Kategoria

Nieruchomości, strona 138


cze 15 2016

Luksusowe lokum od dewelopera


Komentarze: 0

W których inwestycjach deweloperskich znajdziemy penthouse’y, mieszkania dwupoziomowe, komfortowe apartamenty z rozległymi ogrodami lub tarasami i pięknym widokiem? Jakie udogodnienia oferują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

 

W segmencie, w jakim działa LC Corp największe mieszkania mają powierzchnię od 80 do 100 mkw. Niemal w każdym z naszych projektów można znaleźć takie lokale, do których często przynależy rozległy taras lub ogródek. Z uwagi na fakt, że cena takich mieszkań jest wyższa, a główny cel nabywców to zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, szczególną uwagę przykładamy do tego, aby były to lokale o najlepszej ekspozycji, z atrakcyjnym widokiem i układem pomieszczeń.

 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży Polnord S.A.

 

W każdej inwestycji realizowanej przez Polnord lokale na parterze posiadają własne ogródki. To rozwiązanie, które bardzo cenią sobie przede wszystkim rodziny z dziećmi, które mogą dzięki temu odpoczywać na powietrzu w domowym zaciszu pod okiem rodziców. W naszej ofercie znajdują się również apartamenty z antresolą, dostępne w projekcie Brama Sopocka. Inwestycja zlokalizowana jest w prestiżowej willowej okolicy Gdyni. W jej bezpośrednim sąsiedztwie rozciąga się rozległa, granicząca z lasem dolina. Malowniczym widokiem może pochwalić się także m.in. osiedle Tęczowy Las w Olsztynie, w którym można nabyć słoneczne mieszkanie z widokiem na sąsiadujące jezioro Bartąg i Kartasiówkę. Natomiast mieszkańcy ostatnich kondygnacji dwunastopiętrowego budynku w osiedlu City Park mogą z okien podziwiać panoramę Łodzi.

 

Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej w Mennica Polska S.A. 

 

Obecnie realizujemy pierwszy etap kompleksu Mennica Residence u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej w Warszawie, w którym powstaje sześć mieszkań typu penthouse. Mieszczą się na dwóch najwyższych piętrach, mają 3 metry wysokości, klimatyzację w standardzie, taras, werandę, ogród zimowy oraz taras na dachu. Dwa z apartamentów są dwupoziomowe, część dzienna, czyli salon z jadalnią i kuchnią oraz taras z ogrodem zimowym znajduje się w nich na górnym poziomie, a część nocna zlokalizowana na niższym poziomie i stanowi strefę niezależną. Największy apartament ma powierzchnię 230 mkw., ale istnieje również możliwość dowolnego łączenia mieszkań, co pozwala spełnić oczekiwania nabywców związane z posiadaniem penthouse’u o powierzchni 300 mkw., 400 mkw., a nawet 500 mkw.

 

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service

 

Mieszkania dwupoziomowe, penthaousy lub lokale z przestronnymi tarasami, czy ogrodem są coraz bardziej poszukiwane przez klientów nie tylko w prestiżowych inwestycjach, ale także tych ze średniej półki cenowej. W związku z rosnącym zainteresowaniem takimi lokalami, w każdej z naszych inwestycji są dostępne mieszkania spełniające oczekiwania bardziej wymagających nabywców. Są one wyraźnie droższe od innych lokali w projektach, jednak często znajdują właścicieli jako pierwsze. Dwupoziomowe mieszkania z ogrodami są jeszcze dostępne w naszej inwestycji Apartamenty Sowiniec. W projekcie Piasta Park mieszkania znajdujące się na najwyższych piętetrach oferują absolutnie wyjątkowe widoki, roztaczające się z okien,  które można znaleźć także w innej, naszej krakowskiej inwestycji - Lema.

 

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

 

W klasie premium Marvipol oferuje dwupoziomowe  mieszkania w luksusowym osiedlu budynków czterolokalowych Hill Park na warszawskich Bielanach. Każde mieszkanie ma duży ogród lub zielony taras. Osiedle leży pomiędzy lasami Bieleńskim i Młocińskim.

 

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

 

W inwestycji Apartamenty TRIO oferujemy 150 metrowe apartamenty położone na 16 i 17 piętrze w budynku. Nasz najbardziej prestiżowy projekt usytuowany jest w samym sercu Warszawy przy ulicy Stawki. Z obu apartamentów rozpościera się panoramiczny widok na Wisłę i stołeczną Starówkę. W standardzie oferujemy panoramiczne okna i klimatyzację. W naszej inwestycji znajdującej się na warszawskim Mokotowie mamy w ofercie 100 i 140 metrowe 4 i 5 pokojowe przestronne apartamenty oraz 179 metrowy, dwupoziomowy apartament z 60 metrowym ogrodem, trzema łazienkami i osobnym wejściem z dziedzińca.

 

Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest

 

W inwestycji przy ulicy Garibaldiego 5 przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie mamy w ofercie kilka dwupoziomowych mieszkań o dużym metrażu od 80 mkw. do 140 mkw. w cenach od 5900 zł/mkw. Lokale cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców ze względu na swój nietypowy rozkład, oferujący szerokie możliwości aranżacyjne. Mieszkania dwupoziomowe pozwalają bowiem na zorganizowanie przestrzeni w niecodzienny, atrakcyjny sposób, a kluczowym elementem są w nich schody prowadzące na antresole.  

