Najnowsze Wpisy

Będą wysokościowce i domy szeregowe  
22. października 2014 15:33:00
linkologia.pl spis.pl

Deweloperzy przygotowują kolejne inwestycje, zachęceni utrzymującymi się ostatnio, dobrymi wynikami sprzedaży mieszkań. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.plsprawdzili, jakie projekty wejdą w najbliższym czasie na rynek i w jakim standardzie mieszkania zaoferują w nich firmy deweloperskie. Czy ofertę zdominują jak dotychczas lokale z segmentu podstawowego?         

Maria Doerre, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Activ Investment

W 2015 r. Activ Investment zamierza kontynuować swoje inwestycje w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach w podobnym jak dotychczas standardzie. We Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki powstaje budynek czterokondygnacyjny. W Krakowie, w okolicach Górki Narodowej wznosimy trzy obiekty mieszkalne, a w Katowicach ruszy budowa III etapu kompleksu Cztery Wieże oraz realizowane będzie osiedle przy ul. Karoliny. Zamierzamy też w Katowicach zrewitalizować kompleks zabytkowych kamienic w okolicy ul. Mariackiej i przeznaczyć go na apartamentowce i lokale komercyjne. 

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

W najbliższym czasie wprowadzimy do sprzedaży nowe mieszkania w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. W ciągu trzech ostatnich miesięcy do naszej oferty trafiło 615 nowych mieszkań na osiedlach Nowe Bemowo, Oaza Wilanów w Warszawie, Dmowskiego we Wrocławiu, oraz Chojny Park w Łodzi. Specjalizujemy się w inwestycjach o średnim oraz podwyższonym standardzie.

 

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Jeśli chodzi o apartamenty z „wyższej półki”, mamy  w planach budowę wysokościowca, który dopełni kompleks budynków przy ul. Grzybowskiej w Warszawie z apartamentowcami Platinum Towers i hotelem Hilton. Będzie miał 44 piętra i powinien pojawić się w ofercie sprzedażowej w przyszłym roku. Ponadto w 2015 r. planujemy rozpocząć budowę osiedli z segmentu cenowego średniego-wyższego. Jesteśmy w trakcie kupowania gruntów pod te inwestycje. Nasze zainteresowanie skupia się na dzielnicach lewobrzeżnej Warszawy, takich jak Wola, Żoliborz i Mokotów.

 

Michał Skotnicki, prezes BBI Development

Obecnie tworzona jest oferta sprzedażowa inwestycji Złota 44. Zarówno części wspólne, jak apartamenty mieszkalne, będą wykończone w najwyższym standardzie. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierzamy też ukończyć inwestycję Centrum Praskie Koneser, zlokalizowaną na Pradze na terenach dawnej wytwórni wódek. Powstanie tu blisko 350 mieszkań – loftów i soft-loftów.

 

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

W najbliższych miesiącach planujemy rozpoczęcie budowy kompleksu Moderna w warszawskich Włochach. Będzie to osiedle o niskiej zabudowie, z 72 mieszkaniami. Planujemy także wprowadzenie do oferty nowej inwestycji w centrum Ząbek – osiedla Czempion przy ul. Ks. Ignacego Skorupki oraz rozbudowę naszego osiedla mieszkań bezczynszowych o kolejne etapy – m.in. na Białołęce. Do końca roku zamierzamy też ukończyć osiedle Jordanowskie w centrum Częstochowy. Poza tym Dolcan wznosi biurowiec klasy A na warszawskiej Woli i właśnie rozpoczął budowę lokalnej galerii handlowej, przy ul. Łodygowej na warszawskim Targówku, a kolejną planujemy na Białołęce.

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Pod koniec września wprowadziliśmy do sprzedaży w Warszawie kolejne mieszkania na osiedlu Żoliborz Artystyczny. Miejsce to jest swoistym hołdem dla artystów związanych z Żoliborzem, takich jak, m.in.: Czesław Niemen czy Kalina Jędrusik, poprzez upamiętnienie ich w nazwach ulic, pasaży oraz kolonii. Osiedle jest realizowane etapami, składa się z pięciopiętrowych budynków, w których znajdzie się około 1700 mieszkań.

 

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom.deweloper

W I kwartale 2015 r. rozpoczynamy budowę II etapu osiedla Dalia we Wrocławiu na osiedlu Pawłowice. W ramach projektu powstanie 19 budynków jednorodzinnych, w których znajdą się 33 mieszkania w zabudowie atrialnej i szeregowej. W ofercie mieszkań atrialnych znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe na parterze lub pierwszym piętrze. W zabudowie szeregowej znajdą się domy 4-pokojowe z ogródkami.

 

Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu w firmie Euro Styl

Jeszcze w tym roku do sprzedaży powinniśmy wprowadzić kolejny budynek w ramach osiedla Nowy Horyzont w Gdańsku-Borkowie. Będzie to dopełnienie oferty z segmentu popularnego. W przyszłym roku na dawnych terenach MTG w Gdańsku będziemy realizowali inwestycję składającą się z około 500 mieszkań oraz części biurowej.

 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Pod koniec 2014 roku planujemy uruchomić sprzedaż ostatniego etapu osiedla Wróbla Staw mieszkania. Do końca grudnia zrealizowana zostanie inwestycja Czwarty Żagiel, osiedle Wróbla Staw mieszkania etap III (4 budynki mieszkalne), domy jednorodzinne na osiedlu Wróbla Staw etap D (20 domów) oraz budynek nr 13 na osiedlu Leszczynowym. Obecnie nie planujemy projektów w wyższym standardzie.

 

Kaja Mirgos, dyrektor ds. sprzedaży w JHM Development

W najbliższych czasie planujemy rozpocząć realizację inwestycji mieszkaniowej blisko centrum Katowic, w Dolinie Trzech Stawów. Pierwszy etap obejmować ma dwa budynki, w których znajdzie się 196 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Oferta obejmować będzie zarówno kawalerki, jak i apartamenty. Jednocześnie rozpoczniemy realizację osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie wolno stojącej oraz bliźniaczej w Łodzi, w dzielnicy Nowosolna. Wkrótce planujemy też uruchomienie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej w Rumii. Rozpoczęliśmy również przygotowania do budowy apartamentowca z lokalami wykończonymi „pod klucz” w Zakopanem, w niewielkiej odległości od Krupówek.

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding  

W naszych inwestycjach dostępne są zarówno mieszkania w standardzie podstawowym, jak i podwyższonym. W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie nowej inwestycji w Gdyni – osiedla Bernardowo Park ze 196 mieszkaniami, a w Warszawie - osiedla Na Zielonej Białołęce z 315 lokalami. W październiku zamierzamy sfinalizować osiedle Gdynia-Redłowo. Ponadto w przyszłym roku, w listopadzie planujemy zakończyć katowicką inwestycję osiedle Nowe Tysiąclecie, a miesiąc później Tymienieckiego III w Łodzi. W pierwszym kwartale 2016 roku zakończymy realizację największego przedsięwzięcia w historii J.W. Construction Holding – osiedla Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie, którego III etap wprowadziliśmy właśnie do sprzedaży.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

Do września br. zaoferowaliśmy kupującym około 1500 mieszkań. Nasi klienci mogą m.in. zamieszkać w Dolinie Piastów we Wrocławiu, na osiedlu Grzegórzecka 77 w Krakowie, w stolicy na osiedlu Mała Praga, na osiedlu Dębowa Ostoja w Łodzi czy osiedlu Przy Srebrnej w Gdańsku. Zdecydowana większość to inwestycje z tzw. segmentu popularnego, w dobrym standardzie. W ofercie mamy również projekty z wyższej półki.

Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol

W najbliższym czasie nasza firma zamierza się skupić na realizacji kolejnych etapów inwestycji Central Park Ursynów. Już niebawem rozpoczniemy przedsprzedaż kolejnego etapu.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

Wkrótce planujemy rozpoczęcie w Warszawie inwestycji Księżycowa 60, będącej pierwszym projektem Matexi Polska w segmencie popularnym, prowadzimy też intensywne prace projektowe na nowej działce przy ul. Pereca, gdzie w planach mamy 180 mieszkań. Nowością w ofercie Matexi Polska są także inwestycje Kolska od Nowa i Staffa 9, których budowa właśnie się rozpoczęła. Jeśli chodzi o dalsze plany, to szukamy nowych działek w Warszawie. Jesteśmy otwarci zarówno na duże, etapowe projekty, jak również kameralne budownictwo.

Michał Skwarek, firma Okam

W ciągu najbliższych miesięcy wystartujemy ze sprzedażą lokali na warszawskim Mokotowie, na Służewcu Przemysłowym. Zaoferujemy dwa kompleksy o wysokim standardzie, w których większość stanowią niewielkie lokale dwupokojowe. Ich budowa rozpocznie się w pierwszym półroczu 2015 roku. Ponadto planujemy realizację ekskluzywnego osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Konstancinie-Jeziornej. 

