Najnowsze Wpisy

Wiosna w mieszkaniówce  Komentarze (0)
04. marca 2014 12:35:00
linkologia.pl spis.pl

W najbliższym czasie wejdzie na rynek sporo nowych projektów. Portal nieruchomości Dompress.pl sprawdził, jakie mieszkania będzie można znaleźć wiosną w nowej ofercie deweloperów.     

 

Jedną z najbardziej aktywnych inwestycyjnie firm będzie Dom Development. W drugim kwartale bieżącego roku deweloper zamierza wprowadzić do sprzedaży mieszkania w 7 inwestycjach, m.in. w Warszawie przy ul. Naruszewicza, Wrzeciono i na stołecznym Tarchominie. - Planujemy także rozpocząć inwestycję mieszkaniową przy Alei Piastów we Wrocławiu. W I półroczu tego roku na rynek może trafić nawet ok. 1 400 mieszkań - informuje portal Radosław Bieliński z Dom Development.

 

Firma Dolcan w 2014 roku dostarczy z kolei ponad 900 nowych mieszkań. - Dwie spośród zapowiadanych przez nas inwestycji zostały już rozpoczęte, w Częstochowie i Rembelszczyźnie. Osiedle Jordanowskie w Częstochowie powstaje przy ul. Pułaskiego, docelowo znajdzie się w nim 270 mieszkań (w III etapach). W Rembelszczyźnie, przy samej granicy z warszawską Białołęką, wystartowała budowa kolejnego osiedla mieszkań bezczynszowych - Żółte Tulipany, w którym w dwóch etapach powstanie 36 mieszkań - wymienia Robert Ziółek, prezes zarządu w firmie Dolcan.

- W stolicy rozpoczniemy także realizację II etapu naszej flagowej inwestycji - Ogrody Ochota przy Al. Krakowskiej (wartość 90 mln zł). W nowym etapie zaoferujemy 198 mieszkań i 8 lokali usługowych. Docelowo kompleks składał się będzie z 1500 mieszkań - wyjaśnia Robert Ziółek. Prezes firmy Dolcan  zapowiada również w drugim kwartale roku rozpoczęcie rozbudowy innej stołecznej inwestycji - Osiedla Tęczowego położonego we Włochach. W II etapie inwestycji do kupienia będą 72 mieszkania o metrażu od 46 do 65 mkw.

- Także w warszawskich Włochach wystartuje nowy projekt kompaktowych mieszkań, pozwalający młodym osobom na zakup pierwszego lokum w przystępnej cenie i wygodnej lokalizacji - podkreśla Robert Ziółek. W pierwszym etapie tej inwestycji Dolcan wprowadzi na rynek 242 mieszkania. Ponadto firma zapowiada dalszą rozbudowę osiedli mieszkań bezczynszowych, m.in. na Białołęce, a także rozpoczęcie nowej inwestycji w formule bezczynszowej na Targówku.

 

Echo Investment w tym roku zamierza uruchomić 8 nowych projektów mieszkaniowych. - Nasza oferta wzbogaci się o ponad 700 mieszkań. Nowe propozycje sprzedażowe pojawiły się już m.in. w Krakowie (Bronowicka 42) i we Wrocławiu (Grota 111), a kolejne inwestycje ruszą w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Krakowie. Podobnie jak w dotychczas, w nowej ofercie znajdą się lokale z segmentu apartamentowego i mieszkań o podwyższonym standardzie - mówi portalowi Dompress.pl Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp deklaruje, że w II kwartale roku firma wprowadzi do sprzedaży  przede wszystkim kolejne etapy już rozpoczętych inwestycji. - Będzie to łącznie 5 projektów w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk. Dodatkowo planujemy uruchomienie dwóch nowych projektów w Warszawie. Tym samym w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy nasza oferta zostanie uzupełniona blisko o 1000 nowych mieszkań - deklaruje Mirosław Kujawski. Największy udział w nowej ofercie LC Corp będą miały mieszkania 2 i 3 pokojowe, zaprojektowane z myślą o optymalizacji współczynnika liczby pomieszczeń do powierzchni. 

