Najnowsze Wpisy

linkologia.pl spis.pl

Od października wybór mieszkań, przy zakupie których można skorzystać z rządowej dopłaty do kredytu najbardziej zwiększył się w Warszawie. Po zmianach limitów cen, kwalifikujących oferty do programu Mieszkanie dla Młodych, w niektórych miastach łatwiej jest znaleźć mieszkanie, do którego dopłaci państwo, a w niektórych trudniej niż dotychczas. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili sondę, aby ustalić, w których inwestycjach deweloperzy mogą zaoferować teraz więcej mieszkań w programie MdM.  

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

Nowe limity w programie Mieszkanie dla Młodych pozwalają naszym klientom kupić mieszkanie dopłatą w pierwszym etapie osiedla Mieszczańskiego we Wrocławiu, gdzie lokale są dostępne w cenie 4950 zł za mkw. i Nowe Polesie w Łodzi, gdzie oferujemy wykończone mieszkania o pow. 42-54 mkw., w cenie 4300 zł za mkw. W łódzkiej inwestycji co drugi lokal kupowany jest z dopłatą. W Warszawie w projekcie Nowe Bemowo w MdM oferujemy mieszkania o pow. 28-85 mkw. w cenie 6000 zł za mkw. W stolicy zainteresowanie dopłatami jest niewielkie, z 33 zawartych przez nas umów tylko dwa mieszkania finansowane były preferencyjnym kredytem.

 

Wojciech Stisz z Barc Warszawa

Program dopłat  obejmuje teraz wszystkie mieszkania, jakie mamy w ofercie na osiedlu Tarasy Dionizosa w Warszawie, pomimo że w tym projekcie oferujemy mieszkania o podwyższonym standardzie. Niestety limit cenowy w MdM dla miejscowości podwarszawskich nie wzrósł, aż tak dużo jak dla stolicy, dlatego w gotowym kompleksie Rezydencja Kościuszki w Piastowie możemy zaoferować tylko pojedyncze mieszkania w programie.      

 

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

Jeśli chodzi o ofertę Dantex, obecnie kryteria programu spełniają gotowe, dwupokojowe lokale w warszawskiej inwestycji Dobra Wola I etap. Wielu klientów pyta o możliwość zakupu mieszkania z dopłatą, dlatego aby włączyć więcej ofert do programu, zdecydowaliśmy się obniżyć ceny. W tej chwili w sprzedaży na tym osiedlu dostępnych jest w programie  jeszcze 8 lokali w metrażach 56-68 mkw. 

 

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

Do programu Mieszkanie dla Młodych kwalifikują się obecnie 163 mieszkania w naszych inwestycjach w Warszawie i okolicach. Podobna liczba mieszkań będzie dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy do sprzedaży wprowadzimy kolejne etapy już istniejących osiedli, np. osiedla Konik Polny.

Mieszkania mieszczące się w podwyższonych limitach programu oferujemy obecnie na osiedlu Kamyk Zielony, w którym mamy 3 lokale z dopłatą o pow. od 68 do 74 mkw., i na Osiedlu Konik Polny na Białołęce, gdzie dostępnych jest 120 mieszkań w MdM , a także w Rembertowie w inwestycji Rudy Rydz z 8 mieszkaniami z dopłatą i Rudy Rydz Las z 14 lokalami. Na osiedlu Pasikonik w Markach program obejmuje 7 mieszkań o metrażu 74 mkw., a w projekcie Żółte Tulipany w Rembelszczyźnie 11 mieszkań o metrażu od 57 do 70 mkw.

Od października faktycznie obserwujemy nieco większe zainteresowanie mieszkaniami w programie ze względu na ich większy wybór. Nie możemy jednak mówić o tak dużym zainteresowaniu, jak na początku roku, kiedy program wszedł w życie.

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

W wyniku podwyższenia limitu w MdM pula mieszkań w inwestycjach Dom Development spełniających wymogi programu poważnie się zwiększyła i obejmuje teraz ok. 40 proc. naszej oferty. Możemy zaoferować 730 mieszkań z dopłatą, głównie w osiedlach Palladium, Klasyków, Derby, Regaty, Wilno i Adria. W osiedlach Derby, Regaty, Adria i Klasyków mieszkania dostępne są od ręki, natomiast w osiedlach Palladium i Wilno będą przekazywane klientom w czerwcu i lipcu 2015 roku. Obserwujemy obecnie większe zainteresowanie mieszkaniami w ramach MdM, ponieważ z tak obszernej oferty klienci  mogą wybierać lokale spełniające wszelkie indywidualne wymagania.

 

Katarzyna Daszkiewicz reprezentująca Grupę Inwest

Jeszcze w tym roku planujemy rozpoczęcie realizacji inwestycji na Pradze-Północ przy ulicy Siedleckiej w Warszawie, gdzie zaoferujemy wiele mieszkań kwalifikujących się do programu dopłat.

