Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Stacja dokująca IPD100, nowy produkt ClearOne jest teraz do nabycia także na naszym rodzimym rynku. Zadbała o to firma KONTEL, która jest jedynym, oficjalnym importerem i dystrybutorem marki ClearOne w Polsce.    

Kiedy brama IPD100 zostaje podłączona do StreamNet™ staje się integralną częścią całego systemu audio Multi-Room w Twoim domu. Nowa stacja dokująca od ClearOne, nie tylko ładuje iPod'a, ale pozwala także sterować odtwarzaniem muzyki z systemu StreamNet™.  

Dock IPD100 jest idealny dla tych, którzy chcą cieszyć się muzyką odtwarzaną z listy swojego iPod'a za pośrednictwem StreamNet™ opartym na systemie AV Multi-Room.  

Nowe rozwiązanie ClearOne jest w pełni zintegrowane z DigiLinX - całym domowym systemem AV. Stacja dokująca jest również w pełni kompatybilna z rozwiązaniem VIEW -komercyjnym system dystrybucji AV w oparciu o IP.

Urządzenie można wykorzystywać nie tylko w domu, ale i lokalach rozrywkowych, obiektach hotelowych, czy miejscach spotkań wyznaniowych. 

Subtelna stacja dokująca IPD100 to interfejs DigiLinX™ do odtwarzaczy multimedialnych iPod Appla. Kiedy umieścimy iPod'a w stacji dokującej ClearOne możemy łatwo i szybko przeszukać katalog z muzyką według gatunku, playlisty, albumów, artystów lub po tytułach piosenek z dowolnego miejsca w domu kontrolowanego przez DigiLinX/VIEW, w tym za pomocą ekranów dotykowych wbudowanych w ściany.   

Dock można ustawić w dowolnym, dogodnym miejscu, takim jak lada, biurko, czy półka. Stacja łączy się z systemem AV DigLinX™/VIEW Multi-Room za pomocą bezpośredniego połączenia audio przez lokalny port wzmacniacza i kontrolera SpeakerLinX i można zarządzać nią przez sieć StreamNet Ethernet.

IPD100 powstał z myślą o użytkownikach w Stanach Zjednoczonych i posiada zasilacz  przystosowany go gniazd zasilających na kontynencie amerykańskim. Z kolei IPD100i przeznaczony jest na rynek międzynarodowy i zawiera kabel przystosowany go gniazd zasilających w Europie i na Wyspach Brytyjskich. Zarówno IPD100, jak i IPD100i ładują baterię iPod'a przy pomocy dołączonych do zestawu kabli.

Stacja dokująca współpracuje wyłącznie z kontrolerem strefy IP/wzmacniaczem  SpeakerLinX SL251 IP i panelem dotykowym TouchLinX TLA250.

dompress : :

Mieszkaniówka ruszyła Komentarze (0)
22. listopada 2013 15:46:00
linkologia.pl spis.pl

Więcej sprzedawanych i budowanych mieszkań

Ostatnie miesiące okazały się bardzo dobrym okresem sprzedażowym na rynku nowych mieszkań. Mimo wakacji, w trzecim kwartale liczba transakcji zawartych przez deweloperów była porównywalna z poziomem sprzedaży, jaki odnotowywali w okresie boomu. Znów zaczęły się sprzedawać się nawet dziury w ziemi.

W ostatnich tygodniach popyt na mieszkania wzrósł jeszcze bardziej. Do zakupów motywują przede wszystkim korzystne dla kredytobiorców zmiany na rynku finansowym. Obniżka stóp procentowych przełożyła się na mniejsze obciążenie spłatą zobowiązań i lekki wzrost zdolności kredytowej.

Nie bez znaczenia jest też niezłe dostosowanie oferty rynku pierwotnego do realnych możliwości strony popytowej. Mówimy tu zarówno o optymalizacji cen ofertowych, jak i redukcji metrażu wprowadzanych na rynek mieszkań. Do zakupu zachęcają również sami deweloperzy różnego rodzaju promocjami, cenowymi i poza cenowymi. W szerokim wachlarzu bonusów coraz częściej znaleźć można wykończenie mieszkań pod klucz.      

