Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Hitem sprzedażowym na rynku deweloperskim były dotąd dwa pokoje na 40 mkw. Czy zapotrzebowanie na takie lokale teraz spadło? Gdzie i w jakiej cenie je kupimy? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl zajrzeli do biur sprzedaży deweloperów, by to sprawdzić.    

Robygw każdej swojej inwestycji oferuje małe dwójki. Ich metraż zaczyna się od 36 mkw. i rośnie do 55 mkw. Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Robyg przyznaje, że najszybciej spośród lokali dwupokojowych sprzedają się te ok. o pow. 40 mkw. I to właśnie takich mieszkań w swoim portfolio Robyg ma najwięcej.  

W warszawskim Wilanowie na Osiedlu Królewskim i na Bemowie w Young City ceny zaczynają się od 6126 zł/mkw. Na Bemowie dwa pokoje (39,8 mkw.) z komórką lokatorską i parkingiem są dostępne już od 230 tys. zł. Z kolei w inwestycji Robyga City Apartments na stołecznym Żoliborzu dwójki można nabyć od 7170 zł/mkw.

W Gdańsku w Lawendowych Wzgórzach mieszkania z dwoma pokojami Robyg oferuje w cenie 4250 zł za mkw. W Słonecznej Morenie stawki zaczynają się od 4950 zł/mkw., a na osiedlu Albatross Towers – od 5400/mkw. Dodatkowo w gdańskich inwestycjach Robyg oferuje specjalną obniżkę, dzięki czemu mieszkania są od 8 tys. do 10 tys. tańsze.

W większości inwestycji Dom Development także można kupić mieszkania dwupokojowe do 40 mkw. Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development informuje, że lokale o tej powierzchni zawsze projektowane są w inwestycjach firmy z segmentu popularnego. W warszawskich projektach Dom Development dostępne są m.in. na osiedlu Derby w cenie od 6550 zł/mkw., Apartamenty Saska Nad Jeziorem - od 8900 zł/mkw. i w inwestycji Wilno II - od 6530 zł/mkw.

Dolcanma dwupokojowe mieszkania o metrażu od 36,5 mkw. w stołecznym Miasteczku Rubikon. - Takie mieszkania będziemy oferować już w czerwcu także w II etapie naszej flagowej inwestycji Ogrody Ochota przy al. Krakowskiej. Dwójki będą zaczynały się już od 34,96 mkw. Tego typu lokale będą z pewnością w najbliższym czasie stanowiły znaczny procent we wprowadzanej przez nas ofercie - zapowiada Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan.

Według Anny Sitnik, popyt na tego rodzaju produkt jest w dalszym ciągu bardzo duży, tym bardziej że niewielkich dwójek można szukać tylko w noworozpoczynanych inwestycjach. Zaznacza jednak, że nie w przypadku każdego projektu małe dwa pokoje sprzedają się najszybciej. Na osiedlach oddalonych od centrum miasta, w których cena za mkw. jest niższa, a charakter inwestycji przyciąga raczej rodziny z dziećmi, najczęściej wybierane są niewielkie mieszkania trzypokojowe.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp potwierdza te opinię. Udział tego rodzaju mieszkań w poszczególnych inwestycjach firmy jest różny. - Najwięcej takich lokali można znaleźć w inwestycjach zlokalizowanych w centrach miast lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, gdzie grono klientów to osoby kupujące z myślą o wynajmie. Zdecydowanie mniejszy udział takich mieszkań znajduje się w projektach oddalonych od centrum, gdzie podstawową grupą klientów są rodziny, szukające większych mieszkań. W tych inwestycjach dominują mieszkania trzy pokojowe - wyjaśnia Mirosław Kujawski.

Niemal w każdej z inwestycji LC Corp oferuje mieszkania 2 pokojowe o powierzchni około 40 mkw. Ich ceny wahają się od 4150 zł/mkw. w Gdańsku do 8000 zł/mkw. w Krakowie i Warszawie.

J.W. Constructionw ofercie przedsprzedażowej ma dwupokojowe lokale od 32 mkw. w warszawskiej inwestycji Bliska Wola w kwocie od 6300 za mkw. - Na osiedlu Zielona Dolina w stołecznej Białołęce ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 4700 zł/mkw. - informuje Małgorzata Ostrowska, dyrektor sprzedaży i marketingu J.W. Construction. - W promocyjnej ofercie, w inwestycji Villa Campina w podwarszawskim Ożarowie oferujemy dwupokojowe mieszkania od 39 mkw. w kwocie nawet już od 4400 zł za mkw. - zapewnia Małgorzata Ostrowska. Nieduże dwójki od 38 mkw. deweloper ma też na osiedlu Nowe Tysiąclecie w Katowicach, Oaza Piątkowo w Poznaniu, w gdyńskiej Rezydencji Redłowo i łódzkim projekcie Centrum II.  

Dwupokojowe kompaktowe, lokale największym powodzeniem cieszą się też w krakowskich inwestycjach Activ Investment. Ich ceny zaczynają się od 5600 zł/mkw. W katowickich projektach dewelopera, gdzie więcej chętnych jest na kawalerki, dwa pokoje można kupić od 4700 zł/mkw. Maria Doerre dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Activ Investment przyznaje, że od kilku lat mieszkania dwupokojowe od 36- 42 mkw. stanowią około 25 – 30 proc. oferty firmy.  

Budimex Nieruchomościma w sprzedaży mieszkania dwupokojowe o powierzchni do 40 m kw. w III etapie poznańskiego osiedla Na Smolnej, gdzie można je kupić od 5400 zł/mkw. W stołecznych osiedlach Budimeksu są jeszcze nieco większe dwójki o metrażu 43-46 mkw. W Warszawie na osiedlu Pod Słońcem II na Bemowie można je kupić za  6200 zł/mkw., w Wiślanym Mokotowie przy ul. Bluszczańskiej – w cenie 7200 zł/ metr, a w inwestycji Gocławska II na Pradze Południe -  za 7000 - 7400 zł/ mkw. Iwona Pasterska, kierownik działu sprzedaży w Budimex Nieruchomości powiedziała portalowi Dompress.pl, że popyt na mieszkania dwupokojowe wciąż jest wysoki, a największym zainteresowaniem nadal cieszą się mniejsze metraże tych mieszkań. Klienci mniej chętnie kupują dwa pokoje o pow. 52 mkw. i większej.

Klienci Atal zainteresowani są najbardziej mieszkaniami dwupokojowymi o metrażu 40-45 mkw. i trzypokojowymi od 55 do 65 mkw. - Zauważamy rosnące zainteresowanie lokalami większymi, trzy, a nawet czteropokojowymi, informuje Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży w Atal. W nowych projektach deweloper zamierza zwiększyć udział mieszkań 3-pokojowych i 4-pokojowych od 80 do 100 mkw. Obecnie mieszkania dwupokojowe Atal sprzedaje w przedziale cenowym od 4 700 zł/mkw. w inwestycji Nowe Polesie w Łodzi do 8 700 zł/mkw. w prestiżowym projekcie Nadwiślańska 11 tuż obok Bulwarów Wiślanych w Krakowie.

Tylko we wrocławskich i krakowskich inwestycjach Atala poszukiwane są 40-metrowe lokale dwupokojowe. W Warszawie, Łodzi i Katowicach chętniej wybierane są większe mieszkania.  

Dwa pokoje do 40 mkw. niezmiennie cieszą się zainteresowaniem wśród klientów Ronson Development. Popularność tego typu lokali potwierdza fakt, że nie są one dostępne w ukończonych projektach Ronsona, ale wyłącznie w inwestycjach w trakcie budowy. - Można je kupić na osiedlu Sakura IV na warszawskim Mokotowie, czy w drugim etapie osiedla Młody Grunwald w Poznaniu - podaje Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. Dwójki w warszawskich inwestycjach dewelopera, na osiedlach Sakura, Verdis i Espresso, wystawione są na sprzedaż w cenie 7-8 tys. zł/mkw. W Poznaniu na osiedlu Młody Grunwald II można je kupić za 5907 zł/mkw.

W inwestycjach Atlas Estates mieszkania dwupokojowe o niewielkim metrażu również nadal są najbardziej poszukiwane. Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates zwraca uwagę, że ciekawą propozycją są również lokale, które dają możliwość zaaranżowania, zarówno jako kawalerkę, jak i mieszkanie z dwoma pomieszczeniami. Takie lokale dostępne są w ofercie Capital Art Apartments na warszawskiej Woli. Ceny dwójek w tej inwestycji kształtują się w przedziale 8900 - 9100 zł/mkw. Michał Witkowski przyznaje, że popyt na małe dwa pokoje nie jest regułą. Zielone otoczenie osiedla Apartamenty przy Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu przyciąga w pierwszej kolejności rodziny z dziećmi, które wybierają najczęściej mieszkania trzypokojowe. 

W ofercie firmy Dantex największym powodzeniem cieszą się dwupokojowe lokale o wielkości 40-45 mkw.  Można je kupić w II etapie stołecznej inwestycji Dobra Wola. Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex  oblicza, że niewielkie mieszkania 2 pokojowe to ponad 1/3 oferty na tym osiedlu. Ceny dwójek oferowanych przez dewelopera zamykają się w przedziale 7 - 8 tys. zł/mkw.

Vikana najszybciej sprzedaje dwa pokoje o pow. ok. 48 mkw., choć w ofercie ma też  mniejsze dwójki.  Średnia cena lokali dwupokojowych znajdujących się w ofercie oscyluje w granicach 4700 zł/mkw., podaje Sylwia Szymańska dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Vikanie.  

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy w Inpro mówi o wyraźnym ożywieniu na rynku inwestycji mieszkaniowych. Zwraca uwagę, że małe mieszkania jedno i dwupokojowe cieszą się dużym zainteresowaniem i sprzedają się bardzo szybko. Zauważa jednak również wzrost popytu na lokale o większych metrażach, trzy czy czteropokojowe. Inpro oferuje obecnie małe dwójki w ramach inwestycji Chmielna Park, Czwarty Żagiel i Wróbla Staw w Gdańsku. Ich ceny są zróżnicowane, wynoszą średnio od 5000 do 7000 zł netto za mkw.

Yareal realizuje obecnie trzy projekty mieszkaniowe w Warszawie: Brylowska 2, Rezydencja Konstancińska  i Londyńska 5. We wszystkich oferta jest zróżnicowana, ale zawiera również małe dwójki. Lokale dwupokojowe o powierzchni ok. 40 mkw. przeważają w inwestycji Brylowska 2, w której prawie 70 proc. mieszkań jest już sprzedane, choć budynek dopiero wychodzi z ziemi. W Rezydencji Konstancińska na warszawskiej Sadybie klienci poszukują większych mieszkań. Powodzeniem cieszą się tam trzy, cztero, a nawet pięciopokojowe mieszkania, dostępne w cenach od 9 050 do 10 500 zł za metr. W ekskluzywnym projekcie Londyńska 5 na Saskiej Kępie powstaną głównie apartamenty, małych mieszkań jest niewiele.

Wawel Servicema w swoich inwestycjach szeroki wybór mieszkań kompaktowych – od 35 mkw. Mieszkania tego typu można znaleźć w dwóch energooszczędnych projektach dewelopera: Borkowska B1 i B2, Halszki 28A oraz  w Apartamentach Mochnackiego w Krakowie. Piotr Kijanka, dyrektor sprzedaży w Wawel Service przyznaje jednak, że przeciętna poszukiwana przez klientów powierzchnia jest zbliżona do 40 -60 mkw.Dwupokojowe mieszkania w krakowskich inwestycjach firmy można nabyć już od 5500 zł/mkw.  

Nieduże mieszkania dwupokojowe Matexi Polska oferuje w swoim projekcie Na Romera na stołecznym Ursynowie, w średniej cenie 8400zł/mkw. Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska powiedział portalowi Dompress.pl, że takie lokale sprzedają się ekspresowo we wszystkich inwestycjach firmy. Podaż niewielkich dwójek w ofercie Matexi Polska zwiększy się w III kwartale br., kiedy do sprzedaży trafią mieszkania w projektach: Kolska od nowa (powyżej 8 tys. zł/mkw.) i Księżycowa (ok. 6300zł/mkw.). Małe dwójki będą dostępne również w projekcie Apartamenty Marymont (powyżej 10,5 tys./mkw.), który wejdzie na rynek jeszcze w tym roku.

Grupa Inwestwe wszystkich swoich inwestycjach sprzedaje małe mieszkania dwupokojowe w metrażu od 38 mkw. W osiedlach firmy na warszawskiej Pradze Południe dwójki kosztują średnio 6990 zł/mkw., a na Bemowie ok. 7390 zł/mkw. Urszula Hofman z Grupy Inwest potwierdza, że na przestrzeni  ostatnich 2-3 lat znacząco wzrósł popyt na mieszkania o małym metrażu, ale jak największej liczbie pokoi, tj. na mieszkania dwupokojowe o powierzchni  38-40 mkw. i trzy pokojowe 45–55 mkw. W kolejnych inwestycjach firma przewiduje wprowadzenie do sprzedaży mieszkań o podobnej strukturze.  

Dwa pokoje o niewielkim metrażu kupimy też w poznańskich inwestycjach Echo Investment. Na Osiedlu Jaśminowym takie lokale dostępne są od 32 mkw. (od 5500 zł/mkw.), a w najnowszej  inwestycji firmy - Park Sowińskiego stanowią ponad 11 proc. oferty (6.600 zł/mkw.). W Warszawie mieszkania dwupokojowe o pow. do 40 mkw. Echo Investment oferuje w Nowym Mokotowie (od 7600 zł/mkw.). W Łodzi w II etapie inwestycji Osiedle Jarzębinowe (do 4600 zł za mkw.) udział małych dwójek wynosi około 20 proc.  

Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment przyznaje jednak, że każda inwestycja ma swoją specyfikę i nie wszędzie kompaktowe mieszkania dwupokojowe są produktem oczekiwanym.  

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl zauważa również bardzo dużą popularność mieszkań dwupokojowych o małej powierzchni, niezależnie od inwestycji. Można je znaleźć na Osiedlu Amareno i Osiedlu Morskim w Gdyni (4813 zł/mkw.). Są również dostępne w gdańskich inwestycjach dewelopera: Futura Apartameny i Nowy Horyzont (4460 zł/mkw.) oraz w powstającym w miejscowości Kowale - Osiedlu Cytrusowym (4190 zł/mkw.), a także na osiedlu Młody Pruszcz w Pruszczu Gdańskim (4276 zł/mkw.). W przygotowywanym przez Euro Styl projekcie Impuls w Gdańsku również znajdą się małe dwójki.   

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :

Tarasy Dionizosa z gotowymi mieszkaniami  
05. czerwca 2014 14:00:00
linkologia.pl spis.pl

Barc Warszawa SA. zakończył pierwszy etap realizacji swojej inwestycji na warszawskiej Białołęce i przygotowuje się do budowy kolejnego budynku        

Osiedle powstaje przy zjeździe z Modlińskiej w ulicę Winorośli, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów dębowych. Wszystkie mieszkania oferowane w inwestycji kwalifikują się do dopłat w programie "Mieszkanie dla młodych". Kawalerkę w Tarasach Dionizosa można kupić już za 199 988 zł, mieszkanie dwupokojowe od 210 392 zł, a trzy pokoje w cenie od 294 780 zł.

W pierwszym etapie budowy inwestycji powstał czteropiętrowy budynek w kształcie litery L z  51 mieszkaniami 1 - 4 pokojowymi o powierzchni od 30 do 71 mkw. Znajdujące się w nim lokale zostały już oddane do użytkowania i w większości znalazły już właścicieli.

Deweloper przygotowuje się do rozpoczęcia budowy kolejnego budynku, który składał się będzie z niższej, czteropiętrowej części i wyższej o wysokości 8 pięter. Zaplanowano w nim 87 mieszkań. Będą to lokale od dwupokojowych o metrażu od 34 do czteropokojowych o powierzchni 73 mkw. Balkony lub tarasy przynależące do nich będą miały metraż do 14 mkw., a ogródki do 19 mkw. 

W kompleksie powstaną cztery budynki z garażami podziemnymi. Każdy z nich będzie miał zielone wewnętrzne patio z miejscem przeznaczonym do wypoczynku i zabaw dla dzieci. Usytuowanie Tarasów Dionizosa w okolicy Wydmy Nowodworskiej i w odległości zaledwie 150 mkw. od lasku dębowego sprawia, że przestrzeń osiedla w sposób bezpośredni "podłączona jest do natury". Jednocześnie położenie inwestycji 300 metrów od ulicy Modlińskiej, daje możliwość sprawnego dojazdu do centrum Warszawy.

Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, standardem wykończenia oraz aranżacją i jakością wykonania części wspólnych projekt dorównuje najlepszym inwestycjom w mieście. Potwierdza to godło Inwestycji Roku 2013, które Tarasy Dionizosa zdobyły, zostając laureatem w konkursie Muratora Expo.  

Gotowym budynek przy ul. Winorośli 12 został wyposażony w reprezentacyjny hol ze strefą wypoczynkową, wysokiej klasy windy, a w garażu podziemnym położona została posadzka epoksydowa.  W mieszkaniach w standardzie montowane są okna typu Portfenetr sięgające od sufitu do podłogi, dźwiękoszczelne, antywłamaniowe drzwi renomowanej marki, a ściany wykonywane są z wysokiej jakości materiałów o właściwościach tłumiących akustykę. Deweloper oferuje mieszkania również w opcji z wykończeniem pod klucz.

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Aż 99 procent kredytów z rządową subwencją w programie Mieszkanie dla Młodych udzielanych jest na zakup mieszkań. Na domy w pierwszym kwartale tego roku zaciągnięto tylko 1 procent takich zobowiązań. Głównym tego powodem jest limit powierzchni domu (100 mkw. i 110 mkw. dla rodzin z trójką dzieci), jaki został narzucony przez ustawodawcę.

Z analizy przeprowadzonej przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że deweloperzy w swojej ofercie mają niewiele domów kwalifikujących się do dopłat. Sprawdziliśmy, czy planują takie projekty.

Inpro oferuje domy w dwóch inwestycjach: Golf Park pod Gdynią i Wróbla Staw w Gdańsku. Jednak, jak powiedział portalowi Rafał Zdebski - dyrektor handlowy Inpro, oferty w tych projektach nie obejmuje rządowy program dopłat, ponieważ nie spełniają jego kryteriów.   

Oferowane przez firmę Atal domy w osiedlu Ville Murano pod Wrocławiem również nie kwalifikują się do dopłat. Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży w Atal, przyznaje że w ramach MdM można kupić w tej chwili tylko mieszkania w łódzkiej inwestycji firmy - Nowe Polesie.   

Echo Investment sprzedaje domy szeregowe w poznańskiej inwestycji Małe Naramowice. Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment wyjaśnia jednak, że ich powierzchnia (od 132,80 do 141,40 mkw.) jest zbyt duża, żeby można było na ich zakup zaciągnąć kredyt z dopłatą.  

Dolcan oferuje domy w kilku warszawskich inwestycjach, ale nie ma wśród nich takich, które nie przekraczałyby maksymalnego metrażu, jaki przewiduje program dopłat. Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży spółki tłumaczy, że firma nie planuje w najbliższym czasie budowy takich projektów. Uzasadnia, że aktualnie Dolcan koncentruje się na inwestycjach w tradycyjne mieszkania oraz osiedla mieszkań bezczynszowych, które łączą zalety mieszkań i domów.

Domy w MdM dostępne będą wkrótce w ramach projektów, które w Lublinie i w Rzeszowie przygotowuje Vikana. Na ten moment takie nieruchomości zostały już sprzedane ponieważ,  jak przyznaje Sylwia Szymańska - dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Vikana, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Po dopłatę do kredytu można sięgnąć, wybierając jeden z domów, które Wawel Service buduje w Michałowicach i Niepołomicach pod Krakowem, gdzie ceny zaczynają się od ok. 399 tys. zł. Piotr Kijanka, dyrektor sprzedaży w Wawel Service deklaruje, że oferowane przez firmę domy kwalifikują się zarówno do programu MdM, jak i spełniają wymogi energooszczędne pozwalające jednocześnie na uzyskanie dopłaty w ramach programu NFOŚiGW w wysokości 30 i 50 tysięcy złotych.  

Robyg w ofercie kwalifikującej się do dopłat ma obecnie wyłącznie mieszkania. Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki zapewnia jednak, że oferty w ramach programu MdM są dostępne niemal w każdej inwestycji firmy Robyg.

Ronson Development również proponuje wyłącznie mieszkania objęte programem dopłat. Na wybrane lokale w inwestycjach Młody Grunwald II i Chilli City III w Poznaniu, a także niektóre mieszkania we wprowadzonym niedawno do oferty projekcie Panoramika II w Szczecinie można zaciągnąć preferencyjny kredyt. Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development poinformował portal Dompress.pl, że w Młodym Grunwaldzie II jedna trzecia ze 132 mieszkań spełnia kryteria programu, a w projekcie Chilli City III większość z 29 lokali kwalifikuje się do MdM.  

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl również przyznaje, że obecnie w ofercie firmy nie ma domów, które kwalifikowałyby się do dopłat.  W programie Mieszkanie dla Młodych deweloper oferuje mieszkania w kilku swoich inwestycjach w Gdańsku, Gdyni oraz w Pruszczu Gdańskim.

Domów jednorodzinnych nie buduje również Activ Investment. Firma nie planuje tego typu projektów. W sprzedaży ma natomiast mieszkania, wśród których znajdują się lokale spełniające programowe kryteria.

Kilka mieszkań w MdM można znaleźć w stołecznej ofercie Grupy Inwest. Urszula Hofman z działu sprzedaży Grupy Inwest uzasadnia niewielki procent takich mieszkań w katalogu firmy zbyt niskim limitem ceny (6.126 zł/mkw.) przewidzianym w MdM, jak na warszawskie realia.  

LC Corp nie ma w sprzedaży domów, ale mieszkania z dopłatą nie są rzadkością w ofercie firmy. W 12 realizowanych inwestycjach mieszkaniowych w całej Polsce deweloper ma ponad 400 mieszkań spełniających kryteria programu Mieszkanie dla Młodych. Można je znaleźć m.in. w projektach: Osiedle Graniczna, Potokowa, Stabłowicka 77 we Wrocławiu, Osiedle Słoneczne Miasteczko w Krakowie, czy Osiedle Powstańców 33 w podwarszawskich Ząbkach. Mirosław Kujawski - wiceprezes LC Corp informuje, że firma planuje uruchomienie kolejnych projektów, w których zaoferuje mieszkania objęte programem. Zaznacza, że w obecnej ofercie mieszkań w MdM znajdują się nie tylko duże, ale również mniejsze mieszkania.  

Atlas Estates, zgodnie ze swoją polityką inwestycyjną, oferuje mieszkania w osiedlach o ponadprzeciętnym standardzie, blisko centrum miasta. Takie podejście wymusza stawki za mkw. lokalu przekraczające limity wyznaczone dla programu Mieszkanie dla Młodych. 

Yareal Polska także specjalizuje się w realizacji kameralnych inwestycji mieszkaniowych i apartamentów. Wysokie standard projektów i ekskluzywna lokalizacja inwestycji, która gwarantuje nową jakość życia codziennego, sprawiają że oferta mieszkaniowa firmy skierowana jest do innej grupy klientów niż program Mieszkanie dla Młodych.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Firma KONTEL, dystrybutor systemów wideokonferencyjnych oraz rozwiązań Unified Communications i Contact Center HUAWEI w Polsce, wprowadza do sprzedaży Huawei TE60 - najbardziej zaawansowany terminal wideokonferencyjny tej marki.   

Najnowsze rozwiązanie Huawei przeznaczone jest do organizowania wideokonferencji
w dużych salach. Terminal Huawei TE60 może być stosowany zarówno w przedsiębiorstwach, MSP, jak i instytucjach publicznych posiadających struktury wielooddziałowe.  

Wysokiej klasy terminal wyposażony jest w wiele interfejsów audio i wideo. Huawei TE60 umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości 1080p60 i dźwięku AAC-LD, co gwarantuje najwyższą jakość przekazu. Zapewnia łączność Wi-Fi i pozwala na bezprzewodowe udostępnianie prezentacji w jakości Full HD uczestnikom wideokonferencji. Nowe rozwiązanie Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której (w trybie Continuous Presence) obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo jednym strumieniem równocześnie.   

Do wideokonferencji można się dołączyć za pomocą komend głosowych, które Huawei TE60 rozpoznaje w wielu językach. W ten sam sposób można także zainicjować połączenie. Podczas spotkania, uczestnicy wideokonferencji mogą przesyłać prezentacje w jakości Full HD z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Osoby biorące udział
w konferencji same wybierają prezentację, którą chcą oglądać w danym momencie, niezależnie od pozostałych uczestników spotkania. System umożliwia dostarczanie treści multimedialnych w czasie rzeczywistym bez zakłóceń. Pliki udostępniane są przez sieć IP lub dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi.

Huawei TE60 sprawia, że uczestnicy wideokonferencji mają poczucie przebywania w jednym pomieszczeniu. Dzięki podwojeniu liczby klatek na sekundę i zastosowaniu przez producenta inteligentnej funkcji rozpoznawania twarzy została uzyskana znakomita płynność przekazywanego obrazu.

TE60 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Urządzenie obsługuje dźwięk AAC-LD
z automatycznym kasowaniem echa (AEC) i redukcją szumów otoczenia (ANS).

Podczas pierwszego uruchomienia urządzenia włącza się kreator instalacji, który ułatwia konfigurację terminala. Nowoczesne menu 3D jest proste w obsłudze. Podstawowe informacje o pracy TE60 i trwających połączeniach wyświetlane są
na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika poprzez jeden wspólny kabel VGA jest możliwe nawet wtedy, gdy TE60 jest wyłączony.

Najnowszy wideoterminal Huawei zapewnia bezpieczeństwo transmisji. Wykorzystywana przez producenta technologia SEC (Super Error Concealment) gwarantuje wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga 20 %. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości innych urządzeń i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami
i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane
z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

Firma KONTEL, dystrybutor rozwiązań wideokonferencyjnych Huawei z serii TE na naszym rynku, oferuje możliwość przetestowania sprzętu. Zapewnia szkolenia, prezentacje u klienta, opiekę posprzedażową i gwarancyjną oraz wsparcie przy tworzeniu projektów. 

Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Gotowe mieszkania w MdM będzie można kupić w specjalnej cenie 5780 zł//mkw.    

W sobotę 24. maja firma Barc Warszawa SA. zaprasza na Dzień otwarty do swojej utytułowanej inwestycji  Tarasy Dionizosa znajdującej się na warszawskiej Białołęce. Warto odwiedzić w tym dniu inwestycję i skorzystać z niecodziennej okazji, zakupu mieszkania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

- W dniach od 24 do 30 maja wszystkie lokale, które mamy w sprzedaży na osiedlu Tarasy Dionizosa będą dostępne w preferencyjnej cenie - 5780 zł/mkw. Wyjątek stanowi tylko kilka mieszkań z bardzo dużymi balkonami/tarasami. Szeroką ofertę lokali znajdą u nas przede wszystkim osoby chcące skorzystać z dopłat do kredytów. Należy zaznaczyć, że możemy zaproponować najbardziej poszukiwane na rynku, mieszkania oddane do użytkowania i mamy jeszcze dostępne lokale o pow. od 34 mkw. - podkreśla Wojciech Stisz z Barc Warszawa SA.    

Osoby zainteresowane zakupem mieszkań na osiedlu będą miały okazję obejrzeć lokale w gotowym budynku, który został zrealizowany w pierwszym etapie budowy projektu. W biurze handlowym przy ul. Modlińskiej 309 będzie można zapoznać się również z ofertą mieszkań, które powstaną w kolejnej fazie inwestycji.  

Osiedle Tarasy Dionizosa nie jest budowane, jak większość na stołecznej Białołęce, w standardzie podstawowym. Pod względem jakości wykonania i aranżacji części wspólnych dorównuje najlepszym warszawskim inwestycjom. Projekt został nagrodzony godłem Inwestycji Roku 2013 w konkursie Muratora Expo ze względu na standard, jaki oferuje.

W pierwszym gotowym budynku przy ul. Winorośli 12 znajduje się m.in. reprezentacyjny hol z lustrami i strefą wypoczynkową, zostały w nim zainstalowane wysokiej klasy windy hiszpańskiego producenta, a w garażu podziemnym położona jest luksusowa posadzka epoksydowa.  W mieszkaniach w standardzie montowane są duże okna sięgające od sufitu do podłogi typu Portfenetr, wysokiej jakości dźwiękoszczelne, antywłamaniowe drzwi klasy 4C renomowanej firmy, a wszystkie ściany wykonywane z materiałów o wysokich właściwościach akustycznych.

Osiedle przyciąga oko swoją lekką, elegancką architekturą. Powstaje w zielonej części stołecznej Białołęki zw. Winnicą, przy ul. Dionizosa i Winorośli. Kompleks docelowo składał się będzie z 4 budynków. Bezpośrednie sąsiedztwo lasów dębowych, znajdujących się w odległości zaledwie 150 metrów od inwestycji oraz Wydmy Nowodworskiej sprawia, że jego przestrzeń jest bezpośrednio "podłączona do natury".  Każdy z budynków będzie miał też wewnętrzne patio z miejscem do wypoczynku i zabaw dla dzieci.

Jednocześnie inwestycja położona jest w dogodnym komunikacyjnie miejscu, 300 metrów od ulicy Modlińskiej, co zapewnia mieszkańcom sprawny dojazd do centrum Warszawy. W ukończonym budynku dostępne są jeszcze mieszkania 1-4 pokojowe o powierzchni 34 -71 mkw. z balkonami i tarasami o metrażu do 14 mkw. (dopłata za taras, balkon w cenie) lub ogródkami do 19 mkw. Można je kupić również w opcji z wykończeniem pod klucz.

Odwiedzający inwestycję podczas Dnia otwartego będą mieli możliwość skorzystać z usług w zakresie profesjonalnego doradztwa finansowego. Doradca, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje, sprawdzi zdolność kredytową, zaproponuje najlepsze rozwiązania i pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku. 

Barc Warszawa SA. serdecznie zaprasza do swojego Biura Handlowego przy Modlińskiej 309  (jadąc od centrum należy zawrócić na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i ul. Prząśniczek - przed Fortem Piontek) w dniu 24. maja w godz. 10.00 – 16.00

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :