Archiwum październik 2014


paź 27 2014 Dzielna 60 w nowej odsłonie
Komentarze: 0

Warszawski kompleks biurowy - DZIELNA 60 - wszedł w ostatnią fazę gruntownej modernizacji i rozbudowy. Zrewitalizowany obiekt, którego stylistyka nawiązuje do architektury starego Muranowa, oferuje nowoczesną powierzchnię biurową w niekonwencjonalnej aranżacji loftowej

 

Firma Ochnik Development,  należąca do Grupy Ochnik - w skład której wchodzi m. in. znana, polska marka Ochnik, oferująca odzież i galanterię skórzaną - modernizację stołecznego kompleksu biurowego Dzielna 60 prowadzi już od 2011 roku. Zakończenie procesu przebudowy obiektu,  zlokalizowanego na warszawskim Muranowie, pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto, w sąsiedztwie Centrum Mody Klif, przewidziane jest na koniec roku.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat kolejno odnawiane były  poszczególne budynki biurowe, które swoje nazwy wzięły od stołecznych dzielnic. Centralnie usytuowany biurowiec - Śródmieście - został poddany przebudowie w największym stopniu. Zgodnie z założeniami projektu, przygotowanego przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, zyskał trzykondygnacyjną, szklaną nadbudowę oferującą dodatkową, przestrzeń biurową o powierzchni ponad 1.000 mkw. oraz panoramiczną windę.    

 

Elewacja budynków wykonana z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła, ogromne okna z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni znajdujące się na parterze, zachowane detale konstrukcyjne budynków, jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły, loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie to elementy aranżacyjne, które składają się na nową stylistykę budynków biurowych przy Dzielnej 60. Zastosowane tu nowoczesne rozwiązania architektoniczne łączą się w spójną całość z niestandardową starą zabudową.    

 

Modernizacja objęła także adaptację traktu głównego i wewnętrznego dziedzińca, które to części wraz z restauracją, stanowić będą przestrzeń spotkań dla najemców. Do aranżacji wykorzystane zostały tu szklana pergola i balustrada, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Dziedziniec i trakt główny ozdobi piękna granitowa posadzka w dwóch kolorach kamienia.     

  

Po zakończeniu przebudowy kompleks zaoferuje część konferencyjną z kilkoma salami konferencyjnymi oraz Strefę Relaksu, która zapewni najemcom spokój i odpoczynek, jak również rozrywkę i dobrą zabawę. Będzie miejscem biznesowych spotkań utrzymanych w mniej formalnej atmosferze. Wnętrze restauracji i części konferencyjnej zostanie nowocześnie zaaranżowane w klimatycznym, loftowym stylu. Na terenie kompleksu znajdą się też dodatkowe udogodnienia przygotowane dla rowerzystów, na których czeka parking i kabiny prysznicowe.  

   

- Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. W efekcie robót modernizacyjnych nowy look zyskały nie tylko budynki. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat, a w konsekwencji, aby Dzielna 60 stała się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Warszawie - komentuje Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.

 

Intencją inwestora było również stworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu historycznej tożsamości miejsca. Koncepcja architektoniczna obiektu, której autorami są  są architekci Bohdan Ufnalewski oraz Zbigniew Orliński nawiązuje do historii Muranowa, ściśle wiążącej to miejsce z Powstaniem Warszawskim i dawną zabudową tej części Warszawy. Fundamentem dzisiejszych zabudowań biurowych są budynki fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

 

Dzielna 60, w której skład wchodzi 5 obiektów biurowych, oferuje obecnie łącznie około 20.000 mkw. nowoczesnejpowierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych. Można tu wynająć zarówno biuro o powierzchni 60 mkw., jak również ulokowane na poszczególnych kondygnacjach moduły o metrażu 700 mkw. zaaranżowane w formie loftowego open space, powierzchni gabinetowej lub mieszanej. Dzięki możliwościom łączenia modułów dostępne są również znacznie większe powierzchnie. Oferta skierowana jest zarówno do najemców poszukujących niewielkiej powierzchni, jak i rozwijających się firm, które potrzebują dużej przestrzeni biurowej.        