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

 

Aktualnie nie posiadamy w ofercie tego typu mieszkań, ale jesteśmy w trakcie poszukiwania nowych gruntów pod kolejne inwestycje, w których rozważamy takie rozwiązania.   

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

 

W ofercie warszawskiego osiedla Bliska Wola dostępne są mieszkania o powierzchni sięgającej nawet ponad 111 mkw., położone na najwyższych kondygnacjach w budynkach, w których zaprojektowano drewniane okna i eleganckie balkony oraz widne, przestronne tarasy. Ponadto ekskluzywne apartamenty możemy zaproponować w inwestycji Wola Invest przy ulicy Kasprzaka oraz Jerozolimskie Invest przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, które zostaną objęte serwisem 5-gwiazdkowego hotelu. Apartamenty o wysokości ponad 2,90 m oraz powierzchni od 21 do 65 mkw. są dostępne w cenie od 7000. zł netto za mkw.

 

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

 

Widzimy spore zainteresowanie penthouse’ami. Takie mieszkania doskonale się sprzedają, oczywiście w inwestycjach z segmentu premium. Przewidzieliśmy je w naszym projekcie Apartamenty Marymont w Warszawie. Trend związany z zainteresowaniem większymi mieszkaniami jest też bardzo silny w dobrze przygotowanych inwestycjach ze średniej półki cenowej, co obserwujemy na przykładzie naszej inwestycji Kolska od Nowa. Oba osiedla wyróżniają się pod względem dopracowania projektu i przestrzeni zielonych. Na Marymoncie budynki osadzone są wśród pieczołowicie zaprojektowanych parkowych alejek obsadzonych zielenią. Natomiast jeśli chodzi o ilość przestrzeni niewiele inwestycji w Warszawie może dorównać inwestycji Kolska od Nowa, która szczyci się półhektarowym, prywatnym parkiem na terenie osiedla, będącym największym na terenie szeroko pojętego Śródmieścia.

 

Marcin Liberski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

 

Mieszkania, które cechuje wyjątkowo wysoki komfort posiadamy obecnie w trzech warszawskich inwestycjach. W żoliborskim projekcie Apartamenty Krasińskiego II przy ulicy Przasnyskiejdostępne jest mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 65 mkw. z tarasem wielkości 80 mkw., którego niewątpliwym atutem są duże przeszklenia oraz podwyższone stropy, zapewniające więcej światła w pomieszczeniach i widok na panoramę miasta. W inwestycji ConceptHouse Mokotów mamy w ofercie gotowe mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni 158 mkw. z 25 metrowym tarasem. W osiedlu Capital Art Apartments przy ulicy Giełdowej pozostało ostatnie mieszkanie o powierzchni 116 mkw. z ponad 28 metrowym tarasem. Wszystkie lokale mają preinstalację systemu klimatyzacji.  

 

Ewa Skibińska, marketing manager w RED Real Estate Development

 

Mieszkania z dużymi zielonymi tarasy są dostępne w każdej z naszych inwestycji, Alpha Park w Warszawie, Red Park w Poznaniu i wrocławskiej Nowej Papierni. Klienci cenią takie rozwiązanie, bo taras to idealne miejsce do wypoczynku. Jest ono szczególnie istotne w przypadku inwestycji położonych w centrum miasta, jak np. Nowa Papiernia.

W nowym etapie tego projektu - Ultra Nova - dostępne będą industrialne penthouse’y usytuowane na dwóch ostatnich piętrach inwestycji, z okien których rozciągać będzie się malowniczy widok na Wrocław.

 

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

 

W każdej z naszych inwestycji posiadamy mieszkania z ogródkami o powierzchni do 120 mkw. usytuowane na parterze. Osiedle, które najszybciej będzie gotowe znajduje się przy ulicy Przaśnej wWarszawie. Można w nim znaleźć kilka mieszkań ze słonecznymi, dużymi ogródkami w cenie od 5695 zł/mkw. Na osiedlu Viva Garden 2, usytuowanym przy ulicy Białołeckiej, które będzie ukończone pod koniec tego roku również dostępne są mieszkania z ogródkami w cenie od 5390 zł/mkw.

 

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

 

W obu realizowanych przez nas projektach mieszkaniowych - Stacji Kazimierz i Mieście Wola w Warszawie nie zapomnieliśmy o najbardziej wymagających klientach. Z myślą o tej grupie nabywców przygotowaliśmy przestronne apartamenty o powierzchni przekraczającej nawet 100 mkw., które usytuowane są najczęściej na najwyższych kondygnacjach w budynkach. Szerokie możliwości aranżacyjne, najwyższa jakość wykończenia oraz dostęp do funkcjonalnych tarasów to tylko niektóre z ich atutów. Osiedla oferują liczne udogodnienia w częściach wspólnych obiektów, wśród których znajduje się całodobowa recepcja, monitoring oraz tereny rekreacyjne wokół budynków.