 - Najchętniej kupowane są mieszkania gotowe. Dla klientów liczy się standard inwestycji i termin odbioru kluczy. Mieszkania, do których można się od razu wprowadzić są bardzo poszukiwanym towarem. Coraz więcej osób chce kupić już wykończone lokale. Stąd na warszawskim Osiedlu Alpha wprowadziliśmy nowy system sprzedaży, oferując wykończenie w cenie mieszkania. Nasi klienci mogą zamieszkać od razu po zakupie, bo zakończyliśmy już budowę projektu - wyjaśnia Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development.   

Dobre wyniki sprzedaży deweloperzy zawdzięczają również nowym przepisom, które mają dopiero zacząć obowiązywać na rynku finansowym. Z końcem roku z ofert banków znikną kredyty udzielane na 100 procent wartości nieruchomości. To zmotywowało do przyspieszenia decyzji o zakupie pewną część nabywców.

Zgodnie z wytycznymi, od początku 2014 roku banki będą wymagały od klientów co najmniej 5 proc. wkładu własnego. Przy zakupie mieszkania o powierzchni 50 mkw. w Warszawie oznacza to konieczność posiadania zaoszczędzonych prawie 18 tysięcy złotych. Jak podają analitycy portalu Dompress.pl, stołeczne mieszkania deweloperskie wystawione są na sprzedaż średnio za 7100 zł/mkw. Za mieszkanie o takim metrażu trzeba więc wydać przeciętnie 355 000 zł. 

Imponujące wyniki sprzedaży, jakimi może pochwalić się wiele spółek to także efekt napływających informacji o poprawie kondycji polskiej i światowej gospodarki. Działa to korzystnie na nastroje kupujących.

Ten czynnik ma też niebagatelne znaczenie dla firm deweloperskich, które na powrót zaczęły więcej budować. Deweloperzy zapowiadają rozpoczęcie realizacji nowych projektów, co wiąże się również z uchwaleniem ustawy, wprowadzającej program Mieszkanie dla Młodych wspierający nabywców nowych mieszkań oraz planem utworzenia przez BGK funduszu mieszkań na wynajem  i przeznaczenia na ten cel 5 mld złotych.

Ostrożnie wprowadzane na rynek nowe inwestycje i szybkie tempo sprzedaży przyniosło w ostatnim czasie spadek liczby mieszkań dostępnych w ofercie rynkowej. Jednak dane GUS za ostatni miesiąc pokazują. że już po raz czwarty na rynku deweloperskim nastąpiło ożywienie, jeśli chodzi o liczbę rozpoczynanych inwestycji. W październiku deweloperzy rozpoczęli budowę 7 tys. mieszkań. To aż o 81,9 proc. więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Także w zestawieniu z wynikami z 2011 i 2010 roku, poprawa jest bardzo widoczna. Październik nie należał pod tym względem do wyjątków. Już od kilku miesięcy dane GUS wykazują dynamikę wzrostu liczby budów rozpoczynanych przez deweloperów.

 

Autor: RED Real Estate Development

dompress : :

linkologia.pl spis.pl

Nowy program dopłat do kredytów nie będzie miał znaczącego wpływu na rynek deweloperski, bo obejmie zbyt małą część oferty  

 

Program Mieszkanie dla Młodych, który zacznie obowiązywać od nowego roku ma pomóc młodym ludziom w zakupie pierwszego mieszkania lub domu. Osoby planujące z niego skorzystać nie będą miały łatwego zadania ze znalezieniem nieruchomości mieszczących się w limitach cenowych przewidzianych przez ustawodawcę. Chcąc dostać od państwa 10 do 20 proc. dopłaty do kredytu trzeba będzie znaleźć na rynku deweloperskim nieruchomość w odpowiednio niskiej cenie.  

Mieszkania, które kwalifikują się do programu znajdują się na ogół tylko w inwestycjach położonych na obrzeżach miast. Jak oceniają analitycy serwisu Dompress.pl, spośród dużych aglomeracji najmniejszy wybór takich lokali będzie w Krakowie, gdzie tylko kilka procent nowych mieszkań wystawionych na sprzedaż będzie można kupić z dopłatą. A czy można budować ich więcej?      

Wopinii Tomasza Panabażysa, prezesa zarządu firmy Dolcan, wysokie ceny gruntów oraz koszty związane z budową nie pozwalają już na większe i bardziej powszechne obniżanie cen mieszkań, szczególnie jeżeli chodzi o mniejsze metraże. Dalsze, znaczące obniżki cenowe musiałyby się odbić na standardzie i jakości budowanych lokali - mówi serwisowi Dompress.pl.    

Zaledwie 11 proc. mieszkań, które firma oferuje w Warszawie będzie kwalifikowało się do dopłat.  W stołecznej ofercie spółki Dolcan jest 96 mieszkań o pow. do 75 mkw. i cenie do 5 865 zł, przy zakupie których można skorzystać z dopłat. To głównie mieszkania w kameralnych osiedlach bezczynszowych, w których nie ma części wspólnych i dlatego ich mieszkańcy nie ponoszą comiesięcznych opłat czynszowych.   

 

Dopłaty będzie można uzyskać do mieszkań na osiedlu Kamyk Zielony i Konik Polny na Białołęce, Rudy Rydz i Rudy Rydz Las w Rembertowie i na Osiedlu Tęczowym we Włochach. Metraż lokali dostępnych z dopłatą przekracza 60 mkw. W następnych etapach osiedli bezczynszowych Dolcan planuje budowę mieszkań mieszczących się w limitach cenowych przewidzianych w programie.

 

Koszty budowy wyższe od limitów

 

Zdaniem Urszuli Hofman z Grupy Inwest, program premiował będzie inwestycje realizowane na obrzeżach Warszawy, gdzie koszty zakupu gruntów są relatywnie niższe. Wdrażany program dopłat, zakłada zbyt niskie  limity cen,  jak na obecne realia rynku. Uzyskanie przewidzianych w MdM limitów cenowych jest bardzo trudne. Urszula Hofman wylicza, że koszt zakupu działki poza centrum Warszawy wraz z pracami projektowymi i uzyskaniem pozwolenia na budowę wynosi ok.1500-2000 zł (liczone do metra kwadratowego mieszkania). W dzielnicach takich jak Żoliborz, Bielany, Mokotów taki koszt sięga często 3000-4000 zł.  Sama budowa, w zależności od użytych materiałów i standardu wykończenia to dodatkowo koszt ok. 3500-4000 zł. Do tego dochodzą wydatki na obsługę inwestycji, marketing, itp.      

 

Grupa Inwest zamierza przygotować specjalną ofertę, żeby choć kilka mieszkań w realizowanych projektach spełniało wymogi programu. Mieszkania w MdM deweloper zaoferuje przede wszystkim w inwestycji przy ul. Morgowej na Pradze Południe.   

 

Ewa Perkowska, dyrektor pionu handlowego w firmie Budimex Nieruchomości zwraca uwagę na negatywne skutki, jakie może przynieść program. Jak twierdzi, jeśli uwzględnić ceny gruntów w miastach takich jak Warszawa czy Kraków, należy jasno powiedzieć, że tańsze mieszkania będą powstawały jedynie na obrzeżach. I zastanawia się, czy taka polityka nie doprowadzi do dalszego, niekorzystnego rozlewania się polskich miast.    

Spośród inwestycji oferowanych przez Budimex Nieruchomości w Warszawie, Krakowie i Poznaniu do MdM zakwalifikują się mieszkania tylko w dwóch poznańskich projektach firmy, w osiedlu Na Smolnej i Przy Rolnej. W przekonaniu Ewy Perkowskiej, nowy program dopłat raczej nie wpłynie na sprzedaż mieszkań w Warszawie i Krakowie, bo w inwestycjach prowadzonych przez spółkę w tych miastach nie ma mieszkań w cenach mieszczących się w przewidzianych limitach.

Rozwój budownictwa na obrzeżach miast

Urszula Hofman z Grupy Inwest sądzi, że dzięki programowi dopłat w Warszawie może nastąpić ożywienie sprzedaży mieszkań tylko w inwestycjach zlokalizowanych na Białołęce. Dlatego jak przypuszcza, po jego wejściu tylko w tej stołecznej dzielnicy wzrost sprzedaży będzie odczuwalny. Jak podaje serwis Dompress.pl, średnia cena metra na rynku deweloperskim w Białołęce kształtuje się na poziomie 5846 zł, tymczasem limit cenowy przewidziany w nowym programie dla Warszawy jest nieco wyższy.   

Ograniczona oferta mieszkań, które obejmą dopłaty może sprawić, że program nie będzie cieszył się taką popularnością, jak zakładają to jego twórcy. Tomasz Panabażys, prezes zarządu firmy Dolcan uważa, że program Mieszkanie dla Młodych wywoła dużo większe zainteresowanie wśród nabywców nie na początku, ale w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy obowiązywania, podobnie jak miało to miejsce w przypadku programu Rodzina na Swoim. Ostatnie miesiące dopłat w ramach MdM zbiegną się z obowiązkiem wpłacania 20 proc. wkładu własnego przy zaciąganiu kredytów hipotecznych. Wówczas jednorazowa pomoc państwa, stanowiąca chociaż część wkładu własnego, będzie przez klientów bardziej pożądana. To prawdopodobnie podniesie zainteresowanie programem w ostatnim roku jego istnienia - uważa Tomasz Panabażys.

Już z początkiem przyszłego roku, wraz z wejściem nowego programu dopłat, zaczną obowiązywać przepisy, które uniemożliwią bankom udzielanie kredytów na 100 proc. wartości mieszkania. Osoby, które  nie będą miały zgromadzonych oszczędności na co najmniej 5 proc. wkładu własnego do kredytu nie będą mogły uzyskać finansowania w banku. Nowy program ma wesprzeć m.in. tą grupę nabywców mieszkań.

dompress : : dompress

Kredyt na małe M Komentarze (0)
19. listopada 2013 10:58:00
linkologia.pl spis.pl

Banki oszczędnie rozdają kredyty, a nabywcy mieszkań liczą każdy metr    

Kluczowym czynnikiem przy wyborze wielkości mieszkania jest zdolność kredytowa. Od wakacji oprocentowanie kredytów utrzymuje się na niskim poziomie, dzięki obniżonym stopom procentowych. Jednocześnie niższe są comiesięczne raty spłaty zobowiązań. Mimo mniejszego obciążenia spłatą, zdolność kredytowa potencjalnych kredytobiorców w wyraźny sposób nie wzrosła. Instytucje finansowe do udzielania kredytów mieszkaniowych podchodzą wciąż z wielką ostrożnością.

Wiele osób musi szukać lokali w niewygórowanych cenach, na zakup których będą mogli zaciągnąć odpowiedni kredyt. Największym wzięciem cieszą się przede wszystkim te lokale, które przy swoim niewielkim metrażu są jednocześnie funkcjonalne. Tak zwanych mieszkań kompaktowych, o niedużych powierzchniach w porównaniu z liczbą pokoi poszukują głównie młode osoby, które nie mogą sobie pozwolić na większe.

W Warszawie większość klientów deweloperów zainteresowana jest zakupem mieszkań w cenie nie przekraczającej 300 - 350 tys. zł. W tej kwocie można w stolicy kupić co najwyżej małe trzy pokoje.   

Jak podaje Dompress.pl, ponad 40 proc. mieszkań na stołecznym rynku pierwotnym oferowanych jest w przedziale cenowym od 6 do 7 tys. zł/mkw. Średni metraż tak wycenionych mieszkań to ok. 55 mkw. Świadczy to o świetnym dostosowaniu przez deweloperów powierzchni budowanych mieszkań do obecnego zapotrzebowania klientów, podkreślają analitycy serwisu.

Do tego najczęściej rozkłady wnętrz mieszkań są tak zaprojektowane, że umożliwią wykorzystanie całej powierzchni w maksymalnym stopniu. Wiele stołecznych inwestycji oferuje większość takich mieszkań.

- Choć zakończyliśmy już budowę Osiedla Alpha przy ulicy Skoroszewskiej w Warszawie, a większość mieszkań znalazła już właścicieli, mamy jeszcze w sprzedaży trzypokojowe lokale o powierzchni 55 mkw. - podkreśla Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w Red Real Estate Development. - Klienci mogą wybrać mieszkanie w stanie deweloperskim w cenie 6,6 tys. zł/mkw., albo z wykończeniem pod klucz za 6,8 tys. zł/mkw. - zapewnia.

To coraz częściej spotykane udogodnienie dla kupujących przygotowane przez deweloperów. Klienci chętnie decydują się na zakup gotowych mieszkań, bo nierzadko nie dysponują kapitałem na ich wykończenie. A w ten sposób mogą sfinansować go kredytem. 

A na jakich warunkach możemy zaciągnąć dziś kredyt? Kredyt w złotych w kwocie 300 tys. zł, z 20 procentowym wkładem własnym dostaniemy obecnie przy średniej marży wynoszącej 2,55 proc., informuje Comperia.pl. W ciągu ostatniego miesiąca jej wysokość nie zmieniła się znacznie.

Analitycy zauważyli natomiast niewielki wzrost średniej marży w przypadku kredytów sprzedawanych promocyjnie z innymi produktami bankowymi w tzw. cross-sellingu. Takie zobowiązanie mogliśmy w październiku zaciągnąć z przeciętną marżą na poziomie 1,67 proc. Osoby planujące pożyczyć na mieszkanie do końca roku raczej nie powinny spodziewać się żadnych specjalnych zachęt promocyjnych ze strony banków. Analitycy spodziewają się raczej powolnego wzrostu marż.   

 

Autor: RED Real Estate Development

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

W Trójmieście na rynku mieszkaniowym liderem jest Gdańsk. Powstaje w nim ponad dwukrotnie więcej inwestycji niż w Gdyni. Jak wylicza Dompress.pl, za metr mieszkania w Gdańsku deweloperzy chcą średnio ponad 6000 zł. Gdynia jest nieco tańsza, nowe mieszkania wycenione są tam przeciętnie na poziomie 5570 zł/mkw.  

Trójmiejski rynek znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji, jeśli chodzi o dostępność mieszkań w nowym programie dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych. Podczas, gdy w innych miastach tylko niewielki odsetek lokali zakwalifikuje się do MdM, w Gdańsku deweloperzy mają wystarczająco dużo takich lokali, żeby klienci mieli w czym wybierać.  

Limit przewidziany dla Gdańska w nowym programie dopłat to ponad 5718 zł/mkw. Tymczasem w kwocie do 5 tys. zł/mkw. na gdańskim rynku deweloperskim dostępne jest 30 proc. mieszkań. Kolejne 18 proc. jest wystawione do sprzedaży w cenie od 5 do 6 tys. zł/mkw., wylicza serwis Dompress.pl. Analitycy portalu szacują że, blisko połowę oferty rynku pierwotnego w tym mieście obejmą dopłaty. Najwięcej lokali kwalifikujących się do programu będzie można znaleźć w ukończonych gdańskich inwestycjach, w których cena metra jest niższa i wynosi średnio 5617 zł.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl, realizującej swoje inwestycje w Trójmieście informuje, że w dwóch projektach spółki do programu Mieszkanie dla Młodych wejdą wszystkie mieszkania. Do dopłat zakwalifikuje się cała oferta w inwestycji Nowy Horyzont w Borkowie koło Gdańska i na Osiedlu Cytrusowym w Kowalach pod Gdańskiem. Poza tym, jak mówi serwisowi Dompress.pl, większość lokali na Osiedlu Nawigator w Gdyni i część mieszkań na Osiedlu Morskim w Pogórzu koło Gdyni również będzie można kupić w MdM. Andrzej Przybek zapewnia, że firma planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne inwestycje, w których zaproponuje mieszkania spełniające wymogi programu.

Zdaniem dyrektora Euro Stylu,nowy program wspomagający zakup nieruchomości wpłynie na rozwój branży deweloperskiej. Andrzej Przybek zauważa, że podobnie jak w całym kraju, w Trójmieście powoli rosną ceny transakcyjne i ocenia, że wszystko wskazuje na to, że ta tendencja utrzyma się. 

Kryterium cenowe i metrażowe spełnią również mieszkania w kilku inwestycjach, budującej na Pomorzu, Grupy Kapitałowej Inpro SA. Lokale wystawione na sprzedaż w trzech gdańskich osiedlach, w których dostępne są mieszkania w MdM, stanowią ponad połowę aktualnej oferty spółki. Ceny ofertowe są w nich wyraźnie niższe niż limit przewidziany w nowym programie dopłat. Na Osiedlu Jabłoniowa można kupić mieszkanie już od 4266 zł za mkw. W Gdańsku Zaspie przy Al. Jana Pawła II w inwestycji City Park stawki zaczynają się od 5508 zł/mkw., a na Osiedlu Wróbla Staw w gdańskim Jasieniu od 4536 zł/mkw. brutto. W ostatnim projekcie oferowane są mieszkania o metrażu już od 26 mkw.  

- Myślimy również o dostosowaniu cen mieszkań w innych osiedlach do wymagań programu MdM, zapewnia Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro SA. W opinii dyrektora, nowy program dopłat może przyczynić się do wzrostu cen mieszkań. - W ostatnich miesiącach, dzięki niższym stopom procentowym i korzystnym prognozom gospodarczym, obserwujemy duże ożywienie na rynku. Po wejściu nowego programu dopłat, w konsekwencji jeszcze większego popytu, mogą nastąpić podwyżki cen - sądzi Rafał Zdebski.  

W Gdańsku, pod względem wielkości oferty deweloperskiej, bezkonkurencyjne są dwie południowe dzielnice - Chełm i Ujeścisko-Łostowice. Spory wybór mieszkań jest jeszcze w  Śródmieściu, Przymorzu i Wrzeszczu. W pozostałych rejonach miasta oferta jest uboższa.

W Gdyni nowe mieszkania są nieco tańsze niż w Gdańsku. W cenie do 5 tys. zł/mkw. kupimy 4 na 10 mieszkań, a w przedziale cenowym od 5 do 6 tys. zł/mkw. mieści się prawie co trzecie nowe mieszkanie, wylicza Dompress.pl. W przeciwieństwie do Gdańska, w Gdyni oddane do użytkowania mieszkania są droższe od tych w budowie. A ilość ukończonych inwestycji i tych w trakcie budowy jest porównywalna.              

Gotowe mieszkania dominują w ofercie deweloperów w Sopocie, gdzie 3 na 4 lokale wystawione na sprzedaż są już gotowe. Sopot plasuje się w czołówce najdroższych lokalizacji w kraju. Powstają w nim zwykle kameralne inwestycje oferujące mieszkania w wyższym standardzie. Średnia stawka na sopockim rynku pierwotnym to 11 340 zł/mkw., choć w ofercie deweloperów można znaleźć też mieszkania wycenione poniżej 9 tys. zł/mkw. W takiej kwocie na pewno nie kupimy apartamentu w Dolnym Sopocie, czyli w samym sercu tętniącego życiem w sezonie kurortu, gdzie stawki deweloperskie utrzymują się w górnym pułapie cenowym dla miasta. 

dompress : : dompress, nieruchomości, trójmiasto

trolololo | qtbqierr | dup6e3 | uslugowo | filia-1 | Mailing