 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Inpro oferuje mieszkania objęte programem MdM w inwestycji Wróbla Staw Mieszkania w Gdańsku-Jasieniu. Obecnie w sprzedaży jest II i III etap, gdzie pozostało blisko 30 mieszkań  spełniających kryteria programu. Pod koniec roku zamierzamy wprowadzić do sprzedaży ostatni etap tej inwestycji, w którym powstanie 120 mieszkań i przy zakupie sporej części z nich będzie można skorzystać z dopłat.

 

Kaja Mirgos, dyrektor ds. sprzedaży JHM Development

Mieszkania dostępne w programie Mieszkanie dla Młodych oferowane są w naszych inwestycjach w Rumi, Koninie, Skierniewicach, Bełchatowie, Rawie Mazowieckiej oraz Brzezinach. Wśród naszych klientów największą popularnością program cieszy się w Rumi oraz Koninie, gdzie oferta mieszkań z dopłatą jest największa. Obecnie w ramach programu MdM możemy zaoferować ok. 30 proc. lokali. Stopniowy wzrost popularności programu obserwujemy od początku roku i oczekujemy, że przed jego zakończeniem odsetek mieszkań sprzedawanych w ramach programu może jeszcze wzrosnąć.

 

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

W samej Warszawie posiadamy blisko 150 mieszkań objętych programem dopłat MdM i planujemy rozszerzenie oferty w ramach kolejnego etapu inwestycji Zielona Dolina położonej na stołecznej Białołęce. Po ostatniej zmianie limitów cen w MdM  na osiedlu Villa Campina, niedaleko warszawskiego Bemowa, pula mieszkań dostępnych w ofercie z rządowymi dopłatami zwiększyła się o ok. 40 lokali, a w projekcie Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie przybyło 10 mieszkań. W ramach MdM sprzedaje się ok. 20 proc. naszych lokali. Spodziewamy się, że taki poziom utrzyma się.  

 Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

W naszych warszawskich inwestycjach trzykrotnie wzrosła dostępność mieszkań z dopłatą. Lokale w MdM dostępne są w inwestycji Osiedle na Woli, Poborzańska, Przy Promenadzie oraz Mała Praga. W Krakowie oraz Wrocławiu zmiana limitu cen była niewielka i trudno tu mówić o rewolucji. Za wcześnie jest też by dał się zauważyć wzrost zainteresowania klientów mieszkaniami, przy zakupie których mogą skorzystać z dopłat.    

 

Marta Jagłowska, marketing manager w Marvipol

Od października ilość mieszkań dostępnych w programie MdM zwiększyła się znacznie w naszej inwestycji Central Park Ursynów w Warszawie. W ofercie mamy obecnie ponad 100 mieszkań objętych dopłatami. Zauważyliśmy większe zainteresowanie programem klientów, którzy kupują mieszkanie na kredyt. Ok. 80 proc. z nich to młodzi ludzie, którzy mogą ubiegać się o dopłatę.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

Wzrost limitów cen w MdM pozwolił nam dołączyć do puli mieszkań objętych programem dopłat lokale z inwestycji Księżycowa 60 w Warszawie, gdzie większość mieszkań z obowiązującego wcześniej cennika spełnia w tej chwili kryteria programu Mieszkanie dla Młodych.

 

Michał Skwarek, reprezentujący firmę Okam

Ze względu na niski próg cenowy program dopłat obejmuje tańsze projekty mieszkaniowe, których koszt wybudowania jest niższy, choćby ze względu na cenę gruntu. Nieruchomości, które spełnią kryteria finansowe programu zlokalizowane są na obrzeżach dużych aglomeracji. Nasza oferta skierowana jest do klientów poszukujących wysokiej jakości mieszkań w prestiżowych lokalizacjach, dlatego nie oferujemy mieszkań w programie MdM.

 

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

W ofercie mamy duży wybór mieszkań, które obejmuje program dopłat i praktycznie w każdej naszej inwestycji klienci znajdą mieszkania, przy zakupie których mogą skorzystać z dopłat do kredytu. Zmiana limitów cenowych w MdM wpłynęła na zwiększenie ilości mieszkań objętych programem.

 

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg

W Warszawie w ramach MdM oferujemy mieszkania w dwóch inwestycjach, na Bemowie w Young City w cenie od 6250 zł za mkw. i w Wilanowie w inwestycji Młody Wilanów, w której ceny zaczynają się od 6100 zł za mkw. W Gdańsku, w każdej z trzech inwestycji Grupy mieszkania również kwalifikują się do programu rządowego wsparcia.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

Po wzroście limitów liczba mieszkań, które objęte są programem MdM w naszych inwestycjach pozostała na podobnym poziomie. Mieszkania w ramach programu oferujemy głównie w Poznaniu w projekcie Młody Grunwald i Kamienica Jeżyce. Także za sprawą MdM mieszkania w tych inwestycjach cieszą się powodzeniem wśród kupujących, choć zmiana limitu nie miała istotnego wpływu na zainteresowanie klientów.

 

Violetta Wypych, dyrektor działu handlowego Rafin

Mieszkania objęte programem MdM oferujemy w Dobrym Osiedlu zlokalizowanym przy ul. Zatorskiej we Wrocławiu. Zwiększenie  limitu cen spowodowało wzrost ilości dostępnych mieszkań w MdM.

 

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych wciąż są za niskie, szczególnie w Krakowie. Pomimo to, mieszkania w ramach programu czekają na nabywców w naszych energooszczędnych inwestycjach: Wężyka 10 w krakowskich Czyżynach oraz w kompleksie Borkowska B1 i B2 na krakowskich Klinach, w których klienci mają również możliwość otrzymania bezzwrotnej dopłaty do kredytu hipotecznego na zakup mieszkania energooszczędnego w wysokości 11 tys. zł.

 

Agnieszka Wójcik dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana

Limity proponowane w MdM w wielu miastach, w których obecnie prowadzimy działalność wciąż dość istotnie odbiegają od realiów rynku. Wyjątkiem jest Zamość, gdzie po zmianie limitów mieszkania kwalifikują się do dopłat. Nie przełożyło się to jednak na większą liczbę zapytań klientów. Pewne ożywienie na rynku mieszkaniowym, jakie teraz obserwujemy należy raczej wiązać z typową sezonowością sprzedaży.

 

Edward Laufer, prezes Vantage Development

W naszej ofercie nie ma mieszkań kwalifikujących do programu dopłat. Cena metra kwadratowego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji wciąż daleka jest od takiej, która umożliwiałaby skorzystanie z rządowej dopłaty. Taka sytuacja powoduje, że osoby chcące skorzystać z dopłat skazane są na poszukanie mieszkań na obrzeżach miast.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : nieruchomości :

linkologia.pl spis.pl

Po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie lokalizacja to trzy podstawowe czynniki, które decydują o atrakcyjności nieruchomości. W myśl tej zasady, trasa drugiej linii warszawskiego metra wytycza szlak nowym inwestycjom mieszkaniowym. Im bliżej stacji metra powstają mieszkania, tym szybciej znajdują nabywców. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, jakie projekty deweloperzy realizują w rejonie stacji metra i czy oferują w nich mieszkania kwalifikujące się do dopłat.   

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

Obecnie realizujemy inwestycję Nowe Bemowo, zlokalizowaną nieopodal planowanej stacji metra Lazurowa. Osiedle położone przy ul. Narwik znalazło się w naszej ofercie w połowie lipca br. i w ciągu zaledwie trzech miesięcy nabywców znało 25 z 90 mieszkań, a 16 lokali zostało zarezerwowanych. Inwestycja objęta jest programem Mieszkanie dla Młodych.

Wanda Dzikowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Capital Art Apartments, Atlas Estates

Atlas Estates ma w ofercie mieszkania w inwestycji Capital Art Apartments, położonej na warszawskiej Woli, zaledwie ok. 200 metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Aktualnie przy ul. Giełdowej 4 trwa budowa dwóch ostatnich budynków. Część mieszkań zostanie oddana jeszcze w tym roku, a ostatnia pula lokali w tej inwestycji – w III kw. 2015 r. Obecnie w ofercie znajdują się mieszkania o metrażach od 31 m kw. do 115 m kw., których ceny wahają się pomiędzy 7,9 tys. zł, a 10,4 tys. zł za mkw. W Capital Art Apartments w pięciu budynkach powstaną łącznie 784 mieszkania. 

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

W pobliżu drugiej linii metra realizujemy większość naszych inwestycji. Usytuowane na Odolanach osiedla Dobra Wola i Miasto Wola położone są zaledwie 5 minut autobusem od stacji Rondo Daszyńskiego. W pierwszym etapie inwestycji Dobra Wola mamy w sprzedaży kilka ostatnich mieszkań, które spełniają kryteria programu dopłat MdM.

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

W pobliżu nowych stacji metra realizujemy inwestycję Czerwona Jarzębina II, która usytuowana jest pomiędzy stacją Targówek 2, a stacją Zacisze. Osiedle znajduje się na Zaciszu  przy ul. Krośniewickiej, w willowej części dzielnicy Targówek. Czerwona Jarzębina II to projekt, w którym powstaną 23 kameralne budynki o niskiej zabudowie z 46 mieszkaniami. Do każdego mieszkania przynależy miejsce postojowe w cenie i jest możliwość zainstalowania kominka. Osiedle zostanie ukończone w 2014 roku. Obecnie w sprzedaży mamy jeszcze 15 mieszkań o metrażu od 82 do 108 mkw. w cenie od 5.400 zł/mkw.