 

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

 

W tej chwili nie oferujemy penthous`ów, mieszkań dwupoziomowych, czy lokali z ogrodami. Piękne widoki zapewniają natomiast mieszkania usytuowane w wysokich budynkach w inwestycji Cztery Wieże w Katowicach. Rozpościera się z nich widok na Park Śląski lub na  zielone Załęże z urokliwym stawem Maroko.

W Krakowie niezwykle atrakcyjny widok na Wawel, Klasztor na Skałce, zakole Wisły, stare Podgórze, przepływającą bezpośrednio obok rzeczkę Wilgę oraz Park Antoniego Matecznego będzie miała duża część mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park.

Mieszkania z dużymi tarasami oferujemy zarówno w katowickich Czterech Wieżach, jak i na przykład w projekcie przy ulicy Banacha w Krakowie. 

 

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
cze 01 2016

Ile pieniędzy zostało na dopłaty do mieszkań...


Komentarze: 0

 Kiedy wyczerpią się środki przeznaczone na dopłaty w programie Mieszkanie dla młodych na 2017 rok? Jakie możliwości będą miały osoby chcące skorzystać z rządowego wsparcia, gdy przyjmowanie wniosków o dofinansowanie z przyszłorocznej puli zostanie wstrzymane? Komentarze na firm deweloperskich prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

W tym roku wnioski o dopłatę z MdM będą przyjmowane maksymalnie do kwoty 50 proc. budżetu przewidzianego na 2017 rok. Nie oznacza to, że klienci chcący nabyć mieszkanie z dopłatą będą musieli czekać aż do 2018 roku. W przypadku wstrzymania przyjmowania wniosków, trzeba będzie zaczekać do stycznia przyszłego roku, by szybko je ponownie złożyć. Na ten moment wykorzystano około 20 proc. z puli środków przeznaczonych na dopłaty na przyszły rok, z czego tylko w kwietniu aż 10 proc. Przy obecnym tempie przewiduje się, że wstrzymanie przyjmowania wniosków nastąpi w okolicy lipca.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Niezależnie od programów rządowych zawsze uwzględniamy potrzeby klientów. Zdajemy sobie sprawę z ich wrażliwości na cenę, dlatego nasza oferta dostosowana jest do bieżącej sytuacji rynkowej. Ze względu na ograniczoną dostępność wsparcia finansowego w ramach MdM część nabywców decyduje się na odłożenie zakupu w czasie. Osoby, które chciałyby skorzystać z rządowej dopłaty, ale nie moją na to szans, często rozważają inne możliwości finansowania i takim klientom przychodzimy z pomocą. Nasi doradcy zawsze starają się znaleźć najkorzystniejszą dla nabywcy formę finansowania zakupu mieszkania. 

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

Dopłaty obejmują około 10 proc. wartości transakcji związanych zakupem mieszkań. Nie należy liczyć, że po wyczerpaniu środków w MdM na 2018 rok deweloperzy zdecydują się na obniżki cen w tej wysokości. Trudno tego oczekiwać, szczególnie przy tak dużym zainteresowaniu nowymi mieszkaniami jakie jest obecnie, które z pewnością utrzyma się w najbliższym czasie.  

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

W naszych inwestycjach mieszkania spełniające wymogi programu MdM najczęściej sprzedawane są jako pierwsze. W projektach, których ukończenie zaplanowaliśmy w 2017 roku lokale, które oferowaliśmy w ramach MdM zostały już sprzedane. Klientom zainteresowanym zakupem w naszych nowych, warszawskich inwestycjach przy ul. Kałuszyńskiej i ul. Szklanych Domów doradzamy by skorzystali z dopłat w ramach budżetu na 2018 rok. Kilka tygodni oczekiwania dłużej na środki nie stanowi dla nas problemu, a nabywcom umożliwia uzyskanie rządowego dofinansowania.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Mieszkania w ramach programu MdM oferujemy w warszawskiej inwestycji Monte Verdi, zlokalizowanej przy ul. Popularnej. Liczymy na to, że uda się efektywnie wykorzystać te ostatnie miesiące i nasi klienci będą mogli skorzystać z puli środków przewidzianych na dopłaty w MdM na rok 2017. Należy zaznaczyć, że program jeszcze się nie kończy i nadal będą dostępne środki na dopłaty w kolejnym roku. Niektórzy deweloperzy prawdopodobnie będą musieli zgodzić się na otrzymanie zapłaty części ceny w odroczonym terminie. Trudniej będzie natomiast zawierać takie transakcje na rynku wtórnym, ponieważ właściciele mieszkań nie będą chcieli tak długo oczekiwać na zapłatę.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Dane BGK jednoznacznie wskazują na to, że jeśli środki z programu MdM przeznaczone na 2017 rok zostaną wyczerpane w 50 proc. do końca listopada, banki przestaną przyjmować wnioski o dofinansowanie aż do 1. stycznia 2017 roku. Natomiast jeśli zainteresowanie nadal się utrzyma na tym samym poziomie, to prawdopodobnie w drugim kwartale przyszłego roku będą dostępne już tylko fundusze z puli przewidzianej na 2018 rok. Posiadamy w ofercie mieszkania w osiedlach, których termin oddania do użytku przypada zarówno na 2017 rok, jak i na rok 2018. Dla potencjalnych nabywców mieszkań z rynku pierwotnego oznacza to, że nadal mają duże szanse na kupno nowego lokalu w ramach MdM, nawet jeśli będą musieli poczekać na przeprowadzkę rok czy dwa. Mieszkania spełniające kryteria określone w programie oferujemy m.in. w osiedlach Zielona Dolina i Willa One w Warszawie oraz Nowe Tysiąclecie w Katowicach.

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

Część środków z programie MdM jest zarezerwowana do wykorzystania w 2017 roku, choć należy spodziewać się, że zostaną one wykorzystane już na początku tego roku. Obecnie w ofercie deweloperów znajduje się duża liczba mieszkań z terminem na 2018 rok, część z nich może mieścić się w limitach programu.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W ramach naszej strategii postawiliśmy przede wszystkim na inwestycje ze średniego pułapu cenowego, dostarczane w bardzo dobrej jakości. Nie uzależniamy płynności naszej oferty od realizacji dopłat w ramach MdM. Zakończyliśmy właśnie budowę warszawskiego osiedla Księżycowa 60, w którym część mieszkań była objęta dopłatami i zakładamy, że niezależnie od dalszych losów programu MdM, wszystkie mieszkania w tej inwestycji znajdą nabywców jeszcze w tym roku.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service

W swoich działaniach i strategii biznesowej przewidzieliśmy różne możliwe scenariusze związane z programem MdM, dlatego teraz możemy zapewnić naszym klientom najlepsze rozwiązania spośród dostępnych na rynku. Osoby, które chciałyby skorzystać z szerokiej gamy możliwości ułatwiających finansowanie zakupu mieszkania znajdą je w Wawel Service.

Roma Peczyńska, marketing manager w RED Real Estate Development

Budżet na dopłaty w ramach MdM na 2017 rok wynosi 746 mln zł, ale ustawa pozwala na zarezerwowanie nie więcej niż połowy pieniędzy z tej puli w tym roku. Jeżeli zostanie osiągnięty ten pułap, to przyjmowanie wniosków zostanie wstrzymane. Kupujący otrzymają dofinansowania jedynie na mieszkanie oddawane w 2018 roku. Na znaczeniu mogą zyskać preferencyjne warunki płatności, na przykład takie, jak proponowany przez nas system płatności za mieszkanie 15/85, w którym 15 proc. wartości lokalu klient wpłaca po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałą część przy odbiorze kluczy.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

Posiadamy w ofercie szeroki wybór mieszkań w inwestycjach zlokalizowanych na Woli i Białołęce, a niebawem rozszerzymy go o propozycje także w innych dzielnicach Warszawy. Dzięki temu możemy zapewnić klientom mieszkania, spełniające ich wymagania względem lokalizacji i ceny, jak również lokale, przy zakupie których mogą skorzystać z dopłat w ramach programu MdM ze środków przeznaczonych na 2017 i 2018 rok.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

Mamy w ofercie dużą ilość mieszkań w cenach, które mieszczą się w limicie programu MdM. Większość realizowanych aktualnie inwestycji zakończymy w latach 2017 i 2018, dzięki temu klienci wciąż mogą skorzystać z rządowego wsparcia przy zakupie mieszkania.   

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

 

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
maj 25 2016

Czy jest więcej chętnych na wyższy standard...


Komentarze: 0

Czy do biur sprzedaży deweloperów trafia więcej osób poszukujących mieszkań w projektach o podwyższonym standardzie z atrakcyjnie zaaranżowanymi częściami wspólnymi, budowanych w droższych lokalizacjach? Czy przybywa klientów zdecydowanych na zakup lokali o większych powierzchniach? Serwis nieruchomości Dompress.pl prezentuje sondę przeprowadzoną wśród firm deweloperskich.

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

 

Na przykładzie naszych inwestycji widzimy, że wzrasta świadomość klientów, a co za tym idzie oczekiwania względem, nie tylko samych mieszkań, ale również części wspólnych, zagospodarowania terenów zielonych, czy wykonania elewacji. Rośnie także popyt na duże lokale praktycznie we wszystkich naszych projektach, zarówno typowo rodzinnych, jak i tych zlokalizowanych w centrach miast. Jest to spowodowane większą zdolnością nabywczą klientów, co jest następstwem niskich stóp procentowych.

 

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

 

Daje się zauważyć pewien wzrost zainteresowania większymi mieszkaniami w segmencie popularnym o niższych cenach jednostkowych. Poza tym, preferencje klientów nie zmieniają się od kilku lat. Podwyższonym standardem zainteresowanych jest ok. 25 proc. klientów. Cena jednostkowa wciąż jest podstawowym kryterium wyboru mieszkania.

 

Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej w Mennica Polska S.A.

 

Mieszkania rodzinne, 4–5-pokojowe w budynkach o bardzo dobrym standardzie wykończenia i dobrej lokalizacji nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Takich mieszkań rynek dostarcza jednak niewiele. Wiele osób chwali sobie domy na przedmieściach lub pod Warszawą. Aby mogły przekonać się do zamieszkania w centrum miasta potrzebują podobnych wrażeń i komfortu. Wybór mieszkania w wyższym standardzie położonego w centrum to wybór wygodnego stylu życia. Zlokalizowana w rejonie ulicy Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie Mennica Residence zapewnia możliwość szybkiego dotarcia do różnych punktów w mieście bez korzystania z samochodu. Mieszkania rodzinne zostały zaprojektowane na najwyższych piętrach w budynku. Kanonem ich aranżacji jest wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. W tego rodzaju mieszkaniach znajdziemy widne łazienki, obszerne werandy i kilkudziesięciu lub kilkusetmetrowe tarasy.   

 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord

 

Zakup mieszkania to oczywiście bardzo indywidualna kwestia. Poza jakością, lokalizacją i ceną klienci przywiązują wagę także do wykończenia części wspólnych. Oczekują ciekawego zagospodarowania zieleni i miejsc do wypoczynku. Rodziny z dziećmi poszukują także przyjaznego i bezpiecznego miejsca do zabawy dla pociech. Staramy się jak najlepiej na te oczekiwania odpowiadać. W Warszawie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w inwestycji Śródmieście Wilanów oraz projekcie Stacja Kazimierz, w którym nabywcy cenią sobie bliskość centrum, dobrą lokalną infrastrukturę, a także wysokiej jakości nowoczesne wykończenie. Bramą Sopocką w Gdyni interesują się także inwestorzy. Oferujemy tam przestronne apartamenty w cichej, kameralnej okolicy. Trójmiasto z roku na rok przeżywa coraz większe oblężenie turystów w okresie wakacyjnym, co sprawia, że inwestycja w apartament w nadmorskim kurorcie staje się coraz chętniej rozważaną lokatą kapitału.

 

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service

 

Odnotowujemy coraz większy przyrost liczby klientów zainteresowanych inwestycjami o podwyższonym standardzie. Nabywcy zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka lat temu przywiązują wagę do części wspólnych budynku, zaaranżowania przestrzeni wokół, czy jakości wykończenia projektu. Świadomi konsumenci coraz częściej porównują oferty firm, mając świadomość czego mogą oczekiwać, za jaką cenę i stają się coraz bardziej wymagający. Dotyczy to zwłaszcza osób poszukujących mieszkań z wyższej półki. Ze względu na cenę takich lokali wymagania nabywców są również odpowiednio większe. Z roku na rok wzrasta również metraż przeciętnego mieszkania sprzedawanego w Wawel Service. Staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb klientów, dlatego budujemy nie tylko większe mieszkania, ale także więcej inwestycji o prestiżowym charakterze, takich jak Osada Czorsztyn, czy Apartamenty Sowiniec.

 

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

 

Znaczny wzrost zainteresowania większymi, wygodnymi lokalami o podwyższonym standardzie był odczuwalny już kilka kwartałów temu. W tej chwili ze względu na dobrą sytuację gospodarczą, pociągającą za sobą większą dostępność kredytów i zamożność klientów, poziom chętnych na takie mieszkania utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

 

Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest

 

Przede wszystkim zauważamy wzmożenie zainteresowania zakupem lokali wykończonych „pod klucz”. Coraz więcej nabywców korzysta z usługi adaptacji lokali według uzgodnionego uprzednio projektu aranżacji. Szeroka gama materiałów możliwych do zastosowania oraz różnorodność w wyborze wyposażenia pozwala na wykończenie mieszkania w bardzo dobrej jakości i atrakcyjnej cenie.

 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

 

Według danych GUS statystyczny Polak zarabia coraz więcej. Daje się to również zauważyć w przypadku klientów poszukujących mieszkań. Przybywa kupujących mniejsze mieszkania za gotówkę, ale także tych, którym poprawiła się zdolność kredytowa i mogą sobie pozwolić na zakup większego mieszkania w inwestycji o podwyższonym standardzie, po to by polepszyć jakość zamieszkania. Coraz większe znaczenie klienci przykładają do standardu nabywanej nieruchomości, ale przede wszystkim liczy się dla nich projekt i rozkład samego mieszkania. Ważna jest oczywiście też lokalizacja, infrastruktura i otoczenie inwestycji. 

 

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

 

Coraz więcej osób interesuje się dużymi mieszkaniami o podwyższonym standardzie. To zjawisko jest szczególnie dobrze widoczne w sprzedaży największych mieszkań w naszych inwestycjach, które zlokalizowane są na ostatnich kondygnacjach w budynkach. Tego rodzaju lokale znikają z naszej oferty już w pierwszych tygodniach od momentu uruchomienia sprzedaży inwestycji. Ich nabywcami są osoby, które na pierwszym miejscu stawiają komfort, rozbudowane możliwości aranżacyjne oraz dodatkowe udogodnienia takie, jak m.in. przestronny taras na dachu budynku. Wyniki sprzedaży, jakie notujemy, jasno wskazują, że takich osób sukcesywnie przybywa.

 

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

 

Popyt na mieszkania o podwyższonym standardzie jest duży i od dłuższego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie. W warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego mieszkania o podwyższonym standardzie cieszą się zainteresowaniem klientów, ponieważ znajdują się na najwyższych piętrach i sąsiadują z mniejszą liczbą innych lokali. Mieszkania o większej powierzchni najczęściej kupowane są jako docelowe, dlatego klienci zwracają większą uwagę na standard i jakość wykończenia budynku, w tym elewacji i klatek schodowych.

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

 

W ostatnim okresie odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie inwestycjami w podwyższonym standardzie. Z naszych obserwacji wynika, że nabywcy wolą kupować mieszkania z rynku pierwotnego i jeśli już zdecydują się na inwestycję zaoszczędzonego kapitału w mieszkanie, chcą aby spełniało ich wszelkie potrzeby i oczekiwania. Komfortowe rozkłady mieszkań, duże drewniane okna, obszerne balkony i tarasy oraz duże przeszklenia elewacji przyciągają klientów do naszej warszawskiej inwestycji Bliska Wola. Jego mieszkańcy będą mieli do dyspozycji place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, bulwar z miejscem na ogródki kawiarniane oraz boiska do piłki nożnej.

 

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

 

Musimy przyznać, że daje się zauważyć większe zainteresowanie mieszkaniami w lepszym standardzie. Wzrost oczekiwań klientów to sytuacja zgodna z naszymi przewidywaniami i ważny element naszej strategii. Oferowane przez nas mieszkania mieszczą się zawsze w rozsądnych przedziałach cenowych, a jednocześnie dbamy o to, żeby dostarczyć przemyślany produkt. Zwracamy przy tym uwagę na oryginalność i dopracowanie projektu oraz wykończenie części wspólnych.  

 

Ewa Skibińska, marketing manager w RED Real Estate Development

 

Na dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne zwraca uwagę coraz więcej klientów, którzy pytają głównie o małą architekturę, zieleń, patia, place zabaw dla dzieci, windy, czy wideodomofony. Dostrzegamy, że zwiększa się świadomość nabywców, że dobry projekt oraz wysoki standard oznacza zarówno komfort, jak i trwałość. Osób poszukujących loftów i soft loftów w podwyższonym standardzie w naszej, wrocławskiej  inwestycji Nowa Papiernia rzeczywiście przybywa. Drugi etap osiedla już w czasie przedsprzedaży cieszył się dużą popularnością. Oryginalny projekt z designerskim wykończeniem przyciągnął osoby, które chcą mieszkać nieszablonowo i wygodnie.

 

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.

 

Posiadamy w ofercie mieszkania na terenie warszawskiej Woli i Białołęki, a niebawem zaproponujemy je także w innych dzielnicach Warszawy.  Mamy w ofercie także propozycje dla klientów pragnących zamieszkać w domach. Klientom poszukującym nieruchomości zapewniających większy komfort mamy do zaoferowania domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 150 mkw. i ponad 500 m działkach w Osiedlu Olesin oraz domy  o powierzchni 140 mkw. na działkach od 300 do 450 mkw. w osiedlu Park Dworski, w cenach zaczynających się od  653 tys. zł.

 

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

 

Od 20 lat działalności na rynku wyspecjalizowaliśmy się w budowie funkcjonalnych mieszkań z bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Nie spotkaliśmy się z chęcią nabywania mieszkań o podwyższonym standardzie ze strony klientów.       

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

 

Więcej informacji

info@dompress.nieruchomosci.pl

dompress : :
maj 24 2016

Krasińskiego 58 - osiedle wpisane w tkankę...


Komentarze: 0

 W drugim etapie budowy inwestycji usytuowanej u zbiegu ulic Krasińskiego i Elbląskiej powstanie ponad 90 mieszkań

Na terenie prestiżowego i niepowtarzalnego w swoim klimacie Żoliborza, w ramach realizacji osiedla Krasińskiego 58 został niedawno oddany do użytku pierwszy budynek ze 114 mieszkaniami i 6 lokalami usługowymi. W ofercie sprzedaży pozostało już tylko kilka ostatnich mieszkań. Firma Home Invest, która jest inwestorem projektu kończy przygotowania do budowy i wprowadzenia na rynek drugiego etapu osiedla, w którym powstanie ponad 90 mieszkań.         

Krasińskiego 58 to jedna z kilku inwestycji prowadzonych w Warszawie przez spółkę Home Invest, która projekty mieszkaniowe na terenie miasta z sukcesem realizuje od ponad 10 lat. Obszar żoliborskiego osiedla usytuowanego przy ulicy Krasińskiego i Elbląskiej stanowi uzupełnienie ładu urbanistycznego Zatrasia, dzięki transparentności całego obszaru inwestycji, widocznego poprzez zastosowanie lekkiego, ażurowego ogrodzenia, jak również bezpośredniemu dostępowi mieszkańców dzielnicy do zespołu usług znajdującego się w gotowym budynku. Spójne połączenie z bujną zielenią przyległego parku zostało z kolei osiągnięte dzięki bogatym nasadzeniom w postaci ozdobnych  drzew i krzewów na łagodnie ukształtowanych skarpach.  

Na takim  rozwiązaniu, kiedy nowa zabudowa porządkuje jednocześnie otaczającą przestrzeń publiczną, ostatecznie stając się jej integralną częścią, zależało zarówno inwestorowi osiedla, jak również pracownikom Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Stąd nie dziwi szybka decyzja dewelopera w sprawie demontażu muru izolującego osiedle, który powstał z powodu błędów wykonawcy, niezgodnie z zatwierdzonym projektem i decyzją o pozwoleniu na budowę wydaną przez Naczelnik Wydziału Architektury Zdzisławę Frydrych. W rezultacie teren  inwestycji został maksymalnie udostępniony wizualnie przy jednoczesnej dbałości o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak zauważa Grzegorz Barbachowski - prezes zarządu Home Invest, po zakończeniu budowy drugiego etapu inwestycji Krasińskiego 58 dzielnica zyska kolejny, nowocześnie zabudowany kwartał. Ciekawe rozwiązania architektoniczne, dopasowane do skali otoczenia, podkreślą szczególne walory estetyczne Sadów Żoliborskich. Całe osiedle w naturalny sposób wpisze się w układ przestrzenny i infrastrukturę tej części dzielnicy poprzez zwartą, kameralną zabudowę łączącą się z terenami publicznymi.

 

Więcej informacji

Żaneta Pieczek

Zaneta.Pieczek@homeinvest.pl

www.homeinvest.pl

dompress : :
maj 20 2016

Jak ustawa gruntowa wpłynie na rynek mieszkaniowy...


Komentarze: 0

 Czy nowe przepisy związane z gospodarowaniem gruntami będą miały znaczący wpływ na rynek deweloperski? Czy ograniczenia, jakie niesie wprowadzona właśnie ustawa spowodują podwyżkę cen mieszkań? Portal nieruchomości Dompress.pl prezentuje sondę przeprowadzoną wśród firm deweloperskich.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Ograniczenia związane z obrotem gruntami rolnymi na pewno niekorzystnie wpłyną na rynek nieruchomości, utrudniając nie tylko realizację nowych inwestycji, ale również stanowiąc podstawę do wzrostu cen mieszkań. Wpływają na to dwa czynniki. Ilość gruntów rolnych, których w największych miasta jest około 30-50 proc. oraz brak miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, którymi nie jest objęte około 75 proc. powierzchni Polski. Sytuacja wcale nie wygląda lepiej w największych aglomeracjach, gdzie powstaje najwięcej nowych inwestycji. W Warszawie niespełna 37 proc. terenu ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w Krakowie 48 proc., a we Wrocławiu 56,7 proc. Co gorsze, brak planu nie dotyczy gruntów na obrzeżach miast, ale parceli zlokalizowanych w centrum. To sprawia, że działki z planem zagospodarowania stają się „dobrem luksusowym”,  a więc naturalnie ich cena wzrośnie. Będzie to miało swoje przełożenie na finalną cenę mieszkań.

W tym roku wzrost cen nie powinien jeszcze być widoczny. W ostatnich miesiącach firmy deweloperskie były aktywne nie tylko w zakresie uruchamiania sprzedaży nowych projektów, ale również uzupełniania swoich banków ziemi. Największe spółki posiadają zapasy na realizację kilku tysięcy mieszkań. Przy utrzymującym się popycie nie wystarczy to jednak na długo.

Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord S.A.

Ograniczenie podaży jest zawsze czynnikiem, który potencjalnie może wpłynąć na wzrost cen. W tym przypadku sytuacja może przełożyć się na mieszkania, których cena zależna jest od wielu czynników, w tym m.in. od ceny zakupu gruntu pod inwestycję. Na pełną ocenę wpływu nowych regulacji na ceny gruntów trzeba będzie jeszcze poczekać. Kolejne miesiące pokażą, czego należy się spodziewać. Nie oczekuję jednak gwałtownych wahań cen. Będziemy oczywiście przygotowani na każdy z możliwych scenariuszy. Co jednak istotne, jako posiadacz największego wśród deweloperów banku ziemi, Polnord nie ma obecnie potrzeby uzupełniania landbanku poprzez zakup nieruchomości.

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.

Zmiana ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w praktyce wstrzymuje obrót gruntami nieposiadającymi miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, a to oznacza zablokowanie dla inwestycji około połowy gruntów dotychczas zabudowywanych. Jeśli ustawa szybko nie zostanie znowelizowana, np. poprzez wyłączenie z jej działania terenów miast, już w przyszłym roku może to znacząco odbić się na ofercie nowych mieszkań. W najbliższych miesiącach nie odczujemy jeszcze jej skutków, gdyż firmy mają pewne zapasy gruntów, a w ich ofercie są inwestycje już rozpoczęte.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Wprowadzenie zmian w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego ogranicza możliwości zakupu terenów inwestycyjnych przez firmy deweloperskie. W największych polskich aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, czy Poznań, w których inwestują deweloperzy większość gruntów nie jest objęta miejscowymi planami, a duża cześć z tych terenów widnieje w ewidencji jako grunty rolne. Dodatkowo utrudnienia związane z przekształceniem działek z pewnością spowodują wzrost cen atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych położonych na obszarach objętych planami. W dłuższym okresie czasu może zmniejszyć się podaż gruntów, które gwarantowały sprawne wprowadzenie ofert inwestycji mieszkaniowych na rynek. Może to skutkować wzrostem cen mieszkań, ale nie należy się spodziewać większych zmian w tym roku, gdyż duże spółki deweloperskie mają zgromadzone „banki ziemi”, które gwarantują realizację inwestycji mieszkaniowych co najmniej przez 2 - 3 lata.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Ze względu na projekt deweloperzy nie będą mogli kupić w celach inwestycyjnych gruntów rolnych, które nie zostały objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Ceny mieszkań mogą wzrosnąć jedynie w tych inwestycjach, które będą powstawać na ziemi, którą deweloperzy postanowią przekształcić w grunt budowlany, ze względu na duże koszty takiego procesu. J.W. Construction realizuje inwestycje na gruntach objętych planami zagospodarowania przestrzennego, dlatego nowelizacja ustawy o ziemi rolnej dla nas i naszych klientów nie będzie miała większego znaczenia, a także nie powinna wpłynąć  na ceny mieszkań.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Wprowadzenie nowych zasad związanych z gospodarowaniem ziemią może negatywnie wpłynąć na nowe inwestycje budowlane w całym kraju. Zmniejszy się dostępność nowych gruntów, a ceny działek inwestycyjnych, które nie podlegają ustawie będą droższe w zakupie. Konsekwencją takiej sytuacji może być wzrost cen mieszkań w niektórych lokalizacjach.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service

Nowe zasady związane z gospodarowaniem ziemią będą niosły za sobą odczuwalne dla całego rynku zmiany. Ograniczenie dostępu do gruntów oraz utrudnianie przekwalifikowania ich przeznaczenia odbije się na rynku mieszkaniowym, a przede wszystkim na potencjalnych nabywcach. Przede wszystkim znacząco zwiększą się ceny mieszkań. Blokowanie pozyskiwania nowych terenów, nieobjętych planem zagospodarowania przestrzennego, czyli gruntów tańszych sprawi, że cena ziemi dopuszczonej do obrotu wzrośnie, a co za tym idzie deweloperzy, aby utrzymać się na rynku będą musieli podnieść ceny mieszkań w swoich projektach.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

Zmiany w obrocie gruntami z pewnością wpłyną na obrót ziemią, jednak ich sutki będą odczuwalne dopiero w pewnej perspektywie. W tej chwili deweloperzy mają duże zasoby gruntów przeznaczonych pod budowę i z uwagi na długość procesu inwestycyjnego z pewnością w tym roku zmiany nie będą widoczne.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Grupa Waryński realizuje  inwestycje w centrum Warszawy, gdzie ryzyka związane ze zmianami w gospodarowaniu ziemią rolną są minimalne. Konsekwencji zmian prawnych mogą spodziewać się inwestorzy realizujący projekty na przedmieściach,  dotychczas korzystający z możliwości przekształcenia gruntów rolnych w budowlane. Niemniej jednak, deweloperzy zainteresowani peryferyjnymi lokalizacjami dysponują już potężnymi bankami ziemi, a znając plany zmian, na pewno zdążyli uregulować sytuację prawną posiadanych gruntów. Istnieje ryzyko, że w związku z ograniczeniem dostępności gruntów wrośnie cena tych, które znajdują się obecnie w obrocie. Należy zwrócić uwagę, że cena gruntu, związana z jego lokalizacją, jest faktycznie jedną z głównych pozycji w wycenie mieszkań, ale nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na ostateczną decyzję klienta o zakupie. Równie ważna jest jakość wykonania i zaufanie do dewelopera. W pierwszych miesiącach 2016 roku ceny mieszkań w naszych projektach nie uległy zmianom i przewidujemy, że w kolejnych miesiącach sytuacja również będzie pod tym względem stabilna. Stale monitorujemy bieżącą sytuację. W przypadku każdej zmiany potrzeba czasu, aby ocenić, w jaki sposób odbierze ją rynek. Nie przewidujemy jednak, aby modyfikacje dot. zasad związanych  z gospodarowaniem ziemią, znacząco wpłynęły na zmianę poziomu stawek w naszych inwestycjach.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

Istotne pozostaje pytanie, czym jest nieruchomość rolna w świetle ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (UKUR). Czy samo uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy wystarczy, aby uznać, że nie mamy do czynienia z nieruchomością rolną? Poszukując racjonalnej wykładni wydaje się, że dopiero zmiana przeznaczenia gruntu i wyłączenie z produkcji rolnej oraz zmiana w ewidencji gruntów i budynków na nieruchomość o przeznaczeniu nierolnym pozwala mieć nadzieje, że nie będziemy już mieli do czynienia z nieruchomościami rolnymi. Wydaje się, że istotne będzie również dokonywanie podziału działek na mniejsze niż 3000 mkw. przed ich nabyciem. W przeciwnym razie, transakcja może być obciążona ryzkiem uznania za nieważną, gdyby ktoś wykazał, że mieliśmy jednak do czynienia z nieruchomością, która mogła być wykorzystywana na cele rolne. Trudno dzisiaj jeszcze ocenić, jaki wpływ na ceny mieszkań będzie miało zastosowanie powyższych procedur.

Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development

Wbrew pozorom grunty rolne stanowią znaczną część obszarów wielu miast,  głównie na obrzeżach. Inwestor, który rozwija tam swoją działalność spotka się z większymi utrudnieniami. Będzie musiał przejść dodatkowe procedury, wydłuży się czas przygotowania inwestycji, a w ostateczności zwiększy się jej cena.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment

Na razie nie odczuwamy żadnych zmian i ograniczeń, jeśli chodzi o dostęp  do gruntów. Rynek nieruchomości  kolejny rok działa na ustabilizowanym poziomie.

 

Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki

dompress : :