 

Za projektem przemawia bardzo dobra, centralna lokalizacja z bezpośrednim dostępem do publicznych środków transportu, przy jednoczesnym usytuowaniu w zielonym, spokojnym otoczeniu stołecznego Muranowa, który zapewnia pełną infrastrukturę miejską. W pobliżu znajduje się m.in. Centrum Handlowe Arkadia i stacja nowego odcinka warszawskiego metra zlokalizowana przy Rondzie Daszyńskiego.  

 

 

Więcej wiadomości

 

http://www.dzielna60.pl/

dompress : :
paź 22 2014 Ceny mieszkań i sprzedaż jak w boomie z...
Komentarze: 0

Mieszkania deweloperskie sprzedają się na pniu, pomimo że wchodzi ich teraz na rynek więcej      

Sprzedaż nowych mieszkań idzie deweloperom ostatnio bardzo dobrze. Dlatego też w ofercie rynkowej zmniejsza się ilość lokali oddanych do użytku. W Warszawie na koniec września br. deweloperzy mieli wystawionych do sprzedaży ponad 3,6 tys. gotowych mieszkań, o ok. 600 mniej niż kwartał wcześniej. Z każdym miesiącem ich liczba maleje. Ukończony lokal to teraz co piąte mieszkanie ze stołecznej oferty deweloperskiej, oblicza firma Reas. 

Podobnie jak w innych dużych miastach, na warszawski rynek deweloperzy wprowadzają obecnie wiele nowych projektów. W ciągu ostatniego kwartału stołeczna oferta wzrosła o 8,7 proc. Od początku lipca do końca września br. w sześciu największych miastach (w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi) firmy wystawiły do sprzedaży 13,5 tys. mieszkań. W większości miast oferta nowych mieszkań zwiększyła się o kilka procent.  

Podobnie jak w Warszawie, w innych aglomeracjach także zmalała liczba gotowych mieszkań oczekujących na nabywców. W ciągu roku ich pula w sześciu największych miastach w kraju stopniała o jedną piątą. Teraz w głównych ośrodkach miejskich niemal co czwarte mieszkanie deweloperskie można kupić i od razu odebrać do niego klucze.   

W sumie w największych sześciu miastach jest teraz do nabycia 47,6 tys. nowych mieszkań. To wciąż znacznie mniej niż w rekordowym pod tym względem 2007 roku, kiedy na rynku deweloperskim było w sprzedaży ok. 54 tys. mieszkań.

Sprzedaje się niemal tyle mieszkań, ile wchodzi na rynek

Oferta deweloperska rośnie już drugi kwartał z rzędu, ale wyniki sprzedaży również są bardzo dobre. W ciągu ostatniego kwartału w wymienionych wyżej miastach nabywców znalazło 10 tys. mieszkań deweloperskich. Z tego ponad 4 tys. lokali sprzedało się w Warszawie, oblicza Reas.

Większa ilość wprowadzanych na rynek projektów to odpowiedź deweloperów na utrzymujący się od roku wyraźnie większy popyt na mieszkania. W ostatnich czterech kwartałach sprzedano w głównych aglomeracjach o prawie 19 proc. mieszkań więcej (blisko 42,7 tys. lokali) niż w rekordowym dotychczas 2007 roku. W tym samym okresie na rynek weszło ok. 44,8 tysiąca mieszkań. Popyt niemalże zrównoważył zatem podaż.

Świetne wyniki sprzedaży, jakie w tym roku odnotowują firmy deweloperskie to zasługa niskiego oprocentowania kredytów, a także dopasowanej do oczekiwań klientów oferty rynkowej. Od października zainteresowanie zakupem mieszkań ma szansę jeszcze wzrosnąć także dzięki większej dostępności ofert, które obejmuje teraz program dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych.  

Impulsem do podjęcia decyzji o kupnie mieszkania  jeszcze przed końcem bieżącego roku jest też niższy obowiązkowy wkład własny do zaciąganego kredytu, który od stycznia 2015 roku wzrośnie do 10 proc. Jeszcze tylko do końca tego roku można pożyczyć od banku 95 proc. wartości mieszkania, od nowego roku trzeba będzie mieć 10 proc. zgromadzonych środków własnych.    

W Warszawie od 4,5 tys. do 50 tys. zł za metr

A jak zachowują się ceny mieszkań? Dobra koniunktura utrzymująca się na rynku nowych mieszkań nie przyniosła na razie widocznych ruchów cen. Nowe projekty wyceniane są podobnie jak poprzednie. W większości miast ceny mieszkań deweloperskich są stabilne. Tylko w Poznaniu widać lekki wzrost średnich stawek, informuje Reas. Ze względu na wzrost oferty rynkowej, analitycy nie prognozują w najbliższym czasie wyraźnych podwyżek stawek.

Ze względu na strukturę dostępnych mieszkań wiele osób decyduje się teraz na zakup lokali w inwestycjach będących na wczesnym etapie budowy. Wzięcie mają nawet mieszkania w projektach, w których prace budowlane jeszcze nie ruszyły. Wtedy nabywcy mogą liczyć na niższe ceny.

Klienci są dziś dobrze przygotowani do zakupu mieszkań. Potrafią szybko ocenić jakość ofert i porównać stawki w konkurencyjnych projektach i nie zawsze wybierają najniżej wycenione inwestycje. - Firmy projektują teraz coraz ciekawsze inwestycje i starają się oferować mieszkania w atrakcyjnych rynkowo cenach.  Na białołęckim osiedlu Tarasy Dionizosa mamy w tej chwili mieszkania w cenie od 5500 zł/mkw. Biorąc pod uwagę lokalizację projektu przy lesie, podwyższony standard oddawanych mieszkań i budynków oraz aranżację części wspólnych to dobra oferta i nasi klienci o tym wiedzą. Wybierają lepszą jakość życia, a nie najtańsze mieszkania w dzielnicy, mając świadomość, że wiążą się z danym miejscem na długo - wyjaśnia Wojciech Stisz z firmy Barc Warszawa SA.     

W podstawowym standardzie w odległych rejonach warszawskiej Białołęki znajdziemy mieszkania wycenione nawet poniżej 5 tys. zł/mkw. Podobne ceny obowiązują również w Wesołej i Rembertowie.

Więcej mieszkań z dopłatą

Na warszawskiej Woli za metr nowego mieszkania musimy zapłacić co najmniej 7 tys. zł. Analitycy oceniają, że w tej dzielnicy będzie niebawem drożej, bo na tzw. bliskiej Woli rośnie centrum biznesowe, w którym zatrudnionych ma być nawet 15 tys. osób.

W Wilanowie ceny mieszkań deweloperskich zaczynają się od 6,5 tys. zł za metr, a w rozbudowujących się obecnie przemysłowych rejonach Żoliborza - na tzw. Nowym Żoliborzu znajdziemy nowe mieszkania w kwocie od 7,5 tys. zł/mkw.  

W cenie do 6583 zł za mkw., tj. kwalifikującej mieszkanie do dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych mieszczą się w tej chwili prawie wszystkie lokale w inwestycjach zlokalizowanych na Białołęce. MdM obejmuje też dużą część ofert w inwestycjach znajdujących się na warszawskim Bemowie, w Ursusie, czy w Wawrze.

Należy zaznaczyć też, że część stołecznej oferty deweloperskiej skierowana jest do innego klienta, niż mieszkania powstające w większości inwestycji w mieście. W prestiżowych stołecznych lokalizacjach jak Powiśle, stary Mokotów, czy w ekskluzywnych projektach w Śródmieściu mieszkania wycenione są niewspółmiernie wyżej. Od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr. Rekordowa wycena  w jednym z warszawskich apartamentowców sięga 50 tys. zł/mkw.

 

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :
paź 22 2014 Będą wysokościowce i domy szeregowe
Komentarze: 0

Deweloperzy przygotowują kolejne inwestycje, zachęceni utrzymującymi się ostatnio, dobrymi wynikami sprzedaży mieszkań. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.plsprawdzili, jakie projekty wejdą w najbliższym czasie na rynek i w jakim standardzie mieszkania zaoferują w nich firmy deweloperskie. Czy ofertę zdominują jak dotychczas lokale z segmentu podstawowego?         

Maria Doerre, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Activ Investment

W 2015 r. Activ Investment zamierza kontynuować swoje inwestycje w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach w podobnym jak dotychczas standardzie. We Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki powstaje budynek czterokondygnacyjny. W Krakowie, w okolicach Górki Narodowej wznosimy trzy obiekty mieszkalne, a w Katowicach ruszy budowa III etapu kompleksu Cztery Wieże oraz realizowane będzie osiedle przy ul. Karoliny. Zamierzamy też w Katowicach zrewitalizować kompleks zabytkowych kamienic w okolicy ul. Mariackiej i przeznaczyć go na apartamentowce i lokale komercyjne. 

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

W najbliższym czasie wprowadzimy do sprzedaży nowe mieszkania w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. W ciągu trzech ostatnich miesięcy do naszej oferty trafiło 615 nowych mieszkań na osiedlach Nowe Bemowo, Oaza Wilanów w Warszawie, Dmowskiego we Wrocławiu, oraz Chojny Park w Łodzi. Specjalizujemy się w inwestycjach o średnim oraz podwyższonym standardzie.

 

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Jeśli chodzi o apartamenty z „wyższej półki”, mamy  w planach budowę wysokościowca, który dopełni kompleks budynków przy ul. Grzybowskiej w Warszawie z apartamentowcami Platinum Towers i hotelem Hilton. Będzie miał 44 piętra i powinien pojawić się w ofercie sprzedażowej w przyszłym roku. Ponadto w 2015 r. planujemy rozpocząć budowę osiedli z segmentu cenowego średniego-wyższego. Jesteśmy w trakcie kupowania gruntów pod te inwestycje. Nasze zainteresowanie skupia się na dzielnicach lewobrzeżnej Warszawy, takich jak Wola, Żoliborz i Mokotów.

 

Michał Skotnicki, prezes BBI Development

Obecnie tworzona jest oferta sprzedażowa inwestycji Złota 44. Zarówno części wspólne, jak apartamenty mieszkalne, będą wykończone w najwyższym standardzie. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierzamy też ukończyć inwestycję Centrum Praskie Koneser, zlokalizowaną na Pradze na terenach dawnej wytwórni wódek. Powstanie tu blisko 350 mieszkań – loftów i soft-loftów.

 

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

W najbliższych miesiącach planujemy rozpoczęcie budowy kompleksu Moderna w warszawskich Włochach. Będzie to osiedle o niskiej zabudowie, z 72 mieszkaniami. Planujemy także wprowadzenie do oferty nowej inwestycji w centrum Ząbek – osiedla Czempion przy ul. Ks. Ignacego Skorupki oraz rozbudowę naszego osiedla mieszkań bezczynszowych o kolejne etapy – m.in. na Białołęce. Do końca roku zamierzamy też ukończyć osiedle Jordanowskie w centrum Częstochowy. Poza tym Dolcan wznosi biurowiec klasy A na warszawskiej Woli i właśnie rozpoczął budowę lokalnej galerii handlowej, przy ul. Łodygowej na warszawskim Targówku, a kolejną planujemy na Białołęce.

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Pod koniec września wprowadziliśmy do sprzedaży w Warszawie kolejne mieszkania na osiedlu Żoliborz Artystyczny. Miejsce to jest swoistym hołdem dla artystów związanych z Żoliborzem, takich jak, m.in.: Czesław Niemen czy Kalina Jędrusik, poprzez upamiętnienie ich w nazwach ulic, pasaży oraz kolonii. Osiedle jest realizowane etapami, składa się z pięciopiętrowych budynków, w których znajdzie się około 1700 mieszkań.

 

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom.deweloper

W I kwartale 2015 r. rozpoczynamy budowę II etapu osiedla Dalia we Wrocławiu na osiedlu Pawłowice. W ramach projektu powstanie 19 budynków jednorodzinnych, w których znajdą się 33 mieszkania w zabudowie atrialnej i szeregowej. W ofercie mieszkań atrialnych znajdą się lokale 2, 3 i 4-pokojowe na parterze lub pierwszym piętrze. W zabudowie szeregowej znajdą się domy 4-pokojowe z ogródkami.

 

Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu w firmie Euro Styl

Jeszcze w tym roku do sprzedaży powinniśmy wprowadzić kolejny budynek w ramach osiedla Nowy Horyzont w Gdańsku-Borkowie. Będzie to dopełnienie oferty z segmentu popularnego. W przyszłym roku na dawnych terenach MTG w Gdańsku będziemy realizowali inwestycję składającą się z około 500 mieszkań oraz części biurowej.

 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Pod koniec 2014 roku planujemy uruchomić sprzedaż ostatniego etapu osiedla Wróbla Staw mieszkania. Do końca grudnia zrealizowana zostanie inwestycja Czwarty Żagiel, osiedle Wróbla Staw mieszkania etap III (4 budynki mieszkalne), domy jednorodzinne na osiedlu Wróbla Staw etap D (20 domów) oraz budynek nr 13 na osiedlu Leszczynowym. Obecnie nie planujemy projektów w wyższym standardzie.

 

Kaja Mirgos, dyrektor ds. sprzedaży w JHM Development

W najbliższych czasie planujemy rozpocząć realizację inwestycji mieszkaniowej blisko centrum Katowic, w Dolinie Trzech Stawów. Pierwszy etap obejmować ma dwa budynki, w których znajdzie się 196 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Oferta obejmować będzie zarówno kawalerki, jak i apartamenty. Jednocześnie rozpoczniemy realizację osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie wolno stojącej oraz bliźniaczej w Łodzi, w dzielnicy Nowosolna. Wkrótce planujemy też uruchomienie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej w Rumii. Rozpoczęliśmy również przygotowania do budowy apartamentowca z lokalami wykończonymi „pod klucz” w Zakopanem, w niewielkiej odległości od Krupówek.

 

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding  

W naszych inwestycjach dostępne są zarówno mieszkania w standardzie podstawowym, jak i podwyższonym. W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie nowej inwestycji w Gdyni – osiedla Bernardowo Park ze 196 mieszkaniami, a w Warszawie - osiedla Na Zielonej Białołęce z 315 lokalami. W październiku zamierzamy sfinalizować osiedle Gdynia-Redłowo. Ponadto w przyszłym roku, w listopadzie planujemy zakończyć katowicką inwestycję osiedle Nowe Tysiąclecie, a miesiąc później Tymienieckiego III w Łodzi. W pierwszym kwartale 2016 roku zakończymy realizację największego przedsięwzięcia w historii J.W. Construction Holding – osiedla Bliska Wola przy ulicy Kasprzaka w Warszawie, którego III etap wprowadziliśmy właśnie do sprzedaży.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

Do września br. zaoferowaliśmy kupującym około 1500 mieszkań. Nasi klienci mogą m.in. zamieszkać w Dolinie Piastów we Wrocławiu, na osiedlu Grzegórzecka 77 w Krakowie, w stolicy na osiedlu Mała Praga, na osiedlu Dębowa Ostoja w Łodzi czy osiedlu Przy Srebrnej w Gdańsku. Zdecydowana większość to inwestycje z tzw. segmentu popularnego, w dobrym standardzie. W ofercie mamy również projekty z wyższej półki.

Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol

W najbliższym czasie nasza firma zamierza się skupić na realizacji kolejnych etapów inwestycji Central Park Ursynów. Już niebawem rozpoczniemy przedsprzedaż kolejnego etapu.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

Wkrótce planujemy rozpoczęcie w Warszawie inwestycji Księżycowa 60, będącej pierwszym projektem Matexi Polska w segmencie popularnym, prowadzimy też intensywne prace projektowe na nowej działce przy ul. Pereca, gdzie w planach mamy 180 mieszkań. Nowością w ofercie Matexi Polska są także inwestycje Kolska od Nowa i Staffa 9, których budowa właśnie się rozpoczęła. Jeśli chodzi o dalsze plany, to szukamy nowych działek w Warszawie. Jesteśmy otwarci zarówno na duże, etapowe projekty, jak również kameralne budownictwo.

Michał Skwarek, firma Okam

W ciągu najbliższych miesięcy wystartujemy ze sprzedażą lokali na warszawskim Mokotowie, na Służewcu Przemysłowym. Zaoferujemy dwa kompleksy o wysokim standardzie, w których większość stanowią niewielkie lokale dwupokojowe. Ich budowa rozpocznie się w pierwszym półroczu 2015 roku. Ponadto planujemy realizację ekskluzywnego osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Konstancinie-Jeziornej. 

Oscar Kazanelson, szef rady nadzorczej Robyg

Ostatnio nasza spółka wprowadziła do sprzedaży w Gdańsku nowy etap Lawendowych Wzgórz, w którym mamy 134 lokale. Nowy budynek trafił na rynek także na Słonecznej Morenie, gdzie jest 88 lokali. W Warszawie na początku września weszło do sprzedaży niemal 300 lokali. W ramach nowych projektów mieszkaniowych – w Modern Żoliborz Residence powstanie około 140 lokali, natomiast w Młodym Wilanowie około 112. Wciąż planujemy uruchamiać kolejne projekty. Ostatnio nabyliśmy działkę na warszawskim Mokotowie, na której może powstać 1000 mieszkań.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

Nadal planujemy koncentrować nasze działania na budownictwie wielorodzinnym. Niedługo rozpoczynamy sprzedaż Kamienicy Jeżyce w Poznaniu z ponad 300 mieszkaniami. Do oferty trafi również Citi Link na ulicy Skierniewickiej w Warszawie z 458 lokalami. Planujemy również rozpoczynać kolejne etapy naszych istniejących inwestycji, w tym Espresso na Woli w Warszawie oraz Chilli City w podpoznańskich Tulcach.

 

Piotr Kijanka, dyrektor działu sprzedaży w Wawel Service

Obecnie planujemy budowę kolejnych etapów dwóch inwestycji z segmentu premium Apartamenty Sowiniec na Woli Justowskiej w Krakowie oraz Osada Czorsztyn nad Jeziorem Czorsztyńskim, będąca kompleksem energooszczędnych willi.

 

Agnieszka Wójcik dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana

W najbliższych miesiącach zamierzamy  kontynuować budowę wieloetapowych projektów w Lublinie – Osiedle Marina, SkyHouse i Miasteczko Wikana, w Zamościu – Świerkowa Aleja oraz osiedla Panorama i Zielonych Tarasów w Rzeszowie. W najbliższym czasie rozpocznie się sprzedaż drugiego budynku, powstającego w ramach projektu Klonowy Park w Janowie Lubelskim. W planach są też nowe projekty deweloperskie w Lublinie (okolice ul. Koncertowej) oraz w Piasecznie u zbiegu ul. Stefana Żeromskiego i ul. Emilii Plater (Cisowy Zakątek). W naszej ofercie znaleźć można przede wszystkim niewielkie, funkcjonalne mieszkania.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

dompress : :
paź 22 2014 Więcej nowych mieszkań w Warszawie, także...
Komentarze: 0

Jeszcze w tym roku na warszawskim rynku deweloperskim pojawi się w sprzedaży kilka tysięcy mieszkań. Przybędzie też ofert z dopłatą        

 

W drugiej połowie tego roku stołeczny rynek pierwotny wzbogacić się ma o ok. 8 tys. nowych mieszkań. Jeśli firmy zrealizują swoje plany, podaż nowych lokali na warszawskim rynku może osiągnąć pod koniec roku poziom 18 tys., obliczają analitycy.  Słupki sprzedaży rosną więc inwestorzy nie boją się rozpoczynać nowych projektów, także tych które czekały z realizacją na lepsze lata. Choć trzeba przyznać, że większość inwestycji wciąż powstaje etapami, bo deweloperzy dalej ograniczają ryzyko inwestycyjne. I nadal przeważają projekty oferujące mieszkania w standardzie podstawowym.    

W tym roku statystyki GUS pokazują znacznie większą liczbę uzyskanych przez deweloperów pozwoleń na budowę i rozpoczętych budów niż w roku ubiegłym.    

W Warszawie oferta nowych mieszkań najbardziej zwiększy się na Woli (rejon ul. Jana Kazimierza), na Mokotowie (Służewiec Przemysłowy) i na Białołęce. Według analizy portalu nieruchomości Dompress.pl, te najszybciej rozbudowujące się stołeczne dzielnice, nadal będą w czołówce  pod względem największej liczby oferowanych mieszkań deweloperskich.   

Do zakupu mieszkań zachęcają najniższe w historii stopy procentowe, a tym samym nisko oprocentowane kredyty mieszkaniowe. Motywatorem, zarówno do nabywania mieszkań, jak i do wprowadzania na rynek nowych projektów jest też zwiększenie od października br. limitów cen metra kwadratowego mieszkań, przy zakupie których można dostać dopłatę do kredytu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Przed zwiększeniem limitu tylko na ok. 10 proc. mieszkań z oferty deweloperów w Warszawie  można było ubiegać się o państwowe  dofinansowanie.

Teraz po dopłaty będzie można sięgnąć kupując mieszkania w różnych dzielnicach miasta, nie tylko jak dotąd na Białołęce, która oferowała 90 proc. stołecznych mieszkań w MdM.  Niemniej dzielnica nadal będzie wiodła prym pod względem dostępności ofert z dopłatą. Teraz w części inwestycji powstających na terenie Białołęki wszystkie mieszkania będą kwalifikowały się do dopłat. Przykładem może być położone w bezpośrednim sąsiedztwie lasu - osiedle Tarasy Dionizosa, które firma Barc Warszawa SA. realizuje przy ul. Winorośli. W tej inwestycji wszystkie lokale, budowane w podwyższonym standardzie, które obecnie są w sprzedaży można kupić w ramach programu MdM ( pow. od  36 mkw. do 73 mkw.), także w gotowym budynku.              

Limit cenowy w programie dopłat do kredytów wzrósł w Warszawie od początku października br. o ponad 456 zł  - do kwoty 6583 zł za metr kw. W prawdzie według danych Związku Banków Polskich, na stołecznym rynku nieruchomości obowiązuje obecnie wyższa cena transakcyjna, która wynosi ponad 7,2 tys. zł/mkw., ale po zwyżce limitu pula mieszkań, które obejmować będzie program dopłat znacznie się zwiększy. Obserwatorzy rynku obliczają, że dwukrotnie.  

Poza Białołęką, w Warszawie łatwiej będzie znaleźć mieszkanie, na które można dostać rządową subwencję w takich dzielnicach jak Bemowo, Ursus, Włochy, Praga Południe oraz Wilanów. Nie będzie też dużego problemu z wyszukaniem lokalu z dopłatą w Wawrze, Rembertowie i Wesołej, jednych z najtańszych stołecznych dzielnic, w których jednak nie buduje się zbyt wiele mieszkań.

Niestety limit nie wzrósł na tyle, by takie dzielnice jak Ochota, Żoliborz, Bielany, Mokotów, Ursynów i oczywiście Śródmieście oferowały mieszkania z dopłatą. W nich stawki są wyższe. W cenie do 6583 zł/mkw. znajdziemy nieliczne mieszkania na warszawskiej Woli, ale będą to najczęściej lokale większe metrażowo, o powierzchni bliskiej limitu wyznaczonego w programie dopłat, tj. 75 mkw. (albo 85 mkw. dla rodzin z trójką dzieci).

Tymczasem okazuje się, że nabywcy wybierają zwykle znacznie mniejsze mieszkania. W ostatnim raporcie Związku Banków Polskich czytamy, że w II kw. br. największe zmiany, jakie zostały odnotowane w Warszawie w strukturze zakupu dotyczyły mieszkań o powierzchni od 35 do 45 mkw. W porównaniu z poprzednim, I kwartałem bieżącego roku, wyraźnie wzrosła ilość kupowanych lokali o tej wielkości. Niemal co piąty nabywca w stolicy decyduje się na zakup mieszkania w takim metrażu.  

 

Autor: Barc Warszawa SA.

dompress : :
paź 22 2014 Ochnik Development inwestuje na warszawskim...
Komentarze: 0

Znana z produkcji wyrobów skórzanych firma - Ochnik - rozwija działalność na rynku nieruchomości  

Firma deweloperska - Ochnik Development - wywodzi się ze struktur znanej, polskiej, rodzinnej firmy projektującej i produkującej odzież i galanterię skórzaną - Ochnik - obecnej na rynku od 1989 roku. Poza działalnością produkcyjną i handlową - Grupa Ochnik - od wielu lat rozwija aktywność także na rynku nieruchomości. Na swoim koncie ma realizację inwestycji, zarówno z sektora mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Jako inwestor i deweloper, Ochnik Development zarządza projektami we wszystkich fazach ich realizacji: zakupu gruntu, planowania, koordynacji budowy, oraz komercjalizacji i sprzedaży.  

Swoje plany inwestycyjne na najbliższe lata deweloper wiąże z warszawskim rynkiem nieruchomości. Obecnie Ochnik Development finalizuje gruntowną modernizację i rozbudowę kompleksu biurowego Dzielna 60. W skład flagowej inwestycji firmy, usytuowanej na stołecznym Muranowie pomiędzy ulicami Dzielną, Pawią i Esperanto,wchodzi 5 obiektów biurowych o łącznej powierzchni ok. 20.000 mkw. z parkingiem liczącym 200 miejsc postojowych.

 

Dzielna 60 oferuje nowoczesną powierzchnię biurową w niepowtarzalnych architektonicznie budynkach, utrzymanych w klimacie starego Muranowa. Zachowanie niektórych części konstrukcyjnych obiektów, jak stalowe słupy, podciągi czy oryginalne cegły oraz wykorzystanie elementów szkła, stali i naturalnego kamienia do wykończenia, pozwoliły wykreować wyjątkowe wnętrza biurowe, których dodatkowym walorem są wysokie okna i fabryczne oświetlenie. Charakter klasycznego, surowego loftu przełamuje drewno, piaskowiec i ciepłe barwy elewacji budynków, a także takie elementy aranżacyjne, jak szklana nadbudowa, czy panoramiczna winda.

Grupa Ochnik zrealizowała dotychczas m.in. inwestycję - Leśna Magdalenka - oferującą ekskluzywne domy jednorodzinne w podwarszawskiej Magdalence oraz osiedle mieszkaniowe - Cichy Zakątek - powstające kilkuetapowo w Garwolinie, w którym znajdzie się łącznie ponad 320 mieszkań. W portfolio firmy znajduje się Retail Park - Pasaż Targowa - o powierzchni ponad 3.300 mkw. usytuowany w Garwolinie. Ponadto, deweloper planuje budowę projektu mieszkaniowo-usługowego w tym mieście.   

Inwestując w nieruchomości  rodzina Ochnik przyjęła podobne wartości i cele, które stały się fundamentem sukcesu marki odzieżowej i galanteryjnej. Dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektu, niezawodność oraz troska o zadowolenie klienta stały się wyznacznikiem działalności deweloperskiej. Dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej projekty Ochnik Development zapewniają wysoką jakość życia codziennego i standard pracy na najwyższym poziomie.

 

 

Więcej wiadomości

http://www.dzielna60.pl/

www.ochnik.com.pl

dompress : :