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Dom Development ma obecnie w ofercie mieszkania na osiedluWilno,powstającymprzy ul. Bukowieckiej 37, które zlokalizowane jest o 4 minuty jazdy pociągiem od Dworca Wileńskiego, gdzie znajduje się stacja 2 linii metra. W przyszłości, kiedydruga linia metra zostanie przedłużona do ul. Lazurowej, planujemy opracowanie projektu mieszkaniowego w tym rejonie.

 

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

Posiadamy trzy inwestycje zlokalizowane w rejonie nowych odcinków metra: Bliską Wolę przy ulicy Kasprzaka w Warszawie, osiedle Villa Campina, znajdujące się w Kaputach, zaledwie 7 minut od warszawskiego Bemowa oraz Zieloną Dolinę na Białołęce u zbiegu ulic Zdziarskiej i Ostródzkiej.

Osiedle Bliska Wola, w którym powstanie 400 mieszkań o pow. od 24-121 mkw., które oferujemy w cenie ok. 7.000 zł/mkw., znajduje się niedaleko stacji metra Wolska i Rondo Daszyńskiego. Lokale w tym projekcie bardzo dobrze się sprzedają.

Dla mieszkańców Villi Campina, oferującej mieszkania o powierzchni 32-86 mkw. w cenie 4590 zł/mkw., udogodnieniem będzie możliwość przesiadki na Bemowie na stacji Młynów lub Księcia Janusza. Mieszkańcy Zielonej Doliny, gdzie dostępne są lokale o metrażu 29-86 mkw. w cenie od 4.700 zł, będą mogli skorzystać z metra na sąsiednim Targówku. Wszystkie mieszkania na Bemowie i Białołęce objęte są programem dopłat.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

Uwzględniając dalsze plany rozbudowy drugiej linii metra, LC Corp realizuje obecnie budowę i sprzedaż m.in. inwestycji Poborzańska, która znajduje się ok. 700 m do planowanej stacji metra Bródno oraz Osiedla na Woli przy ulicy Sowińskiego, które położone jest ok. 1,3 km od planowanej stacji metra Księcia Janusza. Kiedy powstaną dalsze odcinki metra prowadzące na Pragę, realizowane obecnie Osiedle na Pradze zlokalizowane będzie ok. 800 m od stacji Mińska, natomiast etap IV Osiedla przy Promenadzie dzielić będzie od planowanej stacji Fieldorfa ok. 1,2 km. W każdej z tych inwestycji można znaleźć mieszkania spełniające kryteria programu Mieszkania dla Młodych.

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

Matexi Polska prowadzi inwestycje w pobliżu pierwszej linii metra, na warszawskich Bielanach i Ursynowie. Niedawno zaanonsowany przez nas projekt Pereca 11 znajduje się w doskonałej lokalizacjiw centrummiasta, tuż obok nowej stacji metra Rondo Daszyńskiego, choć do przystanku Świętokrzyskatakże bez trudu z osiedla będzie można dojść nawet pieszo.

Michał Skwarek z firmy Okam

Nasza inwestycja InCity powstaje niespełna 300 m od stacji metra Rondo Daszyńskiego. W kompleksie przy ul. Siedmiogrodzkiej w czterech budynkach znajdzie się 483 mieszkań. Budowa ma zostać ukończona do końca 2017 roku. Pierwszy etap osiedla został już oddany, a realizacja drugiej fazy trwała od marca 2013 roku. Kolejnych 97 mieszkań będzie oddane do użytku w ciągu najbliższych tygodni. Od początku roku nabywców znalazło ponad 260 mieszkań apartamentów z pierwszego oraz drugiego etapu budowy. Ze względu na wysoki standard wykonania i prestiżową lokalizację inwestycja nie jest objęta programem MdM.

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg

W pobliżu drugiej linii metra, ok. 150 m od jednej z planowanych stacji metra na Bemowie powstaje osiedle Robyg - Young City. To wieloetapowa inwestycja, w której znajdzie się ok. 1.300 mieszkań, z czego ponad 700 lokali zostało już sprzedanych. Obecnie w sprzedaży znajduje się już 5. i 6. faza projektu. Do końca października br. w Young City można nabyć lokale w promocyjnej cenie 6.250 zł/mkw., czyli w limicie cenowym, który obejmuje program MdM.

Robyg jest zainteresowany nowymi gruntami, które zlokalizowane są w pobliżu drugiej linii warszawskiego metra. W kontekście nowych projektów rozważamy takie dzielnice jak: Bemowo, Wola czy prawobrzeżna część miasta wokół trasy podziemnej kolejki.

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

Obecnie realizujemy dwie inwestycje na Woli: Espresso przy ulicy Jana Kazimierza oraz Verdis przy ulicy Sowińskiego. Oba projekty położone są w bliskiej odległości od nowych stacji drugiej linii metra. Mieszkań na tych osiedlach nie obejmuje MdM. W niedługim czasie chcemy również uruchomić trzecią inwestycję na warszawskiej Woli. Będzie to projekt City Link położony przy ulicy Skierniewickiej,tuż obok planowanej stacji metra Wolska.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

 

W najbliższych planach nie planujemy rozpoczęcia inwestycji w okolicy drugiej nitki metra. Jedna z naszych warszawskich inwestycji - Wizja Mokotów - znajduje się przy pierwszej linii kolejki – 5 minut od stacji metra Wierzbno, a ukończony już projekt – Mokotów Residence – przy stacji metra Służew.   

 

Olga Prokopiak, dyrektor marketingu i PR w Yareal

W odległości ok. 10 minut pieszo od planowanej stacji metra Płocka powstaje nasza inwestycja Brylowska 2. W budynku z podziemnym dwukondygnacyjnym parkingiem, zlokalizowanym przy Skwerze im. A. Pawełka, niedaleko stacji kolejowej Warszawa Zachodnia, powstaną 74 mieszkania o pow. od 29 do 87 mkw.  Prace budowlane zostaną zakończone na początku 2015 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 7.200 zł/mkw. Oferta cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Dotąd nabywców znalazło 70 proc. mieszkań.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : nieruchomości :

Apartament czy dom w Warszawie  Komentarze (0)
10. listopada 2014 12:10:00
linkologia.pl spis.pl

Warszawskie apartamenty, szczególnie te położone w prestiżowych miejscach, kosztują często znacznie więcej, niż stołeczne segmenty   

 

Osoby chcące zamieszkać wygodnie, poszukujące nieruchomości o większym metrażu stoją często przed wyborem, czy wybrać centralnie położone komfortowe mieszkanie, czy kupić segment usytuowany w większej odległości od centrum.

Domy wystawione na sprzedaż na warszawskim rynku wtórnym są znacznie droższe od deweloperskich. W przeważającej większości oferowane są w kwocie przekraczającej milion złotych. Ceny najtańszych warszawskich segmentów, które sprzedają deweloperzy zaczynają się od 600 - 650 tys. zł. W tej kwocie nie dostaniemy oczywiście nieruchomości w centrum miasta, ale w takich dzielnicach jak Białołęka, Wawer, czy Wesoła.

Należy tu również zaznaczyć, że tak wycenione, znajdziemy tylko nieliczne oferty plasujące się w dolnym przedziale cenowym. Chcąc wybierać w segmentach na Białołęce realnie musimy wydać znacznie więcej niż 4.000 zł/mkw. W Wawrze ceny są nieco niższe, w tej dzielnicy już sporo więcej segmentów jest wycenionych poniżej 4.000 zł za metr.

Deweloperzy rzadko rozpoczynają teraz budowę osiedli, w których powstają segmenty, a oferta dostępna na rynku kurczy się. W niektórych gotowych projektach pojedyncze oferty, które zostały jeszcze w sprzedaży zostały przecenione nawet o jedną trzecią. Przykładem może być tu Osiedle Przytulne usytuowane w pobliżu Wału Miedzyszyńskiego i Traktu Lubelskiego, przy ul. Kadetów 60. Dwukondygnacyjny dom w zabudowie bliźniaczej o atrakcyjnej, nowoczesnej bryle, powierzchni 177 mkw. można kupić za 693 tys. zł. Deweloper mocno zszedł z ceny, żeby zamknąć projekt.   

Segmenty od 4 tys. zł/mkw. do 10 tys. zł/mkw.

Poza Białołęką i Wawrem, w których firmy deweloperskie mają w Warszawie do zaoferowania zdecydowanie najwięcej segmentów, domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej znajdziemy także w Wilanowie i na Ursynowie, ale musimy na  nie wydać już znacznie więcej. W prawdzie w Wilanowie nieliczne nieruchomości są wycenione poniżej 5.000 zł/mkw., ale są też takie sprzedawane w kwocie dwa razy wyższej. Podobnie kształtują się najniższe ceny segmentów na Ursynowie. I rosną w zależności od usytuowania projektu.

W okolicy 4.000 zł/mkw. oscylują też stawki startowe segmentów w nielicznych projektach znajdujących się na terenie Bielan. Nowy segment kupimy też w warszawskich Włochach, ale tam musimy zapłacić 6.000 - 7.000 zł/mkw.

Według danych portalu nieruchomości Dompress.pl, w ofercie deweloperów w Warszawie jest ok. 450 domów. W prawdzie najtańsze stołeczne nowe segmenty wycenione są w okolicy 600 tys. zł, ale są to pojedyncze oferty na obrzeżach miasta. Realnie, żeby móc wybierać, na zakup warszawskiego segmentu trzeba mieć około miliona złotych. W takiej kwocie raczej trudno nam będzie znaleźć w Warszawie dom wolnostojący, chyba że bardzo nieduży lub do kompletnego remontu. Deweloperzy ich nie budują, bo ceny gruntu są w Warszawie zbyt wysokie. Jeśli chcielibyśmy  kupić działkę pod budowę domu w obrębie miasta musimy liczyć się z wydatkiem ok. 1.000 zł za metr kw.

Za ile luksusśródmiejskiej rezydencji

Wydawać by się mogło, że osoby dysponujące kwotą miliona złotych, które nie chcą kupować domu, ale stołeczne mieszkanie mogą zamieszkać gdzie tylko zechcą. Otóż okazuje się, że to dalece nie wystarczająca suma, aby móc kupić najtańszy apartament w najbardziej ekskluzywnych budynkach w Warszawie, jak Złota 44, Cosmopolitan, czy budynku Opera, w którym za metr kw. w apartamencie o metrażu 200 mkw. trzeba zapłacić 50 tys. zł.      

Za liście najbardziej luksusowych warszawskich adresów znajdują się jeszcze takie apartamentowce jak: Rezydencja Foksal, Morskie Oko z apartamentami wycenionymi od 23 tys. zł/mkw., Mokotowska 8, Villa Monaco, czy Drewniana 9, gdzie średnie stawki wynoszą 35 tys. zł/mkw. Ceny najdroższych stołecznych penthouse'ów przekraczają 15 mln zł.

Tego typu oferta nie jest skierowana dla przeciętnego Kowalskiego. Topowe apartamenty kupują zazwyczaj zagraniczni inwestorzy, biznesmeni oraz osoby publiczne i animatorzy show-biznesu.

Pomijając lokale z najwyższej półki, jak podaje Związek Banków Polskich, mieszkania w Warszawie kupowane są przeciętnie w kwocie ponad 7,2 tys. zł/mkw. W cenie stołecznego segmentu znajdującego się większej w odleglejszych od centrum miasta, bez problemu kupimy zatem 100 metrowe mieszkanie w większości lokalizacji centralnych dzielnic.  

Jednak nie wszędzie na terenie Mokotowa, Żoliborza, Ochoty, a tym bardziej w Śródmieścia dostaniemy aż tak duży lokal. Na przykład, żeby zamieszkać w mokotowskim, prestiżowym Białym Kamieniu przy Polu Mokotowskim musimy wydać od 14 do 24 tys. zł za mkw. Zbyt dużego mieszkania nie kupimy też mając do wydania nawet milion złotych w atrakcyjnych inwestycjach na modnym, stołecznym Powiślu, które również wycenione są tam na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych za metr.   

Jeśli zamiast segmentu, wybierzemy mieszkanie poza centrum, w takich dzielnicach jak: Bemowo, Ursynów, Praga, czy Wilanów możemy kupić lokal o metrażu 120 mkw. i większym. Jak duże uda nam się kupić mieszkanie zależy od jakości i usytuowania osiedla. Na Białołęce w nowym bloku w cenie segmentu dostaniemy nawet ok. 200 mkw.   

 

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : nieruchomości :

Dzielna 60 w nowej odsłonie  Komentarze (0)
27. października 2014 13:46:00
linkologia.pl spis.pl

Warszawski kompleks biurowy - DZIELNA 60 - wszedł w ostatnią fazę gruntownej modernizacji i rozbudowy. Zrewitalizowany obiekt, którego stylistyka nawiązuje do architektury starego Muranowa, oferuje nowoczesną powierzchnię biurową w niekonwencjonalnej aranżacji loftowej

 

Firma Ochnik Development,  należąca do Grupy Ochnik - w skład której wchodzi m. in. znana, polska marka Ochnik, oferująca odzież i galanterię skórzaną - modernizację stołecznego kompleksu biurowego Dzielna 60 prowadzi już od 2011 roku. Zakończenie procesu przebudowy obiektu,  zlokalizowanego na warszawskim Muranowie, pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto, w sąsiedztwie Centrum Mody Klif, przewidziane jest na koniec roku.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat kolejno odnawiane były  poszczególne budynki biurowe, które swoje nazwy wzięły od stołecznych dzielnic. Centralnie usytuowany biurowiec - Śródmieście - został poddany przebudowie w największym stopniu. Zgodnie z założeniami projektu, przygotowanego przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, zyskał trzykondygnacyjną, szklaną nadbudowę oferującą dodatkową, przestrzeń biurową o powierzchni ponad 1.000 mkw. oraz panoramiczną windę.    

 

Elewacja budynków wykonana z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła, ogromne okna z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni znajdujące się na parterze, zachowane detale konstrukcyjne budynków, jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły, loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie to elementy aranżacyjne, które składają się na nową stylistykę budynków biurowych przy Dzielnej 60. Zastosowane tu nowoczesne rozwiązania architektoniczne łączą się w spójną całość z niestandardową starą zabudową.    

 

Modernizacja objęła także adaptację traktu głównego i wewnętrznego dziedzińca, które to części wraz z restauracją, stanowić będą przestrzeń spotkań dla najemców. Do aranżacji wykorzystane zostały tu szklana pergola i balustrada, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Dziedziniec i trakt główny ozdobi piękna granitowa posadzka w dwóch kolorach kamienia.     

  

Po zakończeniu przebudowy kompleks zaoferuje część konferencyjną z kilkoma salami konferencyjnymi oraz Strefę Relaksu, która zapewni najemcom spokój i odpoczynek, jak również rozrywkę i dobrą zabawę. Będzie miejscem biznesowych spotkań utrzymanych w mniej formalnej atmosferze. Wnętrze restauracji i części konferencyjnej zostanie nowocześnie zaaranżowane w klimatycznym, loftowym stylu. Na terenie kompleksu znajdą się też dodatkowe udogodnienia przygotowane dla rowerzystów, na których czeka parking i kabiny prysznicowe.  

   

- Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. W efekcie robót modernizacyjnych nowy look zyskały nie tylko budynki. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat, a w konsekwencji, aby Dzielna 60 stała się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Warszawie - komentuje Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.

 

Intencją inwestora było również stworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu historycznej tożsamości miejsca. Koncepcja architektoniczna obiektu, której autorami są  są architekci Bohdan Ufnalewski oraz Zbigniew Orliński nawiązuje do historii Muranowa, ściśle wiążącej to miejsce z Powstaniem Warszawskim i dawną zabudową tej części Warszawy. Fundamentem dzisiejszych zabudowań biurowych są budynki fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

 

Dzielna 60, w której skład wchodzi 5 obiektów biurowych, oferuje obecnie łącznie około 20.000 mkw. nowoczesnejpowierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych. Można tu wynająć zarówno biuro o powierzchni 60 mkw., jak również ulokowane na poszczególnych kondygnacjach moduły o metrażu 700 mkw. zaaranżowane w formie loftowego open space, powierzchni gabinetowej lub mieszanej. Dzięki możliwościom łączenia modułów dostępne są również znacznie większe powierzchnie. Oferta skierowana jest zarówno do najemców poszukujących niewielkiej powierzchni, jak i rozwijających się firm, które potrzebują dużej przestrzeni biurowej.        

 

Za projektem przemawia bardzo dobra, centralna lokalizacja z bezpośrednim dostępem do publicznych środków transportu, przy jednoczesnym usytuowaniu w zielonym, spokojnym otoczeniu stołecznego Muranowa, który zapewnia pełną infrastrukturę miejską. W pobliżu znajduje się m.in. Centrum Handlowe Arkadia i stacja nowego odcinka warszawskiego metra zlokalizowana przy Rondzie Daszyńskiego.  

 

 

Więcej wiadomości

 

http://www.dzielna60.pl/

dompress : nieruchomości :

Ceny mieszkań i sprzedaż jak w boomie z 2007 roku 
22. października 2014 15:34:00
linkologia.pl spis.pl

Mieszkania deweloperskie sprzedają się na pniu, pomimo że wchodzi ich teraz na rynek więcej      

Sprzedaż nowych mieszkań idzie deweloperom ostatnio bardzo dobrze. Dlatego też w ofercie rynkowej zmniejsza się ilość lokali oddanych do użytku. W Warszawie na koniec września br. deweloperzy mieli wystawionych do sprzedaży ponad 3,6 tys. gotowych mieszkań, o ok. 600 mniej niż kwartał wcześniej. Z każdym miesiącem ich liczba maleje. Ukończony lokal to teraz co piąte mieszkanie ze stołecznej oferty deweloperskiej, oblicza firma Reas. 

Podobnie jak w innych dużych miastach, na warszawski rynek deweloperzy wprowadzają obecnie wiele nowych projektów. W ciągu ostatniego kwartału stołeczna oferta wzrosła o 8,7 proc. Od początku lipca do końca września br. w sześciu największych miastach (w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi) firmy wystawiły do sprzedaży 13,5 tys. mieszkań. W większości miast oferta nowych mieszkań zwiększyła się o kilka procent.  

Podobnie jak w Warszawie, w innych aglomeracjach także zmalała liczba gotowych mieszkań oczekujących na nabywców. W ciągu roku ich pula w sześciu największych miastach w kraju stopniała o jedną piątą. Teraz w głównych ośrodkach miejskich niemal co czwarte mieszkanie deweloperskie można kupić i od razu odebrać do niego klucze.   

W sumie w największych sześciu miastach jest teraz do nabycia 47,6 tys. nowych mieszkań. To wciąż znacznie mniej niż w rekordowym pod tym względem 2007 roku, kiedy na rynku deweloperskim było w sprzedaży ok. 54 tys. mieszkań.

Sprzedaje się niemal tyle mieszkań, ile wchodzi na rynek

Oferta deweloperska rośnie już drugi kwartał z rzędu, ale wyniki sprzedaży również są bardzo dobre. W ciągu ostatniego kwartału w wymienionych wyżej miastach nabywców znalazło 10 tys. mieszkań deweloperskich. Z tego ponad 4 tys. lokali sprzedało się w Warszawie, oblicza Reas.

Większa ilość wprowadzanych na rynek projektów to odpowiedź deweloperów na utrzymujący się od roku wyraźnie większy popyt na mieszkania. W ostatnich czterech kwartałach sprzedano w głównych aglomeracjach o prawie 19 proc. mieszkań więcej (blisko 42,7 tys. lokali) niż w rekordowym dotychczas 2007 roku. W tym samym okresie na rynek weszło ok. 44,8 tysiąca mieszkań. Popyt niemalże zrównoważył zatem podaż.

Świetne wyniki sprzedaży, jakie w tym roku odnotowują firmy deweloperskie to zasługa niskiego oprocentowania kredytów, a także dopasowanej do oczekiwań klientów oferty rynkowej. Od października zainteresowanie zakupem mieszkań ma szansę jeszcze wzrosnąć także dzięki większej dostępności ofert, które obejmuje teraz program dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych.  

Impulsem do podjęcia decyzji o kupnie mieszkania  jeszcze przed końcem bieżącego roku jest też niższy obowiązkowy wkład własny do zaciąganego kredytu, który od stycznia 2015 roku wzrośnie do 10 proc. Jeszcze tylko do końca tego roku można pożyczyć od banku 95 proc. wartości mieszkania, od nowego roku trzeba będzie mieć 10 proc. zgromadzonych środków własnych.    

W Warszawie od 4,5 tys. do 50 tys. zł za metr

A jak zachowują się ceny mieszkań? Dobra koniunktura utrzymująca się na rynku nowych mieszkań nie przyniosła na razie widocznych ruchów cen. Nowe projekty wyceniane są podobnie jak poprzednie. W większości miast ceny mieszkań deweloperskich są stabilne. Tylko w Poznaniu widać lekki wzrost średnich stawek, informuje Reas. Ze względu na wzrost oferty rynkowej, analitycy nie prognozują w najbliższym czasie wyraźnych podwyżek stawek.

Ze względu na strukturę dostępnych mieszkań wiele osób decyduje się teraz na zakup lokali w inwestycjach będących na wczesnym etapie budowy. Wzięcie mają nawet mieszkania w projektach, w których prace budowlane jeszcze nie ruszyły. Wtedy nabywcy mogą liczyć na niższe ceny.

Klienci są dziś dobrze przygotowani do zakupu mieszkań. Potrafią szybko ocenić jakość ofert i porównać stawki w konkurencyjnych projektach i nie zawsze wybierają najniżej wycenione inwestycje. - Firmy projektują teraz coraz ciekawsze inwestycje i starają się oferować mieszkania w atrakcyjnych rynkowo cenach.  Na białołęckim osiedlu Tarasy Dionizosa mamy w tej chwili mieszkania w cenie od 5500 zł/mkw. Biorąc pod uwagę lokalizację projektu przy lesie, podwyższony standard oddawanych mieszkań i budynków oraz aranżację części wspólnych to dobra oferta i nasi klienci o tym wiedzą. Wybierają lepszą jakość życia, a nie najtańsze mieszkania w dzielnicy, mając świadomość, że wiążą się z danym miejscem na długo - wyjaśnia Wojciech Stisz z firmy Barc Warszawa SA.     

W podstawowym standardzie w odległych rejonach warszawskiej Białołęki znajdziemy mieszkania wycenione nawet poniżej 5 tys. zł/mkw. Podobne ceny obowiązują również w Wesołej i Rembertowie.

Więcej mieszkań z dopłatą

Na warszawskiej Woli za metr nowego mieszkania musimy zapłacić co najmniej 7 tys. zł. Analitycy oceniają, że w tej dzielnicy będzie niebawem drożej, bo na tzw. bliskiej Woli rośnie centrum biznesowe, w którym zatrudnionych ma być nawet 15 tys. osób.

W Wilanowie ceny mieszkań deweloperskich zaczynają się od 6,5 tys. zł za metr, a w rozbudowujących się obecnie przemysłowych rejonach Żoliborza - na tzw. Nowym Żoliborzu znajdziemy nowe mieszkania w kwocie od 7,5 tys. zł/mkw.  

W cenie do 6583 zł za mkw., tj. kwalifikującej mieszkanie do dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych mieszczą się w tej chwili prawie wszystkie lokale w inwestycjach zlokalizowanych na Białołęce. MdM obejmuje też dużą część ofert w inwestycjach znajdujących się na warszawskim Bemowie, w Ursusie, czy w Wawrze.

Należy zaznaczyć też, że część stołecznej oferty deweloperskiej skierowana jest do innego klienta, niż mieszkania powstające w większości inwestycji w mieście. W prestiżowych stołecznych lokalizacjach jak Powiśle, stary Mokotów, czy w ekskluzywnych projektach w Śródmieściu mieszkania wycenione są niewspółmiernie wyżej. Od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr. Rekordowa wycena  w jednym z warszawskich apartamentowców sięga 50 tys. zł/mkw.

 

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :