Archiwum styczeń 2016, strona 1


sty 08 2016 Ile mieszkań sprzedadzą deweloperzy w 2016...
Komentarze: 0

 Czy ten rok będzie dla deweloperów tak dobry, jak miniony? Czy sprzedaż będzie wciąż rekordowo duża, czy osłabnie? Co może wpłynąć na popyt? Opinie firm na ten temat prezentuje portal nieruchomości Dompress.pl    

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Bieżąca sytuacja rynkowa pozwala przypuszczać, że rok 2016 będzie równie korzystny i stabilny, co rok 2015. Trudno jednak oczekiwać, że uda się utrzymać dynamikę wzrostu. Już rok 2014 wydawał się rekordowym pod względem sprzedaży, a okazuje się, że w 2015 roku wyniki prawdopodobnie będą wyższe średnio o 15-20 proc.  Obecny stan jest ściśle związany z wysokością stóp procentowych, dostępnością kredytów oraz w niewielkim stopniu, ze wsparciem programu MdM. Niekorzystna zmiana jednego z wyżej wymienionych czynników może mieć negatywny wpływ na popyt.

Rynek wydaje się być w stanie równowagi. Określa to tzw. wskaźnik wyprzedaży, obrazujący ilość kwartałów potrzebnych do wyprzedania dostępnej na rynku oferty przy uwzględnieniu średniej sprzedaży z ostatniego roku. Dla największych miast, wg różnych analiz wynosi on średnio 4,0-4,8 Q. Wartości powyżej 5 kwartałów mogą oznaczać stopniowe nasycenie rynku, a w konsekwencji ograniczenie podaży. Warto przypomnieć, że w trudnym dla branży okresie wskaźnik ten oscylował w okolicach 8,5.

LC Corp w 2016 roku planuje utrzymanie wysokiego, ale jednocześnie stabilnego poziomu sprzedaży. Warunki rynkowe są ciągle sprzyjające i chcemy je skutecznie wykorzystać, m.in. poprzez wprowadzenie do sprzedaży kolejnych nowych inwestycji w Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Zakładamy, że najbliższe półrocze to czas stabilizacji, nie spodziewamy się znaczących wahań cen. Jednak jeśli obserwowany już teraz trend rosnącej podaży mieszkań utrzyma się, nie wykluczałbym  korekt, a nawet lekkiego osłabienia na rynku w tym czasie, jednak raczej w odniesieniu do słabszych jakościowo projektów w bardziej peryferyjnych lokalizacjach. Nie przewiduję zagrożenia dla dynamiki sprzedaży, jeśli chodzi o nasze portfolio projektów. Biorąc pod uwagę kolejną podwyżkę wymaganego wkładu własnego, wydaje mi się, że tym razem rynek jest już przygotowany i reaguje mniej gwałtownie niż rok wcześniej. 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

W 2016 roku liczymy na sprzedaż mieszkań co najmniej zbliżoną do ubiegłorocznej. W planach Polnordu znajdują się atrakcyjne projekty, które czekają na uruchomienie. Sytuacja rynkowa sprzyja zarówno nam, jak i naszym klientom. Przyszły rok przyniesie zmiany dotyczące m.in. warunków udzielania kredytów, czy też limitów w ramach programu MdM. Z drugiej jednak strony spodziewamy się, że nowo powołany rząd będzie aktywnie wspierał popyt. Ewentualna kolejna obniżka stóp procentowych zmniejszy koszty finansowania zakupu mieszkania, stanowiąc dodatkową zachętę dla klientów. Spodziewamy się, że rok 2016 będzie dla branży deweloperskiej podobny do bieżącego.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Na rynku mieszkaniowym utrzymuje się bardzo dobra koniunktura, która powinna mieć kontynuację także w 2016 roku. Wysoki popyt na nowe mieszkania ma związek ze stabilnym wzrostem gospodarczym i niskim stopami procentowymi, które zachęcają Polaków do zaciągania kredytów hipotecznych. Oznaczają one też, że oprocentowanie lokat jest mało atrakcyjne, dlatego wiele osób woli inwestować w mieszkania niż trzymać pieniądze w banku. Co prawda, od 1 stycznia 2016 roku udział własny w kredycie hipotecznym wzrośnie do 15 proc. i z tego powodu sprzedaż w pierwszych miesiącach tego roku zmniejszy się, ale później będzie można spodziewać się ponownie zwiększonego zainteresowania zakupem nowych mieszkań.

Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Monday Development

Liczymy na to, że ten rok będzie pod względem sprzedaży równie dobry jak poprzedni. O ile nie dojdzie do jakiś znaczących wstrząsów na rynku, duży popyt na mieszkania powinien się utrzymać. Czynnikiem stymulującym rynek nieruchomości jest niewątpliwe rządowy program dopłat Mieszkanie dla młodych, który będzie miał duże znaczenie również w tym roku. Czynnikiem budzącym obawy jest trudna sytuacja w polityce światowej, zagrożenia związane z atakami terrorystycznymi i wprowadzane w związku z nimi zmiany zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, możliwość eskalacji nastrojów nacjonalistycznych, itp. To niesie za sobą pewien wzrost niepewności, natomiast na razie nastroje te nie mają bezpośredniego wpływu na poczucie bezpieczeństwa Polaków.

Poza tymi, niezależnymi od nas czynnikami, duże znaczenie dla sprzedaży ma również jakość oferty. I tu jesteśmy spokojni. Mamy inwestycje w bardzo ciekawych lokalizacjach, w których oferujemy dobrej jakości mieszkania w atrakcyjnych cenach. Podobnie będzie w przygotowywanych obecnie projektach. Stąd z optymizmem wchodzimy w ten rok.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Prognozujemy, że 2016 rok pod względem sprzedaży powinien być nieznacznie gorszy od mijającego, o ile sytuacji nie pogorszą w sposób znaczący działania obecnego rządu. Jak wiemy, ingerencja władzy w gospodarkę nigdy nie kończy się dobrze. Sam program MdM nie wystarczy do wsparcia budownictwa. Z rządowej pomocy, w zależności od miasta, korzysta tylko od 15-20 proc. kupujących. W tym roku dostęp do kredytów jest utrudniony, ponieważ poza zwiększeniem wkładu własnego, banki zmniejszą akcję kredytową i podniosą marże kredytów hipotecznych, obawiając się podatku bankowego.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Rok 2015 był bez wątpienia bardzo dobry dla branży, natomiast rok 2016 w nieruchomościach będzie okresem kontynuacji tego, co obserwujemy obecnie.  Przewidujemy nadal utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe, które pozytywnie przekładają się na oprocentowanie kredytów mieszkaniowych oraz możliwość zakupu mieszkania w ramach rządowego programu MdM. Czynnikiem stymulującym popyt będzie także atrakcyjna cena oferowanych przez deweloperów nieruchomości.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Zakładamy, iż pod względem sprzedaży ten rok będzie równie dobry, jak miniony. Nasze inwestycje są tak przygotowane, aby każdemu klientowi przypadły do gustu. Posiadamy mieszkania przygotowane dla osób ubiegających się o dofinansowanie w ramach programu MdM jak i dla tych, które kupują swoje kolejne mieszkanie. Dla klientów poszukujących segmentów mamy osiedla domów z zielonymi działkami.  

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Home Invest

Sprzedaż w tym roku może być nieco słabsza w porównaniu do minionego roku, ale nadal powinna utrzymywać się na satysfakcjonującym poziomie. Będzie to uzależnione m.in. od podwyższenia wkładu własnego do kredytu z 10 do 15 proc. Prognozowany jest również wzrost stóp procentowych, co będzie skutkowało droższymi kredytami na mieszkania i spadkiem zdolności kredytowej pewnej grupy nabywców. Poza tym, program MdM nie będzie miał już tak dużego wpływu na rynek pierwotny, ponieważ obejmuje teraz także rynek wtórny.

Paulina Mudryk, reprezentująca WAN S.A. 

Mamy nadzieję, że 2016 rok będzie tak samo dobry albo lepszy od poprzedniego. Sprzedaż będzie uzależniona głównie od dostępności kredytów mieszkaniowych.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Nie wiemy, co przyniesie nam rok 2016, jednak przewidujemy, że passa z 2015 roku będzie miała swoją kontynuację. W naszej ofercie obecnie znajdują się nieruchomości skierowane do wszystkich grup klientów. Planujemy trzy kolejne inwestycje. Specjalizujemy się zarówno w inwestycjach o podwyższonym standardzie, jak i tych budżetowych oraz energooszczędnych. W tym roku również chcemy przygotować interesujące programy, wspierające sprzedaż, a także akcje promocyjne.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Miniony rok był bardzo dobry dla rynku mieszkaniowego. W Grupie Archicom, już na początku listopada tamtego roku wyrównaliśmy rekordową sprzedaż mieszkań z 2014 roku. Na koniec listopada sprzedaż wyniosła już 571 mieszkań. Oznacza to, że rok 2015 będzie najlepszy pod względem sprzedaży w całej historii Archicom. Poza sprzyjającą sytuacją gospodarczą i niskimi stopami procentowymi, dobre wyniki sprzedaży są możliwe dzięki bardzo dobremu produktowi. Dzięki integracji w ramach grupy biura projektowego i ekip wykonawczych kontrolujemy cały proces powstawania mieszkań. Spodziewamy się utrzymania trendów rynkowych w 206 roku. Mamy duży bank ziemi i kilka projektów gotowych do szybkiego uruchomienia. Jesteśmy gotowi na kolejny bardzo dobry rok.

Marcin Zaremba-Śmietański, członek zarządu operacyjnego w Grupie Deweloperskiej GEO

Patrząc globalnie. rok 2016 z pewnością nie będzie lepszy od obecnego. Oczywiście poszczególni deweloperzy mogą osiągnąć w tym roku lepsze wyniki niż w roku 2015, ale to już indywidualnie zależy od ich oferty i przyjętej strategii działań. Mówiąc o rynku jako całości należy zauważyć, że wszystkie czynniki wzrostu i obecnego boomu zostały już w dużym stopniu „skonsumowane”.

W 2016 roku nie powinna wzrosnąć liczba klientów inwestycyjnych, ponieważ oni już w dużej części zmienili strukturę swojego portfela. W przypadku klientów poszukujących mieszkań dla siebie, także nie przewidujemy wzrostów. Pula osób zainteresowanych zakupem mieszkania będzie systematycznie spadać, w miarę jak realizować będą oni swoje zakupy, a dopływ nowych klientów nie zrównoważy tego zjawiska. Poza tym należy pamiętać o wzroście minimalnego wkładu własnego przy kredytach hipotecznych i zauważyć, że nic nie wskazuje, aby ceny mieszkań zaczęły nagle maleć.

Marta Ulbrych, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Neocity Polska

W naszej ocenie popyt nie spadnie, ale o poziomie sprzedaży decydować będą dobre projekty. Rynek jest mocno nasycony i klienci mają w czym wybierać. Liczy się lokalizacja i cena, a dobrych lokalizacji w Warszawie zaczyna powoli brakować. Wygrają ci deweloperzy, którzy mają inwestycje w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych miejscach.

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji dompress.pl

dompress : :
sty 08 2016 Regionalne rynki biurowe wyprzedziły Warszawę...
Komentarze: 0

 2015 przejdzie do historii jako rok, w którym na polskim rynku biurowym wynajęta została rekordowa ilość powierzchni. Także, po raz pierwszy w historii obiekty biurowe zlokalizowane poza Warszawą cieszyły się większym zainteresowaniem inwestorów niż biurowce w stolicy    

 

W 2015 padnie rekord ilości wynajętej powierzchni biurowej. W całym kraju wynajęte zostało ok. 1,3 mln m kw. biur. Jak podają analitycy z Walter Herz, na rynki biurowe poza Warszawą przypada niewiele mniej niż połowa z wynajętej powierzchni. Już w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2015 roku w miastach regionalnych wynajęło się łącznie więcej powierzchni biurowej niż w całym 2014 roku.

 

Dobra koniunktura panuje na wszystkich rynkach w kraju, ale największe wzięcie w regionach miały w tym roku biura w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Strategicznym najemcą poza Warszawą są od lat firmy outsourcingowe. W 2015 roku sektor usług dla biznesu (BPO/SSC) wygenerował w aglomeracjach pozawarszawskich około połowy wolumenu najmu. We Wrocławiu, który jest trzecim rynkiem biurowym w kraju, firmy z tej branży podpisały umowy na 70 proc. z wynajętych biur.       

 

Tyle samo biur w budowie w Warszawie, ile poza stolicą

 

Duża chłonność rynku idzie w parze z aktywnością deweloperów. Specjaliści Walter Herz obliczają, że w 2015 roku krajowy rynek wzbogaci się o ponad 700 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Do największych obiektów z oddanych do użytku, zlokalizowanych poza Warszawą należą m.in. poznański Business Garden, czy wrocławski projekt Dominikański. W 2015 roku ukończone zostały także m.in. Olivia Business Center w Gdańsku, Bonarka for Business E w Krakowie, A4 Business Park II w Katowicach i West Gate we Wrocławiu.      

 

Ilość powierzchni biurowej, która jest w budowie we wszystkich ośrodkach w kraju jest porównywalna z wartością tegorocznego wolumenu wynajmu. W przypadku realizacji budów proporcje rozkładają się mniej więcej równo po połowie, pomiędzy Warszawą, a rynkami regionalnymi liczonymi łącznie. W miastach regionalnych powstaje ponad 650 tys. m kw. biur, a najwięcej w Krakowie i Wrocławiu.   

 

Stawki stabilne

Mimo wyjątkowo dużej, nowej podaży stawki czynszowe pozostają stabilne, a poziom powierzchni niewynajętej w ciągu roku w wielu miastach nawet się obniżył. Najmniej, bo tylko ok. 4 proc. niewynajętej powierzchni jest w Krakowie, a najwięcej w Poznaniu - ponad 19 proc.

Ruchy cen dało się zauważyć tylko w Poznaniu, gdzie w połowie roku analitycy Walter Herz odnotowali nieznaczną korektę stawek. Specjaliści podkreślają, że bonusy, na jakie mogą liczyć najemcy ze strony deweloperów to raczej atrakcyjne pakiety zachęt, niż regularne obniżki czynszu. Stawki poza Warszawą, w zależności od miasta, kształtują się w przedziale od 11 euro / m kw. / m-c w (Lublin) do 14 euro / m kw. / m-c (Kraków, Wrocław, Poznań).

Inwestorzy wybrali miasta regionalne

 

Rekordy, jakie padały w poszczególnych miastach, jeśli chodzi o ilość wynajętej powierzchni biurowej to nie jedyny tegoroczny sukces rynków regionalnych. W tym roku przyciągnęły dużo większą uwagę międzynarodowego kapitału niż Warszawa. Po raz pierwszy w historii globalni inwestorzy dokonali w największych aglomeracjach w kraju większych zakupów niż w stolicy. Na Warszawę przypada tylko jedna czwarta wartości transakcji inwestycyjnych zawartych w 2015 roku na rynku biurowym w Polsce.

 

Powodem tak małego udziału Warszawy w wolumenie inwestycyjnym była słaba dostępność atrakcyjnych projektów biurowych, które byłyby wystawione na sprzedaż. W tej sytuacji inwestorzy zdecydowali się na zakup wysokiej jakości obiektów biurowych, zlokalizowanych w innych miastach. Analitycy Walter Herz zwracają uwagę, że zachętą do takiej decyzji były także wyższe stopy kapitalizacji, które notowane są poza Warszawą.  

 

- Biorąc pod uwagę finalizowane przed końcem roku transakcje bardzo możliwe jest także, że pobity zostanie również zeszłoroczny rekord inwestycyjny osiągnięty w regionach (440 mln euro) - podsumowują przedstawiciele Walter Herz. Informują, że najwyższa wartość transakcji zawartej poza Warszawą w 2015 roku opiewała na 160 mln euro i dotyczyła sprzedaży projektów firmy Skanska. Wśród obiektów, które zmieniły właścicieli wymieniają m.in. Kazimierz Office Center oraz Enterprise Park w Krakowie, Baltic Business Center w Gdyni, West House 1B we Wrocławiu, Green Horizon w Łodzi i Millenium Plaza w Katowicach.  

 

 

Autor: Walter Herz 

dompress : :
sty 04 2016 Będą mieszkania z wyższej półki
Komentarze: 0

Czy deweloperzy będą wprowadzać inwestycje z mieszkaniami z wyższej półki? Czy zamierzają budować segmenty?  Jaką ofertę przygotowali dla wymagających klientów? Sondę na ten temat prezentuje portal nieruchomości  Dompress.pl

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Planujemy realizację kolejnej inwestycji z segmentu nieruchomości luksusowych w postaci wieży apartamentowej, która stanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie i dopełni kompleks z wieżami Platinum Towers i hotelem Hilton. Atlas Estates Tower, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, może mieć wysokość nawet 167 metrów (44 pięter). Obecnie jesteśmy na etapie uzyskania  pozwolenia na budowę.

Ponadto, w każdym z naszych osiedli oferujemy pulę mieszkań o podwyższonym standardzie. Są to zazwyczaj lokale położone na ostatnich piętrach, oferujące takie udogodnienia jak preinstalowany system klimatyzacji, podwyższone stropy, czy większe przeszklenia i przylegające do mieszkań przestronne tarasy. Tego typu mieszkania znajdą się w nowym budynku, który powstanie do 2017 roku na warszawskim Żoliborzu, w ramach drugiego etapu inwestycji Apartamenty Krasińskiego, którą właśnie uruchamiamy. Takie lokale znajdą się również w naszym budynku przy ulicy Nakielskiej na Woli, którego budowę zamierzamy rozpocząć w tym roku.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

W najbliższym czasie nie planujemy budowy apartamentowców. W ofercie mamy jednak sporo projektów o podwyższonym standardzie w bardzo dobrych lokalizacjach. Tego typu mieszkania są w sprzedaży w inwestycji 5 Dzielnica, powstającej w odległości 2 km od krakowskiego rynku, czy w Osiedlu Grzegórzecka 77, również blisko centrum, tuż obok Bulwarów Wiślanych. W Warszawie realizujemy Osiedle Krzemowe, zlokalizowane na Mokotowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Mokotów i biurowców.

Wkrótce rozpoczniemy sprzedaż nowej inwestycji w Gdańsku. Będzie to Bastion Wałowa, osiedle w prestiżowej lokalizacji w ścisłym centrum miasta. W tego typu projektach można znaleźć zarówno mieszkania kompaktowe, idealnie nadające się pod inwestycję, jak i duże, przestronne lokale o metrażu nawet do 100 m kw.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W najbliższym czasie zamierzamy uruchomić kolejne inwestycje w tym, wyczekiwany przez rynek, warszawski projekt Apartamenty Marymont. Będzie to przedsięwzięcie dla wymagających klientów, osiedle kameralnych willi miejskich inspirowane klimatem sąsiedniego, dziennikarskiego Żoliborza. Odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie tym projektem już od kilku miesięcy. Nie prowadzimy jednak przedsprzedaży, podobnie jak w przypadku innych realizacji.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Planujemy realizację kolejnych etapów inwestycji: Apartamenty Sowiniec, zlokalizowanej w krakowskiej Woli Justowskiej, Osady Czorsztyn, która znajduje się we wsi Mizerna oraz  projektu Apartamenty Onyx w Krynicy.

Onyx to 180 apartamentów o metrażach od 24 do 32 m kw. w niezwykle pięknym położeniu, w samym sercu Krynicy, w otoczeniu górskiego pejzażu. Na terenie inwestycji zostało ulokowane centrum SPA & Wellness, sala konferencyjna, podziemna hala garażowa oraz wszelkie udogodnienia dla codziennego użytkowania. Z kolei Osada Czorsztyn to jedyny w regionie, energooszczędny kompleks całorocznych, luksusowych willi jednorodzinnych. Położona nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego, Osada jest oddalona od Krakowa o 100 km. Z cypla, na którym rozplanowano domy rozpościera się przepiękny widok na Tatry, Gorce oraz Pieniny. Okolicy strzegą dwa zamki: w Nidzicy i Czorsztynie.

Apartamenty Sowiniec to kameralne osiedle składające się z czterech budynków, usytuowanych w eleganckiej części Krakowa. Apartamenty oddalone są od krakowskiego rynku zaledwie o kilka kilometrów. Miejsce otoczone jest Lasem Wolskim, z jego najwyższym wzgórzem Sowiniec. Znakiem rozpoznawczym inwestycji są wyjątkowe japońskie ogrody.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

Obecnie realizujemy drugi etap projektu Brama Sopocka, w którym powstaną 42 apartamenty w metrażach od 60 do 101 m kw. rozlokowane w 6 kameralnych, dwupoziomowych budynkach, wyposażonych w windy i hale garażowe. Osiedle powstaje na styku Gdyni i Sopotu, w otoczeniu malowniczych lasów. Jego wyróżnikiem jest nie tylko bliskość infrastruktury, jak i zieleni, ale również oferta rzadkich na rynku apartamentów z antresolą przeznaczoną do dowolnej adaptacji.

W Warszawie końca dobiega budowa osiedla Śródmieście Wilanów, gdzie klienci mają jeszcze szansę na zakup mieszkania w wieńczącym inwestycję budynku E. Dostępne są metraże od 32 do 94 m kw. Dwu, trzy i czteropokojowe mieszkania będą posiadać balkony lub loggie, a wybrane lokale na parterze - własne ogródki. Osiedle charakteryzuje nowoczesna, geometryczna elewacja, stonowana kolorystyka oraz duże, oświetlone dziedzińce wewnętrzne ze starannie zaprojektowaną zielenią.  Na Woli, po zrealizowaniu dwóch etapów Stacji Kazimierz wraz z partnerem planujemy kontynuację projektu.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Realizując wszystkie nasze inwestycje nie schodzimy poniżej pewnego standardu. Również inwestycje, które mamy w planach obejmują głównie realizacje apartamentów oraz mieszkań w osiedlach z wyższej średniej półki. Celujemy w inwestycjach zlokalizowanych w najlepszych dzielnicach Warszawy, takich jak Mokotów i Śródmieście. Ofertę w każdej inwestycji dostosowujemy do lokalizacji, także pod względem typów mieszkań.

Janusz Miller, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Home Invest

Oferujemy mieszkania z wyższej półki w drugim etapie stołecznej inwestycji Na Sokratesa zlokalizowanej w dzielnicy Bielany. Są to czteropokojowe mieszkania o powierzchni ok. 95 m kw. Podobnie rzecz się ma w inwestycji Monte Verdi znajdującej się w warszawskich Włochach, gdzie czteropokojowe lokale mają powierzchnię ok. 80 m kw.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

W naszej ofercie prócz mieszkań mamy do zaoferowania domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Park Dworski II jest osiedlem położonym w samym sercu Białołęki dworskiej przy ulicy Zyndrama z Maszkowic. Na tym kameralnym osiedlu powstały domy o powierzchni 140-160 m kw. wraz z dużymi 300-400 metrowymi działkami. Ceny w tej inwestycji zaczynają się od 650 tys. zł.

Osiedle Olesin oferuje zaś gotowe do zamieszkania domy w zabudowie szeregowej, zlokalizowane na terenie zielonej Białołęki przy ulicy Zdziarskiej. W sprzedaży pozostały ostatnie dwa segmenty o powierzchni 131 m kw. i 173 m kw. z dużymi ogródkami  w specjalnej promocyjnej cenie od 540 tys. zł.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Jesteśmy w trakcie realizacji wysokiej klasy apartamentów Wola Invest w Warszawie. Aparthotel Wola Invest to jedno, dwu, i trzypokojowe apartamenty klimatyzowane o metrażu od 20 do 65 m kw. Ceny apartamentów zaczynają się od 6500 zł netto za m kw. Za kompleksowe wyposażenie lokalu należy doliczyć dodatkowo 1600 zł netto za m kw. Aparthotel Wola Invest objęty został serwisem pięciogwiazdkowego hotelu. Na mieszkańców czekają liczne udogodnienia i usługi, takie jak: dwupoziomowe lobby, konsjerż, room service, całodobowa recepcja, pralnia samoobsługowa, czy klub fitness. W budynku znajdą się także parking podziemny, powierzchnie biurowe i handlowe oraz restauracja.

Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Monday Development

Pracujemy nad projektem nowej inwestycji w prestiżowej dzielnicy Poznania – na Sołaczu. Będzie to kameralny budynek mieszkalny w bliskim sąsiedztwie parku. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Marta Ulbrych, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Neocity Polska

Jesteśmy na etapie analizowania różnych projektów. Nie boimy się inwestycji z wyższej półki, a Intenso na warszawskiej Woli jest tego świetnym przykładem. Klienci doceniają podwyższony standard, panoramiczne drewniane okna, elegancką recepcję z ochroną oraz duże, przeszklone tarasy. Do tej pory sprzedaliśmy w tym osiedlu ponad 240 mieszkań w czterech budynkach. Ostatni etap, liczący 151 mieszkań, zostanie zrealizowany w drugim kwartale 2016 roku.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Aktualnie prowadzimy we Wrocławiu 10 inwestycji skierowanych do różnych grup odbiorców. W ofercie mamy m.in. mieszkania w standardzie apartamentowym, które znajdują się w osiedlach Ogrody Hallera i Olimpia Port.

Paulina Mudryk, reprezentująca WAN S.A. 

Mieszkania z wyższym standardzie oferujemy w inwestycji Apartamenty Marymoncka w Warszawie, która usytuowana jest w dzielnicy Bielany, vis-a-vis stacji metra Słodowiec.

Marcin Zaremba-Śmietański, członek Zarządu Operacyjnego w Grupie Deweloperskiej GEO

Obecnie w ofercie mamy dwie inwestycje z tzw. wyższej półki. W Krakowie jest to Fabryka Czekolady przy ulicy Wrocławskiej, a we Wrocławiu Malinowe Zacisze przy ulicy Rakowieckiej. Poza bardzo dobrą lokalizacją, osiedla wyróżnia ciekawy projekt, wysokiej jakości materiały oraz zastosowane technologie, np. stworzona na terenie Fabryki Czekolady wewnętrzna oczyszczalnia, dzięki której mieszkańcy będą mogli bez obaw pić wodę prosto z kranu. Inwestycje będą kontynuowane, w tym roku ruszy budowa ich ostatnich etapów.

Na rok 2016 zaplanowaliśmy również inwestycję przy ulicy Mazowieckiej w Krakowie. Bardzo dogodna lokalizacja, bezpośrednie sąsiedztwo terenów spacerowych oraz niska zabudowa w sąsiedztwie sprawią, że będziemy mieli do czynienia z bardzo atrakcyjnym, kameralnym osiedlem w centrum miasta. Chcemy stworzyć miłą, funkcjonalną przestrzeń, idealną do życia na wysokim poziomie.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży w Lokum Deweloper

Wszystkie mieszkania na osiedlach Lokum Deweloper realizowane są w podwyższonym standardzie, zlokalizowane są w centrum lub jego pobliżu oraz gwarantują wysoką jakość i komfort. Choć aktualnie w ofercie nie mamy segmentów, to na naszych osiedlach zaprojektowaliśmy także duże, przestronne mieszkania i apartamenty, z tarasami i pięknymi widokami.

W osiedlu Lokum da Vinci na Gądowie Małym we Wrocławiu, dostępne są dwa pięciopokojowe apartamenty z dwoma balkonami. Mieszkańcy mają tu do dyspozycji własny pasaż handlowo-usługowy, są urzekające strefy zieleni oraz pergola z fontanną.  

W naszym najnowszym osiedlu – Lokum Victoria w centrum Wrocławia, przy ulicy Tęczowej mamy jeszcze w ofercie czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 95 m kw. z tarasem 68 m kw. oraz widokiem na wrocławskie Stare Miasto. W kolejnych etapach budowy osiedla pojawi się więcej takich mieszkań.

W inwestycji Lokum Victoria, zlokalizowanej w centrum miasta, została starannie zaprojektowana roślinność, fontanna na zielonym patio z pergolą, bezpieczne place zabaw, a także sprzęt do ćwiczeń na wolnym powietrzu.  Charakterystyczną cechą osiedla będzie jego część z trzema zrewitalizowanymi historycznymi budynkami, w których znajdą się biura oraz usługi.

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

 

Więcej informacji dompress.pl

dompress : :