Na warszawskim Mokotowie, tuż obok Galerii Mokotów Ronson Development zamierza rozpocząć w najbliższym czasie sprzedaż pierwszego etapu projektu swojego nowego projektu  - Moko. W inwestycji przy ulicy Magazynowej w sprzedaży znajdzie się 170 mieszkań. - Wkrótce chcemy też wprowadzić do sprzedaży kolejny, czwarty i zarazem ostatni już etap osiedla Sakura przy ulicy Kłobuckiej, również na Mokotowie. Do kupienia będzie w nim kolejnych 128 mieszkań. Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału planujemy uruchomić sprzedaż mieszkań z drugiego etapu (105 mieszkań) naszej szczecińskiej inwestycji Panoramika, która zlokalizowana jest przy ul. Duńskiej w dzielnicy Warszewo - wymienia Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Plany inwestycyjne firmy Ronson na pierwszą połowę 2014 roku obejmują jeszcze rozpoczęcie w Poznaniu budowy osiedla Młody Grunwald ze 137 mieszkaniami. Do sprzedaży powinien trafić w tym czasie także drugi etap (149 lokali) innej poznańskiej inwestycji firmy - Copernicus znajdującej przy ul. Kościelnej

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service zapowiedziałrozpoczęcie kolejnej energooszczędnej inwestycji na krakowskim Kurdwanowie. - Halszki 28A to kolejny etap rozbudowy kompleksu mieszkaniowego przy ul. Halszki. Znajdą się w nim 94 mieszkania o pow. od 30 do 80 mkw. Zastosowane rozwiązania projektowe i techniczne mieszkania w inwestycji będą mogły być eksploatowane przy mniejszym zużyciu energii niż w przypadku tradycyjnego budownictwa - podkreśla Piotr Kijanka. Dyrektor  Wawel Service zwraca uwagę, że winwestycji zostanie zainstalowany system rekuperacji, czyli odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku. Mieszkania będzie można nabyć korzystając z programów Mieszkanie dla Młodych oraz dopłat NFOŚiGW do kredytu hipotecznego na zakup energooszczędnego mieszkania.

Bardzo ważnym elementem oferty Matexi Polska będzie zaś w nadchodzących miesiącach niedawno wprowadzona do sprzedaży inwestycja Na Romera na warszawskim Ursynowie, w której firma oferuje 106 mieszkań. - Kolejnym mocnym punktem naszej oferty są trzypokojowe mieszkania na osiedlu Słodowiec Park na Bielanach. Ich szczególnym wyróżnikiem są bardzo przemyślane rozkłady mieszkań w metrażach - już od 50 mkw. Późną wiosną planujemy uruchomienie sprzedaży mieszkań w  inwestycji Apartamenty Marymont, kameralnym kompleksie nowoczesnych willi miejskich na styku Żoliborza i Bielan. Jest to bardzo dopracowany i  nowoczesny projekt, który powstał we współpracy z pracownią JEMS Architekci - wyjaśnia Elżbieta Brodowska dyrektor sprzedaży i marketingu w Matexi Polska.

 

Spółka Vantage Development w tym czasie oferować będzie przede wszystkim mieszkania w swojej kluczowej inwestycji – Promenadach Wrocławskich. - Kończymy właśnie sprzedaż mieszkań w I etapie. Rozpoczęliśmy także sprzedaż lokali w II etapie, który zostanie oddany do użytku już pod koniec 2014 roku. Wśród 222 mieszkań w sprzedaży znajdują się lokale o powierzchni od  30 do 150 mkw. - podaje Edward Laufer, prezes Vantage Development. - Wiosną będziemy oferować także mieszkania w inwestycji Centauris w prestiżowej, wrocławskiej dzielnicy Krzyki - Borek, gdzie oddany do użytku został II etap tej inwestycji, a niebawem rozpocznie się budowa III fazy projektu - deklaruje Edward Laufer.

Swoje kolejne projekty zapowiada także Grupa Inwest, która  prowadzi obecnie budowę 7 inwestycji w Warszawie i Katowicach. - W tym roku rozpoczniemy kolejną inwestycję w Katowicach przy ulicy Pułaskiego. W sumie projektowanych jest w niej 150 mieszkań - informuje Urszula Hofman z firmy Grupa Inwest.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Ile musisz zarabiać by pożyczyć na małe, stołeczne dwa pokoje

Najtańsze kawalerki w Warszawie można kupić w kwocie poniżej 200 tys. zł. Dwa pokoje zmieszczone na niewielkiej powierzchni znajdziemy za ok. 250 tys. zł. Według danych portalu nieruchomości Dompress.pl, na stołecznym rynku deweloperskim mieszkania wystawione są na sprzedaż średnio za 450 tys. zł. Jednak najmniejsze nowo budowane lokale o powierzchni do 40 mkw. można kupić przeciętnie w kwocie ponad 240 tys. zł.     

Ile trzeba zarabiać by ubiegać się w banku o kredyt na kompaktową dwójkę? Osoba prowadząca samodzielnie gospodarstwo domowe chcąca zaciągnąć 30 letni kredyt na nieruchomość o wartości 250 tys. złotych powinna wykazać się miesięcznymi dochodami w wysokości od 2,5 tys. do ok. 3 tys. złotych netto, oblicza Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. Zaznacza przy tym, że kredytobiorca nie powinien mieć innych obciążeń kredytowych i posiadać 5 proc. kwoty na zabezpieczenie obowiązkowego wkładu własnego.

Jacek Kasperczyk przyznaje, że przy obliczaniu zdolności kredytowej banki stosują skomplikowane formuły matematyczne, które uwzględniają nie tylko wysokość osiąganych przez klienta dochodów, ale także ponoszone wydatki, wiek, czy okres na jaki zobowiązanie ma zostać zaciągnięte.

Duża ilość zmiennych branych pod uwagę oraz różnorodne podejście i polityka poszczególnych banków skutkuje tym, że zdolność kredytowa przyjmuje różną wartość. Dlatego, jak zwraca uwagę analityk, brak zdolności kredytowej w ocenie jednego banku nie jest absolutnie równoważny z brakiem szans na kredyt u konkurencji.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku akceptowalnego przez bank źródła dochodu. W tym aspekcie banki starają się być elastyczne. Osoba wnioskująca o kredyt hipoteczny może uzyskiwać przychody z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, albo z prowadzonej samodzielnie działalności gospodarczej.

Różnice w poszczególnych bankach dotyczą branej pod uwagę minimalnej długości pracy przy konkretnej formie zatrudnienia. O ile w przypadku umowy o pracę bank wymaga przepracowanych co najmniej 3 miesięcy, to przy samozatrudnieniu okres ten musi wynosić minimum 12 miesięcy, a często znacznie więcej.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk portalu nieruchomości Dompress.pl

dompress : nieruchomości : dompress, mieszkania na sprzedaż

Najwięcej mieszkań przybędzie na Woli 
24. lutego 2014 12:37:00
linkologia.pl spis.pl

Nowe stołeczne projekty uruchamiane są przede wszystkim na Woli, Mokotowie,  Bielanach i Ursynowie

Najwięcej nowych mieszkań deweloperzy mają do zaoferowania na warszawskiej Woli. W tej dzielnicy dostępnych jest wiele terenów poprzemysłowych, stąd duża aktywność firm deweloperskich na tym obszarze.

Poza Wolą, sporo mieszkań weszło ostatnio do sprzedaży na osiedlach zlokalizowanych na Bielanach, Mokotowie i na Ursynowie w okolicy Kłobuckiej. Najczęściej projektowane są nie tyle  nowe inwestycje, co realizowane kolejne etapy osiedli, które niedawno powstały. Projekty, w których mieszkania będą kwalifikowały się do dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych pojawią się też najprawdopodobniej wiosną na najtańszej w stolicy Białołęce.    

Ceny mieszkań wprowadzanych do sprzedaży utrzymują się na poziomie średnich stawek obowiązujących w poszczególnych dzielnicach. Jak podaje portal nieruchomości Dompress.pl, przeciętna stawka ofertowa mera kwadratowego na rynku deweloperskim w Warszawie wynosi obecnie ponad 7100 zł. Na Woli, gdzie deweloperzy budują najwięcej, metr oferowany jest średnio za 7450 zł

Pomimo dużego zainteresowania zakupem mieszkań w ostatnim czasie, deweloperzy nie podnoszą cen w projektach wprowadzanych na rynek. Z drugiej strony niechętnie też obniżają stawki, a zamiast tego oferują bonusy w postaci miejsca postojowego, komórki lokatorskiej lub wykończenia lokalu. 

- Koszt wykończenia lokalu nie jest mały, szczególnie że osoby kupujące mieszkania na kredyt muszą teraz wyłożyć minimum 5 proc. wartości mieszkania jako udział własny. W związku z tym najbardziej poszukiwane na rynku są oferty z wykończeniem w cenie. Takie mieszkania mamy na osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach. W sprzedaży zostały jeszcze nieduże mieszkania trzypokojowe. Po zakupie klienci mogą się  do nich od razu wprowadzić - mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.    

Mieszkania deweloperskie są dziś konkurencyjne cenowo w porównaniu z lokalami używanymi. Z ofertą rynku pierwotnego może obecnie konkurować tylko najtańsza na rynku wtórnym, wysłużona wielka płyta. Małe lokale, podobne do tych które powstawały kilkadziesiąt lat temu budują teraz deweloperzy.  To właśnie takie mieszkania cieszą się największym powodzeniem na rynku ze względu na kompaktowe rozmiary i przystępniejsze ceny.  

Na stołecznym rynku, mimo dużej aktywności deweloperów, mieszkań ubywa. W ciągu minionego roku oferta mieszkaniowa w całej Warszawie zmalała o ponad 16 proc., podaje  redNet Property Group. Pod koniec 2013 roku można było wybierać spośród ponad 16 tys. lokali. Najbardziej oferta zmalała na Białołęce, Żoliborzu i w Ursusie. Wybór nowych mieszkań zmniejszył się w też na Pradze-Północ i na Ochocie.

 

Autor: RED Real Estate Development

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Jaką mamy szansę na znalezienie gotowego mieszkania deweloperskiego   

Sprzedaż nowych mieszkań w 2013 roku była najlepsza od kilku lat.  Wydawać by się mogło, że to efekt nisko oprocentowanych kredytów mieszkaniowych. Okazuje się, że wręcz przeciwnie, rynek kredytów hipotecznych w minionym roku znalazł się w dołku. Mieszkania kupowane były w dużym stopniu za gotówkę.

Kilkanaście tysięcy transakcji na ogólnopolskim rynku pierwotnym zawartych zostało w ubiegłym roku przez inwestorów, którzy finansowali zakup ze środków własnych, podaje Reas. Do zakupu przystąpiły osoby, które wyczekiwały na jak największy spadek cen po boomie.

Sprzedaż idzie dobrze, a we wszystkich aglomeracjach w kraju nowych mieszkań ubywa. W2013 roku sprzedało się 36 tys. lokali, podczas gdy na rynek weszło zaledwie 24 tys. Teraz w sześciu głównych miastach (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście) deweloperzy mają wystawionych na sprzedaż ponad 41 tysięcy. To o 27 proc. mniej, niż w II kwartale 2012 roku, kiedy wielkość oferty osiągnęła rekordowy poziom.

Wykończenie kluczem do sprzedaży

Niemal co czwarte mieszkanie oferowane w największych aglomeracjach w kraju to lokal gotowy. Z analiz portalu nieruchomości Dompress.pl wynika, że największym zainteresowaniem kupujących cieszą się właśnie mieszkania w osiedlach, których budowa już się zakończyła.  Szczególnie poszukiwane są te oferty, gdzie wykończenie lokalu jest wliczone w cenę. Tym bardziej, że od nowego roku zaciągając kredyt trzeba mieć obowiązkowo kapitał na pokrycie co najmniej 5 proc. wkładu własnego.  

- Dla wielu osób pokrycie wkładu własnego i samodzielne wykończenie mieszkania to zbyt duże obciążenie. Dlatego klienci chętnie wybierają takie inwestycje, w których do zakupionego mieszkania mogą się od razu wprowadzić. W tym roku zauważyliśmy zdecydowany wzrost zapytań o mieszkania na Osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach, na którym oferujemy mieszkania z wykończeniem pod klucz. Inwestycja jest już ukończona, w sprzedaży nie pozostało już zbyt dużo mieszkań, ale osoby które poszukują niewielkich mieszkań trzypokojowych znajdą na pewno coś dla siebie -  wyjaśnia Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.    

Czy ceny jeszcze spadną?

Mieszkania deweloperskie nie tylko już nie tanieją, ale ich ceny w niektórych miastach zaczęły powoli wzrastać. Do najwyraźniejszego wzrostu w ciągu ostatnich trzech miesięcy doszło na wrocławskim rynku pierwotnym. Nowe mieszkania we Wrocławiu podrożały w tym czasie o ponad 3 proc., podaje Emmerson Realty. Ceny wzrosły też nieznacznie w Warszawie, a w Gdańsku lekko spadły. W pozostałych miastach ostatnie miesiące nie przyniosły istotnej zmiany.  

W porównaniu z końcem 2012 roku w Warszawie jest dziś drożej, podobnie jest w Poznaniu. W Krakowie i Wrocławiu średnia cena mieszkań oferowanych przez deweloperów jest bardzo zbliżona do tej sprzed roku. Tylko w Gdańsku średnie ceny zeszły do najniższego od kilku lat poziomu i nowe mieszkania są o prawie 3 proc. tańsze w porównaniu ze stawkami z końca 2012 roku.   

Rynek nowych mieszkań jest w tej chwili wspierany nowym rządowym programem dopłat. Sprzedaży sprzyjają też nisko oprocentowane kredyty ze względu na utrzymujące się od wielu miesięcy niskie stopy kredytowe. Do tego mieszkania deweloperskie są konkurencyjne cenowo w porównaniu z lokalami używanymi. Popyt na nie jest duży i deweloperzy nie mają powodu obniżać stawek. Jeśli więc w tym roku mieszkania będą tanieć to raczej będą to nieruchomości z rynku wtórnego.

 

Autor: RED Real Estate Development

dompress : nieruchomości : dompress, red real estate development

linkologia.pl spis.pl

Deweloperzy starają się wspierać klientów, którzy muszą sfinansować dziś wkład własny

 

Chcąc kupić mieszkanie za pieniądze banku trzeba posiadać oszczędności w wysokości co najmniej 5 procent wartości mieszkania na pokrycie wkładu własnego do kredytu. Osobom zaciągającym zobowiązanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, rządowa dopłata załatwia sprawę udziału własnego. Nie wszyscy kupujący mogą jednak sięgnąć po taki kredyt. Portal nieruchomości Dompress.pl, sprawdził, jakie wsparcie oferują klientom w tej sytuacji firmy deweloperskie. 

 

- Już od połowy 2013 roku większość banków w zasadzie nie udzielała kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości, zatem już wcześniej reagowaliśmy na sygnały klientów i wprowadzaliśmy specjalne promocje, mające ułatwić naszym klientom zakup lub proponowaliśmy wykończenie mieszkania w atrakcyjnych cenach - przyznaje Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan.

- Dla nabywców koszty związane z zakupem mieszkania to nie tylko cena samej nieruchomości, ale także jej wykończenie. Dlatego staramy się pomóc zmniejszyć końcowy wydatek klienta. Wykończenie lokalu w cenie oferujemy w Warszawie na przykład na Osiedlu Ogrody Ochota przy mieszkaniach powyżej 70 mkw., a także na osiedlu mieszkań bezczynszowych Czerwona Jarzębina II, przy wszystkich metrażach oraz przy wybranych mieszkaniach na Osiedlu Skierniewicka City na Woli. Na osiedlach Skierniewicka City i Ogrody Ochota proponujemy także atrakcyjne bony na materiały wykończeniowe od 3 do nawet 12 tys. złotych - wymienia Anna Sitnik.

Dodatkowo, podczas organizowanych cyklicznie dni otwartych Dolcan oferuje specjalne rabaty i promocje, obowiązujące tylko w tych wybranych dniach. 

 

Pomoc przy finansowaniu mieszkań oferuje swoim klientom także Dom Development. - Własny Dział Doradztwa Kredytowego w Dom Development, który współpracuje z 17 największymi bankami w Polsce na bieżąco przygotowuje programy wsparcia przy zakupie mieszkań - deklaruje Radosław Bieliński.

   

Klienci Echo Investment również mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie nieruchomości, kredytów i finansowania ze strony dewelopera. - W tym roku, w wybranych projektach zostanie także wprowadzona opcja wykończenia pod klucz - zapowiada Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Euro Styl uważa, że nie można demonizować tematu. - Pięć procent obowiązkowego wkładu własnego do kredytu to kilka tysięcy złotych np. przy wartości mieszkania poniżej 200 tys. zł. Poza tym, w przypadku programu rządowego, jakim jest MdM nie ma obowiązku posiadania wkładu własnego - przypomina Andrzej Przybek. Zwraca uwagę także na fakt, że wkład własny ma na celu zmniejszenie obciążenia budżetu rodzinnego w ramach spłacanych rat kredytowych, w związku z czym wzrasta też zdolność kredytowa oraz bieżąca siła nabywcza kupujących.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp również uważa, że wymóg posiadania wkładu własnego na poziomie 5 proc. nie jest aż tak dużym utrudnieniem przy zakupie mieszkania. - Zazwyczaj nikt nie podejmuje takiej decyzji bez posiadania minimalnych oszczędności, choćby na wykończenie. Potwierdza to doskonale liczba naszych transakcji w styczniu, który jest jednym z lepszych miesięcy w ostatnich trzech latach. W praktyce klienci, aby spełnić obowiązek wkładu, przesuwają część środków z puli jaką pierwotnie chcieli przeznaczyć na wykończenie, a samo wykończenie kredytują dodatkowymi pożyczkami, które są powszechnie udzielane przez banki. Tutaj dla klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę wykończenia pod klucz - podkreśla Mirosław Kujawski.

Inpro oferuje swoim klientom usługi wysoko wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry doradców kredytowych. - Pomagamy również klientom w pozyskaniu kapitału z banku. Często jednak zdarza się, że nasi klienci posiadają więcej niż 5 proc. wkładu własnego - mówi serwisowi Dompress.pl Rafał Zdebski, dyrektor handlowy w Inpro.

W inwestycji Sakura w Warszawie Ronson Development oferuje program dopłat do kredytów hipotecznych o nazwie „Kapitał na mieszkanie”.  Jest on skierowany do osób, które zdecydują się sfinansować zakup mieszkania kredytem hipotecznym zaciągniętym na minimum 25 lat. Deweloper zobowiązuje się, że do dnia odbioru mieszkania będzie spłacał za klienta odsetki od rat kredytu zaciągniętego na zakup lokalu. - Z naszych wyliczeń wynika, że przy zakupie 38-metrowego lokalu w ramach programu, klienci mogą zyskać 12 700 zł, zaś przy mieszkaniu o powierzchni 55 metrów kwadratowych, nawet 15 900 zł. - oblicza Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.  

Wawel Service także proponuje klientom kilka programów ułatwiających zakup mieszkania. - Z pomocą naszych doradców kredytowych, klienci mogą uzyskać kredyt pomostowy w kwocie odpowiadającej różnicy w cenie nowego mieszkania i sprzedawanego starego lokalu. Gdy uda się sfinalizować sprzedaż poprzedniej nieruchomości lub zakończyć remont nowego mieszkania, klient może spłacić całość lub część kredytu pomostowego - wyjaśnia Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży Wawel Service.

- Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszy się też program "Wynajmij, potem kup”, skierowany do osób, które nie mają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej pozwalającej na nabycie określonej nieruchomości. Proponujemy wynajęcie wybranego mieszkania. Czynsz płacony w trakcie wynajmu, zaliczony zostaje na wkład własny i pomniejsza ostateczną cenę mieszkania. Klienci mogą wynajmować lokal tak długo, aż zbudują swoją zdolność kredytową, która pozwoli im na zakup - informuje Piotr Kijanka.   

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : nieruchomości : dompress, mieszkania na sprzedaż