Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Wyrastający na gwiazdę polskiej gospodarki - sektor nowoczesnych usług dla biznesu - wpływa także na rozwój innych dziedzin rynku

Przed dekadą, kiedy outsourcing w naszym kraju dopiero się rozwijał, w powszechnej świadomości istniał wyłącznie jako sposób na redukcję kosztów w firmach. Obecnie sektor nowoczesnych usług dla biznesu staje się jednym z najmocniejszych filarów polskiej gospodarki. Branża odnotowuje wzrost nie spotykany w innych segmentach gospodarki, stymulując przy tym rozwój różnych dziedzin rynku.       

Polska bryluje w globalnych rankingach, które badają atrakcyjność inwestycyjną na świecie. Według tegorocznego raportu Gartnera nasz kraj jest najlepszym do lokowania nowych centrów usług biznesowych w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Także światowy ranking Tholons Top 100 Outsourcing Destinations klasyfikuje Kraków jako najlepszą w Europie lokalizację dla firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu. Wysokie pozycje na liście zajęły również Warszawa i Wrocław.

Zachodnich inwestorów przyciąga do Polski m.in. wysoko wykwalifikowana kadra, która zapewnia usługi na światowym poziomie. Oferujemy przy tym bardzo dobrą relację ceny do jakości obsługi. Dlatego branża szybko rośnie. W ciągu ostatnich 10 lat liczba centrów usług z kapitałem zagranicznym wzrosła w Polsce niemal pięciokrotnie.

Mikołaj Pluciński, prezes zarządu TMF Poland, wchodzącej w skład TMF Group, która jest globalnym dostawcą usług dla biznesu, działającym w 120 krajach zauważa, że polski rynek nowoczesnych usług dla biznesu jest już bardzo dojrzały. - Nasi specjaliści posiadają kompetencje, które umożliwiają obsługę światowych firm i prowadzenie międzynarodowych projektów - przyznaje. - Umożliwiło nam to uruchomienie w tym roku działu, którego zadaniem jest kontrola usług biznesowych, świadczonych w różnych krajach na rzecz globalnych klientów TMF Group. Nasze biuro w Warszawie zapewnia firmom działającym na różnych rynkach scentralizowaną kontrolę procesów biznesowych z jednym punktem kontaktu - informuje Mikołaj Pluciński.

Polska wyrasta na światowego lidera na rynku usług BPO. Dominujące w branży Indie i Chiny, których atutem wciąż jest cena, pokonujemy jakością usług, świadczonych w europejskim środowisku kulturowym.       

Dzięki szybkiemu wzrostowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu generowanych jest wiele nowych miejsc pracy. Tylko w centrach usług z kapitałem zagranicznym w połowie 2014 roku zatrudnionych było ok. 130 tys. osób. Najwięcej pracowników sektorowych skupia Kraków, Warszawa i Wrocław. Obserwatorzy rynku szacują, że w ciągu najbliższych trzech lat zatrudnienie w branży może wzrosnąć nawet o kolejne 100 tys.

Jak zaznacza Mikołaj Pluciński, na rozwoju segmentu usług dla biznesu korzysta wiele przedsiębiorstw współpracujących z firmami BPO/SSC. - Dzięki temu dodatkowe miejsca pracy powstają także w firmach z branży handlowej, transportowej, usług szkoleniowych, gastronomicznej, utrzymania czystości, czy ochrony. Wzrost sektora, związany jest też z dużym zapotrzebowaniem na biura, dlatego napędza także koniunkturę na rynku powierzchni biurowych w największych aglomeracjach w kraju - zwraca uwagę prezes TMF Poland.

Analitycy oceniają, że w tym roku oddana zostanie największa ilość biur w historii polskiego rynku. W wielu miastach to właśnie firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu są głównym najemcą biur. Większość projektów biurowych realizowanych poza Warszawą powstaje na potrzeby firm z tej branży. W Krakowie firmy świadczące usługi biznesowe zajmują ponad połowę całej powierzchni biurowej w mieście, w Łodzi i we Wrocławiu - ponad 40 proc., a w Trójmieście i Katowicach - niemal jedną trzecią, oblicza JLL.

Świetne oceny naszego kraju w globalnych rankingach, potwierdzające atrakcyjność inwestycyjną Polski i dobra kondycja rynku nieruchomości komercyjnych ściągają z kolei coraz więcej inwestorów, którzy dokonują u nas zakupów, głównie w segmencie handlowym i biurowym. Prognozy mówią, że wolumen transakcji inwestycyjnych w 2014 roku będzie większy niż sprzedaż ubiegłoroczna, która wyniosła ponad 3 miliardy euro.

 

Informacje o TMF

TMF Group jest globalnym dostawcą usług biznesowych, poprzez sieć 120 biur prowadzi działalność w 80 krajach na świecie. Firma założona została w Holandii w 1988 roku. W październiku 2008 roku TMF Group została zakupiona przez brytyjską firmę private equity Doughty Hanson & Co, co otworzyło drogę do fuzji z Equity Trust, która została sfinalizowana w czerwcu 2011 roku. Dzięki temu TMF Group zwiększyła swoją globalną obecność. Zatrudnia dziś ponad 5.000 pracowników w biurach na całym świecie. 

TMF Poland, obecna w Polsce od 1995 roku, w swoich biurach w Warszawie i Katowicach zatrudnia ponad 150 wysokiej klasy specjalistów, którzy pomagają firmom sprawnie funkcjonować w wielu krajach, jak również koordynują obsługę firm prowadzących działalność w środowisku międzynarodowym (Globalizing Business). Profesjonalny zespół ekspertów świadczy usługi administracyjne w zakresie: księgowości, usług kadrowo-płacowych, usług bankowych, usług sekretarsko-korporacyjnych, sprzedaży gotowych spółek typy shelf-companies oraz wynajmu powierzchni biurowej. TMF Poland jest przygotowana do obsługi firm zatrudniających nawet 10 tysięcy pracowników.

Portfolio klientów TMF obejmuje wiodące firmy m.in. z branży energetyczej, farmaceutycznej, handlowej, IT, lotniczej, motoryzacyjnej, nieruchomości, produkcyjnej, telekomunikacyjnej, technologicznej, ubezpieczeń i wielu innych. TMF współpracuje z ponad 40% firm z listy S&P oraz Fortune 500.

 

Więcej na http://www.tmf-group.com/ i http://www.tmf-poland.pl/pl/

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

GRUPA ASBUD wprowadziła promocję na 12 ostatnich mieszkań, które pozostały w sprzedaży w Twoim Osiedlu Białołęka przy ul. Głębockiej 94 w Warszawie  

Oddane do użytkowania mieszkania można teraz kupić w specjalnej cenie od 4860 zł/mkw. Dodatkowo do każdego zakupionego lokalu klienci otrzymują miejsce postojowe w cenie. To już ostatnia okazja, żeby zamieszkać w tym eleganckim osiedlu, usytuowanym w zielonej części Warszawy.

W sprzedaży znajdują się jeszcze mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 52 do 77 mkw. Do zakupionych lokali można od razu odebrać klucze. Osoby, które wybiorą mieszkanie na osiedlu przy Głębockiej mogą skorzystać z rządowych dopłat do kredytu w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Lokale dostępne jeszcze w ofercie to propozycja szczególnie atrakcyjna dla rodzin wielodzietnych, które państwowe dofinansowanie przysługuje także przy zakupie mieszkań o metrażu przekraczającym 75 mkw.

Dodatkowo, kupując mieszkanie jeszcze przed końcem 2014 roku można zaciągnąć kredyt z obowiązkowym wkładem własnym w wysokości 5 %, który od początku przyszłego roku wzrośnie do 10 %.  

Całe osiedle  tworzą trzy czteropiętrowe budynki. Projekt składa się łącznie z 343 mieszkań Inwestycja została zrealizowana w dwóch etapach. W 2010 roku w pierwszej fazie projektu zostały oddane dwa budynki. Budowa trzeciego, w którym mieści się 198 mieszkań, zakończona została we wrześniu 2014 roku.

Twoje Osiedle Białołęka to ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi ze względu na usytuowanie inwestycji w spokojnej, bezpiecznej okolicy, w pobliżu licznych terenów rekreacyjnych. Osiedle wyróżnia nowoczesna aranżacja architektoniczna oraz subtelne wykończenie elewacji budynków elementami szkła, metalu i drewna. W centralnej części kompleksu powstało oczko wodne, otoczone alejkami spacerowymi.

Osiedle oferuje wygodne warunki do zamieszkania. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy wejściu na teren osiedla. W sąsiedztwie powstały liczne przedszkola, żłobki, nowa szkoła podstawowa (w odległości 600 m.) oraz placówki handlowe, m.in. mini centrum handlowe Czerwona Torebka. W pobliżu znajdują się także Centrum Handlowe Atrium Targówek oraz CH M1 i IKEA.

o ASBUD

Grupa ASBUD prowadzi z sukcesem działalność na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku. Deweloper zrealizował dotychczas szereg inwestycji mieszkaniowych na terenie Warszawy i jej okolic, w których oddane zostało do użytku tysiące mieszkań. Bazując na swoim międzynarodowym doświadczeniu w realizacji inwestycji w różnych segmentach rynku, Grupa od kilku lat rozwija w Polsce aktywność w segmencie biurowym.  

ASBUD posiada portfolio inwestycji mieszkaniowych i biurowych znajdujących się na różnym etapie realizacji. Grupa ASBUD, jest właścicielem kompleksu biurowego klasy A - Karolkowa Business Park - oferującego ok. 17.852 mkw. powierzchni najmu (NLA) realizowanego przy ulicy Karolkowej 30 w Warszawie. Ponadto firma zakupiła działkę pod inwestycję mieszkaniową zlokalizowaną w warszawskiej dzielnicy Żoliborz, przy ul. Powązkowskiej 13 B.  

Grupa ASBUD posiada obecnie ok. 100.000 mkw. powierzchni biurowych i mieszkaniowych, które częściowo są w realizacji. Grupa zamierza co najmniej podwoić posiadane zasoby w najbliższej perspektywie. 

 

Autor: ASBUD 

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Czy zmiany w programie Mieszkanie dla młodych spowodują w przyszłym roku zwiększenie i tak niezłej sprzedaży mieszkań? Jak to wpłynie na ceny?  

 

Od nowego roku program Mieszkanie dla młodych stanie się dla wielu osób jedynym sposobem na pokrycie wymaganego, wyższego wkładu własnego do kredytu. Zapowiadana zmiana zasad przyznawania rządowych dopłat też powinna zwiększyć popularność programu. To istotne, bo środki, które były przygotowane na 2014 rok na dopłaty do kredytów mieszkaniowych, przyznawanych w ramach programu MdM, nie zostaną niestety wykorzystane.

 

Jest jednak szansa, że w przyszłym roku wzrośnie zainteresowanie programem, szczególnie wśród osób, które nie posiadają pieniędzy na pokrycie obowiązkowego wkładu własnego do zaciąganego kredytu. Od stycznia 2015 roku minimalny wkład będzie wynosił nie 5, ale 10 proc. W przypadku kredytu w MdM pokryje go państwowa dopłata, co wielu osobom, które nie posiadają oszczędności, umożliwi w ogóle zakup mieszkania.   

Nawet 30 proc. dopłaty

Program prawdopodobnie stanie sie bardziej popularny także ze względu na przygotowywane obecnie zmiany w ustawie dotyczącej przyznawania dopłat. Nowe przepisy pozwalają na zwiększenie wysokości dopłat i poszerzenie grona adresatów programu.

Rodziny z co najmniej trójką dzieci będą mogły dostać największą dopłatę, nawet w wysokości 30 proc. Ponadto dofinansowane w ich przypadku obejmie większą niż dotąd powierzchnię mieszkania. Beneficjenci wielodzietni będą mogli również skorzystać z programu mimo posiadania już wcześniej nieruchomości mieszkalnej.

Ponadto, o dopłaty do kredytu będzie można wystąpić, kupując mieszkanie zarówno od dewelopera, jak i od spółdzielni mieszkaniowej oraz takie, które powstało w wyniku przebudowy, czy adaptacji nieruchomości.

Jeśli chodzi o program, istotne są także limity cen metra kw. mieszkań, ustalone dla poszczególnych lokalizacji i regularnie aktualizowane. Ich wysokość wpływa także na ceny mieszkań deweloperskich w poszczególnych miastach. Obecnie oferta nowych mieszkań rośnie, ale i apetyt ze strony kupujących jest bardzo duży. Możemy mówić o nowym boomie na rynku mieszkaniowym. Zainteresowanie mieszkaniami jest rekordowo duże.

Nowy boom

Zachęceni dobrymi wynikami sprzedaży inwestorzy budują coraz więcej. W ciągu 10 miesięcy 2014 roku uzyskali pozwolenie na prawie 40 proc. mieszkań więcej niż rok wcześniej, wynika z danych GUS. Od ubiegłego roku oferta nowych mieszkań w całym kraju wzrosła o kilkanaście procent. Najwięcej mieszkań przybyło w Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

W związku z tym, niewielka część firm, albo już podniosła nieznacznie stawki ofertowe, albo myśli o tym, by zrobić to w 2015 roku. Zdecydowana większość deweloperów jednak nie zamierza zmieniać cen w realizowanych inwestycjach, ani planowanych, kolejnych etapach budowanych osiedli, podają analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl. 

Z drugiej strony, inwestorzy nie planują też obniżać cen. Promocji można się spodziewać jedynie w czasie wyprzedaży ostatnich mieszkań lub w przedsprzedaży, na starcie budowy inwestycji. Na obniżki nie ma co liczyć szczególnie w tych miastach, gdzie limit cenowy za metr mieszkania przewidziany w programie dopłat umożliwia znalezienie w ofercie deweloperskiej odpowiednio nisko wycenionego lokalu.  

 MdM a ceny mieszkań

 

Ceny nowych mieszkań idą w górę w miastach, w których mieszkań z dopłatą jest najwięcej. W Gdańsku, gdzie program obejmuje prawie wszystkie mieszkania z oferty deweloperów w ciągu trzeciego kwartału br. stawki cenowe wzrosły o 4 proc., obliczają analitycy Emmerson. W Poznaniu, w którym również nie trudno znaleźć lokal kwalifikujący się do MdM ceny nowych mieszkań wzrosły średnio o ponad 1 proc.

 

Z kolei w Krakowie, gdzie program dopłat praktycznie nie funkcjonuje, bo limit uprawniający mieszkania do dopłat ustawiony jest znacznie poniżej średnich cen rynkowych, mieszkania staniały średnio o 3,4  proc.   

W Warszawie, w której deweloperzy oferują ok. 15 tys. mieszkań,  stawki cenowe w ostatnich miesiącach nie zmieniły się. Na warszawskim rynku przybywa nowych mieszkań, także tych z dopłatą, które stanowią kilkanaście procent całej oferty deweloperskiej.

Obniżki stawek

W Warszawie zdarzają się obniżki cen. Można na nie liczyć szczególnie na Białołęce, która oferuje największą w mieście ilość mieszkań kwalifikujących się do rządowych subwencji w ramach MdM. Zdarza się, że tak jak na osiedlu Tarasy Dionizosa powstającym przy ul. Winorośli, wszystkie mieszkania w inwestycji można kupić z dopłatą. Jak podkreśla Wojciech Stisz, reprezentujący firmę Barc Warszawa, zarówno mieszkania w gotowym budynku, jak i w realizowanym kolejnym etapie osiedla można wraz z miejscem parkingowym obejmuje program MdM. Jest to możliwe dzięki obniżce cen mieszkań w Tarasach Dionizosa do 5.500 zł/mkw. 

Obecnie do zakupu mieszkań zachęca bardzo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych. Pomimo, że obecnie stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie, zdaniem obserwatorów rynku w przyszłym roku mogą jeszcze zostać obniżone. Tym samym jeszcze bardziej obniżą się raty spłaty i wzrośnie zdolność kredytowa osób chcących pożyczyć na mieszkanie.

Niestety, analitycy oceniają także, że obecny, od dawna obserwowany, trend wzrostowy marż kredytowych, które dyktują banki, utrzyma się także w przyszłym roku. Należy tu zaznaczyć, że głównym powodem podwyżek marż bankowych jest właśnie niski poziom stóp procentowych. Bank podnosząc swoje marże zrekompensują sobie w ten sposób częściową utratę zysków.
 

 

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Czy deweloperzy przygotowują oferty specjalne pod koniec roku? Gdzie szukać mieszkań w promocji? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili na ten temat sondę wśród wiodących firm deweloperskich w kraju.            

 

Monika Kudełko, reprezentująca firmę Activ Investment 

 

W naszych inwestycjach istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen. Zasadą jest, że im większego mieszkania dotyczy upust, tym udzielamy większej zniżki. Okresowo wprowadzamy także oferty specjalne.

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań w Atal

 

Od początku grudnia wprowadziliśmy ofertę promocyjną, skierowaną do osób, które chciałyby dokonać zakupu mieszkania jeszcze przed końcem roku w naszych osiedlach we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Kupując mieszkanie w projektach realizowanych przez Atal można dostać upust w wysokości od 100 zł do 450 zł brutto w zależności od inwestycji i mieszkania.

 

Wojciech Stisz reprezentujący Barc Warszawa

 

W inwestycji Tarasy Dionizosa przy ul. Winorośli na warszawskiej Białołęce wyselekcjonowaliśmy pulę mieszkań, które znalazły się w grudniowej ofercie specjalnej. Wybrane mieszkania, które wcześniej kosztowały 5780 zł/mkw., można teraz kupić w cenie 5500 zł/mkw. 

 

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

 

W inwestycji Dobra Wola I w Warszawie, w której mamy w sprzedaży ostatnie, gotowe mieszkania, ceny negocjujemy z klientami indywidualnie.  

 

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w Dolcan

 

Na grudzień przewidzieliśmy świąteczne promocje w naszych inwestycjach. W gotowym projekcie Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce mamy promocje na wybrane mieszkania na piętrach z poddaszem. Lokal o pow. 82 mkw. z wysokim poddaszem także o metrażu 82 mkw. oraz ogrodem o pow. 100 mkw., które kosztowało 475 tys. zł, oferujemy obecnie za 456 tys. zł. Do mieszkań nie objętych promocją cenową dodajemy wkład kominkowy z płaszczem wodnym gratis.

W Miasteczku Rubikon w stołecznych Włochach mamy promocyjne ceny na wybrane mini apartamenty. Lokal jednopokojowy o pow. 26 mkw., który kosztował 207 tys. zł, w promocyjnej cenie kosztuje 191 tys. zł.

W projekcie Pasikonik w podwarszawskich Markach promocyjne mieszkania mamy w cenie od 3.900 zł/mkw. Lokal na piętrze o pow. 78 mkw., z  wysokim poddaszem wielkości 78 mkw., który kosztował 363 tys. zł, oferujemy teraz za 351 tys. zł.

W gotowym osiedlu Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie także mamy promocyjne ceny - od 5.060 zł/mkw. Lokal na piętrze o pow. 67 mkw., z wysokim poddaszem o takiej samej powierzchni, który kosztował 412 tys. zł, w promocji jest za 383 tys. zł. Z kolei w gotowym Osiedlu Powstańców i Osiedlu Orla w Ząbkach mamy zimową promocję na garaże, które obecnie kosztują 10 tys. zł i są o 2,5 tys. zł tańsze. W ukończonej inwestycji Ogrody Ochota w Warszawie oferujemy wykończenie mieszkań gratis.

 

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

 

W naszej ofercie jest obecnie ponad 2000 mieszkań. Niemal co weekend organizujemy dni otwarte, na których obowiązuje oferta specjalna, przygotowana dla danego osiedla. Oferujemy wykończenie „pod klucz”, roczny czynsz w cenie mieszkania, czy podwójne dopłaty do rat kredytu.

 

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom Developer

 

W ofercie promocyjnej mamy obecnie kilka mieszkań w I etapie osiedla Brzozowe

Zacisze we Wrocławiu, ze względu na zbliżający się koniec procesu sprzedaży

i wejście inwestycji w II etap realizacji.

 

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Euro Styl

 

Zawsze przygotowujemy bonusy dla klientów, którzy odwiedzają nas na targach lub

podczas dni otwartych. Wprowadziliśmy także system „okazja miesiąca”, w ramach

którego proponujemy pewną pulę mieszkań w okazyjnych cenach. Ponadto każdemu

klientowi oferujemy kartę rabatową Home Profit, uprawniającą do zniżek w około 700 sklepach z wyposażeniem wnętrz w całej Polsce.

 

Katarzyna Daszkiewicz reprezentująca Grupę Inwest

 

W inwestycji na warszawskim Bemowie przy ul. Strąkowej mamy do sprzedania mieszkanie pokazowe z wykończoną kuchnią oraz sprzętem AGD. Mieszkanie oferujemy z garażem w cenie.

 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Nasze mieszkania sprzedają się regularnie, jednak co jakiś czas przygotowujemy specjalne oferty promocyjne, w których często proponujemy rabat na mieszkanie, tańsze miejsca postojowe, piwnicę w cenie, 5-letnią gwarancję domu i kolektory słoneczne.

 

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

 

Nasi klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje. Tylko w grudniu w inwestycji Zielona Dolina na warszawskiej Białołęce oferujemy kuchnię wraz z AGD gratis, w Bliskiej Woli przy ulicy Kasprzaka w Warszawie – umowę deweloperską gratis oraz rabaty i niespodzianki przy zakupie. W osiedlu Villa Campina położonym w odległości 8 min. od stołecznego Bemowa, w cenie dwupokojowego mieszkania w centrum miasta mamy domy, objęte programem MDM.

 

Katarzyna Żarska, reprezentująca Marvipol

 

W naszych ukończonych inwestycjach zostało niewiele mieszkań i spodziewamy się w  pierwszych miesiącach 2015 roku sprzedać wszystkie gotowe mieszkania bez promocji.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

 

Nasza polityka cenowa zakłada stabilne podejście do cen na każdym etapie inwestycji. Aktualnie rozszerzamy portfolio  realizowanych inwestycji klienci mogą więc wybierać z większej ilości projektów o szerszym spektrum cenowym, lokalizacjach oraz na różnych etapach budowy. Mamy w nich skalkulowane stawki na niskim poziomie, np. w projekcie Księżycowa 60 na warszawskich Bielanach ceny oscylują na poziomie 6.500 zł za metr.

 

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

 

W każdym miesiącu Polnord organizuje akcje promocyjne. W grudniu nasi klienci będą mogli liczyć na promocyjną ofertę sprzedaży mieszkań w ramach - Podwójnego tygodnia korzyści. Oferta obejmuje zarówno oddane do użytku inwestycje: Dwa Potoki w Gdańsku, Ku Słońcu w Szczecinie, jak i projekty będące w trakcie budowy: Dwa Tarasy w Gdańsku, Bramę Sopocką w Gdyni, City Park w Łodzi , Tęczowy Las w Olsztynie, Neptun Ząbki i Śródmieście Wilanów w Warszawie.  

 

Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych w Rafin

 

Oferujemy w specjalnych cenach mieszkania na osiedlu Złota Podkowa oraz Dobrym Osiedlu we Wrocławiu. Ilość mieszkań, które znalazły się w ofercie promocyjnej jest ograniczona.

 

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg

 

W ofercie Robyg regularnie pojawiają się zarówno cykliczne, jak i okazjonalne promocje na wybrane mieszkania. Dobrą okazją do zapoznania się z nimi są organizowane regularnie dni otwarte w biurach sprzedaży. Od jesieni bieżącego roku rozszerzony został - bez dodatkowych opłat - standard Robyg o usługę Smart House, która umożliwia zdalne zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz systemem ochrony za pomocą urządzeń mobilnych.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

 

Na nieco bardziej preferencyjne ceny można liczyć w momencie, kiedy rozpoczynamy nowe inwestycje i część lokali objęta jest ofertą przedsprzedażową. W I połowie 2015 r. chcemy rozpocząć projekt City Link przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli. Rozważamy wprowadzenie w nim niższych cen w przedsprzedaży. 

 

Joanna Kubiak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Vantage

 

W każdym miesiącu pojawiają się w naszej ofercie mieszkania w specjalnych cenach. Na przykład w grudniu w II etapie inwestycji Centauris można zakupić mieszkania wykończone pod klucz w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. 

 

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

 

Mieszkania w promocyjnych cenach można znaleźć obecnie w krakowskich inwestycjach Wawel Service. W oddanej inwestycji Wielicka 44 polecamy mieszkanie trzypokojowe z balkonem o pow. 63 mkw. w cenie 387 tys. zł. W kameralnej, gotowej inwestycji Mochnackiego na Woli Duchackiej w Krakowie mamy 40 metrowe mieszkanie w promocji za  234 tys. zł. W eleganckim, nagradzanym apartamentowcu Pod Fortem w krakowskiej dzielnicy Krowodrza, oferujemy ostatnie mieszkanie (62 mkw.) w specjalnej cenie - 393 372 zł.

 

Agnieszka Wójcik dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana

 

Nie organizujemy wyprzedaży. Poziom wyprzedania w naszych inwestycjach oddanych do użytkowania w 2014 r. m.in. SkyHouse w Lublinie i Osiedlu Panorama 4 w Rzeszowie jest wysoki.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Modernizowane obecnie w Warszawie, historyczne obiekty przemysłowe zaoferują powierzchnię biurową ulokowaną w oryginalnej, industrialnej przestrzeni    

 

Modernizacja i adaptacja dawnych zabudowań przemysłowych do celów komercyjnych jest na ogół bardziej wymagająca i kosztowna niż budowa nowych obiektów. Deweloperzy podejmują się jednak chętnie takich zadań ze względu na atrakcyjne usytuowanie tego typu nieruchomości, w centralnych rejonach miasta, gdzie nie ma już wolnych gruntów inwestycyjnych. Rewitalizacja dawnych, często zabytkowych, zabudowań wiąże się, nie tylko z ich atrakcyjnym położeniem, ale także z możliwością wykreowania przestrzeni komercyjnej o unikalnym charakterze.   

 

Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development zauważa, że na bardzo konkurencyjnym obecnie, warszawskim rynku biurowym, poza lokalizacją liczą się też ponadstandardowe udogodnienia, które oferują biurowce. Zwraca uwagę, że dla wielu firm duże znaczenie ma m.in. architektura i otoczenie budynku. - Najemcy doceniają nową jakość powierzchni biurowej, jaką oferują modernizowane, historyczne obiekty przemysłowe. Wybierają je firmy, które poszukują centralnie usytuowanych, oryginalnych przestrzeni, zapewniających wyjątkowy klimat do pracy. Kompleks biurowy Dzielna 60, który modernizujemy na warszawskim Muranowie oferuje biura loftowe. Ich przestrzeń stwarza możliwość bardziej elastycznego podziału powierzchni i otwiera nowe możliwości aranżacyjne - zaznacza Jacek Ochnik.

 

Rewitalizacja kompleksu biurowego Dzielna 60, położonego pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto w Warszawie, wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Obiekt dostarczy 20.000 m kw. powierzchni biurowej w 5 budynkach, których podwaliny stanowią zabudowania dawnej fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

 

Industrialna powierzchnia, jaką oferują biurowce przy Dzielnej dochodzi nawet do 4,60 metrów wysokości. Wnętrza budynków kryją zachowane elementy konstrukcyjne historycznych obiektów przemysłowych, jak: belki, stalowe słupy, podciągi, fragmenty ceglanych murów, czy ażurowe konstrukcje metalowe w formie antresoli.

W myśl założeń architektonicznych, ze starą zabudową łączą się tu takie, nowoczesne elementy, jak szklana elewacja budynku głównego,  panoramiczna winda, czy szklana pergola i balustrada, znajdujące się na zielonym dziedzińcu, który wyłożony zostanie dwukolorowym granitem.  

 

W tej samej dzielnicy na swoją drugą szansę czeka wciąż fabryka Norblina. W kompleksie przy ul. Żelaznej, poza biurowcami zaplanowane zostały sklepy, punkty usługowe i przestrzeń, w której odbywać się będą wydarzenia kulturalne. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest w 2015 roku. Inwestor planuje również zachować postindustrialny charakter dawnej fabryki, w której produkowane były słynne platery. Koncepcja architektoniczna zakłada powstanie zespołu 10 budynków o łącznej pow. 64 tys. m kw., z czego 40 tys. m kw. przeznaczone będzie na biura.

Atrakcją kompleksu ma być brukowana uliczka ze sklepami, kawiarniami i restauracjami oraz Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina składające się z 44 zabytkowych maszyn i urządzeń fabrycznych. W jednej z zabytkowych hal ulokowany będzie także biobazar z częścią restauracyjną.   

 

Nowe biura powstaną też w obrębie zabytkowego, stołecznego obiektu, usytuowanego przy ul. Koszykowej. Odnowiona warszawska Hala Koszyki ma zostać otwarta je­sie­nią 2016 roku. Pro­jekt za­kła­da za­cho­wa­nie oraz od­re­stau­ro­wa­nie dwóch ist­nie­ją­cych ofi­cyn bram­nych, za­byt­ko­wej bramy oraz bu­dyn­ku ad­mi­ni­stra­cyj­ne­go. Wokół hali targowej staną trzy biu­row­ce klasy A. Na par­te­rze zlo­ka­li­zo­wa­ne zo­sta­ną nie­du­że, specjalistyczne skle­py spożywcze oraz ka­wiar­nie, re­stau­ra­cje i bary.  Obiekt bę­dzie ofe­ro­wał bli­sko 6.000 m kw. po­wierzch­ni usłu­go­wo-han­dlo­wej i około 15.000 m kw. po­wierzch­ni biu­ro­wej. ­

 

Z kolei na warszawskiej Pradze Północ na 5 ha terenie dawnej fabryki wódek przy Ząbkowskiej powstanie  ok. 22.000 m kw. biur klasy A / B+. Stworzona tam zostanie wielofunkcyjna przestrzeń, która łączyć ma funkcje: mieszkaniową, handlową, biznesową oraz kulturalną. Obok loftów i soft loftów mieszkalnych oraz biur w obrębie Centrum Koneser znajdą się  koncepty gastronomiczne, kameralne i punkty usługowe oraz klub fitness. Planowana powierzchnia części handlowej ma liczyć ok. 22.500 m kw.

 

Dotąd udało się wyremontować dawny budynek dyrekcji wraz z kordegardą. W zabytkowych zabudowaniach Mennicy Polskiej z 1897 roku oraz nowym budynku o charakterze industrialnym powstały już mieszkania. Planowane jest budowa kolejnych 3 obiektów mieszkalnych. Częścią Centrum Koneser będzie też multimedialne Muzeum Polskiej Wódki, którego projekt niedawno został zaprezentowany przez inwestora.

 

Innym przykładem projektu, który wciąż czeka na realizację jest warszawski Port Praski. Na 38 ha terenie ma powstać duży kompleks z mariną, przypominający nową dzielnicę miasta. W okolicy stacji drugiej linii metra Stadion Narodowy, w obrębie biurowego city stanąć mają cztery 160 metrowe wieżowce. W pobliżu ul. Okrzei w planach jest zabudowa mieszkalna. Apartamenty mają też powstać na nabrzeżach basenów portowych. Będzie tu marina dla kilkudziesięciu jachtów, zwodzony most i przystań dla tramwaju rzecznego kursującego do Białołęki.

 

W sumie w ramach projektu ma zostać oddanych ok. 190.000 m kw. biur, 20.000 m kw. powierzchni konferencyjno-wystawienniczej oraz 180.000 m kw. powierzchni mieszkaniowej. Obecnie budowane są tylko mieszkania na obrzeżach Portu Praskiego. Marina i wieżowce biurowe powstaną dopiero po wybudowaniu bramy przeciwpowodziowej i śluzy przy Wybrzeżu Szczecińskim.

 

Niekonwencjonalne biura i mieszkania powstaną też na terenie zabytkowej elektrowni na warszawskim Powiślu. W kompleksie Copernicus Square między ulicami Dobrą, Leszczyńską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Zajęczą w zrewitalizowanych budynkach historycznych XX-wiecznej Elektrowni Warszawskiej i w pięciu nowych obiektach zostanie oddanych do użytku 26.295 m kw. pow. biurowej klasy A, 8.359 m kw. pow. handlowo-usługowej i 5.912 m kw. pow. mieszkaniowej. W ramach projektu powstaną również ogólnodostępne place miejskie.

 

W Copernicus Square wyeksponowane zostaną dawne elementy konstrukcyjne zabytkowej Elektrowni Powiśle. Na terenie kompleksu stanie nawet zabytkowa lokomotywa. W czterech XX-wiecznych budynkach znajdzie się kilkadziesiąt historycznych detali. Modernizacja inwestycji już ruszyła. Projekt ma być ukończony za niespełna 2 lata.   

 

 

 

Więcej wiadomości

 

Dzielna60.pl               

dompress : :