Archiwum styczeń 2017, strona 1


sty 18 2017 Warszawskie centrum wyrównuje do ligi mistrzów...
Komentarze: 0

 Budynki, którymi obrasta centrum Warszawy projektowane są przez najlepszych, światowych architektów

Spektakularne projekty biurowe i wysokiej klasy inwestycje mieszkaniowe powstające w centralnej części Warszawy składają się na coraz bardziej atrakcyjny obraz miasta. Warszawski rynek biurowy rośnie w niespotykanym dotąd tempie, przyciągając nowych inwestorów. Z zasobami przekraczającymi 5 mln mkw. powierzchni dorównuje już niektórym zachodnioeuropejskim stolicom. Dużą aktywnością wykazują się również deweloperzy operujący w segmencie mieszkaniowym, którzy w centrum realizują nie mniej ciekawe projekty niż komercyjne.

 

Las wież

 

W minionym roku w Warszawie do użytku oddane zostały dwie, imponujące wieże biurowe. Jedna 155 metrowa - Q22 - u zbiegu Grzybowskiej i alei Jana Pawła II, zaprojektowana przez pracownię Kuryłowicz & Associates przy współpracy z Buro Happold. Druga mierząca 220 metrów w kompleksie Warsaw Spire, zlokalizowanym przy rondzie Daszyńskiego. W rejonie tego ronda powstaje obecnie kilka szeroko zakrojonych inwestycji, które za kilka lat całkowicie zmienią charakter tej części miasta.

 

Wysokościowiec mierzący 130 metrów dostarczy usytuowany w narożniku ulicy Okopowej i Towarowej projekt Spark, którego budowa trwa od połowy ubiegłego roku. Podobnej wielkości wieże powstaną też w realizowanej przy rondzie Daszyńskiego inwestycji Warsaw HUB. W fazie planowania jest natomiast 195 metrowy drapacz chmur Skyliner, który ma stanąć u zbiegu Towarowej i Prostej.

W planach jest także budowa dwóch ponad 100 metrowych budynków biurowych w pobliżu ronda ONZ, przy Łuckiej i Prostej. W miejscu dzisiejszego budynku Ilmedu zlokalizowanego bezpośrednio przy rondzie ONZ stanie zaś wieża Warsaw One, której wysokość będzie porównywalna do 190 metrowego biurowca Rondo 1, położonego po przeciwnej stronie alei Jana Pawła II. Niektóre z budynków są jeszcze w planach, niektóre niedługo zaczną wychodzić z ziemi, ale kiedy za kilka lat las wież zgęstnieje zupełnie zmieni się rysunek skyline warszawskiego city.  

Najwyższy w Polsce

Najwyższy budynek w Warszawie - Varso Tower - usytuowany będzie w sąsiedztwie Dworca Centralnego, u zbiegu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Smukły, 53 piętrowy wieżowiec o eleganckiej szklanej elewacji, zwieńczy 80 metrowa iglica. Najwyższy obiekt w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura, a jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy położony na wysokości 230 metrów, dwukrotnie większej niż ten znajdujący się w Pałacu Kultury i Nauki. Niższe budynki Varso stworzą nową, śródmiejską pierzeję wzdłuż ulicy Chmielnej. Dwa budynki biurowe wyrosną kaskadowo ze wspólnego, kilkupiętrowego podium o kamiennej elewacji, a na ich dachach powstaną zielone tarasy. Budowa inwestycji już wystartowała, a zakończyć się ma w 2020 roku. Projekt Varso Tower powstał w renomowanej londyńskiej pracowni Foster + Partners we współpracy z polskimi architektami.

Na decyzje miasta czeka natomiast 170 metrowa Roma Tower, która ma stanąć w pobliżu, w rogu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej.

 

W kwadracie ulic Prosta/Wronia/Łucka/Towarowa w zeszłym roku rozpoczęła się zaś budowa inwestycji Generation Park. Na ten ciekawie rozwiązany architektonicznie projekt złożą się trzy budynki o różnorodnych bryłach. Głównym założeniem inwestora jest stworzenie nowego miejsca spotkań różnych pokoleń, które zostanie zaaranżowane w zielonym pasażu między budynkami i wokół inwestycji.

 

Uratowane zabytki

Przy ulicy Żelaznej w ostatniej fazie przygotowań do budowy jest wielofunkcyjna inwestycja ArtN. To jeden z ciekawszych warszawskich projektów, który oparty jest na rewitalizacji zabudowań dawnej fabryki Norblina. W zabytkowych halach inwestor zamierza przywołać klimat dawnego Mirowa. W odnowionych budynkach poza wysokiej klasy biurami, mieścić się będą butiki i koncepty kulinarne, klub fitness, a do kompleksu przyciągać mają nieobecne jeszcze w Polsce marki oraz otwarta przestrzeń publiczna skupiona wzdłuż uliczki Norblina ze sklepami, galeriami, kawiarniami i restauracjami.  

 

Ozdobą warszawskiego Muranowa jest zaś zmodernizowany już kompleks zabudowań dawnej fabryki tabacznej Noblesse, a później Polskiego Monopolu Tytoniowego i fabryki POLFER. Wwyremontowanych budynkach przy Dzielnej 60 powstała ekskluzywna przestrzeń biurowa o charakterze loftowym. Firma Ochnik Development w sąsiedztwie realizuje teraz dwie inwestycje mieszkaniowe – Dzielna 64 i Studio Centrum, które ze względu na swój charakter najchętniej wybierają inwestorzy, lokujący kapitał na rynku nieruchomości.     

 

Zespalający historyczną zabudowę z charakterystycznej cegły klinkierowej z nowoczesnymi budynkami o szklanych fasadach kompleks biurowy Dzielna 60 spotyka się tu z elegancką i subtelną stylistyką powstających opodal budynków mieszkalnych. Ich elewacje pokryją delikatne płyty ze spieków kwarcowych bez spojeń, a do wykończeń wykorzystane będą szlachetne materiały, jak duże tafle szkła, stal nierdzewna, naturalny kamień i wysokiej klasy drewno.

 

Klasyczną, ponadczasową estetykę budynku Dzielnej 64, zaaranżowanego na planie litery C, określać będą proste, geometryczne formy oraz faktura i kolorystyka materiałów wykorzystanych do wykończenia elewacji. Asymetryczne rytmy podziałów bryły nawiązują do niskiej zabudowy Muranowa. Górne tarasy budynku o trójdzielnym kształcie z dziesięciopiętrową dominantą obsadzone zostaną wysokimi drzewami, a uzyskany dzięki temu zabiegowi efekt wizualny podbije nocna iluminacja.

 

Projekt zakłada wyraźny podział budynku na funkcję mieszkalną i usługową dostępną na parterze. Lokale usługowe, z których niektóre zostały przygotowane także pod gastronomię wraz z usługami w budynku naprzeciwko utworzą pasaż handlowy wzdłuż przedłużenia ulicy Bellottiego, która niedawno przekształcona została specjalnie w tym celu.  

 

 

Projekty biurowo-mieszkaniowe

 

Inspiracją dla projektantów kompleksu mieszkaniowego Mennica Residence powstającego u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej był zaś styl art deco z charakterystycznymi uproszczonymi i eleganckimi kształtami wykończeń. W tej inwestycji położoną centralnie bramę prowadzącą na teren osiedla flankują dwie 15 kondygnacyjne wieże z niższymi, bocznymi skrzydłami. Tu także apartamentowce znajdą się obok realizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu biurowo-usługowego Mennica Legacy Tower. W jego skład wejdzie 130 metrowa wieża biurowa i sąsiadujący z nią budynek o wysokości 36 metrów. Będzie tu też deptak z kawiarniami, który ma biec do ulicy Prostej.

 

Funkcje biurowe i mieszkalne będzie miała również inwestycja Browary Warszawskie, która powstanie w kwadracie ulic Grzybowska, Wronia, Chłodna i Krochmalna. Będzie to kompleks kilkunastu apartamentowców i budynków biurowych związanych atrakcyjną przestrzenią publiczną, której także odżyją zabytkowe obiekty. Nietypowo duża jak na tak ściśle centralną lokalizację inwestycja dostarczy 1000 mieszkań oraz 50 tys. mkw. biur, aktywizując od lat oczekujący na rewitalizację kwartał w sercu Warszawy.

 

Adres w wieży

 

Wspomnieć należy także o dwóch niepowtarzalnych wieżach mieszkalnych, które już od dawna stanowią ozdobę warszawskiego Śródmieścia. 160 metrowy budynek apartamentowy Cosmopolitan zaprojektował Helmut Jahn, sławny amerykański architekt, niemieckiego pochodzenia. 44 kondygnacyjny, przeszklony wieżowiec, który stoi przy ulicy Twardej wygląda jakby był odcięty od ziemi, dzięki nadwieszeniu wieży na 5 kondygnacyjnej bryle i podcięciu dolnych pięter na głębokość ponad 10 metrów. Ten zabieg nadał obiektowi niezwykłej lekkości.

 

Wizytówką Warszawy jest też Złota 44, wieża będąca jednym z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce oraz w Unii Europejskiej, która mierzy 192 metrów. Autorem projektu 52 piętrowego, luksusowego apartamentowca jest wybitny amerykański architekt polskiego pochodzenia Daniel Libeskind. Zgodnie z koncepcją autora, budynek Złotej 44 miał wejść w interakcję z pobliskim Pałacem Kultury i Nauki i zmienić miejski kontekst tego miejsca. Wieża potocznie nazywana jest żaglem, ale inspiracją do jej stworzenia było skrzydło orła - symbol zmieniającej się Warszawy i wolnej Polski.

 

Autor: Ochnik Development

dompress : :
sty 17 2017 Czy mieszkania będą droższe
Komentarze: 0

Czy deweloperzy będą podnosić ceny mieszkań? Od czego uzależniają taką decyzję?     Sondę przedstawia serwis nieruchomości Dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Polityka cenowa uzależniona jest od zakładanego tempa sprzedaży, wielkości inwestycji oraz zaawansowania prac budowlanych. Na bieżąco monitorujemy sprzedaż, wprowadzając stosowne korekty cen, tak aby możliwie najlepiej wykorzystać obecną sytuację na rynku. Trudno na chwilę obecną powiedzieć, jak będzie kształtować się rynek w 2017 roku, niemniej nie można wykluczyć podwyżek cen mieszkań, między innymi z uwagi na wysokie ceny gruntów oraz rosnące koszty budowy.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Obecnie mamy do czynienia ze względnie stabilnym środowiskiem makroekonomicznym i nie widzimy przesłanek do prognozowania istotnych zmian cen mieszkań w 2017 roku.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Od kilkunastu kwartałów obserwujemy na rynku mieszkaniowym w miarę stabilne ceny z lekką tendencją wzrostową w największych aglomeracjach. Spodziewamy się, że taka sytuacja, przy niezmienionym otoczeniu gospodarczym, ma szansę utrzymać się jeszcze w kolejnych okresach. Będziemy uważnie analizować sygnały rynkowe i kształtować politykę cenową, tak by ceny odpowiadały realiom rynkowym.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service

W tym roku nie planujemy podwyżek cen mieszkań w projektach realizowanych przez naszą firmę. 

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development

Cena mieszkania zarówno w segmencie popularnym, jak i premium zawsze musi być realna, dostosowana do możliwości klientów. Wśród klientów rynku popularnego cena wciąż pozostaje jednym z kluczowych kryteriów podczas poszukiwania mieszkania. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zdecydowana większość nabywców korzysta z kredytu hipotecznego. Ceny apartamentów i soft loftów we Wrocławiu podyktowane są przede wszystkim lokalizacją w centrum miasta, a także loftowym charakterem inwestycji i częściowym wykończeniem apartamentów.

Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska

W 2016 roku nasze ceny były stabilne. W niektórych projektach znaleźliśmy nawet przestrzeń by podwyższyć rentowność o 2-5 proc. W tym roku nasza polityka nie zakłada wzrostów. Chcemy utrzymać ceny, które zakładaliśmy jeszcze na etapie przygotowania projektów, przed wprowadzeniem ofert do sprzedaży.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Zgodnie z polityką przyjętą przez Home Invest, ewentualne decyzje o podwyżkach cen są podejmowane w zależności od tempa sprzedaży danej inwestycji. Jeśli mieszkania w konkretnym projekcie cieszą się dużym zainteresowaniem, wzrasta ich sprzedaż, wtedy ceny mogą zostać podniesione w celu uzyskaniu satysfakcjonującej marży.     

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Jeśli chodzi o ceny, to ich ustaleniu poświęcamy wiele pracy na etapie wprowadzania inwestycji do sprzedaży. Staramy się opracować je w taki sposób, by zachować możliwie stabilną cenowo ofertę przez cały okres budowy. Nie planujemy istotnych zmian w cennikach mieszkań znajdujących się aktualnie w ofercie.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk

Jedyne od czego można uzależniać decyzję o podwyżce cen to popyt. A ten zawsze rośnie w miarę postępu prac budowlanych. Nie planujemy wzrostu cen. W gdańskiej inwestycji Aura Gdańsk tempo sprzedaży jest wyjątkowo szybkie, dlatego rozpoczęliśmy rezerwacje mieszkań w trzecim etapie. W okresie rezerwacji warunki zakupu są wyjątkowo korzystne, takie ceny z pewnością nie będą dostępne po uruchomieniu regularnej sprzedaży.

Katarzyna Ziomek, reprezentująca Invest House S.A.

Nie przewidujemy podwyżek cen. W naszych inwestycjach, w których oferujemy przede wszystkim domy, ceny uzależnione są od lokalizacji, powierzchni działki i dodatkowych instalacji.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Obserwujemy zarówno sytuację na rynku mieszkaniowym, jak i dostępność finansowania, z którego mogą korzystać nasi klienci i na bieżąco dostosowujemy swoje propozycje. W ostatnich kwartałach ceny mieszkań nieznacznie wzrosły, spodziewamy się, że ten trend zostanie utrzymany. Będziemy elastycznie reagować na sytuację na rynku.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.  

W inwestycjach J.W. Construction staramy się nie podwyższać cen, choć czasami jest to konieczne z powodu wzrostu kosztów budowy. Zawsze na początku sprzedaży ceny mieszkań są niższe, a w miarę zaawansowania prac budowlanych nieznacznie rosną. W zamian klient otrzymuje krótszy czas oczekiwania na odbiór własnego lokalu.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 

Polityka cenowa Marvipol zakłada dostosowywanie cen mieszkań w projektach do stopnia ich realizacji. Upraszczając, klienci kupujący mieszkania na wcześniejszym etapie realizacji mogą liczyć na atrakcyjniejsze warunki finansowe. Obecnie realizujemy cztery duże projekty lub etapy inwestycji, wobec których ta polityka będzie stosowana.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Nie przewidujemy znacznych zmian cen mieszkań w naszych projektach. Podobnie, jak to miało miejsce w ostatnich kilku kwartałach, będą to ewentualnie kosmetyczne korekty. Zawsze, przygotowując i planując poszczególne etapy projektów oraz ceny, bardzo dokładnie analizujemy przede wszystkim całkowity budżet inwestycji oraz specyfikę projektu i jego otoczenie. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania konkurencji, a także oczekiwania klientów względem standardu wykończenia i lokalizacji. Połączenie tych wszystkich czynników w znacznej mierze wpływa na poziom cen oferowanych przez nas mieszkań.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Cena lokali wprowadzanych na rynek prawdopodobnie będzie nieco wyższa. Nie planujemy jednak drastycznych podwyżek. Zauważyliśmy natomiast, że mimo braku podwyżek cen ofertowych, ceny transakcyjne wzrosły, ponieważ klienci są bardziej zmotywowani do zakupów i akceptują niższe upusty.

 

Opracowanie:

Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl 

dompress : :
sty 10 2017 Deweloper pomoże sfinansować zakup mieszkania...
Komentarze: 0

Czy deweloper pomoże zdobyć kredyt na mieszkanie? W jaki sposób firmy ułatwiają klientom realizację płatności za lokale sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

W zależności od inwestycji udział klientów kredytowych waha się od 20 proc. do blisko 90 proc., z uwagi na to kładziemy duży nacisk na kompleksową obsługę klienta. Szczególnie dotyczy to nabywców mieszkań w inwestycjach z segmentu popularnego. W praktyce sprowadza się to do obecności w naszych biurach sprzedaży doradców finansowych, którzy służą wsparciem i pomocą w przejściu procedury kredytowej. W uzasadnionych przypadkach jesteśmy otwarci na zmiany w harmonogramie płatności. Staramy się również o najlepszą ofertę kredytową dla naszych klientów, co możliwe jest dzięki marce naszej firmy oraz współpracy z wiodącą spółką w zakresie doradztwa finansowego.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service

Oferujemy czasowe przejęcie spłaty kredytu zaciągniętego przez kupującego, własne kredytowanie, elastyczne harmonogramy wpłat, przedłużone terminy płatności oraz program „Zamień stare na nowe”. Mamy własnych doradców finansowych, wykończenia wnętrz, kredyty pomostowe. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i rozwiązujemy wszelkie problemy kupujących.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Wszyscy nasi klienci przez cały rok mogą liczyć na atrakcyjne warunki zakupu i fachowe doradztwo dotyczące finansowania w formie gotówkowej lub przy pomocy kredytu. Do każdego zakupu podchodzimy indywidualnie. Po przeanalizowaniu potrzeb i możliwości klienta proponujemy optymalne dla niego rozwiązanie. Indywidualnie ustalamy harmonogram wpłat za mieszkanie, możemy także pokryć koszty aktu notarialnego. Oferujemy pomoc przy formalnościach związanych z ubieganiem się o dofinansowanie w ramach programu MdM. Osoby, które zdecydują się skorzystać z usług doradcy finansowego, mogą dodatkowo otrzymać kartę rabatową lub kartę prepaid o wartości do 7 tys. zł.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development

Naszą ofertę charakteryzuje elastyczność w dostosowaniu harmonogramu płatności do możliwości klienta oraz wymogów banków. To ważny czynnik, zwłaszcza w segmencie popularnym, gdyż niejednokrotnie wkład własny jest powiązany z uruchomieniem pierwszej transzy kredytu. Dodatkowo współpracujemy z doradcami, którzy przedstawiają indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych poszczególnych klientów. W inwestycjach w Warszawie i we Wrocławiu możemy zaoferować klientom system płatności 10/90. Podpisując umowę deweloperską można wpłacić jedynie 10 proc. wartości nieruchomości, a pozostałą część (90 proc.) przy odbiorze kluczy. W przypadku osiedla w Poznaniu proponujemy płatność w systemie 15/85. 

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Przede wszystkim staramy się umożliwić naszym klientom znalezienie optymalnej formy pozyskania kapitału na zakup mieszkania. W tym celu współpracujemy z profesjonalnymi doradcami zewnętrznymi. Jeśli chodzi o inne udogodnienia, to przede wszystkim chcemy zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie naszym klientom. Zdajemy sobie sprawę z zawiłości wiążących się z zakupem mieszkania czy przedłużającymi się decyzjami kredytowymi, staramy się więc zawsze zachować elastyczność i wesprzeć klientów w rozwiązywaniu problemów.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Klientom, którzy finansują zakup mieszkania kredytem hipotecznym oferujemy indywidualne wsparcie w pozyskaniu środków z banku. W każdym naszym oddziale do dyspozycji klientów stawiamy co najmniej jednego doradcę kredytowego, który pomaga procedować wnioski kredytowe oraz całościowo koordynuje transakcje pozyskania finansowania bankowego. Współpracując z 25 czołowymi bankami jesteśmy w stanie zaoferować klientowi najatrakcyjniejsze dla niego warunki kredytowe w pełni uwzględniające, z jednej strony jego sytuację finansową, a z drugiej charakter nabywanej nieruchomości. Działając w jednej grupie kapitałowej z deweloperem, wyręczamy klienta w pozyskiwaniu dodatkowych dokumentów charakteryzujących nabywany lokal, a wymaganych przez banki.

Nieco inną ofertę przygotowaliśmy dla klientów inwestycyjnych, którzy nabywają mieszkania na wynajem. Doceniając zaufanie jakim nas obdarzyli oferujemy im preferencyjne harmonogramy płatności za nabywane nieruchomości. W systemie rozliczeń 10/90 inwestor uiszcza 10 proc. wartości transakcji po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałe 90 proc. przed odbiorem mieszkania.     

Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska

Mamy bardzo konserwatywne podejście. W przeciwieństwie do większości deweloperów nie finansujemy realizacji inwestycji z kredytów bankowych, ale ze środków własnych. Nasi klienci dokonują wpłat zgodnie z postępami prac na budowie. W naszych biurach sprzedaży pracują doradcy finansowi z profesjonalnej firmy. Eksperci bezpłatnie pomagają w wyborze najlepszego finansowania. W przypadku, gdy klient skorzysta z zorganizowanego przez nich kredytu mieszkaniowego, otrzymuje kartę przedpłaconą o wartości 0,5 proc. udzielonego kredytu. Dodatkowo kupujący otrzymują karty rabatowe, które mogą wykorzystać  na zakupy w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.  

Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego staramy się pomóc mu w zakupie mieszkania. Oferujemy mieszkania w różnych cenach, w tym także w ramach programu MdM. Konsultanci naszego, własnego działu kredytowego pomagają w sprawdzeniu zdolności kredytowej oraz załatwieniu wszelkich formalności z bankiem. W miarę możliwości, zgodnie harmonogramem prac budowlanych, staramy się proponować klientom promocyjne ceny mieszkań. Nie zawsze możemy spełnić wszystkie oczekiwania klientów, ale wiele kwestii jest sprawą do negocjacji.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 

Oferujemy klientom wsparcie w zakresie pozyskania kredytu, współpracując z wyspecjalizowanym w tym podmiotem. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i w szczególny sposób, stąd w uzasadnionych przypadkach elastycznie kształtujemy harmonogramy wpłat cząstkowych.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Zawsze staramy się podchodzić elastycznie do potrzeb klientów, szczególnie w takich sytuacjach, kiedy np. kupujący oczekuje na środki ze sprzedaży innego mieszkania lub przedłuża się procedura kredytowa. Ze względu na atrakcyjność naszych inwestycji nie musimy stosować żadnych dodatkowych zachęt finansowych.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Współpracujemy z doradcami finansowymi, którzy znają oferty kredytowe niemal wszystkich banków znajdujących się na polskim rynku. Dzięki temu klienci mają wybór i szansę w zależności od indywidualnych potrzeb uzyskać bardzo dobre warunki finansowania. Osoby korzystające z usług doradców Home Invest mogą liczyć na specjalne warunki zakupu mieszkań, które wiążą się m.in. z wydłużeniem harmonogramu płatności związanego z załatwieniem formalności kredytowych, czy brakiem odsetek w przypadku ewentualnych opóźnień w płatnościach. Przede wszystkim jednak klienci mogą odstąpić od umowy w przypadku nie uzyskania kredytu bez jakichkolwiek konsekwencji z tego tytułu.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Ponad 1000 mieszkań z naszej oferty zostało objętych programem "Spłacamy Twoje raty", w ramach którego Archicom spłaci do 18 rat za zakupione mieszkanie w trakcie oczekiwania na jego odbiór. Kupujący mają również możliwość skorzystania z dopłat w programie MdM oraz zapoznania się z ofertą 26 banków w ramach bezpłatnego doradztwa kredytowego. Z  naszymi klientami rozmawiamy indywidualnie i wspólnie staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie, które umożliwi zakup wymarzonego lokalu.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk

Większość inwestycji w portfolio Mill-Yon Gdańsk to apartamentowce o podwyższonym standardzie, których nabywcy nie mają potrzeby korzystania z rozwiązań kredytowych. Klientom, którzy korzystają z kredytu obsługująca nas firma doradztwa kredytowego oferuje bezpłatne ubezpieczenie nieruchomości i ubezpieczenie na życie przez rok oraz zwrot opłaty za wycenę bankową, a także karty przedpłacone do wysokości 0,4 proc. kwoty kredytu na pokrycie kosztów notarialnych lub prowizji i ubezpieczeń bankowych. Kartą z określoną ilością środków można płacić za pośrednictwem terminali.   

Ewelina Krosta, reprezentująca WAN S.A.

Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Staramy się ułatwić klientom całą procedurę, jaką jest zakup nieruchomości. W  takich przypadkach jak np. przedłużająca się procedura kredytowa, itp. nie wymagamy dodatkowych wpłat za aneks przedłużający umowę. Harmonogram wpłat także ustalamy z klientem.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Zakup mieszkania w naszych inwestycjach w każdym przypadku traktowany jest jak odrębny proces, dlatego ewentualne rabaty i zachęty oferowane klientom, uzależnione są od wielu czynników i zawsze rozpatrywane są w naszych biurach sprzedaży indywidualnie. W toku rozmów oraz negocjacji często oferujemy różnego rodzaju udogodnienia, w tym m.in. doradztwo kredytowe.

 

Opracowanie:

Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl 

dompress : :