Nasza najnowsza inwestycja w Poznaniu, nowoczesna kamienica Fyrtel Wilda zostanie wyposażona w powierzchnię biologicznie czynną, tzw. zielony dach. Takie rozwiązanie ma liczne zalety, szczególnie w gęsto zaludnionej, bliskiej centrum miasta okolicy, w jakiej usytuowana jest inwestycja. Warto wspomnieć także, że zielony dach przyczynia się do oczyszczenia powietrza oraz wspomaga regulację temperatury otoczenia i wnętrza budynku, co prowadzi do oszczędności energetycznej. W zamkniętym osiedlu Morasko Park w Poznaniu zamontowaliśmy z kolei system rozsączający, który pozwala zbierać wodę deszczową i regulować jej przepływ.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Wszystkie nasze inwestycje realizowane są w zgodzie z obowiązującymi normami w poszczególnych zakresach, dotyczących wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. Rozważamy wprowadzanie dodatkowych rozwiązań ekologicznych i zielonych certyfikatów w nowych inwestycjach. Konkretne decyzje będą zapadały w toku przygotowań poszczególnych projektów.   

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

Bardzo dbamy o jakość tkanki miejskiej i staramy się zawsze jak najlepiej wkomponowywać nowe budynki w istniejące otoczenie. Jeśli to tylko możliwe wykorzystujemy wysokiej jakości, trwałą i dobrze zaprojektowaną zieleń. Tworzymy osiedlowe parki, jak na przykład niemal półhektarowy park w warszawskim osiedlu Kolska od Nowa. Staramy się sukcesywnie wprowadzać kolejne rozwiązania łączące troskę o ekologię z ekonomią. Jednym z takich rozwiązań jest planowane zagospodarowanie wód opadowych do podlewania ogrodów w jednaj z naszych, najnowszych inwestycji. Z pewnością będziemy wprowadzać kolejne innowacje dla mieszkańców, także w zakresie oszczędności różnych mediów, czy pomiarów jakości powietrza.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

W naszych inwestycjach wykorzystujemy wody opadowe w ogrodach deszczowych, co sprzyja niższej retencji. Tym samym, wspierane są zasoby wód podziemnych i ograniczane ryzyko powodziowe. Ogrody deszczowe są też przyjaznym środowiskiem rozwoju małych ekosystemów fauny i flory, podtrzymującym bioróżnorodność danej okolicy.

Autor: Dompress.pl

dompress : :