Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Czy zmiana zasad udzielania kredytów hipotecznych i rządowy program Mieszkanie dla Młodych będą miały wpływ na rynek mieszkaniowy?

Nowy rok przyniesie istotne zmiany na rynku kredytowym, które w pewnym stopniu mogą mieć wpływ na rynek mieszkaniowy. Dla wielu osób zamierzających kupić mieszkanie decydująca okaże się na pewno zmiana zasad przyznawania kredytów, która wiąże się z wycofaniem z oferty banków kredytów na 100 proc. wartości kupowanej nieruchomości. Od 1. stycznia banki mogą pożyczać maksymalnie na pokrycie 95 proc. wartości nieruchomości, a 5 procentowym wkładem własnym będą musieli dysponować kupujący.    

Należy jednak zaznaczyć, że już teraz osoby, które nie mają na zabezpieczenie co najmniej 20 proc. wkładu muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi z opłatą ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Większość banków narzuca obowiązkowo jego wykupienie do czasu, kiedy poziom zadłużenia nie spadnie poniżej 80 proc. wartości nieruchomości.

Korzystną dla kredytobiorców nowością będzie z kolei zmiana zasad wyliczania zdolności kredytowej. Od nowego roku banki będą brały pod uwagę dłuższy okres kredytowania - do 35 lat, a nie jak dotąd - maksymalnie do 25 lat. To być może przełoży się na wzrost dostępnej kwoty kredytu w przypadku osób, które podpiszą umowy na okres od 25 do 35 lat.

Dla pewnej grupy osób szansę na tańsze kredytowanie stwarza wchodzący od 1. stycznia 2014 roku, rządowy program Mieszkanie dla Młodych. W zależności od liczby dzieci, państwo dopłaci do kredytu od 10 do 20 proc. ceny kupowanej nieruchomości małżeństwom, osobom samotnie wychowującym dzieci lub singlom. Dopłatę dostaną osoby, które nie ukończyły 35 lat (w przypadku małżeństw jedno z małżonków) i zakupią na rynku deweloperskim mieszkanie (do 75-85 mkw.) lub dom (do 100-110 mkw.). Jeśli nie posiadały wcześniej na własność nieruchomości wkład własny do kredytu zabezpieczy im państwo.  

Pod warunkiem jednak, że znajdą ofertę, która spełni wymogi programu MdM i cena metra kupowanego mieszkania nie przekroczy zakładanego w programie limitu. A to nie będzie łatwe. Limity cen w MdM są tak niskie, że dopasowanie do nich oferty będzie możliwe na mniejszych rynkach lokalnych i w niektórych dużych aglomeracjach, jak np. w Krakowie.

Rekordowe wyniki sprzedaży mieszkań w ostatnich miesiącach pokazują, że osoby planujące zakup nieruchomości raczej nie czekają na nowy program dopłat. Kredytów hipotecznych zaciąganych jest najmniej od boomu a kupujących mieszkania przybywa. Nabywcy wykorzystują ostatni moment, kiedy ceny są jeszcze w dołku, a deweloperzy oferują atrakcyjne bonusy.  

Jak przyznaje Teresa Witkowska - dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development, w inwestycji, której budowę spółka niedawno zakończyła w warszawskich Skoroszach znaczny wzrost zainteresowania zakupem nastąpił, kiedy wprowadzony został program sprzedaży mieszkań, w którym deweloper oferuje wykończenie pod klucz w cenie lokalu.  - Bezpłatne wykończenie mieszkania przyciąga kupujących. Tym bardziej, że inwestycja jest już ukończona i po zakupie lokalu na Osiedlu Alpha klienci mogą się do razu wprowadzić. Wiele osób, widząc, że ceny zaczynają iść w górę, a mieszkań ubywa nie odkłada zakupu na przyszły rok. Coraz więcej klientów kupuje też inwestycyjnie - wyjaśnia Teresa Witkowska.    

Deweloperzy oceniają, że program dopłat nie wywrze znaczącego wpływu na sprzedaż mieszkań w przyszłym roku, z powodu małej dostępności mieszkań, które się do niego zakwalifikują. Inwestycje, w których lokale spełnią wymogi cenowe będą zaś w wielu lokalizacjach trudne do przeprowadzenia ze względu na wysokie ceny gruntów. Imponujące wskaźniki sprzedaży w mijającym roku, w którym nie można było skorzystać z dopłat, zdają się to potwierdzać.  

Większy wpływ na rynek deweloperski może mieć przygotowywany przez Bank Gospodarstwa Krajowego - Fundusz Mieszkań pod Wynajem, w ramach którego mieszkania skupować będzie państwo i wynajmować po preferencyjnych cenach.

Jeszcze jedną zmianą na rynku kredytowym, która zacznie obowiązywać od połowy 2014 roku będzie wyeliminowanie z oferty banków kredytów walutowych. Od lipca 2014 roku zobowiązania w walutach obcych udzielane będą tylko osobom, które uzyskują w nich dochody. W tym przypadku raczej niewiele się zmieni, bo w tej chwili kredyty walutowe to margines rynku, obejmują zaledwie ułamek procenta udzielanych kredytów hipotecznych.

Autor: RED Real Estate Development

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Profesjonalny wzmacniacz VIEW™ ClearOne

Potrzebujesz większej mocy? Na rynku jest już dostępny profesjonalny wzmacniacz ClearOne. AMP2200 zapewnia 200W na kanał lub 600W w trybie mostkowym. Możesz go używać w połączeniu z produktami ClearOne lub systemami innych firm. Znajdziesz go w sieci dystrybucji  firmy KONTEL - jedynego, oficjalnego importera i dystrybutora  ClearOne w naszym kraju.

Wzmacniacz posiada typowy dla rozwiązań ClearOne interfejs EMI, który umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzeń ClearOne posiadających port EIM. Przy wykorzystaniu kabla CAT5, AMP2200 ułatwia podłączenie zewnętrznego wzmacniacza do dowolnego systemu VIEW. W obszarach wymagających większej mocy dźwięku można rozbudować system, podłączając łańcuchowo do sześciu wzmacniaczy.  

AMP2200 został zaprojektowany w ten sposób, że można go używać jako urządzenia wolnostojącego lub zamontować w standardowej szafie 19-calowej, w której zajmuje wysokość 1U. Urządzenie chłodzone jest przez wiatrak tunelowy, zachowujący niski poziom hałasu podczas pracy. 

Wzmacniacz posiada wewnętrzny system monitorowania i przekazuje przydatne informacje na swoim panelu LED. Diody LED pokazują stan zasilania i aktywności - włącznie ze stanem ograniczenia sygnału. Diody informują również o awariach takich jak przegrzanie, przesterowanie albo problem z przewodem.  

Więcej na www.kontel.pl

dompress : :

W Warszawie ceny idą w górę Komentarze (0)
10. grudnia 2013 12:59:00
linkologia.pl spis.pl

Po raz pierwszy od dwóch lat, między lipcem a wrześniem bieżącego roku wzrosły średnie ceny transakcyjne mieszkań kupowanych we wszystkich dużych miastach w kraju. Jak informuje w swoim raporcie Związek Banków Polskich, wyjątkiem był Wrocław, w którym odnotowany został minimalny spadek cen nabywanych w tym czasie lokali na rynku pierwotnym i wtórnym. Na największym w kraju, warszawskim rynku mieszkaniowym w trzecim kwartale br. kupujący płacili za metr średnio 7249 zł, wykładając za lokal przeciętnie ponad 403 tys. zł.

Analitycy zastanawiają się, czy tendencja wzrostowa cen mieszkań okaże się trwała. Zwracają uwagę, że przyczyną zwyżki stawek transakcyjnych może być też zmiana struktury kupowanych mieszkań. Chętniej wybierane są teraz większe i droższe lokale niż w rok temu, kiedy działał jeszcze program dopłat do kredytów.  

Także firma Emmerson odnotowała wzrost średnich stawek na warszawskim rynku deweloperskim. Jej analitycy podają, że w trzecim kwartale bieżącego roku ceny ofertowe na stołecznym rynku pierwotnym wzrosły w porównaniu z cenami z roku ubiegłego.   

Według danych portalu Dompress.pl, metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie wystawiony jest dziś do sprzedaży średnio za niespełna 7,1 tys. zł. Nie mniej w stolicy można znaleźć też oferty w cenie nawet poniżej 5,5 tys. zł, nie tylko na dalekiej Białołęce, czy Wesołej. W prawdzie w takiej kwocie dostępne są zazwyczaj lokale o większym metrażu,  ale jeszcze nie tak dawno o takich stawkach w Warszawie nie można było nawet marzyć. Dodatkowo deweloperzy oferują dziś różne promocje pozacenowe.   

- Wychodząc naprzeciw zmianom na rynku na osiedlu Alpha w warszawskich Skoroszach proponujemy lokale wykończone w cenie mieszkań deweloperskich. Inwestycja jest już ukończona więc klienci mogą od razu wprowadzić się do zakupionych lokali. Do końca roku mają jeszcze okazję zaciągnąć kredyt w wysokości 100 proc. wartości mieszkania razem z wykończeniem - zwraca uwagę Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.     

W ostatnich miesiącach sprzedaż na rynku nowych mieszkań znacznie się poprawiła. Do zakupu zachęcają atrakcyjne ceny nieruchomości i najtańsze od lat kredyty hipoteczne. Do tego struktura nowo budowanych mieszkań jest lepiej dostosowana do obecnego zapotrzebowania klientów.  Powstaje dużo mniejszych mieszkań kompaktowych, na które może sobie pozwolić więcej osób.    

Niebawem przekonamy się, czy trend wzrostowy cen okaże się trwały. Na utrzymanie tendencji wzrostowej może mieć wpływ program przygotowywany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który będzie skupował od deweloperów mieszkania na wynajem. Wiele osób czeka również na nowy program dopłat Mieszkanie dla Młodych, który zacznie obowiązywać z początkiem nowego roku i także powinien przyczynić się do wzrostu sprzedaży mieszkań.   

Według raportu AMRON, trzecim kwartale tego roku w porównaniu do kwartału poprzedniego średnie stawki transakcyjne w największych miastach Polski wzrosły od 65 do 95 zł za metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę skalę całego roku przeciętne stawki transakcyjne wzrosły tylko w trzech miastach, w Białymstoku, Poznaniu i Gdańsku. Czy kolejne porównania cen rok do roku pokażą wzrost w całym kraju, okaże się po podsumowaniu 2013 roku. 

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Choć w porównaniu z innymi aglomeracjami, liczba inwestycji w Katowicach jest dość skromna, powstaje w nich najwięcej mieszkań w województwie śląskim.
Katowickie mieszkania są najdroższe w regionie, ale w zestawieniu z cenami obowiązującymi w pozostałych dużych miastach w Polsce, stawki są wyraźnie niższe. Zgodnie z danymi portalu Dompress.pl , na katowickim rynku deweloperskim trzeba zapłacić ok. 4 800 zł za metr, a nowe mieszkanie kosztuje przeciętnie ok. 296 tys. zł.

Połowa nowych mieszkań oferowana jest w inwestycjach, które są jeszcze w trakcie budowy, a połowa w gotowych osiedlach. Na tle województwa Katowice są zdecydowanie najaktywniejszym rynkiem inwestycyjnym. W całym śląskim w budowie znajduje się tylko co czwarta inwestycja, w której sprzedawane są mieszkania.    

Większość dostępnych w sprzedaży katowickich mieszkań dostępnych w sprzedaży w Katowicach ma powierzchnię od 40 do 60 mkw. Są do kupienia średnio za ok. 240 tys. zł, podaje Dompress.pl. W ofercie jak wszędzie przeważają mieszkania dwupokojowe, jednak jak się okazuje w Katowicach jest też nie małe zapotrzebowanie na większe lokale.    

Jak mówi portalowi Ewelina Juroszek- dyrektor ds. sprzedaży w spółce Atal, po uruchomieniu sprzedaży inwestycji Atal Francuska Park w pierwszej kolejności nabywców znalazły największe mieszkania z tarasami o powierzchni powyżej 100 mkw. - Popularne są także dwu i trzypokojowe lokale od 40 do 60 mkw. z balkonami i loggiami oraz większe 80 metrowe z czterema pokojami - zauważa Ewelina Juroszek.      

Dyrektor spółki Atal przyznaje, że ostateczna cena oferowanych lokali ustalana  jest w efekcie indywidualnych negocjacji, podczas których brane są pod uwagę rodzaj mieszkania, forma płatności oraz kwestie związane z wykończeniem. - W ramach inwestycji Atal Francuska Park kupujący mogą skorzystać z kompleksowego programu wykończenia wnętrz „Atal Design”, który oferujemy w atrakcyjnych cenach. Nabywcy lokali parterowych otrzymują gratis rolety zewnętrzne - zapewnia Ewelina Juroszek.  

Zainteresowanie zakupem mieszkań w Katowicach jest spore. - Mimo wczesnego etapu realizacji projektu przy ulicy Francuskiej, sfinalizowanych zostało wiele transakcji zakupu. Duży ruch w biurze sprzedaży i rezerwacje kolejnych lokali pokazują niesłabnący popyt na katowickim rynku mieszkaniowym. Tylko w tej chwili mamy aż 15 aktywnych rezerwacji - mówi portalowi Dompress.pl Ewelina Juroszek.

Katowice są też w dobrej sytuacji jeśli chodzi o możliwość zakupu mieszkań w programie Mieszkanie dla Młodych. Limit cenowy przewidziany w MdM został dostosowany do cen rynkowych (4695 zł/mkw.). Osoby, które od nowego roku będą chciały skorzystać z dopłat do kredytów bez trudu znają w Katowicach mieszkanie kwalifikujące się do programu. Choć oferta deweloperska w mieście nie jest zbyt duża, MdM obejmie znaczną jej część.   

Podobnie jest w całym województwie śląskim. Różnica między średnią stawką ofertową na rynku pierwotnym, a limitem w programie dopłat także nie jest znacząca. Z danych portalu Dompress.pl wynika, że nowe mieszkania w województwie śląskim wystawione są średnio za 4 440 zł/mkw. Tymczasem limit przyjęty w MdM to 4 284 zł/mkw.

Autor: Dompress.pl

 

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Najnowsze, multimedialne rozwiązanie HUAWEI-MC850/MC851 pełni funkcję wideotelefonu,  cyfrowej ramki fotograficznej, odtwarzacza multimedialnego i telefonu osobistego.7–calowy ekran, kamera, słuchawka i głośnik telefonu zapewniają jego wygodną obsługę. Wideotelefon jest już dostępny na naszym rynku w dystrybucji firmy KONTEL, przedstawiciela HUAWEI w Polsce.


Nowoczesny, elegancki MC850/MC851 oferuje łatwy w użyciu interfejs użytkownika oraz wiele przydatnych funkcji. Czytelne ikony umożliwiają łatwy dostęp do każdej z oferowanych usług. Po jednym kliknięciu można sprawdzić np.: prognozę pogody, wiadomości, przepisy albo obejrzeć najnowszy film. Wysokiej rozdzielczości ekran telefonu gwarantuje, że oglądane zdjęcia są najlepszej jakości.


Producent zaproponował wideotelefon w dwóch wersjach, ze słuchawką bezprzewodową w HUAWEI MC850 oraz słuchawką przewodową w HUAWEI MC851. Praktyczna książka telefoniczna (do 2000 kontaktów) umożliwia szybkie nawiązywanie połączeń.


Nowe rozwiązanie multimedialne HUAWEI oferuje funkcjonalność tradycyjnego telefonu, niezwykle wygodnego w obsłudze poprzez dotykowy ekran i wirtualną klawiaturę.


Nawet jeśli część pakietów danych zostanie utracona podczas transmisji, dzięki wydajnemu algorytmowi QoS urządzenie dostosuje się do parametrów łącza i zapewni najlepszą możliwą jakość przekazu w danym momencie.


Dostęp do konfiguracji wideotelefonu i ustawień systemowych jest chroniony hasłem administratora. Dzięki temu połączenie jest całkowicie bezpieczne. Aktualizacje oprogramowania HUAWEI MC850/MC851 zapewnia bezpłatny, automatyczny system.

Cechy HUAWEI MC850/MC851
•    7 - calowy kolorowy LCD TFT z panelem dotykowym
•    Ekran o proporcjach 16:9
•    Rozdzielczość 800x480
•    24 – bitowa głębia kolorów
•    Zmiana wyglądu pulpitu (tło, skróty, widety)
•    Wygaszacz ekranu
•    Funkcja cyfrowej ramki fotograficznej
•    Wbudowana przeglądarka internetowa
•    Zarządzanie i uruchamianie widżetów
•    Wirtualna klawiatura i rysik
•    Język: polski, angielski, chiński
Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

 

dompress : :

twojepieniadze | nivida | qweei | piotrekd | boski | Mailing