Oscar Kazanelson, szef rady nadzorczej Robyg

Ostatnio nasza spółka wprowadziła do sprzedaży w Gdańsku nowy etap Lawendowych Wzgórz, w którym mamy 134 lokale. Nowy budynek trafił na rynek także na Słonecznej Morenie, gdzie jest 88 lokali. W Warszawie na początku września weszło do sprzedaży niemal 300 lokali. W ramach nowych projektów mieszkaniowych – w Modern Żoliborz Residence powstanie około 140 lokali, natomiast w Młodym Wilanowie około 112. Wciąż planujemy uruchamiać kolejne projekty. Ostatnio nabyliśmy działkę na warszawskim Mokotowie, na której może powstać 1000 mieszkań.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

Nadal planujemy koncentrować nasze działania na budownictwie wielorodzinnym. Niedługo rozpoczynamy sprzedaż Kamienicy Jeżyce w Poznaniu z ponad 300 mieszkaniami. Do oferty trafi również Citi Link na ulicy Skierniewickiej w Warszawie z 458 lokalami. Planujemy również rozpoczynać kolejne etapy naszych istniejących inwestycji, w tym Espresso na Woli w Warszawie oraz Chilli City w podpoznańskich Tulcach.

 

Piotr Kijanka, dyrektor działu sprzedaży w Wawel Service

Obecnie planujemy budowę kolejnych etapów dwóch inwestycji z segmentu premium Apartamenty Sowiniec na Woli Justowskiej w Krakowie oraz Osada Czorsztyn nad Jeziorem Czorsztyńskim, będąca kompleksem energooszczędnych willi.

 

Agnieszka Wójcik dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana

W najbliższych miesiącach zamierzamy  kontynuować budowę wieloetapowych projektów w Lublinie – Osiedle Marina, SkyHouse i Miasteczko Wikana, w Zamościu – Świerkowa Aleja oraz osiedla Panorama i Zielonych Tarasów w Rzeszowie. W najbliższym czasie rozpocznie się sprzedaż drugiego budynku, powstającego w ramach projektu Klonowy Park w Janowie Lubelskim. W planach są też nowe projekty deweloperskie w Lublinie (okolice ul. Koncertowej) oraz w Piasecznie u zbiegu ul. Stefana Żeromskiego i ul. Emilii Plater (Cisowy Zakątek). W naszej ofercie znaleźć można przede wszystkim niewielkie, funkcjonalne mieszkania.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Jeszcze w tym roku na warszawskim rynku deweloperskim pojawi się w sprzedaży kilka tysięcy mieszkań. Przybędzie też ofert z dopłatą        

 

W drugiej połowie tego roku stołeczny rynek pierwotny wzbogacić się ma o ok. 8 tys. nowych mieszkań. Jeśli firmy zrealizują swoje plany, podaż nowych lokali na warszawskim rynku może osiągnąć pod koniec roku poziom 18 tys., obliczają analitycy.  Słupki sprzedaży rosną więc inwestorzy nie boją się rozpoczynać nowych projektów, także tych które czekały z realizacją na lepsze lata. Choć trzeba przyznać, że większość inwestycji wciąż powstaje etapami, bo deweloperzy dalej ograniczają ryzyko inwestycyjne. I nadal przeważają projekty oferujące mieszkania w standardzie podstawowym.    

W tym roku statystyki GUS pokazują znacznie większą liczbę uzyskanych przez deweloperów pozwoleń na budowę i rozpoczętych budów niż w roku ubiegłym.    

W Warszawie oferta nowych mieszkań najbardziej zwiększy się na Woli (rejon ul. Jana Kazimierza), na Mokotowie (Służewiec Przemysłowy) i na Białołęce. Według analizy portalu nieruchomości Dompress.pl, te najszybciej rozbudowujące się stołeczne dzielnice, nadal będą w czołówce  pod względem największej liczby oferowanych mieszkań deweloperskich.   

Do zakupu mieszkań zachęcają najniższe w historii stopy procentowe, a tym samym nisko oprocentowane kredyty mieszkaniowe. Motywatorem, zarówno do nabywania mieszkań, jak i do wprowadzania na rynek nowych projektów jest też zwiększenie od października br. limitów cen metra kwadratowego mieszkań, przy zakupie których można dostać dopłatę do kredytu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Przed zwiększeniem limitu tylko na ok. 10 proc. mieszkań z oferty deweloperów w Warszawie  można było ubiegać się o państwowe  dofinansowanie.

Teraz po dopłaty będzie można sięgnąć kupując mieszkania w różnych dzielnicach miasta, nie tylko jak dotąd na Białołęce, która oferowała 90 proc. stołecznych mieszkań w MdM.  Niemniej dzielnica nadal będzie wiodła prym pod względem dostępności ofert z dopłatą. Teraz w części inwestycji powstających na terenie Białołęki wszystkie mieszkania będą kwalifikowały się do dopłat. Przykładem może być położone w bezpośrednim sąsiedztwie lasu - osiedle Tarasy Dionizosa, które firma Barc Warszawa SA. realizuje przy ul. Winorośli. W tej inwestycji wszystkie lokale, budowane w podwyższonym standardzie, które obecnie są w sprzedaży można kupić w ramach programu MdM ( pow. od  36 mkw. do 73 mkw.), także w gotowym budynku.              

Limit cenowy w programie dopłat do kredytów wzrósł w Warszawie od początku października br. o ponad 456 zł  - do kwoty 6583 zł za metr kw. W prawdzie według danych Związku Banków Polskich, na stołecznym rynku nieruchomości obowiązuje obecnie wyższa cena transakcyjna, która wynosi ponad 7,2 tys. zł/mkw., ale po zwyżce limitu pula mieszkań, które obejmować będzie program dopłat znacznie się zwiększy. Obserwatorzy rynku obliczają, że dwukrotnie.  

Poza Białołęką, w Warszawie łatwiej będzie znaleźć mieszkanie, na które można dostać rządową subwencję w takich dzielnicach jak Bemowo, Ursus, Włochy, Praga Południe oraz Wilanów. Nie będzie też dużego problemu z wyszukaniem lokalu z dopłatą w Wawrze, Rembertowie i Wesołej, jednych z najtańszych stołecznych dzielnic, w których jednak nie buduje się zbyt wiele mieszkań.

Niestety limit nie wzrósł na tyle, by takie dzielnice jak Ochota, Żoliborz, Bielany, Mokotów, Ursynów i oczywiście Śródmieście oferowały mieszkania z dopłatą. W nich stawki są wyższe. W cenie do 6583 zł/mkw. znajdziemy nieliczne mieszkania na warszawskiej Woli, ale będą to najczęściej lokale większe metrażowo, o powierzchni bliskiej limitu wyznaczonego w programie dopłat, tj. 75 mkw. (albo 85 mkw. dla rodzin z trójką dzieci).

Tymczasem okazuje się, że nabywcy wybierają zwykle znacznie mniejsze mieszkania. W ostatnim raporcie Związku Banków Polskich czytamy, że w II kw. br. największe zmiany, jakie zostały odnotowane w Warszawie w strukturze zakupu dotyczyły mieszkań o powierzchni od 35 do 45 mkw. W porównaniu z poprzednim, I kwartałem bieżącego roku, wyraźnie wzrosła ilość kupowanych lokali o tej wielkości. Niemal co piąty nabywca w stolicy decyduje się na zakup mieszkania w takim metrażu.  

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Znana z produkcji wyrobów skórzanych firma - Ochnik - rozwija działalność na rynku nieruchomości  

Firma deweloperska - Ochnik Development - wywodzi się ze struktur znanej, polskiej, rodzinnej firmy projektującej i produkującej odzież i galanterię skórzaną - Ochnik - obecnej na rynku od 1989 roku. Poza działalnością produkcyjną i handlową - Grupa Ochnik - od wielu lat rozwija aktywność także na rynku nieruchomości. Na swoim koncie ma realizację inwestycji, zarówno z sektora mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Jako inwestor i deweloper, Ochnik Development zarządza projektami we wszystkich fazach ich realizacji: zakupu gruntu, planowania, koordynacji budowy, oraz komercjalizacji i sprzedaży.  

Swoje plany inwestycyjne na najbliższe lata deweloper wiąże z warszawskim rynkiem nieruchomości. Obecnie Ochnik Development finalizuje gruntowną modernizację i rozbudowę kompleksu biurowego Dzielna 60. W skład flagowej inwestycji firmy, usytuowanej na stołecznym Muranowie pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto,wchodzi 5 obiektów biurowych o łącznej powierzchni ok. 20.000 mkw. z parkingiem liczącym 200 miejsc postojowych.

 

Dzielna 60 oferuje nowoczesną powierzchnię biurową w niepowtarzalnych architektonicznie budynkach, utrzymanych w klimacie starego Muranowa. Zachowanie niektórych części konstrukcyjnych obiektów, jak stalowe słupy, podciągi czy oryginalne cegły oraz wykorzystanie elementów szkła, stali i naturalnego kamienia do wykończenia, pozwoliły wykreować wyjątkowe wnętrza biurowe, których dodatkowym walorem są wysokie okna i fabryczne oświetlenie. Charakter klasycznego, surowego loftu przełamuje drewno, piaskowiec i ciepłe barwy elewacji budynków, a także takie elementy aranżacyjne, jak szklana nadbudowa, czy panoramiczna winda.

Grupa Ochnik zrealizowała dotychczas m.in. inwestycję - Leśna Magdalenka - oferującą ekskluzywne domy jednorodzinne w podwarszawskiej Magdalence oraz osiedle mieszkaniowe - Cichy Zakątek - powstające kilkuetapowo w Garwolinie, w którym znajdzie się łącznie ponad 320 mieszkań. W portfolio firmy znajduje się Retail Park - Pasaż Targowa - o powierzchni ponad 3.300 mkw. usytuowany w Garwolinie. Ponadto, deweloper planuje budowę projektu mieszkaniowo-usługowego w tym mieście.   

Inwestując w nieruchomości  rodzina Ochnik przyjęła podobne wartości i cele, które stały się fundamentem sukcesu marki odzieżowej i galanteryjnej. Dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektu, niezawodność oraz troska o zadowolenie klienta stały się wyznacznikiem działalności deweloperskiej. Dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej projekty Ochnik Development zapewniają wysoką jakość życia codziennego i standard pracy na najwyższym poziomie.

 

 

Więcej wiadomości

http://www.dzielna60.pl/

www.ochnik.com.pl

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

 Grupa ASBUD z sukcesem zakończyła budowę Twojego Osiedla Białołęka zlokalizowanego przy ul. Głębockiej 94 w Warszawie. Deweloper rozpoczyna proces przekazywania mieszkań nabywcom.

W sprzedaży znajdują się mieszkania dwu i trzypokojowe, które oferowane są w atrakcyjnych cenach. Do zakupionych lokali, które mają już prawomocne pozwolenie na użytkowanie, w październiku będzie można odebrać klucze. Większość ze 198 mieszkań, które powstały w zakończonej, drugiej fazie budowy osiedla znalazło już właścicieli.  W ofercie są jeszcze ostatnie dwupokojowe o pow. od 53 mkw. i trzypokojowe o metrażu od 73 mkw.  

Gotowe mieszkania na Osiedlu Białołęka cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród osób chcących skorzystać z dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Rządową dotację do kredytu mogą uzyskać zarówno nabywcy mieszkań o powierzchni do 75 mkw., jak również rodziny z co najmniej trójką dzieci, kupujące lokale o większym metrażu.  

Ciekawa aranżacja architektoniczna inwestycji, podwyższony standard wykonania mieszkań i zielone otoczenie budynków przyciągają klientów. Nowoczesny kompleks tworzą trzy eleganckie budynki pięciopiętrowe z podziemnymi halami garażowymi. Na uwagę zasługuje oryginalna bryła budynków oraz lekkie wykończenie elewacji elementami szkła, metalu i drewna. W centralnej strefie rekreacyjnej zaprojektowane zostało oczko wodne, wokół  którego biegną alejki spacerowe.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że ze względu na położenie inwestycji w spokojnej, bezpiecznej okolicy i pobliżu licznych terenów rekreacyjnych mieszkania na osiedlu Głębocka 96 są atrakcyjne dla osób szukających pierwszego mieszkania, jak i dla rodzin z dziećmi.

Usytuowanie inwestycji przy ul. Głębockiej pozwala na sprawny dojazd do centrum Warszawy. Przystanek autobusowy jest zlokalizowany tuż przy wejściu na teren osiedla. W sąsiedztwie osiedla powstały już liczne przedszkola, żłobki oraz nowa szkoła podstawowa (w odległości 500 m. od osiedla) oraz placówki handlowe, m.in. mini centrum handlowe Czerwona Torebka z szeroką gamą sklepów oraz usług. W pobliżu znajdują się także Centrum Handlowe Atrium Targówek oraz CH M1 i IKEA.

ASBUD zapewnia swoim klientom ponadstandardowe usługi do momentu odbioru mieszkania, jak:  bezpłatną pomoc niezależnego doradcy kredytowego oraz wykończenie mieszkania pod klucz w wybranym standardzie w atrakcyjnej cenie.

o ASBUD

Grupa ASBUD prowadzi z sukcesem działalność na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku. Deweloper zrealizował dotychczas szereg inwestycji mieszkaniowych na terenie Warszawy i jej okolic, w których oddane zostało do użytku tysiące mieszkań. Bazując na swoim międzynarodowym doświadczeniu w realizacji inwestycji w różnych segmentach rynku, Grupa od kilku lat rozwija w Polsce aktywność w segmencie biurowym.   

ASBUD posiada portfolio inwestycji mieszkaniowych i biurowych znajdujących się na różnym etapie realizacji. W tym roku Grupa ASBUD, przejęła pozostałe 50 proc. udziałów od CPI (wcześniej Grupa Ablon) i stała się wyłącznym właścicielem  kompleksu biurowego klasy A - Karolkowa Business Park - oferującego ok. 17.852 mkw. powierzchni najmu (NLA). Ponadto firma zakupiła działkę pod inwestycję mieszkaniową zlokalizowaną w warszawskiej dzielnicy Żoliborz, przy ul. Powązkowskiej 13 B o powierzchni 18.000 mkw., pozwalającą na realizację ok. 400 mieszkań.  

Grupa ASBUD posiada obecnie ok. 100.000 mkw. powierzchni biurowych i mieszkaniowych, które częściowo są w realizacji. Grupa zamierza co najmniej podwoić posiadane zasoby w najbliższej perspektywie. 

 

Autor: ASBUD 

dompress : nieruchomości :

Mieszkania z wisienką na torcie  
14. października 2014 10:51:00
linkologia.pl spis.pl

 Deweloperzy kuszą dziś przyszłych lokatorów osiedlowymi strefami rekreacyjnymi, przedszkolami, basenem, a w ekskluzywnych projektach nawet własną piwniczką na wino, czy kinem. W wielu przypadkach można teraz nabyć mieszkanie w inwestycji z boiskiem, albo własnym fitness. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.plzebrali informacje, jakimi atrakcjami zaaranżowanymi w powstających osiedlach firmy zachęcają do zakupu mieszkań.  

 

Maria Doerre, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Activ Investment

We wszystkich budynkach mamy podziemne i naziemne miejsca postojowe, komórki lokatorskie, a w blokach mających więcej niż cztery kondygnacje – windy. Prawie każde M ma wliczone w cenę: balkon, loggię lub ogródek (na parterze). W przypadku większych osiedli można liczyć na ogrodzony plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. W wielu budynkach na dolnych kondygnacjach są lokale z przeznaczeniem na sklepy, punkty przedszkolne, fitness itd. Na osiedlu Złotych Orłów w Krakowie, na parterze największego budynku działa centrum handlowo-usługowe „Activ Park”. W katowickiej inwestycji Cztery Wieże na powierzchni 6500 mkw. powstaje kompleks handlowo-usługowy, z klubem fitness i supermarketem „Piotr i Paweł”

 

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu, Atlas Estates

W budynku ConceptHouse Mokotów w Warszawie na mieszkańców czeka trzystrefowa przestrzeń rekreacyjna. Zajmuje 65 mkw., z czego 50 mkw. przeznaczono na w pełni wyposażoną siłownię, z bieżnią i ekranami LCD, dzięki czemu czas spędzony na uprawianiu sportu można sobie umilić oglądaniem filmu. W pomieszczeniach obok jest sauna fińska i strefa zabaw dla dzieci, w której m.in. wyświetlane są bajki. W innej inwestycji naszej firmy – Apartamenty przy Krasińskiego – jest czterostrefowa około 200-metrowa przestrzeń wypoczynkowa. Składa się ona z sali fitness, profesjonalnie przygotowanej sali kinowej, sali zabaw oraz kuchni wyposażonej w podstawowe sprzęty AGD, stoły, i krzesła, co pozwala np. urządzić rodzinne przyjęcie.

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

W inwestycjach Nowe Bemowo w Warszawie, Nadwiślańska 11 w Krakowie oraz Stara Odra Residence we Wrocławiu są tarasy, z których można podziwiać panoramy miast. W Bagry Park w Krakowie oraz Oaza Wilanów w Warszawie są: boiska do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki oraz ścieżki biegowe. Na osiedlu o podwyższonym standardzie – Zielona Etiuda we Wrocławiu zbudowaliśmy basen, strefę fitness z siłownią oraz saunami – fińską i parową. Mieszkańcy stołecznej inwestycji Atal Marina, położonej w sąsiedztwie Kanału Żerańskiego, mogą chwalić się własną przystanią oraz molo.

 

Michał Skotnicki, prezes BBI Development

Apartamentowiec Złota 44 będzie pierwszym w Polsce budynkiem mieszkaniowym z pełnowymiarowym 25-metrowym basenem. Na 8 piętrze zaprojektowaliśmy części wspólne do wyłącznego użytku mieszkańców, o powierzchni 1400 mkw. Zaplanowaliśmy tu m.in. klubokawiarnię, gdzie sprzedawane będą wysokiej klasy alkohole i cygara. W budynku Złota 44 znajdzie się też centrum biznesowe z salą konferencyjną, komputerami i pełnym zapleczem biurowo-technicznym oraz sala kinowa na 25 miejsc i ekskluzywne centrum spa & wellness, m.in. z siłownią, sauną, pokojem do masażu, salą do jogi. O komfort gości będą dbać trenerzy personalni i instruktorzy. Złota 44 to także wymarzone miejsce dla koneserów wina. Na parterze będzie klimatyzowana piwniczka o powierzchni 88 mkw., która może pomieścić 13 000 butelek wina. Z kolei w Centrum Praskim Koneser obok mieszkań funkcjonować będą kawiarnie, restauracje, butiki oraz – charakterystyczny element Konesera – Muzeum Polskiej Wódki.

Wojciech Stisz, reprezentujący firmę Barc Warszawa

Na osiedlu Tarasy Dionizosa w Warszawie zaaranżowany został reprezentacyjny hol z lustrami i strefą wypoczynkową. W garażu podziemnym położona jest luksusowa posadzka epoksydowa.  W standardzie w  mieszkaniach zainstalowane zostały duże okna sięgające, od sufitu do podłogi typu Portfenetr, a także wysokiej jakości dźwiękoszczelne, antywłamaniowe drzwi klasy 4C.     

 

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

W inwestycji Dobra Wola lokatorzy dostają basen w podziemiach budynku, przedszkole na miejscu, przestronne balkony i loggie. W Miasto Wola jest pawilon recepcyjny przy wejściu.

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Mieszkańcy osiedla Apartamenty Saska nad Jeziorem mogą liczyć na widok z okna na jezioro, a Osiedla Wilno na własny przystanek kolejowy Warszawa-Zacisze Wilno, z którego dojeżdża się do stacji metra Dw. Wileński. W sąsiedztwie powstaje zbiornik wodny, a przy nim plaża i place zabaw. Osiedle Żoliborz Artystyczny jest miejscem oddającym hołd artystom związanym z Żoliborzem, takim jak, m.in.: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Jerzy Kawalerowicz. Artyści oraz ich twórczość zostaną upamiętnieni w nazwach ulic, pasaży oraz kolonii. Już można wybrać się na plac Czesława Niemena z fontannami i obejrzeć mural Piotra Młodożeńca do wiersza Jerzego Ficowskiego pt. „Moje niedoszłe podróże”.

 

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom.deweloper

W multifunkcyjnym, wrocławskim kompleksie Brzozowe Zacisze jest szkoła i przedszkola, salon SPA, klub fitness oraz staw z pomostem wypoczynkowym i fontanną.

 

Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu w firmie Euro Styl

W rozbudowywanym kompleksie Osiedle Cytrusowe w Kowalach pod Gdańskiem powstaje właśnie centrum rekreacji z m.in. kortami do gry w squasha. Obok zaprojektowaliśmy klubokawiarnię ze zdrową żywnością, saunę, pokój relaksu oraz mały sklepik sportowy. Na osiedlu Nowy Horyzont lokatorzy mogą korzystać z gabinetu masażu i fizjoterapii, sauny fińskiej oraz klubu NH Fitness, krytych kortów tenisowych. Rodziny z dziećmi mają na miejscu przedszkole z własną kuchnią.

 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Budujemy lokale użytkowe na parterach budynków na swoich osiedlach w Trójmieście. W inwestycjach Trzy Żagle i Czwarty Żagiel są przedszkola. W Kwartale Kamienic zaprojektowaliśmy pomieszczenia z siłownią, sauną oraz pokojem wypoczynkowym ze stołem bilardowym.

 

Kaja Mirgos, dyrektor ds. sprzedaży JHM Development 

Głównym atutem naszych inwestycji jest ciekawa architektura i bogactwo terenów zielonych. Dokładamy wszelkich starań, aby połączyć funkcjonalność użytkowania z atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. 

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding  

W warszawskiej inwestycji J.W. Construction Bliska Wola na miejscu są lokale usługowo-handlowe, przedszkola, tereny sportowo-rekreacyjne, w tym prywatny park. Dla każdego budynku przewidziano wspólny taras, zachęcający do sąsiedzkiej integracji. Klienci, którzy teraz zdecydują się na zakup mieszkania w Rezydencji Redłowo w Gdyni, otrzymają garaż i komórkę lokatorską gratis.

 

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

Na osiedlu Przy Promenadzie IV etap wybudujemy przedszkole, które przekażemy miastu. Na osiedlu Powstańców 33 II powstanie świetlica dla najmłodszych.

 

Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol

W Central Park Ursynów będą patio pełne restauracji i kafejek oraz place zabaw, boiska wielofunkcyjne i zbiorniki wodne, a także własny przystanek autobusowy oraz stacja rowerów Veturilo. Chlubą firmy jest niestosowane dotąd nigdzie w Polsce rozwiązanie, gwarantujące niemal całkowite wyłączenie ruchu kołowego z ulic osiedla. Plasuje ono Central Park Ursynów w czołówce światowych projektów urbanistycznych. Zobaczymy tu też m.in. ścieżki biegowe i rowerowe, a także sieci pomostów i kładek, które połączą trakty komunikacyjne z rozległymi terenami zielonymi, dwoma jeziorkami.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

W dotychczasowych naszych realizacjach standardem są podziemne hale garażowe. Na Ursynowie w projekcie Na Romera zaprojektowano zielone patio w budynku jako strefę rekreacyjną, natomiast na Woli, w inwestycji Kolska od Nowa jest półtorahektarowy park oraz place zabaw, z których każdy dostosowany jest do potrzeb dzieci w innej grupie wiekowej.

 

Michał Skwarek, reprezentujący firmę Okam

Na naszych osiedlach standardem są miejsca postojowe i komórki lokatorskie. Każde mieszkanie jest wyposażone w grzejniki kanałowe, jest miejsce na montaż indywidualnej klimatyzacji, a na korytarzach leży wykładzina dywanowa. Kupujący M w katowickiej inwestycji Dom w Dolinie Trzech Stawów otrzymują do dyspozycji podziemne parkingi, strefy rekreacyjne, boiska, korty tenisowe i place zabaw, a wkrótce klub fitness.

 

Oscar Kazanelson, szef rady nadzorczej Robyg

Na Słonecznej Morenie zbudowaliśmy boisko wielofunkcyjne. Podobne boisko oraz plac zabaw zobaczymy w kompleksie Na Lawendowych Wzgórzach, gdzie działa też osiedlowe przedszkole, mieszkańcy mogą korzystać z bezprzewodowego, darmowego internetu.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

W projekcie Espresso przy ul. Jana Kazimierza na Woli w Warszawie do dyspozycji lokatorów oddajemy siłownię, bistro, bezprzewodową sieć internetową i klub malucha. Podobny klub znajduje się też w inwestycji Verdis na Woli.

 

Piotr Kijanka, dyrektor działu sprzedaży w Wawel Service

W każdej inwestycji Wawel Service znajduje się garaż podziemny lub zewnętrzny parking. Mamy w ofercie budynki wyposażone w kolektory słoneczne (Wężyka 10) oraz kotłownię kondensacyjną, rekuperatory i pompy ciepła (Borkowska B1 i B2. Halszki 28A, Dom dla Każdego).

 

Agnieszka Wójcik, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana

Lokatorzy osiedla Generalskiego w Krośnie skorzystają z podziemnego parkingu dla aut na każdy typ paliwa. Budynki przystosowanie są dla osób niepełnosprawnych. Na osiedlu Zielone Tarasy w Rzeszowie, gdzie również budynki są przyjazne niepełnosprawnym, można liczyć też na garaż na kondygnacji -1 z dostępem do windy, ogródki przy M na parterze, plac zabaw oraz sieć światłowodową. Osiedle Panorama w Rzeszowie oferuje place zabaw dla dzieci. Mieszkańcy kompleksu Miasteczko Wikana B12 w Lublinie mają na miejscu 3 place zabaw, przedszkole, zakład fryzjerski, kosmetyczny, pizzerię. W budynkach są kolektory słoneczne, a w podziemiu komórki lokatorskie, parking i windy. Lubelskie Osiedle Marina – M3 kusi placami zabaw, samodzielnymi boksami garażowymi, podziemnym parkingiem i komórkami lokatorskimi. W każdym budynku są lokale usługowe. Osiedle Oranżeria w Lublinie jest oświetlone latarniami typu parkowego. Budynki w kompleksie Świerkowa Aleja w Zamościu oferują rozwiązania ułatwiające życie osobom poruszającym się na wózkach oraz parking podziemny i lokale usługowe na parterze. Wśród udogodnień na osiedlu Klonowy Park w Janowie Lubelskim są stojaki na rowery, ławki i place zabaw.

 

Olga Prokopiak, dyrektor marketingu Yareal Polska

Nieodłącznym elementem projektów Yareal są m.in. zielone przestrzenie, place zabaw oraz reprezentacyjne części wspólne nieruchomości, odpowiadające stylowi życia nowoczesnych mieszkańców miast. Naszym celem jest tworzenie optymalnej przestrzeni, zintegrowanej z istniejącą tkanką miejską i najbliższym otoczeniem.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : nieruchomości :